Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 30
  1. #1
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Vastane tohman, range peale panek suht võimatu kuna näitas vahepeal imelikke bluffe ja samas slowplaysid. seega segane tüüp. 50/18 mängis kui kedagi kotib ja keskmise agroga igal tänaval. mängimise ajal ma statse ei kasutanud! eeldan et mul on ca 27-30% equityt kui vastasel 1-2 paari käsi, tal võib ka random ülekaardid, reatõmbed, mastitõmbed olla, seega jämedalt mul 30%. kas call on siin hea, arvestades kui palju surnud raha on potis?

    ise tegin arvutuse 329,15+ 147,15 / 147,15 ja sain 31% ehk kas loogika vastab tõele, et callides kaotan 1% ehk ca 5$ (pot 474$), foldides aga kaotan 40+52 ehk 92$, seega call on õigem??


    PKR No-Limit Hold'em, $4.00 BB (5 handed) - PKR Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG ($277.90)
    MP ($400)
    ekkuiti (Button) ($692)
    SB ($231.15)
    BB ($402.95)

    Preflop: ekkuiti is Button with 6, 2
    2 folds, ekkuiti bets $12, SB calls $12, BB calls $12

    Flop: ($36) 4, 6, 8 (3 players)
    SB checks, BB checks, ekkuiti bets $22, SB calls $22, 1 fold

    Turn: ($80) Q (2 players)
    SB checks, ekkuiti bets $52, SB raises to $197.15 (All-In), ekkuiti ? ? ?
    Viimati muudetud ESTPatrick poolt : 17.05.10 at 09:27

  2. #2
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Equity arvutus on õige. Kui callid tuleb kogupot 474$, millest sul oli callida 145$ ja vajaminev equity 145/474~31%.

    Aga foldimise EV on 0, surnud raha pole sinu oma ja seda ei saa enam kaotada. Võib mõelda ka nii, et foldides panustad 0, et võita 0. Fold on õigem, sest sa hindasid, et su equity on 30%, aga callides on sul vaja 31%. Praktikas muidugi suht ebaoluline protsent siia sinna.
    Viimati muudetud Pahvak poolt : 17.05.10 at 10:07

  3. #3
    Bännitud Kasutaja Poku avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Välismaa
    Postitusi
    295

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
    Equity arvutus on õige. Kui callid tuleb kogupot 474$, millest sul oli callida 145$ ja vajaminev equity 145/474~31%.

    Aga foldimise EV on 0, surnud raha pole sinu oma ja seda ei saa enam kaotada. Võib mõelda ka nii, et foldides panustad 0, et võita 0. Fold on õigem, sest sa hindasid, et su equity on 30%, aga callides on sul vaja 31%. Praktikas muidugi suht ebaoluline protsent siia sinna.

    Täitsa nii ka ei saa öelda, et fold õigem kuna 0 EV. Ma ei leia õiget seletust, kuidas oma mõtet väljendada, aga pigem on Patricul õigus. A'la callides kaotad sa 125bb/100 käe kohta umbes, foldides 2300bb/100 käe kohta.

  4. #4
    Klubi Liige
    Liitus
    Apr 2009
    Postitusi
    5 462

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Mulle küll paistab Pahvaku seletus loogiline.

    Ja Patrick kust kohast see tuleb, et foldides kaotad 92 (52 ma saan aru, aga kust see 40 tuleb?).

  5. #5
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas vapsik Vaata postitust
    Mulle küll paistab Pahvaku seletus loogiline.

    Ja Patrick kust kohast see tuleb, et foldides kaotad 92 (52 ma saan aru, aga kust see 40 tuleb?).
    turniks pot 80, seega 40 loogiliselt minu osa

  6. #6
    Bännitud Kasutaja Poku avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Välismaa
    Postitusi
    295

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas vapsik Vaata postitust
    Mulle küll paistab Pahvaku seletus loogiline.

    Ja Patrick kust kohast see tuleb, et foldides kaotad 92 (52 ma saan aru, aga kust see 40 tuleb?).
    Kui bb peal foldid kõik käed siis on ka hea ja õige otsus?
    Ei ole, siis sa jooksed 100bb/100 miinust ju.
    Raha tuleb juurde ka BB foldimisest, millest pool siis peaks kuuluma patricule.

    Enivein jah, callimine toodab siin vähem miinust kui foldimine.

  7. #7
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas Poku Vaata postitust
    Täitsa nii ka ei saa öelda, et fold õigem kuna 0 EV. Ma ei leia õiget seletust, kuidas oma mõtet väljendada, aga pigem on Patricul õigus. A'la callides kaotad sa 125bb/100 käe kohta umbes, foldides 2300bb/100 käe kohta.
    Surnud raha ei arvestata. Võtame teistsuguse olukorra. Avad madala pocketiga 3bb ja 100bb donk min3betib sind to 6bb. Kas sa riskid 3bb või 6bb, et setti saada?

    Mitte üheski pokkeriraamatus ei arvestata EV arvutamisel surnud raha (ka mitte "Mathematics of Pokeris".

  8. #8
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas Poku Vaata postitust
    Enivein jah, callimine toodab siin vähem miinust kui foldimine.
    Tee tehted ära palun.

  9. #9
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Kuidas see 474 tuleb?
    kui ma callin ära puuduoleva summa vastase allinnist

  10. #10
    Bännitud Kasutaja Poku avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Välismaa
    Postitusi
    295

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
    Tee tehted ära palun.
    Natuke kannatust, kuid nüüd lähemalt vaadates tundub et pean vabandama, varsti valmis:)

  11. #11
    Bännitud Kasutaja Poku avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Välismaa
    Postitusi
    295

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Nii, natukene paberit kulutatud:

    Paneme summad big blindidesse ümber.

    Situatsioon nr. 1:
    Hero foldib.
    Hero kaotab selle käega 86$, ehk 21.5bb, ehk winrate on massiivne: -2150/100

    Situatsioon nr. 2:
    Hero callib.
    Pank callimise hetkel on 329.15$, ehk 82.2bb
    Callida on vaja 145.15$, ehk 36.3bb
    Tingimused, et juhtum kordub 100x ja hero eq on 30%.
    Hero callides kaotab 70% kordadest, ehk 36.3x70=2541bb
    Hero võidab callides 30% kordadest, ehk 82.2x30=2466bb
    Kokkuvõttes toodab hero miinust 2466-2541= -75bb 100 käe peale, ehk winrate massiivne -75bb/100.

    Kuid jah pean siinkohal nüüd teistega nõustuma ja vabandama, vaatasin kuidagi liiga kiiresti ja seekord olin mina see kes ei süvenenud, see on konkreetselt selle liigutuse winrate tõesti. Ehk pmst vahet pole kas callida või foldida, BE on see liigutus, 2150bb/100 kaotad sa igaljuhul vähemalt.

  12. #12
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Oot, sinu arvutuste kohaselt on foldi hind -2150bb/100 ja calli hind -75bb/100? Päris nii see nagu ei käi imo. Foldi hind on 0bb/100. Kui sa kunagi sellises olukorras raha juurde ei pane potti, siis see ei maksa ka midagi. See eelnevalt kaotatud summa on ebaoluline edaspidist otsust tehes. Ja turni otsusel (call/fold) võtad juba arvesse, et enne on jama tehtud, s.t. surnud raha potti aetud.

    Kui otsus on close enough ja villain tundmatu, siis calliks maha. For information & for image. On suht väärtuslik teada, millega villain siin lükkab. Kui ka kaotame, siis arvestame, et villain annab meile edaspidi rohkem actionit, sest nägi meid ühe paari ja nõrga draw'ga callimas.

  13. #13
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Milleks üldse see situatsioon 1? Sa ei saa situatsioon 1 ja 2 omavahel võrrelda. Ainus asi, mille põhjal otsust teha on EV, mitte oma intuitiivse loogika põhjal. Tuleb positiivne on call, tuleb negatiivne fold. :)

    Et asja segasemaks teha, siis sul on kaks erinevat loogikat. Võrdled situatsioon 1 vs 2 winrate, mis on vale lähenemine ja ütleb, et call on hea, sest toodab vähem "miinust". Teine lähenemine (õige) on arvutada EV ja kui see on negatiivne, siis fold. Praegu tuleb fold. Üks strateegia ütleb fold ja teine call? Puder ja kapsad imo. :P

  14. #14
    Bännitud Kasutaja Poku avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Välismaa
    Postitusi
    295

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
    Milleks üldse see situatsioon 1? Sa ei saa situatsioon 1 ja 2 omavahel võrrelda. Ainus asi, mille põhjal otsust teha on EV, mitte oma intuitiivse loogika põhjal. Tuleb positiivne on call, tuleb negatiivne fold. :)

    Et asja segasemaks teha, siis sul on kaks erinevat loogikat. Võrdled situatsioon 1 vs 2 winrate, mis on vale lähenemine ja ütleb, et call on hea, sest toodab vähem "miinust". Teine lähenemine (õige) on arvutada EV ja kui see on negatiivne, siis fold. Praegu tuleb fold. Üks strateegia ütleb fold ja teine call? Puder ja kapsad imo. :P
    Jah situatsioon üks oli tõesti üleliiast, lihtsalt alustasin sealt arvutamist. Ei ole kunagi ühtegi raamatut ega artiklit lugenud sellekohta, ei teadnud kust alustada. Mõtlesin et algul arvutan foldimise hinna ja pärast callimise hinnaga hea võrrelda, callimise hind peaks siis olema vähemalt samapalju plussis, kui foldimise hind miinuses, kuid jõudsin ka ise järeldusele et callimise hind on ise-enesest BE, plussi ei tooda ta kuidagi.
    Et sealt saada KOGU käsi BE on vaja ca 70% equityt.

  15. #15
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas Poku Vaata postitust
    Et sealt saada KOGU käsi BE on vaja ca 70% equityt.
    31% on equityt vaja, et call oleks kasumlik. Kui meil on vähem, siis call teenib miinust ja miinus on väiksem kui 0 (foldi EV). Et maksimiseerida võtame vastu EV=0 olukorra (fold).

  16. #16
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas Poku Vaata postitust
    Jah situatsioon üks oli tõesti üleliiast, lihtsalt alustasin sealt arvutamist. Ei ole kunagi ühtegi raamatut ega artiklit lugenud sellekohta, ei teadnud kust alustada. Mõtlesin et algul arvutan foldimise hinna ja pärast callimise hinnaga hea võrrelda, callimise hind peaks siis olema vähemalt samapalju plussis, kui foldimise hind miinuses, kuid jõudsin ka ise järeldusele et callimise hind on ise-enesest BE, plussi ei tooda ta kuidagi.
    Et sealt saada KOGU käsi BE on vaja ca 70% equityt.
    What?

    Edit// Pahvak jõudis juba ette.

  17. #17

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    turn check behind pole :)?

  18. #18
    Bännitud Kasutaja Poku avatar
    Liitus
    Mar 2010
    Asukoht
    Välismaa
    Postitusi
    295

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
    31% on equityt vaja, et call oleks kasumlik. Kui meil on vähem, siis call teenib miinust ja miinus on väiksem kui 0 (foldi EV). Et maksimiseerida võtame vastu EV=0 olukorra (fold).
    Nägemist,
    öö otsa rushi 3tableda ja siis matemaatikat tegema hakata kohe järgi ei ole hea mõte. Peale magamist vaatan uuesti üle, ilmselgelt panen võssa.

  19. #19
    FPP Pro
    Liitus
    Feb 2010
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    232

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    What the heck, ma ei saa enam muffigi aru. Foldides "kaotad" jah selle raha, mille oled juba potti pannud, aga kuna call on -EV, siis kaotad veel juurde ju....

  20. #20
    Pokkerihai Kasutaja Char avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    1 848

    Re: 400NL. equity arvutuse loogika küsimus.

    Tsitaat Algselt postitas ESTPatrick Vaata postitust

    Turn: ($80) Q (2 players)
    SB checks, ekkuiti bets $52, SB raises to $197.15 (All-In), ekkuiti ? ? ?
    Oletame võidu outid:
    9 mastiouti, 2 kolmiku saamiseks , 3 kahe paari saamiseks

    kokku 14/46, ehk 30,4 % (kuigi sa võid isegi hetkel ees olla)

    Callida:
    145, et võita 329 e. 145/329 e. 44 %

    Ükski teist ei arvestanud seda, et vastane võib bluffida.
    Kui sa arvad, et ta bluffib siin 14-15% olukordadest (mis on üsna ebareaalne), siis sa võid callida, aga muidu fold. Ise calliks, sest olen donk.

Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES