Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 36
  1. #1
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Polyphasic Sleep



    Keegi on sellest midagi varem kuulnud? igatahes mis see on -
    Selle asemel, et magad 8h päevas on ka võimalik nii, et su päeva magamistunnid ulatuvad ainult mõne tunnini ja nii kuni mitu aastat kasvõi.
    Magad 15-30 minutit 6x päevas 4 tunniste vahedega. Alguses pidi see väga raske olema (harjumise mõttes) aga peale ühte nädalat tunned sa juba end värskemana kui kunagi varem (võrreldes tavalise magamisaegadega). Samuti on suurem võimalus näha lucid dreams'i.

    http://www.stevepavlina.com/blog/200...yphasic-sleep/ siin on üks artikkel selle kohta.
    ja selle kohta, kuidas see tervisele mõjutab, leidsin järgneva jutu:

    "There is a medical explanation why such sleep schedule will not impact ur health. During our normal 6-8h sleep, our body accumulate approximately 1.5h REM sleep (deep dreaming sleep). REM sleep is vital for our mind and body condition and we will die without it while all other stages of sleep are not so important for our body. During Polyphasic sleep schedule what u atr doing for the first few days that makes you so wasted is depriving your body and brain of REM sleep completely. You simple dont stay asleep long enough to reach REM stage. Our brain does not like this but after few days (3-5) the brain tried to adjust by jumping right into REM sleep as soon as you close your eyes for one of those naps. U will know the first time this happens because u will wake up feeling really rested. After 1-2 more weeks your brain is fully used to this schedule and voala, ur body get full 2h REM sleep and u have 6 more free hours."

    arutelu oodatud :)

  2. #2

    Re: Polyphasic Sleep

    peaks täiesti reaalne olema küll. Olen kuulnud ka, et paljud mehed, kes on elus palju saavutanud, on olnud suht väikse uneajaga. Nt Lennart meri magas vist 3h ööpäevas. Ei tea, kas küll samamoodi mitmefaasiliselt, vast mitte. Tahtejõu ja harjumise asi peaks olema. (Ise magan 9 h iga päev, enda kogemusest kinnitada ei saa)

  3. #3

    Re: Polyphasic Sleep

    Nii see on , Venemaal sõjaväes duhhina üks vend kasutas seda nippi kogu aeg, mina küll ei viitsind enda uneaega
    (seda oli niigi 4-5 tundi) tükeldama hakata, aga üldiselt pidi tõsi olema, aga tahtejõudu peab olema.

  4. #4
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: Polyphasic Sleep

    lucid dreams FTW!

  5. #5
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: Polyphasic Sleep

    Tsitaat Algselt postitas lepisto
    Nii see on , Venemaal sõjaväes duhhina üks vend kasutas seda nippi kogu aeg, mina küll ei viitsind enda uneaega
    (seda oli niigi 4-5 tundi) tükeldama hakata, aga üldiselt pidi tõsi olema, aga tahtejõudu peab olema.
    yep, tahtejõud peab väga suur olema sest esimesed päevad (esimene nädal) pidid väga rasked olema, aga peale seda pidi kergelt minema

  6. #6

    Re: Polyphasic Sleep

    Sul on aega vähe või , miks sa magada ei taha.

  7. #7
    Bännitud Kasutaja Madis Very avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    @Tables
    Postitusi
    2 953

    Re: Polyphasic Sleep

    Grindima peab ju !

    Magamine ainult segab ;D

  8. #8
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Haapsalu
    Postitusi
    320

    Re: Polyphasic Sleep

    Tuleb järele proovida, mis muud.

  9. #9
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: Polyphasic Sleep

    Tsitaat Algselt postitas lepisto
    Sul on aega vähe või , miks sa magada ei taha.
    kuidas võtta, kui ma tõsiselt hakkasin oma aega kokku hoidma (näiteks praegu foorumis passimise asemel midagi muud tegema, kasulikku) siis tuleks ilusti välja. pokkeriga tegelen päevas vägaväga palju, aga tahaks veel rohkem.
    aga kui su küsimusele nüüd vastata, siis pigem ei :D aga lihtsalt selline huvitav teadmine, et selline asi on võimalik

  10. #10
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: Polyphasic Sleep

    Tsitaat Algselt postitas Madis Very
    Grindima peab ju !

    Magamine ainult segab ;D
    jep, täpselt minu mõte. nimelt miks ma tahaks seda järgi proovida on see, et mul on alati nii et öösel magama mineku asemel otsustan grindida ja siis koolis ole nagu zombi kuna pole jälle ühtegi tundi maganud

  11. #11

    Re: Polyphasic Sleep

    Pokkerimängija märg unenägu. Aeg on raha! :D

  12. #12
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Polyphasic Sleep

    Ma 15. veebruarist võtan ette.

  13. #13

    Re: Polyphasic Sleep

    tekitas minus ka huvi :)

    Edit: Tahaks juba sellepärast ära proovida, et aru saada mis tulemuse see toob.

  14. #14
    Õpihimuline Mängur Kasutaja QKulgur avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    484

    Re: Polyphasic Sleep

    blogi from day1 to 40 http://polyphasic.blogspot.com/

  15. #15
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: Polyphasic Sleep

    Kunagi juhtusin lugema mingit blogi, kus proovis iga nelja tunni tagant 20min ja öösel vist 2 tundi.

    Igal juhul olulised asjad, mis tollal meelde jäid:
    1. Alati peab ülevaloleku aeg olema sama pikkusega (seal oli 4+-0.5 tundi), siis organism harjub. Kui läheb rutiinist välja, näiteks tuleb 6 tunnine vahe sisse või uneaeg venib 20 min asemel tunnile vms, siis lendab kogu süsteem mitmeks päevaks. Siin toodud 6 tunnised vahed tunduvad liiga pikad.
    2. Vist ei saa suuri trenne jms teha, sest selline fine tuning magamine ei ole ette nähtud piiripealsete koormuste jaoks ja võib südamele põntsu panna.
    3. Toitumine ka plaani järgi, kindlasti tuleb seedeelundkonnale anda puhkust öösel 8 tundi järjest.

  16. #16
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: Polyphasic Sleep

    halb idee imo..
    ei saa ju peol käia.

    Neil Strauss (the game autor) oli selline naljakas hetk et oli 2 naisega voodis kui tuli seesama 15m uneaeg :P
    saatis siis naised takso peale ja läks ise kiiresti magama.

  17. #17

    Re: Polyphasic Sleep

    Tsitaat Algselt postitas Kris
    ... et sellisel reziimil olla peab täielik hermit olema ju. Täiesti idiootne imo... Lähed mingit võistlust/kontserdi vaatama, saad ainult kindlad tunnid seal olla siis pead koju magama minema? Sellise süsteemiga tripid täiesti ära lõpuks ju, kui lucid dreamingut ka teed, ei taju enam mis on realworld ja mis on dreamworld...

    milleks end piinata? et pokkeritoale rohkem rake saaksid maksta? tunnen kaasa, kes seda ainult pokkeri nimel teevad.

    Ei tea kas just "tripid ära" aga jh, minu meelest on selline unerütm väga ebapraktiline. Kui uinak vahele jääb on pees, see ei ole seda väärt.

    Lucid dreamingust on siin ma vaatan suht vale arusaamine. Seda on võimalik teha täiesti normaalse 8tunnise öise unega. Lucid dreaming on see, kui une nägemise ajal saad aru, et see on uni ja mitte reaalsus. See võimaldab sul kontrollida unes mitte ainult ennast vaid ka ümbrust. Ise olen nats tegelend sellega, lendamine jms ubercool kui välja tuleb. Lisaks lihtsalt funile saab seda kasutada mälu treeninguks ja ununenud keelte meelde tuletamiseks, viimast kahte pole ise proovind. Tihti väidetakse, et nähakse und vaid paar korda kuus või vähemgi, tegelikult nähakse und igal ööl, aga see ei jää tavaliselt meelde. Algul ongi vaja "treenida" seda, et meelde jääks. Tegelikult ei ole unägudes midagi hägust, väga realistlik on sel ajal kui asi toimub, lihtsalt mällu ei sööbi niihästi kui tegelik elu. Kui keegi huvitatud, siis siin on hea, lühike õpetus asjaga alustamiseks. Millegi pärast on seal taust mustaks läinud, kui copy paste wordi teha siis peaks aru saama.

  18. #18
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 308

    Re: Polyphasic Sleep

    Ma olen vist ainuke, kellele tõsiselt meeldib pikalt magada. :D

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja yolpa avatar
    Liitus
    Jun 2009
    Asukoht
    Tropical far north Queensland
    Postitusi
    2 672

    Re: Polyphasic Sleep

    Tsitaat Algselt postitas rasmer
    Ma olen vist ainuke, kellele tõsiselt meeldib pikalt magada. :D
    ei ole.

  20. #20

    Re: Polyphasic Sleep

    Mina magan ülitihti 12h , viimased nädalad on aint kuidagi lühemax jäänud uneajad, pärast 8-9h olen ärganud, dunno millest see muutus järsku :)

    Rekord on mul üle 20h , ühe korra magasin vist 24h ära ja jätsin ühe laupäeva vahele :D

Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES