Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 10 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 192

Teema: Fotograafia

  1. #1
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Fotograafia

    Kui siin mõni tegeleb asjaga, siis ma sooviks tiba abi. Sai kolitud jube looduskaunisse kohta, ning tahaks seda jäädvustada ja paralleelselt kõik Eestis elavad sõbrad-tuttavad kadedusest roheliseks/lillaks ajada.

    Millist aparaati (~10k eeki) soovitaksite täielikule algajale. Märksõnadeks oleks kasutamise lihtsus, piltide kvaliteet, lisafunktsioonide rohkus jne.

    Või siis mingeid adekvaatseid foorumeid, vahet pole kas eesti v inglisekeelsed. niipalju, kui ise uurinud olen, käib enamustes mingi jube trollimine ja ei tea keda või mida uskuda.

    Ty!

  2. #2

    Re: Fotograafia

    Mis keredesse puutub, siis mulle meeldib Canon (puhas maitse asi, kellele Nikon kellele veel miski muu) ja nendest tõenäoliselt see: http://www.photopoint.ee/et/toode/15...-eos-550d-kere, kuid 12 000 kanti.

    Et siis ainult loodust pildistada? Noh, objektiividest siis näiteks Canon EF-S 17-55mm F2,8 IS USM või tegelikult ka Canon EF-S 10-22mm F3,5-4,5 USM.

    Ainult üks probleem on. Esimene neist maksab 17 500 ja teine 14 800 krooni.

    Muidu aga: http://www.photopoint.ee/et/toode/17...us-300-hs-must, maksab alla 6000 või midagi veel lihtsamat.

    Igaks juhuks tuleks mainida sedagi, et palju kallist varustust ei taga head pilti, mis sugulased roheliseks ajaks. Selleks on nati oskusi ka vaja ja ei saa kahjuks nii, et keeran pildirežiimil mäe- või spordiikooni ette ja teen kohe superpilte.

    Seega tõenäoliselt oleks veelgi loogilisem minna raha: mainitud kere, siis objeks http://www.photopoint.ee/et/toode/18...8-ii-objektiiv ja järgmisel päeval ennast mõnele fotokursusele kirja.

  3. #3

    Re: Fotograafia

    Ahjaa, leheküljena on päris asjalik http://www.dpreview.com/, kui ainult viitsimist on lugeda.

    Ja ma igaks juhuks rõhutan üle, et see koolituse/kursuse asi ei ole tegelikult nali või mõnitamine vms, vaid täiesti tõsine soovitus. Tartus teeb neid rahvaülikool, tõenäoliselt on mujal linnades ka. Isegi kui oled oma seebikarbiga midagi teinud, tasub läbi astuda ja mõnele ühisele välipildistamisele minna.

    Jõulud on enivei tulemas, lase endale kinkida.
    Viimati muudetud taipupole poolt : 06.11.10 at 10:26

  4. #4
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: Fotograafia

    tänud asjaliku vastuse eest! oma suhteliselt pika eluea jooksul olen juba aru saanud, et tööriist ei tee igast lohhist töömeest. Kuigi päris sitalabidaga viimast pahtlit ka seina ei viska, ole sa nii kõva mees kui tahad.

    http://cgi.ebay.com.au/Canon-EOS-Kis...ht_9406wt_1139

    tundub ok pakkumine ?

  5. #5

    Re: Fotograafia

    Tsitaat Algselt postitas vennike Vaata postitust
    Kuigi objektiivid mulle väga ei meeldi, siis sellise hinna eest esimeseks ostuks tundub küll. Muidugi toll tuleb (iga osa eraldi?) vist juurde arvestada?

    Kuid võid ehk päeva oodata, sest summa on nii või naa kopsakas, mistõttu soovib äkki keegi veel midagi lisada.

  6. #6
    Grinder Kasutaja ziimukaz avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Rapla
    Postitusi
    741

    Re: Fotograafia

    Kammi läbi need http://www.eestifoto.ee/kuulutused/?cat=OM ja need http://fotokala.ee/foorum/list.php?f=3 kuulutused. Saad poehinnast palju soodsamalt sama hea asja. Kui eelarveks arvestatud ligi 10k, siis kere ostaks näiteks laialt levinud canon 1000D ning sinna ette mingi 6000 eeguse objektiivi. Kasutatud asju ostes vaata ainult, et kaamera peegel oleks puhas (samas puhastamine maksab mõned sajad kroonid) ning objektiivi läätsed oleksid kriimudeta ning poleks maha kukkunud. Või ostad poest ning saad uue, kuid sama raha eest vähem kaamerat.

    EDIT: Kui Eestis ei asu, siis unusta mu jutt ära :D
    Viimati muudetud ziimukaz poolt : 06.11.10 at 15:34

  7. #7
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: Fotograafia

    Kas ta mitte Aussies ei ole ja seetõttu ka ebay.au.

  8. #8
    Vana Tegija Kasutaja Relamz avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 467

    Re: Fotograafia

    Sellest teemast võiks teha mõnusa fotograafia nurgakese, kui muidugi teema autoril selle vastu midagi pole.(loodan, et ei ole)

    Sheeriks ägedaid pilte, uhkustaks enda pikkade torude ja 169 MP kaameratega :D.

    Teen otsa lahti. Kes siis natuke tõsisemalt fotograafiaga tegeleb?

  9. #9
    Grinder Kasutaja ziimukaz avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Rapla
    Postitusi
    741

    Re: Fotograafia

    No mina üritasin saada suureks fotograafiks. Ostsin varustuse, klõpsisin terve suve pilte, sügisel taipasin, et mõttetu. Kõik üritused, rallid ja muud võistlused olin oma kaamera ori, sest ikka tahaks ju häid kaadreid saada. Tegelikkus oli see, et pärast arvutisse tõmbamist pole ma neid pilte rohkem vaadanud ning septembris müüsingi kogu kraami maha mingile Tartu tüübile, kes oli väga sarnane hotcocacolale :D

  10. #10
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Fotograafia

    BUMP!

    Pole kunagi fotoaparaati omanud, plaanis nüüd osta. Never-ever ei hakka mingeid looduspilte tegema, tahaks lihtsalt (väga) hea kvaliteediga läbudel, vanaema sünnipäeval, reisidel käies pilte teha ja sellist kaamerat millega ma muretult 5-10 aastat võin läbi ajada. Ma arvan, et peab olema siis vast peegelkaamera kui tahan kvaliteetseid pilte? Ja sellisest asjast nagu "objektiivist" ma ei tea mitte midagi, milleks seda üldse vaja on jne, võite sellest ka rääkida :)

    Eelarve... Ma ei tea, kokku ei plaani hoida, sest plaanis siiski seda mitu-mitu aastat kasutada, aga üle 20K pole ka vist mõtet selle alla panna kui mingi loodusesõber pole? Ootan arvamusi

    Edit: aa ja selline mõte tuli, sest märtsis lähen USA reisile... Kuidas selle fototehnikaga üldse on, äkki tasuks selle ajani oodata, tuleb 3 kuuga hoopis ägedamat kraami välja? Või see nii kiiresti ei arene kui arvuti stuff :D
    Viimati muudetud Codecci poolt : 07.01.11 at 21:52

  11. #11
    240h kuus mängib, ülejäänud aja otsib .gife Kasutaja Priidix avatar
    Liitus
    Jun 2009
    Asukoht
    Thailand
    Postitusi
    2 840

    Re: Fotograafia

    Hei! Üritan natuke aidata:)

    http://www.photopoint.ee/et/toode/38...-ef-s-18-55-mm Lihtne kasutada
    Objektiivist natuke : Mainisid ära ,et ei hakka tegema looduspilte etc..ehk siis sobiks mingi standard objektiiv mis on sellise kaameraga kaasas.

    Kui koguaeg akusi ei viitsi / taha laadida siis soovitav on osta lisaks ka patareitald :

    http://www.photopoint.ee/et/toode/12364/canon-bg-e-5

  12. #12
    Klubi Liige Kasutaja rahvavaenlane avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    LOOMA EKSPONEERIOTAKSE!!!
    Postitusi
    3 044

    Re: Fotograafia

    20 kilo läbu piltide jaoks on ilmselgelt üle pingutatud. 20 kiloga saab juba elukutseline endale midagi. kui sa nii vähe tarvitad siis sa ei jõua kõiki neid funktsioone tundma õppidagi. 7-8 kiloga saad sellise et peab 10 aastat vastu ja teeb üli korralikke pilte. üldiselt usas peaks staff kõvasti odavam olema. vahemalt 4 aastat tagasi oli. mul eksnaine tõi sealt fotoka ja hinna vahe eestiga ca 4x.

  13. #13

    Re: Fotograafia

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Ma arvan, et peab olema siis vast peegelkaamera kui tahan kvaliteetseid pilte?
    Kas võib iroonitseda? palun palun palun!

    Jah, just nii ongi, et ostad peegelkaamera, paned suva objektiivi ette ja vups-vups hüppavad kvaliteetsed pildid arvutisse.

    Üldiselt: http://www.photopoint.ee/et/toode/17...us-300-hs-must, ausalt, pole mõtet rohkem raha sisse tampida.

  14. #14
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Fotograafia

    Tsitaat Algselt postitas taipupole Vaata postitust
    Kas võib iroonitseda? palun palun palun!

    Jah, just nii ongi, et ostad peegelkaamera, paned suva objektiivi ette ja vups-vups hüppavad kvaliteetsed pildid arvutisse.

    Üldiselt: http://www.photopoint.ee/et/toode/17...us-300-hs-must, ausalt, pole mõtet rohkem raha sisse tampida.
    No ma saan aru, et skillivärk see fotograafia, aga kui ma olen nii või teisiti lohh sellel alal (ja ei kavatse õppida ka), siis 10K-se peegelkaameraga teen siiski tõenäolisemalt paremaid pilte ju kui 5K-se kompaktkaameraga. Jah, mõistan, et asjatundja teeb 5K 'se kompaktkaameraga paremaid pilte kui mina 10K 'se peegelkaameraga :)

    Muidu uurisin veidi ise asja ja [digis] kiidetakse jõhkralt seda: http://www.photopoint.ee/et/toode/15...x-18-55mm-must

    Märts 2010 tehti selle kaamera kohta eraldi test, sai maksimum 5 tärni ja üldse väga häid sõnu: "K-x 'i sensori tundlikkus on hea, väga hea. Sellise hinnaklassi kaameras säärane sensor on kas Pentaxi-poolne apsakas, mis avastati alles tootmisliinil, või vastupidi, teadlik kinda viskamine konkurentidele."

    Ja värskes jaanuari [digis] on ta endiselt Ostujuhis peegelkaamerate all esikohal: "K-x on tervikuna parem kui selle osade summa. Selles hinnaklassis on paremat võimatu leida."

    Ei näe nagu mõtet 5K eest taskukaamerat osta, kui 9K eest saab selle relva. Thoughts?

  15. #15
    Vana Tegija Kasutaja bluelite avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 190

    Re: Fotograafia

    Ostad 10K'se peegli, paned kõik seadistused auto peale ja saad suht samad pildid, mis sa 5K'se kompaktiga teed + peeglit on jube tüütu igale poole kaaa vedada, kuna see ikka paras kobakas. Endal on pere jaoks soetatud Canon EOS 400D + kaks objektiivi ja välk ja parem ära küsigi, kas ma seda eriti kaasas viitsin vedada. Tavaliselt läheb taskusse kompakt ja olukord lahendatud.

  16. #16

    Re: Fotograafia

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    siis 10K-se peegelkaameraga teen siiski tõenäolisemalt paremaid pilte ju kui 5K-se kompaktkaameraga.
    Kindlasti ei. Ja seda ütleks sulle isegi profid, kes fotograafiat õpetavad.

  17. #17
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: Fotograafia

    Samsung WB600. Ise ostsin jõuludeks endale selle. Võitis ka Digis parima seebikarbi auhinna. Pole eriti katsetanud, aga jõuled on saand kaamerasse ja pildistab küll. Hind ka odav.

  18. #18
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Fotograafia

    Tsitaat Algselt postitas camu Vaata postitust
    Samsung WB600. Ise ostsin jõuludeks endale selle. Võitis ka Digis parima seebikarbi auhinna. Pole eriti katsetanud, aga jõuled on saand kaamerasse ja pildistab küll. Hind ka odav.
    Okei, lugesin ühte artiklit ka ja tundub, et peegelkaamera ost oleks tõesti mõttetu ja isegi halvem ehk kui isegi hind oleks sama võrreldes kompaktkaameraga.

    Seda WB600 kiidetakse tõesti ka väga palju, aga öeldakse, et: "Seda on lausa naljakas kompaktiks nimetada, sest see on isegi paksem kui Olympuse ja Panasonicu metallkestaga kõigekindlad kaamerad". Kas see liiga paks ei ole, et suvel nt lühkarite taskus enam-vähem regulaarselt kaasas kanda? Sony need õhukesed kaamerad tunduvad välimuselt ägedad ja testis said ka ausa 4*:


  19. #19

    Re: Fotograafia

    Tsitaat Algselt postitas taipupole Vaata postitust
    Kindlasti ei. Ja seda ütleks sulle isegi profid, kes fotograafiat õpetavad.
    this.

    Ma ise võtsin hiljuti FTP poest Canon Ixus 130, et vajadusel saab reisil pilte teha ja sellest piisab täiesti. Taipupole viidatud 300 HS on sellest veel klass parem.
    Peegel lõpetaks ilmselt varem või hiljem sul kusagil nurgas ja koguks tolmu, sest ei viitsi seda kaasas tassida.

  20. #20
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: Fotograafia

    Codecci, eks sa mõõdud leiad netist! Õhuke ta tõesti ole, aga samas on ikkagi suhteliselt väikessse kesta mahutatud korralik 15x optiline zoom. Sealt ka see paksus. Pükste taskusse võib-olla tõesti veidi suur, kui väikesed taskud on.
    Aga eks valik on sinu.

Lehekülg 1, kokku 10 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES