Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 37
  1. #1
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Hiljuti liikusin SNG'de pealt üle FR'i. Kuna ma mängin aga Starsis, ei tee ilma mitme laua mängimiseta seal eriti midagi ära.
    Olles ise ka proovinud mitut lauda mängida ( kui viimati üle kuue lahti võtsin läks juba suhteliselt raskeks ), olen märganud, et selle arvelt langeb aga minu mängu kvaliteet. Winrate on väiksem, vähem aega jääb vastaseid ja lauda jälgida.
    Ühe/kahe lauaga mängides on mäng kasumlikum ja suudan otsused rohkem läbi mõelda, aga mul hakkab tavaliselt üpriski igav, kui ma minutis umbes 2-3 kätt mängida saan.

    Küsimus ongi selline, et kas kogu asi on harjutamise taga kinni ja peaksin ka ise oma multitablemise oskust arendama ( näiteks mängides mingi kindla arvu laudadega ja kui suudan kasumlikkust näidata lisan ühe laua jne ) või jätkama vana rada pidi ja pigem rõhku pöörama mängu kvaliteedile?

  2. #2
    Õpihimuline Mängur Kasutaja zyxxx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    PS & FT NL25
    Postitusi
    453

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Kvaliteet on kindlasti tähtsam kui kvantiteet.

    Kui tundub, et kiiretel hetkedel teed valesid otsuseid ja aega napib, siis võta kohe ühe laua võrra vähemaks. Kui jällegi läheb liialt igavaks, siis lisa ühe laua kaupa juurde. Nii see multitablemine käib.

  3. #3
    Pokkerihai Kasutaja levis avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 557

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Kvantiteedi tõstmisel kaasneb oht, et hakkad tegema liialt tihti pinnapealseid otsuseid, samas teinekord sügavuti lähenedes mõtlema asju jällegi üle :) Parim on loomulikult tasakaal kvaliteedi ja kvantiteedi vahel, seda siis silmas pidades sihte ja soove maastikul, mida künname. Aeg-ajalt tasub rõhuda kvantiteedile, et õpetada alateadvust kiiremini boardi lugema ja et üleüldiselt kiirendada mõtteprotsessi ning aeg-ajalt tasub rõhuda kvaliteedile, et näha preflop mängus juba riveri olukordi ette, leida any2 kaardis väärtus kui selline ja avastada reade vastaste kohta ka kõige süütumates olukordades. Läbi sellise treeningu tõstame seda latti, kus kvantiteet ja kvaliteet on tasakaalus.

  4. #4

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    IMO on hea laudade arv täiesti individualne teema. Oleneb mis eesmärk on. Kui soov mängitavas limiidis end arendada ja olukordadest ka midagi õppida siis võtta niipalju laudu (vastavalt enda tundele), et oleks küllalt aega mõelda ja vastaseid jälgida.

    Kui aga mängitavas limiidis on vilumus käes ja eesmärk volume lasta oma läbiproovitud ja kätteharjutatud robotlike otsustega siis 24table no problem.

    Ise lasen NL2 ikka 24 lauda, NL5 vahepeal ka 24 lauda... NL10 15-20 lauda. Kuidas endale tundub lihtsalt.

  5. #5

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Nagu öeldud, sõltub laudade arv endast ja eesmärgist.
    Esiteks muidugi kogemus: kui palju otsuseid on standard sinu jaoks, kui kiiresti saad aru, mida vastane teha üritab ja kuidas reageerida jne.
    Eesmärk: kas eesmärk on lihtsalt massiivset mahtu teha ja raha teenida või on eesmärgiks arenemine. Esimesel juhul tuleb sul loomulikult vaadata, paljudel laudadel saad otsuseid nii teha, et timeouti kordagi ei lähe ja et saaksid natuke ka raskematel kohtadel mõtelda. Teisel juhul soovitaks mina 4 lauda korraga mängida. Võib hakata igav küll, aga seda igavuse aega kasuta ära vastaste jälgimiseks, märkmete tegemiseks, eelnevate käte ülevaatamisele (näiteks võtad hand replayeri ette ja vaatad kuidas vastased on SDle läinud käsi mänginud).

    Loeb ka muidugi ekraani suurus ja resolutsioon. Ise ma seetõttu üle 6 laua ei saagi mängida (üle 6 on juba kattumine liiga suur, et mugavalt mängida). Suurema kuvariga saaks 9ga kindlasti korralikult hakkama.

  6. #6

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Ma soovitan kh vähem laudu võtta ja teha kõvasti märkmeid ja analüüsida vastaseid. Ja olen kindel, et sul ei hakka igav! Ise mängisin 12+ laudu koguaeg ja vahest tuli tüdimus kiiresti peale. Aga nii kui märkmeid hakkasin tegema oli palju huvitavam :D ja endal keskmiselt 8 lauda lahti nüüd. Ja palju mõnusam mängida. Tavaliselt jooksevad mul aknad kõik ühe rea peal ja üks kõrvale tõmmatud, mida koguaeg jälgin, kuidas keegi mängib ja teen märkmeid. Ja kui mujal aknas tuleb mingi käsi, siis liigutan kõrvale ja pööran rohkem tähelepanu tollele + teen märkme, kuidas vastane reageeris, kui tõssin jne. Kõrvale tõstes ei jookse laud kuhugi teiste laudade taha ära kh :)

  7. #7
    Pokkerihai Kasutaja flipmachine avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    1 857

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Tsitaat Algselt postitas Kosmonaut Vaata postitust
    Loeb ka muidugi ekraani suurus ja resolutsioon. Ise ma seetõttu üle 6 laua ei saagi mängida (üle 6 on juba kattumine liiga suur, et mugavalt mängida). Suurema kuvariga saaks 9ga kindlasti korralikult hakkama.
    Ma mängisin ka tükk aega 15.4 1280x1024 resoga läpaka monitori taga ja 6 kannatas ära, kuigi kattusid ääred.. 8 oli juba vastik. Siis ostsin 24 tollise full hd ja voilaa 12 lauda ja miski ei kattu .. kõik läks paremaks.

  8. #8
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 136

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Kui paljud teist üldse lauda jälgivad? Pean silmas, et Te ei vaja statistikat, Teie tehtud märkmed toovad Teile reaalselt pappi sisse.

    Vabandan ette kui võssa panen aga "kvaliteetseid" eestlasi on ainult näputäis, kes reaalselt "lammutavad". Minul meenuvad - krayzie, kloonike ja vmario. Kindlasti on neid veel aga tõenäoliselt siin teemas sõna nad veel võtnud ei ole.

    Mina ise arvaks nii, et tuleks mängida vastavalt oma iseloomule. Kui sulle meeldib vähe laudu, meeldib jälgida ja sa ka reaalselt seda teed ning tunned, et nii "omad" siis mängi vähe laudu, kui omad teistpidi siis mängi palju laudu.

  9. #9

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    "Teie tehtud märkmed toovad Teile reaalselt pappi sisse." <<--- Väga julgustav lause!

  10. #10
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 136

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    No olgem ausad ja öelgem kui suur osa märkmetest Teile kasu toovad? Minu puhul enamus on kasutud -- ehk ma ei oska märkmeid teha või neid lihtsalt kasutada.

    EDIT: mõte ka selles, et tänase päeva märge ei pruugi üldse fungata hetkelise nn. "game flow-ga"

  11. #11
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Ma ei tea, võibolla see märgete tegemine kõrgematel limiitidel siis tõesti ei mõju, kuna mängijad suudavad adjustida vms, aga madalas limiidis on märkmed mulle just palju raha toonud.

    Olles leidnud hiljem 'Notetud player lauas on pmt ikka kohe aru saada, kas need noted peavad paika või oli see ainult tolle päeva nö eri.

    Eriti on supekasulikud märked übermultitablejatest robotite kohta, kes oma mängu üldjuhul mitte kuidagi ei adjusti ja sealt saab väga palju raha.

    wuteva

  12. #12
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    viska mingi sample note, mis on pikem kui üks lause.

  13. #13
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Kuidas ma leida saan tehtud notesid?

  14. #14
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    oleneb kas tegid hemis või pokkeritoas

  15. #15
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
    oleneb kas tegid hemis või pokkeritoas
    Pokkeritoas.

    E: Table selectingut tehes näen kohe kui kellegil note, ja kui väärt note siis istun sinna maha, isegi kui laud pole parim..

  16. #16
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 136

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Palun kopeeri oma PokerStars notes.txt (nüüd vist notes.xml) kümme esimest rida ja "paste" siia ning selgita kuidas täpselt need märkmed sulle abiks on.

    PS! Kui sa ise järjekorda muudad siis tead isegi, mida see tähendab.

  17. #17
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Ei leidnud kuskilt sellist.

  18. #18
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Noted on kasulikud, aga ei tasu ahvivaimustusse neist sattuda ja vastaste actionite sagedusi ülehinnata. Kui keegi riveril bluffraiseb, siis tasub meelde jätta, et ta on seda võimeline tegema, aga teadvustades, et micros standard võitev mängija teeb seda üliharva. Või kui reg läheb 100bb preflop all-in JJ-ga dongi vastu, siis see ei tähenda, et ta all-ints range sinu vastu sama on...

    Viimasel ajal tunnen, et vastaste jälgimisest on palju rohkem kasu kui HUD-st ja kaalun tõsiselt 6-max 4-tablemise alustamist. HUD-st on niipalju kasu, et kui ise ei jõua laudu jälgida, siis näen, kes on reg ja kes on fish, aga rege ja fishe on ka mitut sorti ja nende tendentside kohta ei oska ma siiski midagi öelda.
    Viimati muudetud Pahvak poolt : 13.04.10 at 13:43

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Pole üle nädala juba HUDi kasutanud. Mängin 6maxi ja neli lauda korraga. Võin öelda, et oskus pisemaidki detaile tähele panna on kasvanud märgatavalt. Ja obv nelja lauaga saab noteda ka siis kui ise käes ei osale vaid saab jägida kuidas vastased mängivad.

  20. #20
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: Multitabling - kvaliteet vs. kvantiteet

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Palun kopeeri oma PokerStars notes.txt (nüüd vist notes.xml) kümme esimest rida ja "paste" siia ning selgita kuidas täpselt need märkmed sulle abiks on.

    PS! Kui sa ise järjekorda muudad siis tead isegi, mida see tähendab.
    Krt, ma vaatasin oma Starsi notes faili, päris naljakas oli. Need on vanad noted ka, ma teen praegu HUDi märkmeid.

    kas meil on üldse foorumis ülevaatlikku teemat notedest?
    Minu meelest võiks Saagem Prodeks, Jäägem Eestlasteks! teemas olla küll üks sisukas lugu, kuidas notesid kasutada. Et mis kujul kirja panna, mida üldse kirja panna, mida mitte jne.

    Minu 10 esimest note (ei sorteerinud ega midagi, ongi endal ka naljakam)
    * slowplay AKga, kui hitib flopis A. Riveris minraise.
    väga slowplay AAga, jälle ck/call ja valuebet riveris
    * minraiseb riveris nelikuga! jobu
    * blufib kalli bulletiga riveris, ebaõnnestunud flush-drawga
    * callib ai elusitaga, 77 või broadway on nuts
    * callib 3. paariga lõpuni, isegi siis, kui 3mastikaarti laual
    3betib turnis JQKA laual, 4bet AI peale foldib
    * callib cbeti ka täiesti missed flopis
    * callib QQ-ga PF 4beti
    * ei julge flopatud setti bettida
    * ATo on nuts
    * bottom paariga callib lolliks

    Tegelikult võib notega haledalt alt minna, et näed lambidonki rämedat viga tegemas ja paned kirja, 2 kuu pärast näed teda uuesti ja ta kurinahk on vahepeal paremini mängima hakanud, aga sina toetud ikka pimesi notele.

Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES