Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 3, kokku 5 EsimeneEsimene 12345 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 41 kuni 60, kokku 94
  1. #41

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Mulle meeldib Cremeri jutt. Kui me räägime Maslovi kolmnurga kõige esimesest astmest, ehk toit ja riie ja katus, sii tänapäeval peaks see igaühele jõukohane olema saavutada, aga üldiselt on vaesus elustiil, mille vanemad pärandavad oma lastele tahtlikult või tahtmatult.

  2. #42
    Vana Tegija Kasutaja EGERT avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    ^ with them ladies
    Postitusi
    1 042

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Igasugune kunst ja muu pehme huinjaa on ei paku kvantitatiivset lisandväärtust. Pigem saavad märsilohistajad omakeskis enda taevani küündivatest annetest jahuda. See, et mõnel kunstnikul õnnestub oma maal maha müüa, on puhtalt Vebleni effekt ning mõõdetav selle 60 aastase vanaprouaga, kes bingoga hittis.

    Tegelt ma arvan et inimese ebaedu tingib ka olematu müügioskus, mikrotasandil vähemalt. Ma ei viitsi praegu filosofeerida üldise vaesuse teemadel, pigem räägin siiski üksikutest näidetest, millega ma kokku olen puutunud Eestis ja mujal perifeerias. Nimelt, keegi ei suuda väga aru saada, et vahet pole, mida sa teed, sa müüd. Enamasti ennast, müügimehed ka Kirbyt.

    Koolis räägitakse sulle sellest, et õpi ja ole tark, aga kui sa tegelikult oled täiesti antisotsiaalne nohiklike kalduvustega tüüp, siis ei jõua sa mitte kuradima kuskile, kuna sind lihtsalt ei ole näha. Muidugi, mingiteks agressiivseteks killeriteks pole kõiki vaja koolitada, sest see soodustab sellist kauboikapitalisti soodumust. Aga üldiselt, mujal kasvõi ülikoolides on väga suur rõhk sotsiaalsels kapitalil ja tiimitööl, mis on väga oluline.

    Lisaks mõned individuaalsed näited. Tean Cambridge majandusmagistri haridusega tüüpi, kes selle asemel et NY või Londoni investeerimismajades raha teha või praeguseks juba mingit ettevõtet omada, tiksub niisama dead-end tööl kuskil ida-euroopas ning joob, sest nii on lihtsam. Kõik on siiski kinni isiklikes ambitsioonides, aga ümbruskond kus sa kasvad, kas võimendab neid, või tapab hoopis. Praegu on meil kahjuks olukord selline, et üldharidus- ja ülikoolideski ei soodustata neid pehmeid kõrvalväärtusi, mis nohikust matemaatiku näiteks edukaks pankuriks teeks. Siin mõtlengi siis nüüd "müügioskusi" ja sotsiaalsust.

    Minu 1 sent, võib-olla kirjutan pärast tööd veel :)
    E: MM jutuga 101% samuti nõus

    Aga tubli teemaalgatus, meenutab mulle veidi seda minu tehtud teemat, et miks meil haisteiks tüüpe pole, kus oli ka üsna okei arutelu. Hindan seda, et meil ongi siin reaalselt mõtlevaid ja arutlevaid inimesi, kui välja arvata need tähelepanupuuduses pihupiloodid, kes siia "Ansip" kirjutavad ja oma nalja ebaoriginaalsuses end mõnuga marineerivad.

  3. #43

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Vaatasin teema läbi aga ei märganud, et keegi oleks maininud: Vaesuses on põhisüüdlane inimlik ahnus. Edasi tulevad laiskus ja rumalus.

  4. #44
    Vana Tegija
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Internet
    Postitusi
    1 072

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Tsitaat Algselt postitas lebovend Vaata postitust
    inimene ise on ikka k6iges syydi, mitte mingid riigivarad v6i pahad poliitikud kuskil riigipukis. kui on inimesed, kes vaesest riigist, vaesest perest p2rit ja saavad rikkaks ja on inimesi, kes rikkast riigist, rikkast perest l6petavad nullseisus, siis sealt tulebki j2reldus - k6ik on inimese enda teha. loomulikult v2ike luck tuleb kasuks.
    kui ma peaks kunagi kuskil statoili veeputkas sooja otsides v6sapetsile seletama, et kurat sain sita hariduse ja pere ei toetanud mind, siis palun tulge otsige yles mind ja laske maha.



    oi ma ei salli seda ytlust. situn sulle n2kku ja saad tugevamaks? kordame tegevust? ja veel kord? ja veel...
    Jah, esimene kord võibolla mõni ei julge midagi teha, teine kord juba hakkab sind sitaga loopima :P .

  5. #45

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Vaatasin teema läbi aga ei märganud, et keegi oleks maininud: Vaesuses on põhisüüdlane inimlik ahnus. Edasi tulevad laiskus ja rumalus.
    way off there mate. Ahnus ongi see, mis asjad liikuma paneb. Üks tsitaat LHV foorumist:

    Mina usun inimkonna liikumapanevatesse jõududesse, nimelt ahnus, aplus, alpus, kadedus, laiskus, viha ja kiim. Tuntud ka kui seitse surmapattu. Need on meid koopast kõrghoonesse ja kuu peale viinud, ei ole mingit mõtet proovida asendada neid arukuse ja süsteemsusega. Kaos ja juhuslik otsing on uskumatult efektiivsed asjad.

  6. #46
    Vana Tegija Kasutaja EGERT avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    ^ with them ladies
    Postitusi
    1 042

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Greed is good - Gordon Gekko

  7. #47

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Need panevad ühiskonna liikuma ühes suunas, 5liitrised autod ja 2meetrised telekad, aga on ju veel teisigi suundi, kuhu inimkond võiks liikuda.

  8. #48

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    On püütud juhtida inimkonda/riike ka teistel, pehmematel väärtustel nagu vendlus ja võrdsus, aga me mäletame isegi väga hästi kuhu see välja viis... Seitse surmapattu on asjad, mille töökindlus on end tõestanud kogu inimkonna vältel. Tuleb neile piisavalt mänguruumi jätta ja inimkonnal on lootust.

  9. #49

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    way off there mate. Ahnus ongi see, mis asjad liikuma paneb.
    Ma ei tahaks nüüd küll uskuda, et maailma muutnud teadlasi pani tegutsema lihtlabane ahnus. Ehk minu arust on inimkonnal lootust just siis, kui seda ahnust vähemaks jääb. Muide need riigid mida nö. püüti ja püütakse juhtida pehmematel väärtustel olid ja on ahnuse parimaks näiteks.
    Viimati muudetud Potsataja poolt : 21.10.10 at 17:36

  10. #50

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    No eelmisel sajandil tapeti üksteist umbes 200 miljonit korda, ma ei nimetaks seda eriti töötavaks mudeliks. Aa no muidugi oli see vendluse mudel kah suures osas süüdi.

  11. #51

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Gekko: "The point is, ladies and gentleman, that greed, for lack of a better word, is good. Greed is right, greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms; greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind. And greed, you mark my words, will not only save Teldar Paper, but that other malfunctioning corporation called the USA. Thank you very much. "

  12. #52
    Vana Tegija Kasutaja EGERT avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    ^ with them ladies
    Postitusi
    1 042

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Ma ei tahaks nüüd küll uskuda, et maailma muutnud teadlasi pani tegutsema lihtlabane ahnus.
    10% tõsi. Teadlased ongi tihtipeale need samad sotsiaalsete oskusteta nohikud, kelle ainus võimalus kuhugi jõuda on midagi leiutada, mis "muudaks maailma paremaks" ja tooks neile lõpuks pappi sisse. Või milliseid teadlasi sa mõtled, jogurtibakteri leiutanud miljonäre, kes piimatööstusele oma idee maha müüsid või ahneid majandusteadlasi, nagu Merton, Black & Scholes? Muu seltskond tegeleb ainult vaimse eneserahuldamisega, sest mingi Vana-Rooma teadlane sul ühiskonda kvantitatiivset lisandväärtust ei loo ning tema aastaid kirjutatud PhD teesi loeb heal juhul 5 inimest.

  13. #53
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Ei ole ka päris nõus sellega, et inimesel sündides on võrdsed võimalused. Lapse arengus ongi ju kolm kõige tähtsamat aspekti: geneetiline soodumus, kasvatus ja keskkond kus ta elab. Seda on näha juba üsna varajastes klassides, kes kuidas saab hakkama ainetega ja mis hindeid ta saab, see kõik peegeldab seda imo.

    Igal juhul majanduslikust seisukohast tootmine on see, mis loob kõige rohkem väärtust. Tootmine on see, millest kõik algab. Selle kesisus ja puudmine laias laastus on ka üks suurematest põhjustes, miks Eestis nii hea elu ei ole.

    Kerge ot.
    Hea teema igal juhul!!

  14. #54

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Tsitaat Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
    asukoht, kliima, maavarad või nende puudumine
    +1 ja muidugi ka laiskus, kuidagi ikka saame ju hakkama

  15. #55
    Vana Tegija Kasutaja EGERT avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    ^ with them ladies
    Postitusi
    1 042

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Päevalehes oli hiljuti artiklite sari "Kirjad vaesusest" ning seda lugedes on üldpilt ikka kurb. Sama kui delfi kommentaare lugeda - paneb ikka kahe käega peast kinni hoidma

  16. #56
    Vana Tegija Kasutaja HU grinder avatar
    Liitus
    Feb 2010
    Asukoht
    outer space
    Postitusi
    1 002

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Viimasel ajal jääb mulje, nagu oleks scammerid süüdi vaesuses.

  17. #57

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Hea teema.

    Arutelust ajendatuna tekkis suur huvi - palun defineerige enda vaesus piir.Teisisõnu, mille puudumisel tunneksite ennast vaesena?

  18. #58
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    tunneksin ennast siis vaesena, kui ei peaksin finantsilistel põhjustel käima kulunud ja katkiste riietega ja kui ma ei saaks osta tervislikku toitu vaid peaks toituma koguaeg lihtsalt võimalikult odavast toidust.. samas ega ma prageu ennast ka rikkana ei tunne.. lihtsalt saan hakkama ja elul pole viga..

  19. #59
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    Kui põhivajadused (söök, peavari jms) on kaetud, siis edasi on vaesus see, kui inimene saab endale vähem lubada kui need, kellega ta oma sotsiaalses ruumis suhtleb ja end võrdleb.

  20. #60

    Re: Arutlus teemal kes või mis on süüdi vaesuses

    no seljuhul olen ma täielik rott.

Lehekülg 3, kokku 5 EsimeneEsimene 12345 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES