Mu meelest olete te asja siin tiba segaseks ajanud.

Mul enda kaart veel pole käes, tellisin alles. Samas sain just netelleri kaardi kätte ja testisin ära selle. Maksin netelleri kaardiga poes ~195 kr vms arve ja kontolt läks ~17.4$. Võtsin swedbangast nende müügikursi lahti ja arvutasin ära palju võtsid vahelt. Arvutused umbkaudsed, aga sain, et võtsid vahelt 4.5 EEK, ehk see on siis umbes 2.25%. Netelleri lehel kirjas 2.95% või oli 2.99%. Ilmselt nad võtavad seda teenustasu ikkagi ausalt ja mingit suurt kadu ma kyll ei näe.

Eeldan et MB cc toimib samamoodi, siis kui konto on praegu $$$, siis kindlasti tuleks võtta kaardi valuutaks ka $$$. Siis liigutad muidu $$$ tasuta pokkerikontode vahel ja maxad ainult oma 2% poest ostes, mis ei ole tglt mingi kadu (100 eek korral 2 eek peale - kilekoti hind). Kui sul on MB acc EEK korral, siis pole suurt vahet mis sa sealt valid, eeldan, et vahetab siis mitukorda seda valuutat seal ja siis 4%. Kui see lisa 2% on meeletu kadu, siis soovitan teha uus MB account $$$ kursiga. Kuna selle ise läbi teinud, siis samat swedpanga kontot saab MB kasutajal kasutada, aga kindlasti enne teavitada MB supporti, et teed niimoodi ja et nad eemaldaks vanalt kontolt andmed (vana konto pead ise ka sulgema).

Samuti kui praegu on konto sul $$$, siis ei soovita võtta nn kaardi valuutaks EUR, sest siis läeb hetkel 4% ikkagi vahelt. Kaardi vahetamine maksab 10 EUR ja eeldan, et siis saab ka kaardi valuuta ära vahetada, kui meil tuleb Eestis EUR. Ja kui ma valesti aru ei saand siis kaardil on vist ka aastane teenustasu? 10 EUR/10$ ?