Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Kas suitsetad?

Hääletajad
291. Sa ei tohi hääletada
  • Suitsetan, ega kavatsegi maha jätta

    40 13,75%
  • Suitsetan, kuid tahan loobuda

    74 25,43%
  • Suitsetasin, hetkel puhas :)

    84 28,87%
  • Tõmban piipu, naudin sigarit ja/või närin tubakat hoopis

    30 10,31%
  • Pole kunagi suitsetanud

    63 21,65%
Lehekülg 12, kokku 48 EsimeneEsimene ... 2101112131422 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 221 kuni 240, kokku 944
  1. #221

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas taipupole Vaata postitust
    Kui nad on samaväärselt funid, siis nad peaks olema ka samaväärselt hinnatavad, kui nad ei ole enam funid. Kui sa alkoholiga saad hinnata üle fun piiri minemist (oksendamine nt) ja enda käitumist vastavalt muuta, siis kas suitsetamise puhul on selleks kopsuvähk või kuidas sa seda fun/mittefun piiri tunnetad, et ohtlikkusest/mittefunist aru saada?
    Fun piiri tunnetad samamoodi nö okserefleksiga.. kui ikka tunned, et süda läheb pahaks/ajab öökima ja pea valutama, siis on ilmselgelt liiga palju suitsu tehtud :)

    Sinu poolt toodud kopsuvähi tekkimine on vale, sest siis peaks ka alkoholi funi lõppemise piiri lükkama maksa läbi minemiseni.

  2. #222
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas lebovend Vaata postitust
    6u, minu v6rdlus on debiilne ja sinu oma ei ole jah. fuck it, selge, teeme nii siis.

    ja narkootikumid huh? vaata see ongi see asi et igal inimesel on erinev piir ses suhtes mis puutub tema tervist. ma v6in randomiga tuua paar n2idet m6nest piirist, kes mida enam ei yleta:
    linnas elamine
    trenni puudumine
    kohvi tarbimine
    j22tise s88mine
    alkoholi tarbimine
    suitsetamine
    kanepi suitsetamine
    mingite narkootiliste tablade neelamine
    narkootiliste ainete systimine


    get the point?
    sinu piir on kuskil seal suitsetamise juures, minu piir tuleb kuskil seal peale kanepit suitsetamist. noh see selline umbm22rane n2ide, aga loodan et saad aru.

    anyways, narkourkas enda systimisel ma arvan on rohkem neid negatiivseid kylgi, mis kaaluvad suuremalt yle positiivsemad kyljed(jah, igas asjas ON midagi positiivset) kui suitsetamise puhul.

    oeh, ma juba tglt v2sinud teiega vaidlemisest ja $$$ viimane postitus n2itab ka tglt, kui m6ttetu energia raiskamine see on siin teiega seletamine.

    Sorry Lebovend, aga mis kuradi nimekiri see on? Puudub igasugune loogiline seos. Ei ole vahet, kas sa suitsetad, neelad tablette või süstid omale mingit ainet. See on täiesti ebaoluline. Erinevaid aineid võib tarbida erineval viisil (üldlevinud arvamus on obv, et suitsetamine on kanep ja süstimine on heroiin võo midagi sinna kanti aga see ei ole nii).

    Enivei, sa ütled, et suitsetamine on sotsiaalne tegevus ja lisaks sellele pakub veel mingit naudingut... Tõsi ta on, ei vaidle vastu, kuid suitsetamise asemel võid sa sotsialiseeruda mõnel muul viisil väljaspool suitsunurka ja nauding tuleb vaid nikotiinisõltuvusest. Ei ole mõtet otsida omale põhjuseid suitsetamiseks, sest ühtegi mõjuvat põhjust ei ole.

    Mõtlesin siin oma mitu minutit, mida edasi öelda, kuid mul pole lihtsalt sõnu. Nikotiinisõltuvus ja alkoholism on vast enamlevinud pahed kui nii võib seda sõnastada ja need on #1 killerid meie ühiskonnas. Ära arva, et ma seda kergekäeliselt ütleks. Ma olen ise suitsetanud ligi pool oma elust ja ka ohtralt tarbinud alkoholi. Sellele lisaks mu enda isa suri otseselt alkoholi poolt põhjustatud haigusesse (minu silmis võrdväärne suitsetamisega).

    Suht pizdets. Kellelegi ei ole mõtet moraali lugeda. Inimene teeb ikka seda, mis talle parajasti meelepärane. Mina kedagi hukka ei mõista, sest tean omast kogemusest, AGA mulle käib pinda, et ei suudeta mõelda realistlikult ja aetakse mingit suva mulli, et oma tegevust õigustada.

    Kui mu lapsed küsiks mult: "Issi, kas narkots, alko ja suitsetamine (tubakatooted) on lahe?", siis ma vastaks, et proovi ise järele ja kui piisavalt targaks saad, siis otsusta ise.

    Ma lähen ostan nüüd putkast ühe paki suitsu ja tobitan nii kaua kui viitsin (pole üle nädala jagu suitsu teinud). Enne kui magama lähen viskan paki aknast välja ja unustan kogu loo.

    Kokkvõtteks võib öelda, et KÕIK mõnuained on toredad kui nendega ei ületata .....ma ei tea mis..... piiri ja hoitakse oma elu kontrolli all. Tarbime mönuga!

  3. #223
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Ostsin paki Davidoff classsicut. Tõrva 10mg, Nikotiini 0,9mg, Vingugaasi 10mg. Tibakene kangem kui mu harjumuspärane tumesinine Kent (Blue Futura). Varasemast maha jätmise kogumusest mäletan, et üle pika aja ühe suitsu tegemine tundus üsnagi vastik, kuid praegu tossav sigaret on päris nauditav. Mmmm mõnus. Lõpetasin oma sigareti.

    Ma ei näe probleemi "mõnuainete" tarbimises seni kuni nad ei tekita sõltuvust. Igal inimesel on õigus ennast hästi tunda, kuid probleem tekib siis kui mõnuainetest tekib sõltuvus ja nad hakkavad märkimisväärselt kontrollima sinu elu. Päev otsa sigaret hambus olles tekib paratamatult sitt enesetunne.

    Arvatakse, et kanep ei tekita sõltuvust jms, kuid tegelikult kanepisõltuvusel ja tubakasõltuvusel ei ole suurt vahet, vast esimene on isegi hullem. Kunagi suitsetasin kanepit sama palju kui sigarette ja sõltuvus oli päris hull, üks päev sai "varu" otsa ja kuna ei olnud võimalik uut kraami muretseda pidi mitu päeva kannatama erinevaid ebamugavusi. Ma ei suutnud magada ja süüa mitte midagi üle 3 päeva. Sitta sest, igapäevane sigaretisuitsetamine on võrdväärne mis tahes narkootilise ainega.

    Kahjuks meie ühiskonnas on mõned mõnuained rohkem aktsepteeritud kui teised ja tänu sellele jätavad nad endast süütuma mulje. Suitsumees on täpselt samasugune narkomaan kui mõni heroiinisõltlane. Üht eelistatakse teisele vaid seetõttu, et see on rohkem levinud, kuid mõeldes näiteks "rikkatele ja kuulsatele" kes on surnud heroiini või mõne muu narkootilise aine üledoosi tõttu jõuame paratamatult järelduseni, et mõnuained ei ole miski, mida tarbivad mingid suvalised tondid kriminaalid. See on kõikjal meie ümber, avage silmad. Jääge puhtaks ja ärge rikkuge oma tervist kui te sellest hoolite!

  4. #224

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas k2snakalle Vaata postitust
    Sinu poolt toodud kopsuvähi tekkimine on vale, sest siis peaks ka alkoholi funi lõppemise piiri lükkama maksa läbi minemiseni.
    Ei, sest alkoholi on võimalik tunnetada ja organism annab märku, et talle miski ei meeldi. Kas sina kui suitsetaja oled kunagi tunnetanud, et oled ühel või teisel päeval tõmmanud liiga palju suitsu?

  5. #225

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas taipupole Vaata postitust
    Ei, sest alkoholi on võimalik tunnetada ja organism annab märku, et talle miski ei meeldi. Kas sina kui suitsetaja oled kunagi tunnetanud, et oled ühel või teisel päeval tõmmanud liiga palju suitsu?
    korduvalt olen
    Ja siis ei ole enam "fun" suitsu teha

  6. #226
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas taipupole Vaata postitust
    Ei, sest alkoholi on võimalik tunnetada ja organism annab märku, et talle miski ei meeldi. Kas sina kui suitsetaja oled kunagi tunnetanud, et oled ühel või teisel päeval tõmmanud liiga palju suitsu?
    Sitaks. PM iga päeva õhtul kui pakk läks.

  7. #227
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    te ajate mind selle suitsetamise ja selle loobumise teemaga tilti..

    ( Click to show/hide )

  8. #228
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Ma küsiks suitsetajatelt, kas on nii - algul, kui teed algust suitsetamisega, on endal kogu aeg hea olla.
    Suitsetamine teeb olemise veel paremaks.
    Hiljem on kogu aeg sitt olla ja suitsetamine teeb olemise heaks.
    Vaatan neid, näiteks peale mõnda pikka koosolekut, kuidas nad õue tormavad. Pole eriti fun see sõltuvus, minu arust.
    Oleks siis nii, et teed, kui tahad, et oleks fun. Nädalavahetusel või nii. Nagu alkoholiga on. Kui aga pead iga päev jooma, et kuidagigi olla saaks, see on alkoholism juba.

  9. #229
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Misasja. Isiklikult ei olnud mul alguses ega ka praegugi enesetunde muutust. Rääkimata et mul on sitt olla ja suits teeb olemise heaks. Suitsu tegemine on jah hea, sest sa oled ikkagi sõltuvuses. Ja, siis kui sul tekib uuesti vajadus või tahtmine suitsu teha lähed lihtsalt teed. Ja ei ole ka ajast sõltuv, vahel ei tee 3h suitsu. Mõnikord kodus olles, sööd ära, teed suitsu ,tiksud mingi 30minti ja enne pokkerit teed jälle ühe suitsu.
    Viimati muudetud inward poolt : 24.11.10 at 14:16

  10. #230
    Õpihimuline Mängur Kasutaja Foux avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    486

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Ostsin täna "viimase" paki. Vaatab siis, kuidas läheb. Asja teeb kergemaks see, et kavatsen aastavahetuseni kaine olla.

  11. #231

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    ma räägin oma mahajätmisest ning kuidas suitsetaja nn mahajätmisperiood on väga väga pikk aeg.
    Nimelt ma jätsin maha ca 2 kuud tagasi, olen tõmbanud alates 13 või 14 nüüdseks saan detsembris 22. Suitsetamise jätsin maha päeva pealt ja hakkasin alternatiivi tarbima e mokatubakat. Ostsin pool torni ekstra kanget mokakat ning lasin seda ainult. 1karbiga sain läbi kuskik 2-3 päeva niiet päris hea tulemus paadund suitsetaja kohta. Siis mõtlesin et tellin juurde mokakat aga ei viitsin kohe sellega tegeleda ning asi venis sinnani kuni oli see ka otsas. Ükspäev ärkasin teadmisega et mitte mingisugust nikotiini ei leidu mul kodus ja mõtlesin et pohhui kui pole seda praegu siis ei saa seda olema kunagi. Ja peale seda ma enam ei suitseta (kuigi olen teinud mõnel korral täis peaga). Effekt on järgmine. nimelt suitsu nälg on koguaeg peal ja kes ütles et esimene päev on kõige hullem siis see mees eksib, vähemalt minuarust. Mul on suitsunälg peal koguaeg ja ei anna pead et ma uuesti tõmbama ei hakka. Lohutan ennast iga päev et näed jälle sääst missugune niiet ega asjaette seegi kui suudan mingi aeg ilma olla sellest kohutavast harjumusest. Mul on tuttavaid kes on olnud väga pikka aega ilma ja siis uuesti tegema hakanud, kõige pikem aeg mis ma tean on 6 aastat oli mees ilma ja siis lambist pani pläru ette ja nagu polekski maha jätnud. Kiusatus jääb väga väga pikaks ajaks ja suitsu otsa tagasi lennata on ühe magusa nikotiini pulga kaugusel. Muidugi parim ajaveetmis lahendus. Eks edu ja respekti teistele kes üritavad/suudavad maha jätta, see asi pole lihtne.
    Viimati muudetud volde poolt : 25.11.10 at 20:40 Põhjus: Paar kirjaviga ning muutsin lõpu

