Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Kas kahetsete ajateenistuses käimist?

Hääletajad
378. Sa ei tohi hääletada
  • Ei

    81 21,43%
  • Ja

    18 4,76%
  • Ei oska öelda

    11 2,91%
  • EI OLE KÄINUD AJATEENISTUSES!

    268 70,90%
Lehekülg 52, kokku 84 EsimeneEsimene ... 242505152535462 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 021 kuni 1 040, kokku 1671

Teema: Ajateenistus?

  1. #1021

    Re: Ajateenistus?

    3. Okt siit rahvast siis läheb naq näha, minagi kaon sel ajal Kuppi

  2. #1022
    Vana Tegija Kasutaja Ints avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 216

    Re: Ajateenistus?

    Põhikutse, 8 kuud ei võeta staapi ega tagalasse.

  3. #1023
    Pokkerihai Kasutaja Char avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    1 848

    Re: Ajateenistus?

    kui mul on ajateenistuse paberil kirjas, et keelatud kaasa võtta ravimeid, siis midagi ei tohi nendest võtta?

    * valuvaigistid
    * hexoral
    * plaastrid
    * antiseptik

  4. #1024

    Re: Ajateenistus?

    hmm, need on pigem esmaabivahendid. võta ikka, ma ka võtan.

  5. #1025

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas Char Vaata postitust
    :O seleta ka veits, mis mõttes nagu, teised kes on miinis käinud, pole küll midagi sellist väitnud..

    lambakari? kes?
    mis seal toimkonnas tegema peab siis?

    kuidas võrdleksid jalaväekompaniid ja miinipildujaid ?
    Dunno, mingi hirmuvalitsus on seal vist. Pidin mai kuus mõned päevad seal veetma ja kaadrist oli pmst üx tegelane kohal ja ikka oldi nagu mingid sitturid. Toimkonnas oli vist mingi reegel, et peab voodipesud üxhaaval viima voodite peale, kaadrit polnud vist majaski ja tüüp kõndis toast edasi tagasi sisse välja, tuues iga kord ühe voodi pesu kaasa, lol wtf??? Siis kui ise pidin ka seal majas toimkonnas olema, siis oli ka pesudevahetus ja korrapidaja nuttis seal ka ilgelt, et need reamehed äkki ajavad midagi sassi ja siis on jama jne, tegin sellele kaprali jorsile asja selgex, et reamehed ei oli mingid retardid , kui Sul siin mõni pulk peal ja , et luures visatakse pesud koridori ja kogu 115 meest käib ja võtab ise oma pesu ja polnud kunagi kellelgi midagi puudu.

    Lisaks on üx leitnant ka seal nii lammas, et oi *****. Vahepeal oli pataljoni korrapidaja, siis käis korraldas meie kompaniis ka seal mingeid jamasi. Luure ülem oli kõrgema auastmega ja saatis selle oina kanni, et kui tahavad nussida, siis nussivad ise põhjusega ja hoidku luure majast eemale.

    Lisaks pidas kapten väixe kõne ka viimasel päeval ja seletas, et nad üritavad luures hoiduda sellest tühjast nussimisest ja keskenduda väljaõppele ja küsisid meie käest, et kas see nagu töötab ja peaxid jätkama samas vaimus.
    See tühi nussimine ongi kõige idiootsem asi sõjaväes, I mean, mix noor inimene , kes sinna väljaõpet saama läheb peab end mingi retardi ja alamana tundma? Küsitakse mingi täisidiootne küsimus ja Sa ei tohi küsida, et mis Sul viga on, vaid värisema ja nutma seal, JAH HÄRRA LEITNANT :(
    Muidugi kui midagi valesti tegime, saime ka anaalsexi, aga kõige hullema karistuse mälestuse tekitaja läx nüüd scoutsi ja noorteajal kõva lõugaja ja hirmutaja veebel, kes oli mu rühmaülema abi tegi suvel enesetapu vms, seega dunno, natukene uut kaadrit peab seal siis olema nüüd.

    Ex iga mees natuke vennastub seal oma kompaniis ja tunneb ülemaid lähemalt ja soovitab oma kompaniid, aga mina kui sõjaväe vihkaja nii enne kui pärast arvan vähemalt, et sattusin õigesse kohta teenima.
    Kuigi jah, kui lühikest kasvu ja väixe kaaluga mees ning lihased on sprindiorientatsiooniga, siis rännakud on rasked, ma olen ikka kõvasti üle keskmises sportlikus vormis, aga ma selle 35kilose varustuse all olin pidevalt suremas ja kõndisin rühmast pidevalt kuni 100m tagapool, sest mu selg oli lihtsalt igatepidi piimhapet täis ja hingeldasin nagu haavatu, kui pikemad mehed tegid nagu rahulikku jalutuskäiku koolikotiga. Kuigi rännakuid saab rohkem suvel minnes, sügise omad vist enam nii kõvasti vatti ei saa.
    Viimati muudetud RudiTurbo poolt : 02.10.11 at 23:43

  6. #1026
    Jube Noob
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    181

    Re: Ajateenistus?

    Kõik ainult kiruvad ja kurdavad:) Ise teenisin vist mingi 4-5 aastat tagasi KUPis ja läksin isegi vastumeelselt ( saabusin välismaalt töölt) 2 päeva enne minekut, nii et naist ei näind pea 3 kuud normaalselt. Aga asjast- ise teenisin jalaväes ja ei saa väga kurta. Jah, saime kõvasti rännata ( sellega jalaväelased arvestagu), ei ole mingit autodega trallimist esialgu. Aga peale noorteaega tundub imo see mingi 10 kilti täiesti normaalne ära visata. See, et kaadris on igasuguseid on ka õige. Samas ei sõltu see mingit moodi kompaniist milles teenite. Ei mäleta näiteks, et oleks kunagi päris ilma põhjuseta toenglamangus olnud Imo on praegu KUPis jalaväes päris asjalikud rühmaülemad ( käisin ise just seal RÕKis). Sõber, kes mul miinipildujas oli ei kurtnud nagu ka väga. Sai normaalselt linnaloal käia ( kui ise mingit jama ei korralda ja asjad ära teed siis iga nv saab välja imo). Tagantjärgi tark olles siis võin öelda, et mingit tobedaid asju ( alates sapöörikaga liivatamisest kuni voodirallideni) tehakse ikka vist põhjusel, et meestel tegevust oleks :) Kui 20 meest tühja istuvad tulevad nad tunni-kahe jooksul raudselt mingile "heale" mõttele. Eks see füüsis ole ka kõigil erinev, mul vist joppas, kuna olin enne sõtta minekut just füüsilist tööd teinud ja seepärast vast läks ka lihtsamini.

    Jaksu kõigle, kes lähevad:)
    Loodan, et see teil konti ei murra:)

  7. #1027
    Klubi Liige Kasutaja vilkar avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    1 290

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas Char Vaata postitust
    1)kui ma 8ks kuuks lähen, siis mis tundub kõige normaalsem koht kuhu minna? niisama passida päris ei tahaks.
    2)palju nato test sul alguses oli ja siis parim tulemus?
    3)kas botased saab sealt või sealt ainult suured saapad?
    4)kust beebipuuderit osta saab?
    5)kas kunagi saab välja ka pikemaks kui 2 päeva nädalavahetusel?
    Vastused:

    1 > suuretõenäosusega midagi valida ei saa seal võidaks vabalt formeerida kas jalavägi, luure, tagala või miinipildujatesse peast ei oska lubada aga no kui ise aktiivne oled ja sõna võtad veits või uurid natuke elu siis võimalused juba valida. Ütleme siis nii, et 8 kuu mehed väga eriala valida seal ei saa. Vaid olekdi niiöelda lihtsõdur... Mida soovitaks siis ära kuulipilduja või Tankitõrjuriks saa ehk väldi seda sest paras nuss tassida neid relvi ja puhastada jne.....
    2 > Nato test oli alguses 234 kui ma ei eksi ja noorteaja lõpus 294 ehk 6 punkti jäi puudu, sest ei ole väga kõva jooksu mees ja seal 6 sekundit 1 punkt ja mingi 30 sec jäi puudu 100 punktist.
    3 > botased saab sealt aga need suht saanid.... parem võta ise kaasa omad
    4> beebipulber igas kaubamajas saadaval hügieeni tarvete alt
    5> noorteaja lõpus st mingi peale 2 kuud ja paari nädalat saate välja 1-2 nädalat ja siis veel kindlasti üks puhkus mingi 1-2 nädalat !

  8. #1028
    Pokkerihai Kasutaja Char avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    1 848

    Re: Ajateenistus?

    hoiatan et post on veits vigane, sest siin S6durikodu imeliku arvuti taga

    ok olen nyyd miinis olnud 7 n2dalat ja p2ris normaalne, ei kurda

    praegu SBK ja sis detsembris jagatakse meid mingitesse miinipilduja ryhmadesse
    nyyd tekkis kysimus, millisele ametile yritada saada ja kas yldse valida on v6imalik

    kes on miinis k2inud, 8elge, mida need ametid tegema peavad ja milline on k6ige raskem/lebom

    Meil tuleb 4 ryhma : 3 x tuleryhm plus 1x juht/tagalaryhm (plus Arvestus/juhtkond ).

    Arvestus/juhtkond koosneb :

    Ryhmaylem , Ryhmavanem , Arvestaja - NAKist
    Arvestaja/side - 5 kohta SBKst


    Tuleryhm koosneb:
    3x relvameeskond , mis koosneb:

    Meeskonna ylem - kes peaks tulema NAKist, 22rmisel juhul keegi SBKst
    Sihtur - kapral SBKst
    Sihturi abi
    Laadur
    Laaduri abi
    Miinikandja
    Miinikandja abi

    Juht/tagalaryhm koosneb:
    Sidejagu - 6 meest vist
    M66distusjagu - 6 meest vist
    Tagalajagu - 4 kohta ja seal peaks olema autojuhid
    Arvestusjagu


    Ma pole 100 prossu kindel, et t2pselt sellised on ametid, aga umbes nii peaks olema. Soovitage mulle m6nda ja r22kige mida igal ametil peab tegema.


  9. #1029
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: Ajateenistus?

    Ma ise NAK'is ja arvestuses. Kui tahad soojale kohale ning ei soovi õues külmetada, siis arvestusjakku proovi saada.

  10. #1030
    240h kuus mängib, ülejäänud aja otsib .gife Kasutaja Priidix avatar
    Liitus
    Jun 2009
    Asukoht
    Thailand
    Postitusi
    2 840

    Re: Ajateenistus?

    Seal kisub päris igavaks, muidu hea soe pikutada.

  11. #1031

    Re: Ajateenistus?

    23 jaanuar arstlik, ja loodetavasti siis suve algusest kuskil aega teenimas.

  12. #1032

    Re: Ajateenistus?

    Keegi mingit head plaani või põhjust viitsib PMida millega oleks kõige kergem sõjaväest ära saada? Tean et siin seda arutatud aga ei viitsi tervet teemat läbi lugeda. Ei ole väga huvitatud minemisest et äkki mingit jama ajada saab ära aga kui peab minema siis peab.

  13. #1033

    Re: Ajateenistus?

    no kui sa isegi teemast ei viitsi otsida ja tahad kõike kandikul ette saada, siis ehk tõesti peaks minema.

  14. #1034

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas bauss Vaata postitust
    no kui sa isegi teemast ei viitsi otsida ja tahad kõike kandikul ette saada, siis ehk tõesti peaks minema.
    Ma tean neid asju enamvähem mis siin kirjas aga mõned saatsid PMiga ka võimalusi, ned vist vähe erinevad mis siin avalikult räägitud on.

  15. #1035
    Õpihimuline Mängur Kasutaja marxiku avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    471

    Re: Ajateenistus?

    Tsitaat Algselt postitas Char Vaata postitust
    hoiatan et post on veits vigane, sest siin S6durikodu imeliku arvuti taga

    ok olen nyyd miinis olnud 7 n2dalat ja p2ris normaalne, ei kurda

    praegu SBK ja sis detsembris jagatakse meid mingitesse miinipilduja ryhmadesse
    nyyd tekkis kysimus, millisele ametile yritada saada ja kas yldse valida on v6imalik

    kes on miinis k2inud, 8elge, mida need ametid tegema peavad ja milline on k6ige raskem/lebom

    Meil tuleb 4 ryhma : 3 x tuleryhm plus 1x juht/tagalaryhm (plus Arvestus/juhtkond ).

    Arvestus/juhtkond koosneb :

    Ryhmaylem , Ryhmavanem , Arvestaja - NAKist
    Arvestaja/side - 5 kohta SBKst


    Tuleryhm koosneb:
    3x relvameeskond , mis koosneb:

    Meeskonna ylem - kes peaks tulema NAKist, 22rmisel juhul keegi SBKst
    Sihtur - kapral SBKst
    Sihturi abi
    Laadur
    Laaduri abi
    Miinikandja
    Miinikandja abi

    Juht/tagalaryhm koosneb:
    Sidejagu - 6 meest vist
    M66distusjagu - 6 meest vist
    Tagalajagu - 4 kohta ja seal peaks olema autojuhid
    Arvestusjagu


    Ma pole 100 prossu kindel, et t2pselt sellised on ametid, aga umbes nii peaks olema. Soovitage mulle m6nda ja r22kige mida igal ametil peab tegema.

    Arvestus/juhtkond koosneb :
    "Arvestaja/side - 5 kohta SBKst"
    sellist asja ei usu et teil on (ja SBKst mõtled 8 kuu mehi ma usun)

    teil 3x tulerühm +1juhtimistagalrühm
    juhtimistagalarühma all ka patarei arvestus(1Pa arvestus + 3TR arvestust).
    Arvestustiimides 2 arvestajat(RV+arvestaja - allohvitserid) + 2xsidemees(autojuht+8kuu mees).
    Sidemehe elu soojem kui teistel, vähem timmimist väljas. Aga pikad sidevalved ja oled pidevalt juhtkonna juures(nt siis TRs RV+RÜ+Ar+autojuht), oled "käskjalg" ka kui vaja. Igavam elu, kui just 24/7 Harrise taga ei taha istuda.


    Tuleryhm koosneb:
    3x relvameeskond , mis koosneb:
    Meeskonna ylem - kes peaks tulema NAKist, 22rmisel juhul keegi SBKst

    SBK-sõduribaaskursus. Allohvitseridel oli ka SBK
    aga jah, meeskonnaülemaks võidakse määrata ka kapral, kes on NAKi läbinud kuid Seersandi auastet kohe ei saanud.

    Sihtur - kapral SBKst(?) 8kuu vend ikka ja on MÜ abi, ehk siis MÜ saab loota tema peale, vastutab nt kui MÜ pole, ja kannab ette muudest probleemidest mis vaja MÜle. Selline väike "meeskonnavanem", normaalne kui sebida viitsid. Nupp peab ka paremini liikuma, mingit M´nni pole mõtet sinna panna. Keerab kogu tiimi persse.
    Sihturi abi Sihturiga võiks läbi saada. "Mullimees", küll varsti aru saad. Pole hullu, enam vähem amet.
    Laadur seisab toru juures, ja lükkab miine sisse. mida pikem seda parem. Väikest käbi ei võeta.
    Laaduri abi
    Miinikandja
    Miinikandja abi
    Ülejäänud on sellised suht pointless, kui just laskmine ei ole. Ja lasta saime meie 2korral. Ühesõnaga, väljaõppes pole väga palju nendel ametitel pistmist, kui just ei lasta või ei imiteerita seda(mida on palju). Muidu on ikka kõik mehed üks jagu ja tegutsevas nagu sõdur ikka. Kui jalaväe õpe, siis pole vahet mis amet seal, kõik võrdsed, välja arvatud allohvitserist MÜ(jaoülem) ja MÜa ehk siis sihtur, kes on tavaliselt pooljaoülem.

    Juhtimisrühm:
    Sidejagu - 6 meest vist
    M66distusjagu - 6 meest vist
    Tagalajagu - 4 kohta ja seal peaks olema autojuhid

    Sidejagu-sideallohvitser autojuht ja 8kuu mehed. Ühesõnaga peaksid need tüübid olema, kes panevad traati üles ja istuvad sidevales. + postidel juhtimisala julgestamine. Karm elu, kui aga laager püsti, siis elu lill. (suht)
    Mõõdistusjagu - jop antonio(meie ajal oli V_e_n_t_s_e_l metsas ülem, võid uurida, jutte peaks jaguma). Tundus kõrvalt, et need vennad ainult ringi rügasidki, nende ülesandeks oli tulepositsioonide ettevalmistamine, ehk siis need läksid kõige eest, ja valmistasid positsioonid ette ära. Lõhidalt ja üldiselt. Nüansse palju erinevaid. LEG ja nii. Kõll räägitakse.
    Mõõdistusjagu oli meil ka tulejuhtimisjagu vist. Niiet 8kuu meestest sidemehed olid need kes lahinguvälja lähedal said tuld peale tellida. Täpselt ei mäleta.

    Kas ltn v.e.n.t.s.e.l ütleb midagi?? jutte ei liigu ringi seal? :D (olid ajad)
    tagantjärgi võib öelda, et väärt mees. Asi toimis ja töö sujus.

    PS. olin ise tulerühma arvestaja

  16. #1036
    Pokkerihai Kasutaja Char avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    1 848

    Re: Ajateenistus?

    Arvestus/juhtkond koosneb :
    "Arvestaja/side - 5 kohta SBKst" sellist asja ei usu et teil on (ja SBKst mõtled 8 kuu mehi ma usun)
    meil midagi oeldi, et saab, ning ta on pohiliselt sidemees ja arvestaja abi vms
    ega sidemees koguaeg 17 kg harrist ei pea seljas tassima? sis kyll ei tahaks.

    A kui selleks saaks sis tasuks sinna minna?
    pmst meil on veits ise voimalus oelda, et kuhu tahaks minna a siis peab mingi pohjendus ka olema
    Mis arvestaja pohilised ylesanded on, et kui kysitakse miks tahan, sis mis omadusi voi oskusi voi huvisi mul peaks olema :D

    Ja kui selleks ei saa, mis oleks jargmine moistlik valik ja mida.seal aja oleks?
    Naiteks m66distaja vms? v6i yritada sihturiks/sihturi abiks

    ja mida need m66distajad teevad, kuidas nad arvestajatest erinevad?

    tegelastest on meil siin : s_i_s_k_a , p_e_e_t_s , k_a_l_j_a_p_u_l_k , k_i_r_c_h
    Viimati muudetud Char poolt : 23.11.11 at 19:19

  17. #1037
    Õpihimuline Mängur Kasutaja marxiku avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    471

    Re: Ajateenistus?

    MPPa liigub autodega ringi, niiet väga ei pea Harrist jalgsi vedama. Samast ma sidemeeste hingeelu nii väga ei tea. Igastahes minu sidemees istus põhiliselt rühma juhtkonna juures, enamasti unimogis JP. Arvestaja juures, sest tema võtab vastu nii tulekäsud kui ka muu info. Sidemees, kes on arvestajate juures, peab oskama arvestada ka, selle õppe(baaskursuse) saate nagunii kõik. jaanuaris. Aga ega sidemees reaalselt ei hakka väga arvestama, seda teevad ikka arvestaja ja vanemarvestaja. Meie rühmas oli nt nii et meie, kes olime sinna rühma määratud, RV, arvestaja, meeskonnaülemad, saime ise endala mehed määrata. Jagasime tunde järgi ära. Nt sidemehe sain ma ise valida. Aga ei pruugi nii olla. Teistel rühmadel pani kaader paika, mis mees mis ametikoha saab. Sidemees peab olema kiire ja hea diktsiooniga, eriti s´tt on, kui mingi debiil sul teiselpool toru on. Peab teadma sideprotokolle ja andmeid kiirelt vastu võtma ja edastama(nt arvestajale). Muidu on hea, et sidemehel on pea kõige rohkem infot, sest kuulab harrist ja peab edastama juhtkonnale(RÜle RVle arvestajale infot) ja info omamine on kasulik. Ei teki olukorda, et mis ja kus ja millal me lähme. Infosulg on kerge tekkima, eriti kuskil tulerühma suvalisel 8k mehel, nt miinikandjal, ja MÜ ei jaga infot. Aga see pole nii oluline argument. Sidemees on igatpidi sidega soetud. Ka motorollad ja nii.
    Kui arvad et oled pädev ja normaalne kuju siis võid ka sihturiks saada. Oled MÜabi.
    Mõõdistajad ei tea s´ittagi arvestamisest, need vennad käivad laskepositsioone ette valmistamas, saate ka selle baasõppe. Ühesõnaga mõõdistavad maastikul reaalselt meetritäpsusega relvale õige asukoha, et saaksime lasta. Küll räägitakse.
    Arvestajad timmivad oma arvestuslaudade taga, annavad relvadele laskeandmed(eelnevalt saavad ise sihtmärgi andmed).
    Kui mingi tontvõi sitakeeraja oled, siis väga kuskile normaalsele ametile ei panda arvtavasti. Osad vennad lähevad teil meditsiini ka õppima, suht okei. Ma kandideeriks sinna. Pärast oled laengute ettevalmistaja meeskonnas või nii. täpselt ei mäleta. Ja oled jaomeedik vms. Suht lamp, aga okei.

    s-i-s-k-a on väga ok vend
    p-e-e-t-s nägin eelmine nädal tallinnass pubis, ajas paar lauset juttu. teoreetik, hea taktik. Selline skeemide vend. ok
    k-i-r-c-h tundus okei. missivend vist, suht noor. kevadel puutusime kokku. väga ei tea temast.
    n-a-l-ja-p-u.lk lol. meil teda kevadel polnud. oli vist tagalas või staabis. lol.

  18. #1038
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: Ajateenistus?

    p-e-et-s oli meil kordusõppuste ajal patarei ülem. Veidi liiga aktivist imo.

  19. #1039
    Grinder Kasutaja rollkopter avatar
    Liitus
    Oct 2011
    Asukoht
    Lololand
    Postitusi
    501

    Re: Ajateenistus?

    10 jul. 2012 tapale minek 11 kuuks, tilt.

    anyway, kui noorteaeg läbi siis võib võtta läpaka kaasa ja vabal ajal netis ringi uitada kui on soovi?
    saaks sõjaväes ka grindida lol

  20. #1040

    Re: Ajateenistus?

    Kohe peale noorte aega kindlati ei või. Pigem 3-4 kuud enne lõppu ja siis ka peab ideaalis mingi loa taotlema, see oleneb vist ka ülemast, õnneks oli minu ülemal suht savi. Vähemalt õhutõrjes oli nii!

Lehekülg 52, kokku 84 EsimeneEsimene ... 242505152535462 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES