Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 44
  1. #1
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Olen mitu tundi googeldanud, samuti Klambr'it tülitanud, kes pidi kahjuks ära minema ja pole ikka suutnud leida lahendust oma probleemile.

    Nädalapäevad tagasi installisin oma Vista ning panin emaplaadiga kaasas olevad draiverid (s.h. ka audio draiveri) ning kõik töötas laitmatult. Nüüd mõned päevad tagasi oli Vista'l "Optional" uuendus, kus sai uuendata helikaardi draivereid ning seda ma ka tegin.

    Eile nokkisin kõrvaklappe ja mikkrit, et teha video ning avastasin, et kaks tagumist kõlarit ei tööta. Olgu öeldud, et mul on 5+1 kõlarite komplekt (2 ees, 1 ees keskel, 2 taga + subwoofer). Proovinud olen KÕIKE - installinud kõige uuemad draiverid, helikaardi paneelil kõike, mis vähegi saab näppinud. Lõpus lõin käega ning uninstallisin helikaardi draiverid, et installida originaal (vanad) draiverid emaplaadi CD-lt. Aga kui ma uninstallin helikaardi draiverid, siis ilma restartida ma vanu draivereid installida ei saa ning kui teen restardi siis Vista hakkab automaatselt installima vajalikke helikaardi draivereid, kui ta neid ei leia.

    Kõlarites viga ei ole (ma mõtlen, et nad on täiesti töökorras) ja kõige naljakam on see, et windowsi enda helid tulevad tagumistest kõlaritest, samuti, kui panen helikaardil formaadiks 7.1 (7 kõlli+1 supakas) siis helikaart tunneb ära tagumised kõllid kui KÕRVAL (side) kõllidena.

    Postitan selle tema, ehk on mul saatusekaaslasi, kes on samasuguse või analoogse probleemi käes vaevlenud/vaevevad või kellegil on mõni mõte, mida võiks veel proovida.

    Natuke infot:
    Emaplaat: Abit IL9 Pro (proovisin audio draivereid siit lehelt)
    Kõlarid: Logitech Z-5300
    Helikaart: Realtek'i pask või midaig :P Ma ei oska seda kontrollida :P

    Kui keegi lahendust ei oska leida siis äkki keegi oskab midn aidata, kuidas blokeerida Vista automaatne helikaardi uuendamine ära, kui ta neid draivereid ei leia. See laseks mul vähemalt vanad draiverid installida.

  2. #2

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Kui device driverite alt helikaardi uninstallid ja siis restardi teed ja uuesti automaatselt installib kaardi, siis ei lähe korda?

    EDIT: vistast midagi eitea, kas saab spetsiaalselt teatud update blokeerida, kuid soovituslik on kõik automatic updated blokkida.. kui miskit update väga vaja siis saad seda ju hiljem manuaalselt tirida.

  3. #3

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Kas device managerist Update driver software abil ei saa installida, või siis uninstall sealt ka shakkab ise kohe installima või saad ise valida oma driveri? Kindlasti peak saama servicete alt kuskilt Windowsi oma driveri indtall kinni keerata aga ei leia kohe milline see olla võiks.

  4. #4
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Pakkuge veel variante, kui ära mängin siis hakkan tegelema.

    Ääremärkuseks tahaks lisada, et ma olen täna teinud arvutile restarte rohkem, kui viimase aasta jooksul kokku ja tõenäoliselt pean õhtul veel tegema, kui hakkan soovitusi kuulama :)

  5. #5

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Võimalik veel proovida safe mode alt uninstall ja siis oma driveri installi.

  6. #6

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Updated pane kindlalt offi, neid sittu ei ole vaja.. aind mingit huinjaad tulevad, tavaliselt aind imevad klotsilt ressurssi järjest rohkem. Kui miskit kindlat update vaja, siis saad alati eraldi tõmmata ju.

  7. #7

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Tõmba Realteki kodukalt uued driverid. http://www.realtek.com.tw/downloads/
    Realteki paneelilt saad täpse info driveri versiooni kohta. Millegipärast arvan, et sul HD Audio.

    Üleüldse, osta korralik helikaart sisse. Saad kõllidest parema heli välja. :)

  8. #8

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Jep realteki lehelt saad tükk maad uuema driveri.

  9. #9

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Ja automatic update keera kinni muidugi ainult kõõma tuleb sealt. õiged mehed kasvavad updateta.

  10. #10
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Oh realteki kodukale ma millegipärast ei läinudki. Arvasin, et emaplaat juba pakub kõige uuemat värki. Kohe proovin - kaotada pole ju midagi.

    Ja Windows Vista uuendusi ma mitte kuidagi ei taha kinni keerata, sest tahaks OS'i hoida alati kõige uuema ja turvalisema versioonina. No pole tuju ärgata üles ja vahtida cashierist ümmargusele nullile silma :)

    Parem karta, kui kahetseda.

  11. #11

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Minul on automatic update sätitud nii, et ta installib ainult ekstreemselt vajalikud uuendused. Vaatasin, et mul ka see optional Realteki uuendus ootamas, kuid need driverid on küll mingi teise mudeli jaoks.

  12. #12

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Ranka windows ei pea sul küll kedagi kinni. Kui tahad turvaliselt elada siis pead hankima endale miski firewall proge mis kogu liiklust monitooriks. Win enda firewall ei kuulu sinna alla mis midagi peataks.Aga jah võid panna seadetest et optionale ei installiks.

  13. #13
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Tsitaat Algselt postitas Oliverk
    Ranka windows ei pea sul küll kedagi kinni. Kui tahad turvaliselt elada siis pead hankima endale miski firewall proge mis kogu liiklust monitooriks. Win enda firewall ei kuulu sinna alla mis midagi peataks.Aga jah võid panna seadetest et optionale ei installiks.
    Sinu jutust saan ma aru, et Win98 on täpselt sama turvaline, kui WinXP ja Vista?

  14. #14

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    No xp ja vista ikka kindlasti turvalisemad kui miski 98, sest sellel ajal kui 98 veel hoos oli, siis oli ju kogu kampjuutrimaailm veel midagi muud, kuid ega need wini updated tõesti mingit sitta kinni ei hoia, need tavaliselt aind jama endaga kaasa toovad.. v2hemalt mulle tundub nii. Pigem miski korralik firewall ja regulaarsed spyware + troojaskännid abiks.

  15. #15

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Ma ei mõelnud et sama turvalised on Ranka. Aga tõesti soovitaks näiteks Comodo firewalli. Palju teste võitnud.Kui sa torrenteid ja muid ägedaid asju eriti ei kasuta ka siis peaks suht lihne conffida ka olema.

  16. #16
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Tsitaat Algselt postitas Aristotep
    Tõmba Realteki kodukalt uued driverid. http://www.realtek.com.tw/downloads/
    Realteki paneelilt saad täpse info driveri versiooni kohta. Millegipärast arvan, et sul HD Audio.

    Üleüldse, osta korralik helikaart sisse. Saad kõllidest parema heli välja. :)
    Jah mul on HD Audio. Tõmbasin kõige uuemad draiverid aga ikka midagi. Samas mulle tundub, et see Vista ise nu**ib vahelt ära, sest peale uninstlali+restarti installib ista kohe automaatselt miskid juustud draiverid. FKFKFKFKKFKF.

  17. #17
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Tsitaat Algselt postitas rankapoeg
    Kui device driverite alt helikaardi uninstallid ja siis restardi teed ja uuesti automaatselt installib kaardi, siis ei lähe korda?

    EDIT: vistast midagi eitea, kas saab spetsiaalselt teatud update blokeerida, kuid soovituslik on kõik automatic updated blokkida.. kui miskit update väga vaja siis saad seda ju hiljem manuaalselt tirida.
    Kus tma selle device manageri leian ja kudas ma sealt uninstallida saan. Ja helikaardi "automaat" install ei käi tal "updatede" alla vaid see on miski built-in pask ja ma ei oska seda kinni keerata.

  18. #18

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Ma eitea kust sa device manageri saad, xp-l ntx valid my computeri rippmenüüst properties ja sealt surfad edasi või siis kontrollpaneelist, aga vistas ma eitea. MA ÜTLESIN SULLE ET SUL POLE SEDA SITTA VAJA! SAID ENDA ILUSAD VÄRVID JA MÕNUSAD UPDATED! U FAILED AGAIN! Loodan, et saad endale seentega naise, siis saad aru miks ei ole tarvis vistat installida.

    EDIT:

    Sorry ma l2ksin n2rvi, elukutseline vista hater ju.

  19. #19

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Computer - Properties-vasakult Device manager-Sound and video controllers-Parem nupp toob menüü ette.

  20. #20

    Re: Helikaardi jama - Ei leia tagumisi kõlareid.

    Vista on väga hea Rankapoeg mine häbene nurgas :D :D

Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES