Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 13 12311 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 242
  1. #1

    muhkLionu muljetamised

    Olles juba mõnda aega online pokkeriga tihedalt seotud on vast viimane aeg endast miski märk siia foorumisse maha jätta. Sestap saigi, nagu see paljudel teistelgi tavaks, oma tegemistega kursis hoidmiseks päevik avatud.

    Kes ma siis olen?
    üle 40-nene pereisa, IT-kallakuga kontoritööline, mängur...

    Just nimelt mängur! Tavainimese jaoks kutsub määratlus MÄNGUR esile ilmselt sarnase reaktsiooni nagu seda teevad sõnad narkar, alkohoolik, lits jne. Hea küll, mitte siiski nii äärmuslik, kuid nii umbes sinnakanti. Kui kellegi inimese kohta öeldakse, et ta on mängur, siis plusspunkte see talle ei teeni. CV-sse me sellist omadust ju ei lisaks, isegi mitte Playtechi tööle saamiseks.

    Juba varasest lapsepõlvest otsisin oma mängu. Mäletate neid puukuubikuid, kus igale küljele oli joonistatud täht, number või pilt. Üks minu mäng algkoolieas nägi välja sellisena: seadsin need toa põrandale ühele joonele ritta mingi juhuslik täht ülespoole. Siis võtsin juturaamatu suvalise lehe lahti. Vastavalt tekstis esinevatele tähtedele nihutasin ühe või teise kuubiku oma pikkuse võrra edasi. Põnevust tõi ootus, et milline neist jõuab sel viisil esimesena toa teise seinani. Peagi sai selgeks, et teatud tähed olid "kiiremad" kui teised.
    Hiljem olen kaustade viisi täiskirjutanud kõikvõimalikke süsteeme, reegleid ja võistlusi. Kuni arvuti leiutamiseni olid pliiats, ruuduline leht ja täring vahenditeks ainult mulle arusaadavasse virtuaalsesse maailma põgenemiseks.

    Keskkooli ajal olin vaimustatud malest, mängisime ühikas seda pea igapäev. Võin vist isegi öelda, et olin kooli parim, vähemalt korra õnnestus esindada oma kooli mingil võistlusel.

    Ülikooli ajal lugesin juhuslikult kusagilt ajakirjast (horisondi mingi 60-ndatest aastatest pärit numbritest vist) sellisest kaardimängust nagu bridž. Kohe sai selgeks, et just see on see mäng mida pean proovima. Järgmised 15 aastat muutus bridži mängimine klubides ja kõikvõimalikel nädalavahetuse turniiridel tavapäraseks elu osaks. Paraku pean tunnistama, et ma olin siiski üsna keskpärane. Pealegi olen suhteliselt individualist, Bridž aga on teatavasti paarismäng. Üksi seda mängida ei saa. See tähendab, iga kord pead sa oma partneriga kooskõlastama liikumisi klubisse, turniiridele, reserveerima selleks aega. Kui midagi aga muutub, või lihtsalt tuju ei ole, siis on oht oma mängukaaslast alt vedada.
    Aga bridž ise on muidugi parim, kindlasti soovitan proovida, kel vähegi huvi on.

    Vaatamata oma mänguri hingele, saan enda õigustuseks kinnitada, et ole ma kunagi ühtegi münti paigutanud mänguautomaatidesse ega ruleti lauda. Mäng saab pakkuda rahuldust ainult nii kaua, kuni sa suudad seda ise juhtida etteantud reeglite piirides.

    Nüüd on sellest juba kaks ja pool aastat möödas, kui avastasin pokkeri. Jah loomulikult teadsin umbes mis asi on pokker. Kaardimäng kaardikombinatsioonidele, millistel on erinevad tugevused. Aga ausalt öelda, ega ma polnud siis kindel kumb on kõvem, maja või mast. Texas Holdem ja muu selline terminoloogia olid aga täielik eksootika siis.
    Eestikeelne Playray mängukeskkond avati tol ajal (2007 juuli-august). Seal oli võimalus texas holdemit mingil kujul mängida. Tundus põnev. Loomulikult otsisin lisainfot ja traditsioonilise jätkuna oli esimene sissemakse 3$ Triobeti tuppa.

    Algas suhtkoht hästi, need 3$ muidugi nõudsid varsti lisa, aga kokkuvõttes sissemakse ei ületanud 30$-it. Mõned kuud hiljem kandsin juba ~1000$ välja

    Esimene elusa turniiri kogemus tuli 2008 aasta talvel, kui õnnestus triobetis läbi satelliitide võita pilet Triobet Live turniirile Olympicusse. Algaja õnne maksimaalselt ära kasutades lõpetasin selle 3.-ndal kohal. 7K EEK-u kopikatega on siiani parimaks tulemuseks jäänud live turniiridelt.

    Online pokkeris tulid samal aastal ka päris ilusad tulemused. On kõike proovitud, cashi, SNG-sid MTT turniire, Omahat, Studi, Badugit. Parim Online turniiri saavutus on esikoht 25$ buy-iniga rebuydega 7,5K garanteeritud turniirilt Unibetis. Võidusumma oli siis 3K $ kandis.

    See oli siis 2008 aastal. Kuna pere suur (4 last) ja maksud tahavad maksmist on tulnud teha mitmeid kordi sunnitud cashoute. Seega pole microlimiitest ülespoole õnnestunud liikuda. Kogu 2009 aasta ongi olnud üks grindimine microstake turniiridel või rahalaudades. Parimatel aegadel NL25 ja NL50 tasemel maksimaalselt. Aasta ise jäi plussi aga kuna sai palju ja mitte eriti edukalt mängitud live'i , siis kokkuvõttes jäi saldo vaid mõne tuhandega positiivseks.

    Täna olen põhiliselt Pokerstari klient. Pole midagi teha, nende tarkvara on lihtsalt niipalju parem multitablemiseks, kui võrrelda Triobeti või Unibeti omadega. Paaris teises toas on samuti kontod olemas, aga seal harva liigun.

    Möödunud aasta detsembri keskel olin oluorra ees, kus mitmetel põhjustel (Omaha üks neist) jäi PS-is bankrollist järele vaid 30$ ja tuli alata jälle otsast peale.
    Pöördusin tagasi vana hea NoLimit Holdemi juurde ja limiidiks NL2. Nüüd peaaegu kuu aega hiljem on bankroll piisav, et NL10 -es jätkata ja siin kohal tuligi mõte, et endale lisa motiivi rakendada ja aegajalt ülesütlevat enesedistsipliini turgutada paneks edaspidi oma tegemised siia kirja.

    Milline mängija ma ole?
    Tight. Rock ütlevad ilmselt need, kes mu mängu on jälginud. Küllap see nii on, aga kuni see toob sisse miks peaks teisiti?
    Suudan mängida suure voluumiga: on aega ja pikaaegne praktika arvuti taga istumisest (mitte et sellega kiitlema peaks). 10-12 tunnised sessid pole midagi erilist. Vaatasin HoldemManagerist just järele, viimase 27 päeva peale kogunes 267h mänguaega e. siis peaaegu 10h päevas keskmiselt! 127K hands. Full ring laudu mängin u. 20 lauda korraga, 6-max 6-8 lauda. Tegelikult on selline voluum puhas leak, mida tuleks parandada.

    Siit minu lubadus: vähendada tundide arv päevas 4h peale (No poker at work!!! No! No! No!)!

    Kui nüüd plaanidega jätkata, siis selle kuu lõpuni lasen NL10 (nii full ringi kui ka 6-max, et vaheldust oleks). Selleks ajaks peaks banroll olema piisav, et liikuda edasi NL25 peale.

    Senine graafik alates 14. dets. 2009:



    Eile sai üle elatud korralik Tilt. Sain järjest kaks suckouti -2BI ja tiltasin selle peale veel paar tükki ja peale. Aga elame üle. See oli ka viimane piisk karikasse, mis sundis mind seda päevikut avama.

    Väga palju ma jaotusi siia postitama ei hakka. Üldiselt ma ei näe sellest suurt abi. Lauas mängides on kasutada alati mingit lisainfot, mida käe postitamisega tahes tahtmata edasi anda ei saa. Microlimiitides on raske hinnata milline käik on kasumlik, milline mitte, võtmata arvesse konkreetset situatsiooni.

    Päeva tulemusi üritan siiski regulaarselt siia üles panna.

  2. #2

    Re: muhkLionu muljetamised

    NL5 sessid ei ole väga hästi läinud, NL2 väga hästi jällegist. Edu ja head jooksu suurtemates limiitides!

  3. #3
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: muhkLionu muljetamised

    kõva jutt.
    edu sulle

  4. #4

    Re: muhkLionu muljetamised

    Su kasutajanimi on tuttav kusagilt mujalt foorumist, mille nimi hetkel silme ette ei tule.
    Aga edu igatahes ning kui õigesti mäletan, siis oled sama linna inimene ka. :)

    Aga sa enda avamisele pole mõelnud, ehk siis natuke loosimaks tõmmata? Väga pikalt nit-elu ei toida ning minu arust rikub ainult mängu võlu ning mängu ise ka. Liiga robotlikuks muutuvad käigud.

  5. #5

    Re: muhkLionu muljetamised

    Mida teha Pokerstarsis FPP punktidega, kui sa ei ole just supernova?

    Võib minna VIP poodi ja osta sealt selle eest boonus dollareid.
    Vaatasin et kurss on 5000 punkti ja 50 dollarit (Silvestarile), mis teeb 1 dollari 100 punkti eest, eks?

    Teine võimalus on mängida sateliitturniiri fpp eest. saada pilet satelliidile ja teha unregister. vabanenud raha on nn turniiridollarid, millega saab ennast sisseosta ükskõik mis turniirile samas nominaalväärtuses.

    Minu senine statistika:
    mängitud 224 korda korda sellist turniiri nagu 210FPP satelite to 1/4 million tournament.
    tegemist on SNG tüüpi turniiriga, mida alustavad 20 mängijat ja 6 saavad 11,1$ maksva pileti
    Nende sateliitturniiride pealt on mul õnnestunud teenida 836$.
    Kokku olen seega kulutanud 47040 FPP, mis teeb 1,8 dollarit 100 FPP kohta.

    Tegemist on küll turniiridollaritega, aga kui suudad SNG-des kasvõi breakeven mängu näidata, siis saab need turniiridollarid suhteliselt turvaliselt pärisrahaks ümbervormistada.

    minu fpp sateliitide graafik sharkscope'i põhjal:

  6. #6

    Re: muhkLionu muljetamised

    Turnadollareid saad müüa. Suht 1:1 kursiga.

  7. #7
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: muhkLionu muljetamised

    T$ saad mingi 98%ga maha myyma, ei pea ise higistama. 2p2 abiks või siis googelda.

  8. #8

    Re: muhkLionu muljetamised

    Tsitaat Algselt postitas Oliverk
    Turnadollareid saad müüa. Suht 1:1 kursiga.
    Ok, seda lihtsam.

  9. #9
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: muhkLionu muljetamised

    Tsitaat Algselt postitas muhkLionu
    Mida teha Pokerstarsis FPP punktidega, kui sa ei ole just supernova?

    Võib minna VIP poodi ja osta sealt selle eest boonus dollareid.
    Vaatasin et kurss on 5000 punkti ja 50 dollarit (Silvestarile), mis teeb 1 dollari 100 punkti eest, eks?

    Teine võimalus on mängida sateliitturniiri fpp eest. saada pilet satelliidile ja teha unregister. vabanenud raha on nn turniiridollarid, millega saab ennast sisseosta ükskõik mis turniirile samas nominaalväärtuses.

    Minu senine statistika:
    mängitud 224 korda korda sellist turniiri nagu 210FPP satelite to 1/4 million tournament.
    tegemist on SNG tüüpi turniiriga, mida alustavad 20 mängijat ja 6 saavad 11,1$ maksva pileti
    Nende sateliitturniiride pealt on mul õnnestunud teenida 836$.
    Kokku olen seega kulutanud 47040 FPP, mis teeb 1,8 dollarit 100 FPP kohta.
    Tegelikult muhklionu siin on tegemist väikse enesepettusega või noh ülehindamisega veidi :) Samahästi võiksid cashida oma 50 taala 5000FPP eest ja mängida mingeid $2 cash turniire, kus su edge on kindlasti tight mänguga piisav, et plussis roi-ga mängida. $2 turniiridel 80% muidugi oleks äärmiselt muljetavaldav, aga tõenäoliselt su roi sinna 35%+ juurde nende turniiridel jääb siiski ma arvan? Tõenäoliselt kuna need satelliidid on usukumatult softid , siis seal saad natuke lisavaluet võrreldes $2 turniiridega.


  10. #10
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: muhkLionu muljetamised

    Teiseks.... ausalt õeldes kui alustasin, sai sind ka laudades nähtud... ja mujalt lehtedelt sinugagi kokkupuuted olemas, kus sa vägevad süsteemid oled püsti lükanud... Kui sa alates NL50st selle multitablehulluse ära lõpetad ja pokkerit mängima hakkad, siis sul on eeldused olemas väga heaks mängijaks saada.

  11. #11
    Pokkerihai Kasutaja Jennifer avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    On the block!
    Postitusi
    1 503

    Re: muhkLionu muljetamised

    Edu sulle muhklionu. Paaris lauas koos isegi olnud :D

  12. #12
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: muhkLionu muljetamised

    Tsitaat Algselt postitas muhkLionu
    mängitud 224 korda korda sellist turniiri nagu 210FPP satelite to 1/4 million tournament.
    tegemist on SNG tüüpi turniiriga, mida alustavad 20 mängijat ja 6 saavad 11,1$ maksva pileti
    Nende sateliitturniiride pealt on mul õnnestunud teenida 836$.
    Kokku olen seega kulutanud 47040 FPP, mis teeb 1,8 dollarit 100 FPP kohta.
    Jõudu!

    Teiselt poolt vaadatuna:
    Starsi Supernovale on FPP=$0,016
    Silverstarile on see sama 1/4 milli pilet, storest 700FPP = 11 buyin, st 0,015714 ehk 2% kehvem kurss.
    Seega Silverstarile 210FPP=$3,3
    20*$3,3 = $66 prizepool, võitja saab 11, ticket maksab 10+1. Seega fee sellistel turnadel tõesti 0%.
    Aga sinu ROI -> 224*3,3 = 739,2 in, 836 out, ROI 13% ilma feeta turnadel. Midagi on mäda sul seal satelliitide mängimisel või variatsioon.

    Ma cashi mängida ei oska, aga miks sa nit oled? Pole sellest kunagi aru saanud. Kui skeemi järgi mängid, saad ju mängida ka mingi teise skeemi järgi, mis pole nii nitine. Kuigi ei oska rohkem öelda, meeles Triobeti päevilt, et mingi 9/7 või nii oled ja blindi lased alati ära varastada.

  13. #13

    Re: muhkLionu muljetamised

    Panen oma viimase kuu aja statsid ka, muidu nit ja nit. Väga hull ju ei ole?



    Positsioonide kaupa:


  14. #14
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: muhkLionu muljetamised

    Tsitaat Algselt postitas kilu6
    Jõudu!

    Teiselt poolt vaadatuna:
    Starsi Supernovale on FPP=$0,016
    Silverstarile on see sama 1/4 milli pilet, storest 700FPP = 11 buyin, st 0,015714 ehk 2% kehvem kurss.
    Seega Silverstarile 210FPP=$3,3
    20*$3,3 = $66 prizepool, võitja saab 11, ticket maksab 10+1. Seega fee sellistel turnadel tõesti 0%.
    Aga sinu ROI -> 224*3,3 = 739,2 in, 836 out, ROI 13% ilma feeta turnadel. Midagi on mäda sul seal satelliitide mängimisel või variatsioon.

    Ma cashi mängida ei oska, aga miks sa nit oled? Pole sellest kunagi aru saanud. Kui skeemi järgi mängid, saad ju mängida ka mingi teise skeemi järgi, mis pole nii nitine. Kuigi ei oska rohkem öelda, meeles Triobeti päevilt, et mingi 9/7 või nii oled ja blindi lased alati ära varastada.
    hmm kas see starsi ticketid sealt poest silverstarina ostes saab kuidagi turnadollariteks teha ja edasi müüa?

  15. #15
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: muhkLionu muljetamised

    Tsitaat Algselt postitas muhkLionu
    Panen oma viimase kuu aja statsid ka, muidu nit ja nit. Väga hull ju ei ole?
    Ei ole mingi nit.

  16. #16
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: muhkLionu muljetamised

    Tsitaat Algselt postitas Davy
    hmm kas see starsi ticketid sealt poest silverstarina ostes saab kuidagi turnadollariteks teha ja edasi müüa?
    Ei saa.

  17. #17
    Pokkerihai Kasutaja kuco avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    MTTSNG
    Postitusi
    1 910

    Re: muhkLionu muljetamised

    wow

    Kas tõesti on NL5 ja NL2 vahe nii suur, et suht samade statidega on winrate vahe 10x või sul on lihtsalt kehvasti läinud?

    EDIT: kirjaviga


  18. #18

    Re: muhkLionu muljetamised

    Kusjuures oli tunda vahet küll. Ja mis kõige rohkem silma hakkas, et ei mingit respekti contibettidele. callitakse lõpuni ja riveris tõmmatakse kott pähe. Ilmselt oli bad run ka muidugi. EV adjusted on NL5 -s 100$ kanti, ehk siis mitu korda suurem kui real money, samal ajal kui teistel limiitidel see enam vähem oli sama mis võidetud.
    Tundub et NL2 mängijatel on suurem money scared olek, kui NL5 mängijatel.

    statsidest on puudu stiilimised. Panen need ka siis juurde:
    steal pct: 24% - from CO 18%, from button: 27,5%, from SB 32%

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja Jennifer avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    On the block!
    Postitusi
    1 503

    Re: muhkLionu muljetamised

    Imelik, et NL5 ei respektida cont beti aga NL2 seda tehakse ;D

  20. #20

    Re: muhkLionu muljetamised

    Nojah, sellised väited, nagu ma seal kirjeldasin, baseeruvad tunnetele.

    Faktid ise on sellised:

    kui tegin flopis contibeti, siis võitsin jaotuse (kas kohe või hilisemas faasis)

    NL2 - 74%
    NL5 - 72%

    nii et tegelikult vahet ei ole.

    Peale contibeti jõuti showdownini:

    NL2 - 27%
    NL5 - 25%

    Showdowni võitsin nendest:

    NL2 - 63%
    NL5 - 57%

    Üks huvitav number veel , mis välja tuli filtritega mängides:

    Kui flopis oli võimalik teha CB aga ma jätsin selle tegemata, siis:

    NL2 jäin plussi 11 bb/100
    NL5 jäin miinusesse -94 bb/100

Lehekülg 1, kokku 13 12311 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES