Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 3, kokku 4 EsimeneEsimene 1234 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 41 kuni 60, kokku 70

Teema: Tingimine.

  1. #41
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?
    Kui sa ütled mulle, kus Tallinnas on Samsungi pood, siis ma järgmine kord lähen sinna ja jätan 250 ilma tingimiseta endale!

  2. #42

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Ei mõelnud selle all inimesi kes tingivad silmas... Tingimine kui asi omaette on retarded imo. Mis mõttega paneb suur elektroonikapood teleka 5000 'ga müüki kui samas müüjad saavad selle 4750 'ga müüa?
    mis vahet on kui leiad maast 100.- või 500.- ?

  3. #43

    Re: Tingimine.

    Mikroökonoomika seletab tingimise mõtte väga hästi lahti. On selline mõiste nagu tarbija hinnavaru, mis tähendab, et erinevad inimesed on valmis sama toote eest maksma erinevat hinda. Klassikaline näide on vesi, kõrbes eksinud mees on valmis vee eest andma ära üüratult suuremaid summasid kui inimene, kellel tuleb kuupmeeter vett koju 30 eegiga (või inimene, kelle kodu just tabas üleujutus :D). Samuti oldi aastal 2007 valmis teleka eest käima välja suvalise viiekohalise summa kui praegu vaadatakse ikka päris pingeliselt mida krdi telekaspekulantidele ära anda.

    Ettevõtte seisukohalt on tingimine ka loogiline. Ettevõte määrab tootele või teenusele hinna, millega ta saaks kõik kulud kaetud + majanduslikku kasumit. Kui aga majandusliku kasumi teenimine on raskendatud (nt majanduslanguse korral, hooajaline kaup väljaspool hooaega jne), on mõistlik ka müüa kaup ära hinaga millega saaks tegevuskulud kaetud. Siis on töötajatele palk makstud, üürid-maksud makstud, tarnijad häppid, ainult omanik ei saanud oma osa, see aga peksab ikkagi sita välja sellest, et omanik peaks enda putka kinni panema.

    Ja seni kuni tarbijate ja ettevõtete soovid ühtivad on mõistlik ettevõttel lasta tingida. Muidugi ei saa ettevõte pikas perspektiivis ainult kulusid katvate hindadega müüa, sellepärast ongi neil veidi kõrgem hind määratud.

  4. #44

    Re: Tingimine.

    Eestis saab tingida küll! peab oskama rääkida ainult!
    standart näide: lähed teenindaja juurde ja hakkad mingi teleka hinda arutama. Tema vastab sulle et hind on 5500 ja alla selle ei ole võimalik teha kuna see nende omahind niigi ja soodukas jne jne peaaegu juba pisarad silmas tal.
    Nii vaatad, kus veel mõni teenindaja on ahahh seal paistab mingi normaalne vend olema, lähed räägid veits ilmast ja maast siis hakkad sellest telekast rääkima ja lõpuks tuleb välja et 4800-ga saab ikka teha!
    Muidugi ei ole see kõikides poodides võimalik ja osadel klienditeenindajatel puuduvad lausa õigused hinnas midagigi alla lasta aga see on siiski võimalik:)

  5. #45
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Mikroökonoomika seletab tingimise mõtte väga hästi lahti. On selline mõiste nagu tarbija hinnavaru, mis tähendab, et erinevad inimesed on valmis sama toote eest maksma erinevat hinda. Klassikaline näide on vesi, kõrbes eksinud mees on valmis vee eest andma ära üüratult suuremaid summasid kui inimene, kellel tuleb kuupmeeter vett koju 30 eegiga (või inimene, kelle kodu just tabas üleujutus :D). Samuti oldi aastal 2007 valmis teleka eest käima välja suvalise viiekohalise summa kui praegu vaadatakse ikka päris pingeliselt mida krdi telekaspekulantidele ära anda.

    Ettevõtte seisukohalt on tingimine ka loogiline. Ettevõte määrab tootele või teenusele hinna, millega ta saaks kõik kulud kaetud + majanduslikku kasumit. Kui aga majandusliku kasumi teenimine on raskendatud (nt majanduslanguse korral, hooajaline kaup väljaspool hooaega jne), on mõistlik ka müüa kaup ära hinaga millega saaks tegevuskulud kaetud. Siis on töötajatele palk makstud, üürid-maksud makstud, tarnijad häppid, ainult omanik ei saanud oma osa, see aga peksab ikkagi sita välja sellest, et omanik peaks enda putka kinni panema.

    Ja seni kuni tarbijate ja ettevõtete soovid ühtivad on mõistlik ettevõttel lasta tingida. Muidugi ei saa ettevõte pikas perspektiivis ainult kulusid katvate hindadega müüa, sellepärast ongi neil veidi kõrgem hind määratud.
    Mõistlik ja loogiline jutt, aga selles ongi mu mure, et suvalises elektroonikapoes tingimine ei ole loogiline, sest nt. tavaline telekaost ei klapi ühegi sinu punktiga. Esiteks töötajad saavad ju fikseeritud palka mitte müügitulemuste pealt (kindel pole tho) seega neil ei ole põhjust hinda alla lasta, teiseks kui tootel pole ühtegi defekti ja pole teistes poodides tunduvalt odavam, siis mis argumendiga ma tingida üritan? Olen rott ja mul aint 5100 on, pls andke see 5500 'ne telekas ja teen teile järgmine kord Valli baaris õlle välja?

    NB! Ma saan aru, et tingimine toimib ka tavaliste ostude puhul, aga ma ei saa aru miks.

  6. #46
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: Tingimine.

    eesti kohta ei oska öelda, aga siin saab igas väiksemas poes kaubelda ja tingida. ja suhteliselt edukalt. elektroonika pealt antakse ikka julmalt alla. kodukino pealt sai semu paar aastat tagasi ~50% alla..

  7. #47

    Re: Tingimine.

    esmasp käisin levise poes, ostsin püksid, sokid, särgid ja vöö. kokku mingi 2.2k, sain 600 alla. miks peaks mul rott tunne olema? et võitsin 600? et poe omanik on nagunii mingi miljokas ja isegi kui ma saan 600 alla jääb ta ise ikkagi kasumisse ja ei pane seda tähelegi? peaks olema häbi levise poe müüja ees, kes on 30 aastat vana ja saab ikka veel 35.- tunnis palka? see 600.- on lihtsalt maast leitud raha minu jaoks, miks ma ei peaks seda siis üles võtma ja kui ma alla ei küsi, on see 600.- maast leitud raha omaniku jaoks.
    samahästi võin mõelda, et ostsin püksid 1200.- ja vöö 400.- ja pakuti 2 särki ja 3 paari sokke tasuta kauba peale? kas mul peaks imelik olema ja mitte vastu võtma?

  8. #48

    Re: Tingimine.

    Kui suu peas on siis miks mitte tingida. Saan oma asja kätte+ pärast õlleraha ja hea tuju, et sain odavamalt.
    10-20% on igas normaalsemas kohas võimalik hinnast alla saada. Kaupmeestel on see lubatud tingimese max % juba hinna sisse arvatud, need vennad kes ei tingi maksavad lihtsalt rohkem.

    Näiteks: Sportlandis näen nike pükse, meeldivad ja tahaks osta kuid 1,5k hind pole mulle akspteeritav paari dressipükste eest(näiteks 1k oleks normaalne), seega lähen müüja juurde küsin alet. Kui kokkuleppele ei jõua siis pole ju kumbki võitja, mina pean minema mujale otsima ja oma raha eest ostma vähemmeeldivamad püksid. Müüjal jääb firmale tegemata käive(mille saab ilmselt konkurent). Kui juurdehindlus on mingi 500% siis mai näe põhjust miks ei saa sealt hinda alla lasta.

    Olen kuulnud ka juttu vennast, kes tahtis uut autot osta. Uuris ja puuris niikaua, kui sai omale sobiva sõiduki. Aasta pärast müüs oma kasutatud auto kallimalt maha, kui oli selle ise uuena ostnud....

  9. #49

    Re: Tingimine.

    Codecci, firmadel on äriplaan välja töötatud arvestades läbimüüki. Lihtsustatult näiteks õigustab üks müüja enda töökohta kui müüb aastas sada telekat ära. Kui ta müüb kõik telekad tingitud hinnaga, siis katab enda ja ettevõtte temaga seotud kulud, kui aga müüb ettevõtte seatud hinnaga, saab ettevõte ka kasumit. Iseenesest ei ole ettevõttel mõtet hoida müüjat, kes müüb tingitud hinnaga ( 0 ROI'ga), sest siis hoiab ettevõtte käibevahendeid kinni, aga kasumit ei tooda ja viib bisnessi üldist ROI'd alla. Põhimõtteliselt jah, müüjad saavad enamasti fikseeritud palka, aga nende palkamine/tööl hoidmine sõltub läbimüügist ja seega on neil ka põhjust vahest hinnaalandust teha (mida ettevõte peaks neil ka lubama teha mingil määral).

    Kui ühtegi defekti tootel pole ja on sama hinnaga kui mujalgi, siis põhimõtteliselt sama argument ongi valid, millimallikas vallikas on küll üleliigne enamasti. Võib ka lihtsalt öelda, et teie pakutud hinnaga mul teie toodet vaja ei ole, aga kui saavutab mõlemaid rahuldava hinna, siis võib ära võtta. Seni kuni win-win situatsioon on, pole minu arust häda midagi (häbi mikskipärast siiski on), bisniss nii käibki.

    Ise olen tinginud ainult üürikate maakleritasude suhtes ja neist sai buumiajal ikka 50% alla väga lihtsalt.

  10. #50
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas harryahven Vaata postitust
    esmasp käisin levise poes, ostsin püksid, sokid, särgid ja vöö. kokku mingi 2.2k, sain 600 alla. miks peaks mul rott tunne olema? et võitsin 600? et poe omanik on nagunii mingi miljokas ja isegi kui ma saan 600 alla jääb ta ise ikkagi kasumisse ja ei pane seda tähelegi? peaks olema häbi levise poe müüja ees, kes on 30 aastat vana ja saab ikka veel 35.- tunnis palka? see 600.- on lihtsalt maast leitud raha minu jaoks, miks ma ei peaks seda siis üles võtma ja kui ma alla ei küsi, on see 600.- maast leitud raha omaniku jaoks.
    samahästi võin mõelda, et ostsin püksid 1200.- ja vöö 400.- ja pakuti 2 särki ja 3 paari sokke tasuta kauba peale? kas mul peaks imelik olema ja mitte vastu võtma?
    Ei pea rott tunne olema, sorri kui mu lausest niimoodi aru said, mul ei ole midagi tingijate vastu... Lihtsalt mis argumendiga sa tingid standardostude puhul? Võtsid oma 5 asja, ütlesid müüjale, et "ostan need asjad ainult juhul kui 25% alla teete" ja oligi olemas?

  11. #51

    Re: Tingimine.

    Vahest on nii, et ostad letikaga eseme ära ja järgmisel päeval algab mingi soodusmöll ja sama toode 50% hinnaga. Sellesama tunde vältimiseks tingingi, niikuinii on kirves alati otsas.

  12. #52

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Ei pea rott tunne olema, sorri kui mu lausest niimoodi aru said, mul ei ole midagi tingijate vastu... Lihtsalt mis argumendiga sa tingid standardostude puhul? Võtsid oma 5 asja, ütlesid müüjale, et "ostan need asjad ainult juhul kui 25% alla teete" ja oligi olemas?
    algul läksin võtsin püksid, kuna poes oli ale enamus asjadele, küsisin, et kas need ei ole allahinnatud, siis müüja ütles, et saab teha 7%, kuna uus mudel, ütlesin ok, siis võtsin vöö, ütles, et vöölt saab 20% teha, kui pükstega koos võtta, davai. siis võtsin särgid ja sokid ja ütlesin kerge naljaga, et no tehke siis juba kõikidelt toodedelt alla, kui hoogu läksite ja tegigi. ausalt öeldes, tingin ma isegi väga harva, aga mul sõber töötas mõniaeg tagasi levise poes ja ütles, et müüjad võivad vabalt teha kõikide kaupade pealt 20% alla - see tegelt võis toimida ainult nii, et saab teha oma sõpradele 20% alla, aga kui vaja võib ka teha suvalistele, eriti kui ostetakse rohkem, kui 1 ese.
    päris nii ma küll peale ei lenda, et davai kui 20% alla ei saa, siis ei osta, see oleks juba veits imelik imo, aga kui ilusti saad läbiräägitud ja kõik ok, siis miks mitte..

  13. #53
    Pokkerihai
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 511

    Re: Tingimine.

    Mina ennast küll rotina ei tunne, kui saan 3k ostus paar sotti alla. Eriti hea on mudugi 2,2k ostust 600 alla saada. Minuarust seda võib vabalt lugeda nagu maats leitud rahaks. Kui tänaval kõndida ja seal vedeleb porine 100 kroonina, kas sa ei korja siis seda üles? Samamoodi pead selle präast kodus puhtaks pesema ja on ajakulu...

    Kusjuures kunagi üks tuttav poeomanik rääkis, kuidas temas oodukaid tegi ja müüki boostis, kui kaup eriti ei läinud. Tõstis hinda mingi 20% paariks nädalaks ja siis laksaki pani suure sildi uksele, et kõik kaubad -20%. Kokkuvõttes läks kaup mudugi müüki esialgsest hinnast 4% odavamalt, aga rahvas jooksis tormi kuna "suur" ale oli ju (tänapäeval on jah mingid müsitlised allahindlused 50-70% aga siis oli Eestis teine aeg).

  14. #54

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas sorm Vaata postitust
    (tänapäeval on jah mingid müsitlised allahindlused 50-70% aga siis oli Eestis teine aeg).
    LOL, need 50-70% on samamoodi tehtud nagu sa eelnevalt oma ühe tuttava lugu rääkisid. Ja prob su poemüüjal oli veel parem diil lollide jaoks, sellesmõttes, et tal olid kõik asjad -20%, aga ntks sportlandis see -60%...1-2 eset on sellise allahindlusega ja nendeks on ka mõni laste nike t-särk või paar columbia sokke.

  15. #55

    Re: Tingimine.

    tahtsin tavidis tingia .. aga ei saand

  16. #56
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas sorm Vaata postitust
    Mina ennast küll rotina ei tunne, kui saan 3k ostus paar sotti alla. Eriti hea on mudugi 2,2k ostust 600 alla saada. Minuarust seda võib vabalt lugeda nagu maats leitud rahaks. Kui tänaval kõndida ja seal vedeleb porine 100 kroonina, kas sa ei korja siis seda üles? Samamoodi pead selle präast kodus puhtaks pesema ja on ajakulu...
    Mina ka ei tunneks kui see tingimine tähendab lihtsalt küsimist, aga kui mingeid tingimisnippe a'la fake ärakõndimine, ilmast rääkimine jms siis tuleks küll lohhitunne peale kui 3K asja pärast teeks nii :D

  17. #57
    Pokkerihai Kasutaja kuco avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    MTTSNG
    Postitusi
    1 910

    Re: Tingimine.

    mina tingisin oma korteril hinnast 150k alla. Väga rotina ei tundnudki

  18. #58

    Re: Tingimine.

    Eks tingimisel mängib suurt rolli ka ostetava eseme hinna ja leibkonna sissetuleku suhe.

    Ntx 10000.- eeki teeniva inimese/pere puhul oleks suur vahe, kas maksta uue teleka eest 7000.- või 6000.- eeki.
    25 000.- eeki teeniv inimene/pere ei pruugi sellele erilist tähelepanu pöörata ja ei hakkagi tingima. Samas üle 20 000.- eeki maksva asja puhul küsiks juba allahindlust.

    Mulle meenub buumi ajast veel selline näide, kus naabrimehed ostsid endale uued autod, mille letihind oli ca 2 miljonit eeki. Vahe oli selles, et üks oli eriti balla vana, keda hind ei huvitanud ja teine taipas allahindlust küsida ja sai ca 20% alla.

  19. #59

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust

    Mulle meenub buumi ajast veel selline näide, kus naabrimehed ostsid endale uued autod, mille letihind oli ca 2 miljonit eeki. Vahe oli selles, et üks oli eriti balla vana, keda hind ei huvitanud ja teine taipas allahindlust küsida ja sai ca 20% alla.
    Teine on nüüdseks siis mõnisada tuhat vähem võlgu ?

    Oi krt, kus ma ise tingimist vihkan, minu pärast teenigu see müüja/omanik minu pealt rohkem, kui tingimise puhul, surres ei saa nkn asju kaasa võtta.

  20. #60

    Re: Tingimine.

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Teine on nüüdseks siis mõnisada tuhat vähem võlgu ?
    Osteti otse välja.

Lehekülg 3, kokku 4 EsimeneEsimene 1234 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES