Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 2, kokku 2 EsimeneEsimene 12
Näidatakse tulemusi 21 kuni 32, kokku 32
  1. #21
    Klubi Liige Kasutaja low-flow avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    1 209

    Re: küsimus prole: tip

    Kui olen teenindusega rahul, jätan üldjuhul ikka jootraha, eriti kui oleme suurema kambaga kusagil kenas kohas mitu tundi istunud ja ettekandjat palju jooksutanud. Mul pole tipikultuuri vastu mitte midagi, nii kaua kuni keegi ei eelda või oota, et see on kohustuslik protseduur.

  2. #22

    Re: küsimus prole: tip

    Kui leti äärest tellin, siis eriti ei jäta.
    Küll aga, kui tuuakse lauda siis 15-20% enamjaolt. Ütleme nii et alati on vähemalt 10%.
    Minu jaoks on see just kui elementaarne viisakus jätta jotsi :)

  3. #23
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: küsimus prole: tip

    Kuna olen ise teenindajana töötanud, siis jätan peaaegu alati 10-25%(va. juhul kui hetkel sularaha ei ole või teenindaja on ebameeldiv, umbkeelne või kui pean oma õlut pool tundi ootama ja seda meelde tuletama-seda ma vihkan). Igatahes minu arvates on tippimine täiesti loomulik asi ja ainsad, kes seda ei tee on soomlased. Tänapäeval on enamikes normaalset kohtades ka tsekil kirjas, tip is not included, järelikult keskmiselt külastajalt oodatakse seda.


    PS! keegi prop beti tahab teha, kaua läheb aega kuni kolmas tipi teemaline topic tehakse?

  4. #24

    Re: küsimus prole: tip

    Tsitaat Algselt postitas CTXrix Vaata postitust
    Mis mõttes "tuleb jätta"? Mina jätan 10% siis, kui teenindus on normaalne. Kui teenindus on millegi poolest väga hea, siis jätan v-o rohkem. Kui teenindus on vilets, siis ei jäta.
    sellest mõttes, et see on minu tänu teeninduse eest ja vahet ei ole, kas on tegemist kena naisterahva või tavalise meesterahvaga kuigi olen suht kindel, et tipi andmisel ahistatakse meesoost teenindajaid päris kõvasti.

  5. #25

    Re: küsimus prole: tip

    Tsitaat Algselt postitas eluvaatleja Vaata postitust
    sellest mõttes, et see on minu tänu teeninduse eest ja vahet ei ole, kas on tegemist kena naisterahva või tavalise meesterahvaga kuigi olen suht kindel, et tipi andmisel ahistatakse meesoost teenindajaid päris kõvasti.
    See soo jutt tuli nüüd küll lambist ja mina sellele ainest ei andnud. Kui see on sinu tänu teeninduse eest, siis kas sa tänad alati ka viletsa/pea olematu teeninduse eest?

  6. #26

    Re: küsimus prole: tip

    to CTXrix nägin sinu lauses küsimust (Mis mõttes "tuleb jätta"?) ja vastasin sellele.

    jah, katsun isegi siis tänada kui teenindus pole just 4+ va kui koht ise või toidunõud on räpased, siis pigem lahkun sealt ja otsin teise koha.

    statoilist kütet võttes ma tipi ei jäta.

  7. #27

    Re: küsimus prole: tip

    Tipp on tunnustus hästi tehtud töö eest, mitte kohustus.

    Kodu juures üks hea sashlõkki baar, mida saab tihti külastatud. Ettekandjatena seal 3 neiut, kellest kahele jätan alati tippi ja ühele pole siiani veel kordagi jätnud. Ja põhjus on lihtne. Kui kaks neidudest on viisakad ja teevad oma tööd (vähemalt näilise) rahuloluga, siis kolmas neiu on alati tujust ära ja teenindus kannatab seeläbi.

    Ei näe mingit põhjust sita teeninduse eest peale maksta. Muidu jätan nii 10-15%

  8. #28
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: küsimus prole: tip

    Mul viskas Itaalias üle see pidev tipinõudmine. Kelner laseb oodata, lõpuks tuleb, lohistab sussi, vahib ülbe näoga (et mis sa tahad üldse) ja hiljem on tip justkui iseenesest mõistetav. No annad, aga sitamaitse jääb suhu.
    Eestis pole see iseenesest mõistetav, siin on rahvas vaene. Hea teeninduse eest võib anda küll.

  9. #29
    Bännitud Kasutaja Madis Very avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    @Tables
    Postitusi
    2 953

    Re: küsimus prole: tip

    Tsitaat Algselt postitas peete82 Vaata postitust
    Mul viskas Itaalias üle see pidev tipinõudmine. Kelner laseb oodata, lõpuks tuleb, lohistab sussi, vahib ülbe näoga (et mis sa tahad üldse) ja hiljem on tip justkui iseenesest mõistetav. No annad, aga sitamaitse jääb suhu.
    Eestis pole see iseenesest mõistetav, siin on rahvas vaene. Hea teeninduse eest võib anda küll.
    weak, keegi ei käsknud anda

    Ise annan vähe ja siis peab ikka teenindus hea olema.
    Pole see mingi sisse kodeeritud kirjutamata reegel ...

  10. #30
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: küsimus prole: tip

    Itaalias on ju selline "kultuur" ja kui sa tippi ei anna, siis sa solvad nende laiskvorstide "kultuuri" ja oled räme ebaviisakas mats.

  11. #31
    Bännitud Kasutaja Madis Very avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    @Tables
    Postitusi
    2 953

    Re: küsimus prole: tip

    Tsitaat Algselt postitas peete82 Vaata postitust
    Itaalias on ju selline "kultuur" ja kui sa tippi ei anna, siis sa solvad nende laiskvorstide "kultuuri" ja oled räme ebaviisakas mats.
    :D, ole siis "ebaviisakas turist" kes nende kultuuri ei mõista ja tähtsa näoga ära kõnnib :D.. ei jää pärast tühja tunnet, et raha niisama ära visatud

  12. #32
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: küsimus prole: tip

    Itaalias kirjutatakse restodes 20% tipp ju kohe arvesse sisse. Vähemasti Sardiinias oli nii, ei mäleta kas mandri-Itaalias ka. Aga meeldiva teeninduse eest ikka olen nõus jätma. 10%+

Lehekülg 2, kokku 2 EsimeneEsimene 12

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES