Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 29
  1. #1
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tervist foorumirahvas!

    Sattusin täna enda jaoks üllatavasse olukorda. Septembris võtsin kodukapitali laenu 100 000kr ja panin tagatiseks vanemate korteri. Ostsin 130000 kr maksva korteri endale laenuraha ja omafinatseeringu eest.

    Nagu on teada, siis kuulub osa laenu intressidest tagastamisele seaduse järgi:
    § 25. Eluasemelaenu intressid

    (1) Residendist füüsilisel isikul on õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata endale eluasemeks elamu või korteri soetamiseks võetud laenu või liisingu intress, mis on maksustamisperioodil tasutud lepinguriigiresidendist krediidiasutusele või sellise äriühinguga samasse kontserni kuuluvale finantseerimisasutusele, samuti mitteresidendist krediidiasutuse lepinguriigis registreeritud filiaalile. Samadel tingimustel võib tulust maha arvata ka elamu ehitamise eesmärgil maatüki soetamiseks võetud laenu või liisingu intressid.

    Täna käisin aga EMTAs ja mulle öeldi, et laenu sihtotstarbeline kasutamine pole ära tõestatud. Notarilepingul pole kirjas, et ma korteri ostmiseks konkreetset laenu olen kasutanud ja pangalaen samuti ei määra, milleks ma laenu kasutan ehk siis vaba voli.
    Mulle öeldi, et pean ära tõestama laenu sihtotstarbelise kasutamise korteri ostuks. Küsisin, et aga kuidas ma seda tõestan? Maksuametnik aga ei osanud midagi selle peale öelda. Enam vähem mõelgu ma ise midagi välja või proovigu panga kaudu??? Ütlesin, et ma võin väljavõtte pangast tuua ja näidata kuhu kuna mis laekus ja et kasutasin raha korteriostuks. Vastati, et see ei tõenda, kuna ma võisin 100 000kr kuskilt õhust võtta ja osta korteri, ning laenuraha kasutada näiteks mööbli ostmiseks.
    Uurisin pangalt ja nemad samuti ei saa peale ülekannete väljavõtete mingit sihtotstarbelist kasutamist tõesta.
    Siit ka küsimus. Kuidas tõestada laenu sihtotstarbelist kasutamist?

  2. #2
    Pokkerihai Kasutaja Dogers avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    2 500

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Misasja? EMTA on lolliks läinud või? Tahad öelda, et kui ma annan Sulle 100k eeku 500 kroonistes ja Sa lähed vahetad selle ümber 100 kroonisteks siis see ei ole enam minu laenatud raha vaid juba uus raha? Ning kui Sa nüüd sellega midagi ostad, siis oled oma rahaga midagi ostnud ning minu laenatud 100k on müstiliselt kuskil peidus? :D

    Tõestad niimoodi, laenuleping - raha pangaarvel - 30k oma finantsi juurde - ning see sama raha sealt pangaarvelt kanti korteriostuks, sõlmitud müügileping koos asjaõiguslepinguga(omandi ülemineku tarvis) näitab kellega tehing on tehtud, ning OBV piisab sellest, kui see 100k + Sinu enda 30k on Sinu pangakontolt leidnud tee lepingus müüjaks olnud poole pangakontole.

    MISMÕTTES SEE EI TÕENDA, tilti ajab juba lugedes, kuidas see 100k ÕHUST Su pangaarvele sai, kui raha päritolu on ju kontoväljavõttes näha.

  3. #3
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Sa pead (oleks pidanud) enne deklareerimise tähtaega saatma netipangast vastavasisulise pangateate maksuametisse.

  4. #4
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tsitaat Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
    Sa pead (oleks pidanud) enne deklareerimise tähtaega saatma netipangast vastavasisulise pangateate maksuametisse.
    Sai saadetud, kõik andmed on esitatud. Lihtsalt laenu kasutamist korteriostuks ei ole võimalik, ei teata, kuidas tõestada.


    Edit: Aega anti mulle 31 maini, et ära tõestada

  5. #5
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tsitaat Algselt postitas Dogers Vaata postitust
    Misasja? EMTA on lolliks läinud või? Tahad öelda, et kui ma annan Sulle 100k eeku 500 kroonistes ja Sa lähed vahetad selle ümber 100 kroonisteks siis see ei ole enam minu laenatud raha vaid juba uus raha? Ning kui Sa nüüd sellega midagi ostad, siis oled oma rahaga midagi ostnud ning minu laenatud 100k on müstiliselt kuskil peidus? :D

    Tõestad niimoodi, laenuleping - raha pangaarvel - 30k oma finantsi juurde - ning see sama raha sealt pangaarvelt kanti korteriostuks, sõlmitud müügileping koos asjaõiguslepinguga(omandi ülemineku tarvis) näitab kellega tehing on tehtud, ning OBV piisab sellest, kui see 100k + Sinu enda 30k on Sinu pangakontolt leidnud tee lepingus müüjaks olnud poole pangakontole.

    MISMÕTTES SEE EI TÕENDA, tilti ajab juba lugedes, kuidas see 100k ÕHUST Su pangaarvele sai, kui raha päritolu on ju kontoväljavõttes näha.
    EMTA arvates laen justkui äkitselt muutub minu kontole laekudes, minu enda isiklikuks rahaks. Kuna kuskil sihtotstarbelisusest klauslit ei ole, siis tahetakse mult ilmselgelt midagi utoopilist. Pean tõendama seda, mida pole võimalik nende seaduslike silmade läbi tõendada. Öeldi, et ma muudaksin oma tuludeklaratsiooni ümber(valeks), juhul kui ma ei suuda ära tõendada.

  6. #6
    Lingiparandaja
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Palmi talu
    Postitusi
    3 275

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Standard. Suure MASU tingimustes otsitakse kohti kus inimestele kott pähe tõmmata. Mina sain oma laenu pealt iga aasta intressid tagasi kuni tuli masu ja järsku enam ei sobinud mu deklaratsioon.
    Minu puhul muidugi natuke teine asi, restaureerisin vana maja ja tõesti pole kõike rahakasutust võimalik tõendada.
    Korteri ostu puhul aga peab piisama notari poolt kinnitatud ostulepingust. Soovitan suhelda mõne juristiga ja selle üliagara EMTA ametniku tiibu natuke koomale tõmmata. Sinu kirjelduse järgi ei ole varianti et sa õigust ei saa. Edu

  7. #7
    Õpihimuline Mängur Kasutaja marxiku avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    471

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)


  8. #8
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    kust kurat sa saad korteri 130k eest ??

  9. #9
    Pokkerihai Kasutaja kuco avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    MTTSNG
    Postitusi
    1 910

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tsitaat Algselt postitas vennike Vaata postitust
    kust kurat sa saad korteri 130k eest ??
    Kõik ei ela Tallinnas või Tartus eksole. Kadedaks teeb küll kui mõni saab korteri 10x odavamalt kui enda oma :S

    Topicusse ka veidi. Kas sinu ostetud korterile siis hüpoteeki ei seatudki?
    Vanemate korterist piisas või mis värk sellega on?

  10. #10

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Vanemate korter ju tagatiseks laenule.
    Ilmselt on ainukene võimalus ametnikule peale suruda head halduse tavast kinni hoidmist. (See ainukene asi, mis hetkel pähe tuli, aga see sama laiakaarega sülitamine nagu hea usk ning mõistlikus).
    Selles mõttes on tal õigus sinu kallal nokkida, sest notariaalest aktist see välja ei tule, kusu raha tuli ning samuti muud paberid ei ole vett pidavad. Riigil vaja raha säästa ning pitsitatakse igalt poolt.

  11. #11
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tsitaat Algselt postitas kuco Vaata postitust
    Kõik ei ela Tallinnas või Tartus eksole. Kadedaks teeb küll kui mõni saab korteri 10x odavamalt kui enda oma :S

    Topicusse ka veidi. Kas sinu ostetud korterile siis hüpoteeki ei seatudki?
    Vanemate korterist piisas või mis värk sellega on?

    Jah, vanemate korterist piisas hüpoteegi jaoks.

    ps: Ning jah, korter ei ole ostetud Tallinnasse ega Tartusse. Masu ajal on kinnisvara hinnad odavad.

  12. #12
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tsitaat Algselt postitas masterpuppet Vaata postitust
    Vanemate korter ju tagatiseks laenule.
    Ilmselt on ainukene võimalus ametnikule peale suruda head halduse tavast kinni hoidmist. (See ainukene asi, mis hetkel pähe tuli, aga see sama laiakaarega sülitamine nagu hea usk ning mõistlikus).
    Selles mõttes on tal õigus sinu kallal nokkida, sest notariaalest aktist see välja ei tule, kusu raha tuli ning samuti muud paberid ei ole vett pidavad. Riigil vaja raha säästa ning pitsitatakse igalt poolt.
    Ja kahjuks nii ongi. Ega ei jäägi muud üle kui vastu pitsitada. Kui konkreetne maksuametnik pole piisavalt kompetentne, et mulle öelda, mida ma tegema pean, siis tuleb mul tema ülemustega ühendust võtta ja uurida nende käest. Eks siis näis, mis saama hakkab.

    Lisaks veel siis juristidelt juriidilist nõu küsida.

  13. #13
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Informatsiooniks, mida leidsin googeldades. Kahjuks aga ei tea maksuametnik, mis tõendeid mult küsida, sest kõik dokumendid, peale konto väljavõtte on juba esitatud. Tekib küsimus, et kui EMTA ei tea, mida mult veel lisaks nõuda laenu sihtotstarbelisuse kasutamise tõestuseks, kas tal on siis õigus maksusoodustusest keeldumiseks?

    Kusjuures sihtotstarbelisuse tõendamine on nõutud ainult järgnevatel juhtudel:
    Ehitise püstitamine, laiendamine ja rekonstrueerimine ehitusseaduse tähenduses. Samuti ehitise tehnosüsteemide asendamine ja muutmine, ehitise ruumijaotuse muutmine ja ehitise tehnoloogilise ümberseadistamsega seotud ehitus- ja paigaldustööd.

    EMTA kodulehekülje pole sõnagi mainitud sellest, et korteri ostu puhul peaksin laenu sihtotstarbelisust tõendama.

    ¤¤¤

    Lisatõendite vajadus võib tekkida üksikjuhtumite korral näiteks siis, kui maksuhalduril on põhjendatud kahtlused, et laenu ei ole kasutatud sihtotsarbeliselt või kui maksumaksja saab lisaks täiendavat laenu. Sel juhul võib maksuhaldur paluda esitada tõendeid, millest saab järeldada, et laenu on kasutatud sihtotstarbeliselt (olenevalt laenu sihtotstarbest on erinevad ka tõendid). Kui maksumaksjal ei ole ühtki tõendit esitada, võib maksuhaldur teha otsuse, et soodustuse kohaldamine on alusetu. Seetõttu on maksumaksjal otstarbekas asjakohased dokumendid (näiteks ehitustööde eest tasumise kohta kuludokumendid) alles hoida. Enamikel juhtudel ei pruugi täiendavate tõendite esitamise vajadust tekkida, kuid maksumaksjal tuleb teada, et teatud olukordades võib neid tarvis minna.

    Lisadokumentide nõudmise õigus tuleneb TMS §36 lg-st 2. Vastavalt sellele on maksumaksja (sh ka füüsiline isik) kohustatud pidama tulude ja kulude arvestust sellisel viisil, et oleksid selgelt fikseeritud maksustatava tulu kindlaksmääramiseks vajalikud andmed. Maksumaksja on kohustatud samuti säilitama tulude ja kuludega seotud dokumente.
    Kuna tulumaksusoodustuste kasutamise korral väheneb maksumaksja maksustatav tulu - on tegu olukorraga, kus maksumaksja peab tõendama, et tal on õigus tulumaksusoodustust kasutada ning seeläbi oma maksustatavat tulu vähendada.

  14. #14
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tsitaat Algselt postitas marxiku Vaata postitust
    Krista Paal (krista.paal@juristideliit.ee)
    Sent: Tuesday, May 25, 2010 9:10:59 AM
    To: 'Aimar Haavik' (aimarhaavik@hotmail.com)

    Tere,

    Kahjuks ei oska teid siin ka aidata. Kodulaenu ( teie poolt võetud) saab kasutada tõesti teistel eesmärkidel nagu mööbli soetamine, uue kraanikausi panemine jms. Eluasemelaen on seotud otseselt eluaseme soetamisega ja see kantakse notari poolt sellekohasesse lepingusse. Kaldun arvama, et antud juhul on väga raske ka kodulaenu ümbervormistamine eluasemelaenuks.

    Lugupidamisega

    Krista Paal

    EJL direktor

  15. #15
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Kui viitsimist ja õigluse eest võitlemise himu on, siis võid kirja õiguskantslerile saata - rõve situatsioon tekitatud.

  16. #16
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Päris karm. Panga väljavõtted koos vastavate kuupäevade pangakonto seisudega on ainuke asi, mis saab ju seda tõestada (st sama mis Dogers kirjutas)

    Kui ma oleksin maksuametnik, kes tahab urgitseda, siis ma küsiksin, et miks ostsid korteri kodukapitali laenu, mitte eluasemelaenu eest?

  17. #17
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 234

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tsitaat Algselt postitas kilu6 Vaata postitust
    Kui ma oleksin maksuametnik, kes tahab urgitseda, siis ma küsiksin, et miks ostsid korteri kodukapitali laenu, mitte eluasemelaenu eest?
    Mul on see küsimus ka mitte-maksuametnikuna.

  18. #18
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Tsitaat Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
    Mul on see küsimus ka mitte-maksuametnikuna.
    Lihtne vastus. Kodulaenuks on vaja 10 000kr neto sissetulekut 6 kuu lõikes ette näidata. Mul on see aga 9700kr. Lisaks tuleb kodulaenu puhul kaks korterit hüpoteeki võtta ja ära kindlustada. Vanemate korter laenu saamiseks ja vastavalt laenu tingimustel läheb ka ostetava korteri saatus panga kontrolli alla. See tähendab piiranguid, näiteks ei tohi üürnikud sees elada jne. Lisaks notari lepingu tasud kahekordistuvad. Ja igasugu jama ja nõudmisi oli veel. Kodukapitali laenu saamiseks piisas lihtsalt tagatisest. Intress tuli küll 3% kõrgem aga asjaajamis jama 5 korda vähem.

    Edit: Kusjuures seda maksuametis ka küsiti, ja vastuseks oligi, et mu neto sissetulek pole 10000kr, nagu oli kodulaenu tingimuste puhul ette nähtud.

  19. #19
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    Rääkisin panga juristidega. Mulle üritatakse mingi tõend kokku mixida. Imestasid, et maksuamet ei tea, mis tõendit nõuda. Seetõttu on ju keeruline ka mingit tõendit teha. 25kr läheb maksma. Eks näis kas loobin raha tuulde või saab see jama lahendatud.

  20. #20
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 234

    Re: EMTA küsimus(ei ole pokkerialane)

    ok, selge pilt.

    Üks küsimus tekkis mul nüüd: mis ajast pank kontrollib korteri väljaüürimist? Ma mäletan aastate tagant, kui ise korteriostu teemaga tegelesin, et kui liisinguvarianti kasutada, siis on omanikuks liisingfirma, kellelt peab luba küsima, aga panga hüpoteek neid ju omanikuks ei tee ehk üürimist küll ei saa keelata või olen ma asjast valesti aru saanud?

Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES