Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Kas kahetsete ajateenistuses käimist?

Hääletajad
378. Sa ei tohi hääletada
  • Ei

    81 21,43%
  • Ja

    18 4,76%
  • Ei oska öelda

    11 2,91%
  • EI OLE KÄINUD AJATEENISTUSES!

    268 70,90%
Lehekülg 70, kokku 82 EsimeneEsimene ... 2060686970717280 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 381 kuni 1 400, kokku 1671

Teema: Ajateenistus?

Hübriidvaade

  1. #1

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
    Njah, samas kui üksinda gaasimaskis paar kompaniid ära moppida peale seda kui sinna on visatud epic laar vett või teab kus perse täisvarustuses suitsukoni matuseid joostes tegema minna enam vastu ei haugu ka.
    Ei molisenud ajateenistuses kordagi lambist vastu ja sain ulematega paris hasti labi, kuna enamasti pigem naitasin aktiivsust ules ja sain voimaluse teha enda jaoks huvitavamaid asju tanu sellele.

    Ainus, mis mind VAGA hairis kaitsevaes, oligi nooremseersantide susteem, mis on kohutav ja voimatu on votta tosiselt olukorda, kus jalanumbri suurusega nsrs teeb midagi supertardi ja sul puudub igasugune voimalus seda parandada, vaid pead kaasa koigega minema sitase reamehena.
    Viimati muudetud KristjanLaas poolt : 15.09.13 at 19:32

  2. #2
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust

    Ainus, mis mind VAGA hairis kaitsevaes, oligi nooremseersantide susteem, mis on kohutav ja voimatu on votta tosiselt olukorda, kus jalanumbri suurusega nsrs teeb midagi supertardi ja sul puudub igasugune voimalus seda parandada, vaid pead kaasa koigega minema sitase reamehena.
    Täitsa nõus sellega. Kahjuks kui nüüd kriisisituatsioonis kõikidel sõduritel otsustusõigus oleks, on tulemus juba ette teada. Meil oli vahepeal põhiharidusega rühmaülemate jooksikud kellest midagi intelligentset oli palju loota. Ometi juhul kui rühmasiseselt midagi oli vaja ära teha, siis "tarkasi" rohkem kui rubla eest ja sittagi tehtud ei saa. Lisaks tulevad sellises olukorras välja nn arvamusliidrid kes hakkavad käske kohe jagama ise samal pulgal olles ülejäänutega. See tekitab hõõrumisi rühmasiseselt ning koostöö, mis peaks olema kogu teenistuse eesmärk on väga vaevaline.

  3. #3

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
    Njah, samas kui üksinda gaasimaskis paar kompaniid ära moppida peale seda kui sinna on visatud epic laar vett või teab kus perse täisvarustuses suitsukoni matuseid joostes tegema minna enam vastu ei haugu ka.
    Ja kui see gaasimaskiga moppimine välja tuleb ning laiema avalikuse ette jõuab, mis siis juhtub? Mul kunagine klassivend sai imo isegi tingimised peale mingi sarnase olukorra tõttu.

  4. #4
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Ajateenistus?

    Ma ei tea, see ei tundunud midagi haruldast, kohati vaimne isegi hullem.
    Jaoülemad vist vaatasid osad kirjad läbi mis saadeti reameestele kui tundus peale kirja veel midagi sees olema (kui me juba olime siis pold nii) ja ühe tüübi tüdruk oli saatnud stringid kirjaga.
    Mees kutsuti rivi ette, alandati/tehti nalja ta üle ja öeldi, et siukseid asju ei saadetaks.
    Viimati muudetud qbj0hn poolt : 15.09.13 at 22:09

  5. #5

    Re: Ajateenistus?

    Meil jäeti terve nädala toimkond nädalavahetuseks sisse põhjusega "peldikus oli sitaplekk." Kas see seal oli ning kuidas mitte keegi peale kompaniiülema seda nädal aega ei näinud, on siiani müsteerium. Ehk peitus tegelik põhjus selles, et eelmine kutse läks reservi ning oli vaja tüüpe, kes koristaks ära kompanii ja peseks puhtaks autod? Vahipataljon forthewin, aus koht.

  6. #6
    Vana Tegija Kasutaja WeThePeople avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Eesti
    Postitusi
    1 164

    Re: Ajateenistus?

    ja siis kõik räägivad et pärast hea läbi huumoriprisma asjale tagasi vaadata..

  7. #7

    Re: Ajateenistus?

    Ma ei tea, loppkokkuvottes ma ei kahetse kull, et kaisin.

    Juba selle parast, et kui laksin tegin uldfuusilise testi 57 punkti (2 min jooksul 7 katekoverdust :(, 27 kohulihast ja jooksin 3200m 19.30 vms) ja ara tulles tegin 260 (u. 65 katekoverdust, 100 kohulihast ja jooksin 15min)

    Minu jaoks oli kogu uritus nagu brocamp pmst ja kui vahegi competitive oled, siis on voimalust ed proovile panna sellistes asjades, mida ilmselt kunagi tulevikus proovida ei saa.
    Viimati muudetud KristjanLaas poolt : 16.09.13 at 21:41

  8. #8
    Pokkerihai
    Liitus
    Sep 2010
    Postitusi
    1 617

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
    Ma ei tea, loppkokkuvottes ma ei kahetse kull, et kaisin.

    Juba selle parast, et kui laksin tegin uldfuusilise testi 57 punkti (2 min jooksul 7 katekoverdust :(, 27 kohulihast ja jooksin 3200m 19.30 vms) ja ara tulles tegin 260 (u. 65 katekoverdust, 100 kohulihast ja jooksin 15min)

    Minu jaoks oli kogu uritus nagu brocamp pmst ja kui vahegi competitive oled, siis on voimalust ed proovile panna sellistes asjades, mida ilmselt kunagi tulevikus proovida ei saa.
    Huiama selle pärast ei hakatud, et kõike kaasa ei jõudnud teha?

  9. #9
    Grinder Kasutaja ziimukaz avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Rapla
    Postitusi
    741

    Re: Ajateenistus?

    Ma ei vaata isegi tagantjärgi selle Vahipataljonile läbi huumoriprisma. Peldik koht oma nõmeda kaadriga. Meid nussiti ikka reservipäevani täiega. Ei soovita kellelegi.

    Edit: VÕIBOLLA oleks isegi mingi meeldiv mälestus sellest ajast jäänud, kuid kompaniiülema ja -veebli viimase nädala käitumine jättis korraliku okse maitse suhu.
    Viimati muudetud ziimukaz poolt : 16.09.13 at 22:27

  10. #10
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: Ajateenistus?

    Ei tea need seerud ja jaoülemad ikka panevad üle võlli. Mul oli nii, et jaoülem küsis, et kes tahab linnaluba saada peab talt suhu võtma kogu rühma ees. Oli see nali v mitte aga iq-tase vist kõrge pole...
    Meil oli jaoülem 18-aastane-keskast ilmselt välja visatud ja kohe kaitseväeteenistusse läinud. Naljakas kui 18 kutt karjub 20+ ajateenjate peale..mõni ka 25 ja laps ja naine kodus...

  11. #11
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Ajateenistus?

    Selleks nendel 150 kilostel ida-virumaa poistel ma ära lõhkusingi vast, kugi ma polnud kunagi eriti ülekohtune.
    Solid 18 aastane 70 kilone poiss tamburaitab seal, siis lõhub ära küll.

  12. #12
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: Ajateenistus?

    Meil oli üks vend autojuht, 8 kuu vend, ma ei mäleta, kas 27 või 28 oli piir, aga kui sisse tuli sügisel oktoobris, siis oli kuu aega sünnipäevast puudu. Jaoülem oli 19 vennal ja täis nolk. Ei olnud tore sellel vennal.
    Ja sisse tuli sellepärast, et oli viimased aastad eiranud kutseid, aga noorem vend võttis oma nimel kutse kodus vastu vms, ei tea kas täpselt nii saab, kuid igatahes vastutava isikuna lubas edasi toimetada ja kodusõda oligi alanud :D.

  13. #13

    Re: Ajateenistus?

    ma olin vahipatis ca 10a tagasi ja väga lõbus ja lebo oli.
    enda suhtlemisoskuses ja inimeste õigete nuppude tundmises oli sitaks kinni.
    sain seersandist kuni pataljoni ülemani kõigiga kohe algusest läbi. suurt rolli mängisid juhused ka - seersandi ja aspirandiga olin juhuslikult mitu suve kakumäe rannas võrku koos tagunud, rühmavanemaga olin koos pataljoni jalkatiimis(kuhu meie 160st noorest valiti katsetel eesti koondise vendade kõrvale kokku 3 inimest), rühmaülem oli mu sünnilinnast Haapsalust ja perekonna nime järgi tuvastas, et tunneb hästi isa poolvenda ja nii ta läks.
    olin varsti nagu väike hall kardinal. kogu aeg ülemused pärisid, et reamees, mida sina arvad sellest, teisest asjast, keda kuhu toimkonda paneme, keda koju laseme jne. eks siis tuli võimalikult õiglane olla, sest tihtipeale nii ka tehti.

  14. #14

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Ei tea need seerud ja jaoülemad ikka panevad üle võlli. Mul oli nii, et jaoülem küsis, et kes tahab linnaluba saada peab talt suhu võtma kogu rühma ees. Oli see nali v mitte aga iq-tase vist kõrge pole...
    Juhtusin ka enda jaoylemat nägema vanalinnas mingi kuu aega enne enda teenistuse l6ppu (ta oli siis mingi 4 kuud reservis olnud). Ega mul temast ka noorteajal hea arvamus jäänud, aga tema jutt reservis olles oli ikka debiilsuse tipp, sest mees hakkas keksima jutuga "j6in kogu aeg 6lut ja viina ja olin nii purjus, elu oli täiega vägev ja sain k6igi ajusi nussida." Vähemalt oli ise rahul endaga...

    Palju teil teenistuse jooksul kätega asjade selgeks tegemist oli? Ise mäletan paari juhtumit, kus vähe ebastabiilsematel vendadel ära kruttis ja andmiseks läks

  15. #15

    Re: Ajateenistus?

    ja agreed, et suhtlemisoskus ilmselt koige vajalikum skill uldse kaitsevaes.

  16. #16

    Re: Ajateenistus?

    Uks nn. everlasti vend andis toakaaslasele sisse, et teda naljaparast kukeks kutsus kui tuup oli paev labi piiderdanud, muidu oli koik okei.

    Naljakas oli see, et koik koige "kovemad mehed", kes irl for fun tagumas kaisid olid pidevalt fys vabastatud ja sittagi kunagi teha ei suutnud. Aga nv-l kaisid kambakesi ikka poksiklubide lippu korgel hoidmas.

  17. #17
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Ajateenistus?

    neid lugusi lugedes (idiootidest alandavad madalamaastme bossid) oleks mõistlik peale teenistust teeninstuskaaslastega ühiskaebus kaitseväele teha konkreetsete isikute vastu. seda peaks tegema kõik, keda on ahistatud ja alandatud kaitseväes - süsteemselt ja järjepidevalt. hiljem ju karta pole midagi. tsiviilelus ju tunduks mõistlik.

  18. #18
    FPP Pro Kasutaja pilme10 avatar
    Liitus
    Jun 2009
    Asukoht
    Pärnu/Tln
    Postitusi
    224

    Re: Ajateenistus?

    mnjaaa.. käisin ka 2 aastat tagasi Sidepataljonis ja nüüd tagasi vaadates tuleb seike meelde küll. Esimese nädala majanduspäev oli hea, pidime täiesti tavalist asfalti liivateradest puhtaks pühkima, siis ma mõtlesin küll, et wtf kuhu ma sattunud olen. . Teenisin 11 kuud ning meiega samal ajal oli spordirood. .. kirjutasin miski avalduse, et äkki saaksin nendega koos trenni teha, kuna olen eluaeg spordipoiss olnud ja mingi ime läbi oldi nõus. Päeval nussiti niisama ja õhtul sai trenni teha. .Füüsiliselt olin elu tippvormis. . Siis hakkasid kaitseväe võistlused, kus osalesin jalgpallis, kossus, triatlonis, siis olid mingid jooksud jms veel, tänu nendele "teenisin" plusspunkte ning sain paar lisa linnaluba.. . Noja siis tuli saatuslik jõulupuhkus mis oli mingi 28-2jan.. tagasi tulles olin haige ning ei pidanud kolmnurklaagrisse minema ning jäin üksi patti. . .kiiilusin seal siis niisama paar päeva, kuniks kolmapäeval viskas nii siibrisse see passimine, et läksin arvutiklassi grindima. . mäletan siiani, et kui pati ülem lõunal mind sealt avastas ning end pooleks karjus, et mida ***** sa omale lubad, siis mul oli 180manid lahti ning mingi 3FT'd, siis oli kass küll arvuti kinni lüüa :D:D
    Peale noorteaega hakkasime käima kuskil Ülemistes autokoolis ning meile tehti linnaload, et saaksime seal käia mingi 8.00-14.00, igal jorsil olid omal ajal sõidud ning sealt sai korduvalt niisama linna peale minna. . .The best of oli ikkagi see, kui puhastasime relvi ja lõuna tuli peale. .. kõik panid relvad kappi ja läksid sööma. . ma suutsin jätta relva voodi peale :DDD Tagasi tulles oli küll wtf, mida ma tegin. . (relv on kõige tähtsaim kaitseväes, mis ei tohi valveta jätta) mõtlesin, et oh joppas keegi ei näinud. . siis järgminenädal olid laskmised ning esimese vooru ajal oli mul jalg püsti, et tra mingi tõrge on. . relv ei lase :DD .. tuli välja, et mu rühmaülem oli söömise ajal luku mu relvast eemaldanud. . siis pidin roomama kõik laskmised, stardist märgini. . kokku mingi 3km päeva jooksul roomates.. jäi meelde küll, et enam relva üksi ei jäta. . mälestusi jagub, väga häid sõpru sain, kuid kokkuvõttes on see kaitsevägi ikka masendavalt ****** koht.

  19. #19

    Re: Ajateenistus?

    ui pati ülem lõunal mind sealt avastas ning end pooleks karjus, et mida ***** sa omale lubad, siis mul oli 180manid lahti ning mingi 3FT'd, siis oli kass küll arvuti kinni lüüa :D:D
    LMAO

  20. #20

    Re: Ajateenistus?

    parim meenutus oli noorteaja lõpurännak, ca 50-55km vahepeatustega-ülesannetega.
    lasime sõbra emal enne metsa maha viskamist tuua:
    mobiilid, raadio-mp3 mängijad
    2 suurt pakki Always pesukaitseid
    10x 0,5l Hustleri energaijooki
    ca 10 marsi sokolaadi
    paki ibumax 400mg
    bloki pruuni Barclayd(suits).

    muusika mängima, suits ette, väsimuse tulles enegriajook, sokolaad ja valuvaigisti sisse ja "trippisin" selle asja pooljoostes ära. oleks teist samapalju veel otsagi pannud kui vaja. alwaysid läksid(suvi oli) saabastesse talla alla, et jalg kuiv oleks ja neid vahetasid iga 5-10km tagant. jalutuskäik pargis.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES