Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 32
  1. #1

    küsimus prole: tip

    palju jätate tavaliselt tippi söögikohtades?

    15% peaks olema standard. ise olen jätnud min 15.- ja suuremate summadega 15%


    imo head teenindust tuleb soosida ning oleks aeg ka eestis hakata seda kommet sisse harjutama.


    /tahtsin OT alla teha

    liigutage keegi

  2. #2

    Re: küsimus prole: tip

    Tegelikult on USA üks vähestest maadest kus TIPimist peetakse loomulikuks. Inglismaal tipitakse tunduvalt harvem kui USAs. Miks peaks Eesti järjekordselt kopeerima just USAt?

    15% on standard kus? USAs on 20%, Inglismaal mingi 6-7%.

    USAs tipitakse, sest teenindajad saavad väga tihti miinimumpalka.

    Head teenindust tuleb soosida kuid teenindajad ei peaks eeldama, et klient tipib 100% juhtudest.

    Ameerikas on juhtunud nii, et kaks korda on teenindaja jooksnud järele ja kisas et miks tippi ei jätnud.

  3. #3

    Re: küsimus prole: tip

    igalpool ei jätagi aga kui on meeldiv teenindus siis võiks imo. ega siingi need teenindajate palgad kiita pole.

    palju neid kohti ikka on kus ettekandja naeratab ja asjad normaalset sujuvad. obv mingile bitchile kes nägusid teeb ei ole vaja anda.

    üks tuttav ütles kunagi, et 12-15%, vb jäi mulle valesti meelde..

  4. #4
    Pokkerihai Kasutaja Rigged avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 535

    Re: küsimus prole: tip

    10% on standard Eestis. Jätan isegi suhteliselt ebameeldivatele inimestele tippi, ei ole kade inimene.

  5. #5

    Re: küsimus prole: tip

    Jätan 10%, kui meeldib. Kui ei meeldi, siis loomulikult ei jäta, miks peakski.

  6. #6

  7. #7
    Vana Tegija Kasutaja HU grinder avatar
    Liitus
    Feb 2010
    Asukoht
    outer space
    Postitusi
    1 002

    Re: küsimus prole: tip

    Tsitaat Algselt postitas Rigged Vaata postitust
    10% on standard Eestis. Jätan isegi suhteliselt ebameeldivatele inimestele tippi, ei ole kade inimene.
    duubeldan.

  8. #8
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: küsimus prole: tip

    Kas jätate sellises kohas ka kus leti tagant tellite (nt. pubi Amps Järve Selveris)?

  9. #9
    Vana Tegija Kasutaja HU grinder avatar
    Liitus
    Feb 2010
    Asukoht
    outer space
    Postitusi
    1 002

    Re: küsimus prole: tip

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Kas jätate sellises kohas ka kus leti tagant tellite (nt. pubi Amps Järve Selveris)?
    Oleneb kui purjus ma olen.

  10. #10
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: küsimus prole: tip

    leti tagant tellides üldiselt ei jäta. Muidu ca 10%, aga kui ikka ei meeldi ja teenindus uimane, ajab asju sassi või muidu ükskõikne, siis ei jäta midagi.

  11. #11
    Vana Tegija Kasutaja HU grinder avatar
    Liitus
    Feb 2010
    Asukoht
    outer space
    Postitusi
    1 002

    Re: küsimus prole: tip

    Tsitaat Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
    leti tagant tellides üldiselt ei jäta. Muidu ca 10%, aga kui ikka ei meeldi ja teenindus uimane, ajab asju sassi või muidu ükskõikne, siis ei jäta midagi.
    Kui teenindus uimane ja ajab asju sassi ja lisaks veel ükskõikne, siis ma ei maksa vapsje, tõusen püsti, saadan perse ja jalutan minema.

  12. #12
    Klubi Liige Kasutaja hoss23 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 551

    Re: küsimus prole: tip

    Viskan tavaliselt ''Staapis'' vanamutile alati stolniku.

  13. #13

    Re: küsimus prole: tip

    ikka tuleb jätta, nii leti tagant kui lauast tellides ja tavaliselt 10- 15%

  14. #14

    Re: küsimus prole: tip

    Mis mõttes "tuleb jätta"? Mina jätan 10% siis, kui teenindus on normaalne. Kui teenindus on millegi poolest väga hea, siis jätan v-o rohkem. Kui teenindus on vilets, siis ei jäta.

  15. #15

    Re: küsimus prole: tip

    Seni kuni politseinikke ei või hea teeninduse eest tippida ei tipi mina põhimõtte pärast.

    See argument, et "nad saavad vähe palka" ei päde juba seetõttu, et siis peaks tippima ka maxima müüjaid, kooliõpetajaid, keda iganes. Mis on ettekandjates nii erilist, et neid peaks erikohtlema?

    Ettekandja on töö, mis nõuab 0 oskuseid, 0 haridust, kus tööjõu pakkumine on pmst lõputu. Iga majandusseaduse järgi peabki sellisel kohal töötasu olema väike.

    Teine argument on tasu hea teeninduse (kas ettekandja töötab paremini kui maxima müüja või õpetaja? ) vs ettemakstav altkäemaks, et hiljem ka paremini teenindataks. Väga tihti antakse tippi just selle pärast, et hiljem ka paremini teenindataks. Altkäemaks on altkeämaks, olgu ta politseinikule, vandekohtunikule või ettekandjale.

  16. #16
    Vana Tegija Kasutaja raunsz avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    1 492

    Re: küsimus prole: tip

    Kasutan ainult kaarti, aga kui cashi leidub, siis 25.- tavaliselt.

  17. #17
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: küsimus prole: tip

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Seni kuni politseinikke ei või hea teeninduse eest tippida ei tipi mina põhimõtte pärast.
    Nõus. Aga ainult siis, kui sa selle alati viitsiksid näiteks personalile restoranis ära seletada, siis oleks mitte-tipimisel mõtet. Antud juhul on tegemist lihtsalt vana tavaga (meeldigu see meile või mitte) ja selliseid ebaratsionaalseid tavasi on väga palju (baktereid levitav kätlemine, naiste uksest enne sisselaskmine, idas pidev kummardamine etc). See on mingi austus ja lugupidamine antud kultuuri ja tavade vastu, millest üle astumine on lihtsalt määratav sõnaga "ebaviisakas". Ja sellise mulje paratamatult siis endast restoranis ka jätad - kuigi mõtted on õiged ja üllad.

    Minu meelest poes mitte võtta peenraha tagasi on viisakam variant, kui restoranis tipi andmata jätmine - kui tunned ebaõiglust .

  18. #18

    Re: küsimus prole: tip

    Kusjuures mind peeti siin eelmises teemas ka ebaviisakaks, kuigi ma põhjendasin umbes sama hästi :P

    Tippimine hakkas levima siis, kui see inimestel laiemalt tekkis raha, millega tippida (ehk siis peale Teist Maailmasõda). Seega ei ole see saanud sellist ajaloolist tausta, seda ajaloo pühitsust, mis ta teeks võrreldavaks kätlemise, naiste ees sisselaskmise ja paljude teiste toredate kuid ebapraktiliste kommetega. Hiina vanasõnagi on, et see, mis on alla tuhande aasta vana, on nii uus asi, et seda ei saa veel usaldada. Vaevalt Eestiski see enne viimast (õigem oleks vist juba öelda eelmist) majandustõusu väga levinud oli.

    Long story short: Järgmine kord kui mult oodatakse tippi, vaatan ettekandjale üllatunult otsa ja ütlen midagi sellist: Kas te tõesti ootate, et ma teeksin midagi nii ebaratsionaalset?
    Viimati muudetud muruntau poolt : 08.11.10 at 00:23

  19. #19
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: küsimus prole: tip

    jätan ise 10-15% kui teenindus on hea..

  20. #20
    Jube Noob Kasutaja markosa avatar
    Liitus
    Feb 2009
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    186

    Re: küsimus prole: tip

    tippimisega tuleb mulle alati see klipp meelde:

    http://www.youtube.com/watch?v=enJwYaeolXc

Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES