Ühel kaugel kaugel maal oli päev vaikselt õhtusse veerenud ning printsess Lulu seadis end magama. Ta võttis seljast üleriided ning asetas need toolileenile. Just kui Lulu oli heitnud end värskete linade vahele astus ta riidekapist välja jõuline tallipoiss Vladimir! Lulu näis meeldivalt üllatunud ning hakkas kiiresti enda voorusevööd võtmega lahti keerama. Vladimir lükkas Lulu voodisse pikali ning hakkas õrnalt masserima tema ümaraid ja pehmeid....Okei kuhu me jäimegi....ahjaa, kes veel ei tea siis ma olen üpris laisk inimene. Enamasti ma ei viitsi korra välja öeldud või kirjutatud asju sada korda siluda, parandada, täiendada. See kehtis ka eelmise kirjatüki puhul. Kirjutasin seni kuni viitsisin ja kui enam ei viitsinud vajutasin „post“ nuppu. Hiljem pani enda teksti lugemine õlgu kehitama. Olin kribanud lühikese artikli teemal millest kirjutatakse terveid raamatuid. Oh well.

Tee oma elu raskeks

„Ära tekita endale marginaalseid olukordi“ öeldakse tihti. Selle all mõistetakse et peaksid preflopis olema käte valikul selektiivsem, mängima sealhulgas igal võimalikul juhul kas raise'ides või foldides. Jättes nõnda oma käte valikusse sisuliselt nutsi või õhu on postflop otsused lihtsad (no set no bet!).

Halb uudis selle soovituse juures on see, et viimati töötas selline strateegia aastal 2006. Jah, 5nl taset on kindlasti võimalik sellise mõtteviisiga variatsioonivabalt grindida (võimalik et ka paar levelit ülespoole samuti) aga mingi hetk muutub su primitiivne eelis oluliseks puuduseks. Ei ole mõtet elada helesinises unistuses et sinu veatu preflop mäng tagab sulle tulevikus Aston Martini ning suvekodu Bahamal. Enamus regularidest nt alates 100nl ei tee preflop nõnda suuri vigu et sul oleks meeletu eelis kellegi üle. Vastupidi, tänapäeval meeldib kõigele just preflop mäng. Paljudele meeldib AQ preflop 5betshoveda, või cold4bettida oma TT'ga ja ma ei ütlegi et see tihti vale oleks, lihtsalt su preflop „strateegia“ eelis teise regulari ees on tihti marginaalne või olematu, aga variatsioon maksimaalne.

„Appi, aga muidu tulevad ju rasked postflop otsused!“

„Ma ei saa ju ometi callida mingi ATo käega buttonil, mis siis saab kui ma top paari hitin?“

„Kuidas saab olla hea callida 3bette neljade paariga?“

Siinkohal hakkab rolli mängima mängija enda võime teha korrektne otsus. Õige otsuse tegemiseks aitavad kaasa

1.Aju
2.„Erialane“ haridus
3.Piisav aeg (ehk vähene laudade arv)
4.Oskus situatsiooni õigesti hinnata

Isegi kui näiteks UTG'l istub sinu limiidi parim regular on sul tihtipeale põhjust tema avamisi marginaalsete kätega positsioonis maha callida. Head põhjused oleks näiteks

1.Lauas olev fish on juba callinud regulari avangu või siis omab selleks blindidel veel võimalust
2.Sul on regulari kohta konkreetne read, olgu see siis bet sizing, betting pattern vms mis aitab poti enamus ajast võita ilma käeta.
3.Sa ei karda et keegi sinu järel lightilt squeeziks.
4.(mõtle ise hea põhjus)

Selline otsusele jõudmise protsess on tegevus mida suur osa mängijaid kunagi ei saavuta. Nende alla kuuluvad ka enamus low-limit regularidest. Enamuse jaoks tähendab sõna „otsus“ seda mida lahendatakse lähtuvalt hetke emotsioonist või kõhutunde järgi. Kui pärast hakata küsima „miks mängisid käe A nii aga käe B nii?“ ei oska see mängija midagi mõistlikku vastata. Tema ainus eelis pokkeris seisneb selles et ta on preflopis tightim kui suvalised fishid.

Marginaalsete otsuste õigesti lahendamiseks pakuksin järgneva soovituse:

Küsige endalt

Kui te olete UTG peal näiteks 83o käega ning hakkate „fold“ nuppu vajutama küsige endalt esiteks „miks?“. Tehke seda kasvõi kõva häälega. Leidke õige põhjus oma otsusele. Äkki alati polegi foldimine õige otsus?

Järgmine kord kui olete flopanud top seti regulari vastu ning peate tegema turnil otsuse rääkige endaga :

„Kui ma betin (või checkin) siis ta tõenäoliselt teeb XXX kuna“

1.Tema handrange on järgmine : (mõelge mis käed võivad tal antud hetkel olla)
2.Minu image on järgmine (mõelge kuidas regular võib teie kätt vaadelda)
3.Tema mängustiil monsteri / õhu / drawga on järgmine (on sul tema kohta antud reade?)

Järgmine kord kui hüperagressiivne regular teid riveril check-raiseb ning te peate oma kehvapoolse top paariga otsuse tegema, ärge arvake. Mõtelge.

1.Mida ta esindab
2.Kas see mida ta esindab on reaalne (kas on tõesti võimalik et ta callis 2 streeti bottom paariga ja riverdas seti? Või äkki 3bettis 24o preflop ja turnis rea?).
3.Kui tihti pean ma hea olema et pikas perspektiivis plussi jääda?

(klikake vastavale nupule)

Kõlab raskelt? Igavalt? Keskmine igakuine rakeback langeks tervelt poole võrra? Mõtlemine tekitab peavalu? Siis ärge proovige.

Hand example

Jälgisin ükskord ühe mängija pokkerisessiooni kus palusin tal enda otsustes mõttekäiku seletada. Järgnevad 2 kätt jäid meelde:

1.Tundmatu regular avab UTG ning me callime buttonil 88'ga. Flop tuleb 47Q rainbow. Regular cbetib ning me callime. Turn tuleb meie jaoks õnnelik 8. Regular betib uuesti ning mängija ütleb „Kui ma siin tõstan jätkab ta ainult settide ja ridadega“ ning otsustab callida.
2.Pool tundi hiljem avab üks teine tundmatu regular UTG+1 ning me callime buttonil 67s'iga. Flop tuleb 46J rainbow. Regular betib, me callime ning turn tuleb 8. Regular tulistab 2nd barreli. Mängija ütleb „tal on nähtavasti mingi monster, mul pole oddse callida ning ma ei saa teda ka midagi foldima panna“ ning foldib.

Mida arvate meie mängija mõttekäigust?





jätkan kui viitsin....