  12. #232
    Pokkerihai Kasutaja lebovend avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    2 420

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    hea postitus. pean n6ustuma, nii palju kui ma ise olen pausi pidanud, max kuu vist ja nii palju kui ma olen kuulnud igast penskarite jutte ja muude inimeste jutte, kes on pool elu suitsetanud ja nyyd teine pool koguaeg m6tlenud suitsetamise peale, siis nii on.

  13. #233
    Pokkerihai Kasutaja Cypher0 avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 512

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Olen regulaarselt tõmmanud u. 3 aastat, enne seda 'ainult pidudel' ja nii, aga 3 aastat tagasi alustasin tööd kohas, kus ei kulunud suitsu peale raha, ja tegin u. paki päevas. Poole aasta eest tulin töölt ära ja tegin ikka edasi, aga vähem, kaine peaga mingi 4-5 suitsu päevas, väljas käies rohkem.

    Enivei, laupäeval peale ETS Livet lendasin jooma peale, millega sai öö läbi ka tegeletud. Koju jõudsin pühapäeva hommikul ja magasin päev otsa, täna ärgates avastasin et suitsupakk kadunud kuskile ja erilist isu ka pole, nii et eilsest alates kah suitsu ei tee, vähemalt mingi aeg. Loodan et kuulun sinna hulka, kelle jaoks esimesed päevad on kõige hullemad.:)

  14. #234

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
    Hakkasin, sest olin rumal. Läksin nö kambavaimuga kaasa, võib-olla isegi arvasin, et olen lahe.
    b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete? 6 aastat
    c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks? Just võtsin esimest korda tõsiselt ette, sest suutsin lõpuks tunnistada endale, et suitsetamine ei anna midagi, ainult võtab.
    d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud? Nädal
    e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele? -

    Eelmise teisipäeva hommikul tegin pakist viimase suitsu ja alustasin katset maha jätta. Esialgu tundub lihtsam kui arvasin või ehk saan lihtsalt hästi hakkma?Aasta alguses läksin muidu suuremate probleemideta üle tumesiniselt suitsult valgele.
    Küllaltki harjumuse ori ka kindlasti, sest suuremad "tunda andmised" ongi siis kui oled kindlasti harjunud suitsetama(bussijaama jalutades, peale sööki, õlle ja muu alkoholi kõrvale jms).

  15. #235
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Kuda rankal edeneb?

  16. #236
    Klubi Liige Kasutaja rohelinekonn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 808

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas camu Vaata postitust
    Kuda rankal edeneb?
    HA HA HAAAA

  17. #237
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Hetkel nii kuidas jumal juhatab. kolm päeva suitsumees, kolm päeva vaba.

  18. #238
    Vana Tegija Kasutaja adam_q avatar
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 454

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas Cypher0 Vaata postitust
    aga 3 aastat tagasi alustasin tööd kohas, kus ei kulunud suitsu peale raha, ja tegin u. paki päevas.
    tubaka maaletooja? sigariklubi? philip morrise palgaline degusteerija?

  19. #239

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Ise olen suutnud vähendada suitsetamise ainult ~5'le suitsule nv'l.

    Lebovenna süüdistamine selles, et ta ei kuula ratsionaalsuse häält ja suitsetamist maha ei jäta, on täiesti mõtetu. Te ei arvesta, et inimene ei ole, tsiteerin: "pelgalt teadvusega, ülimalt keskendunud ja maksimeeritud naudingu- ja valumasin, vaid ka isiksus, kellel on palju (sageli vastukäivaid) soove, fantaasiaid, konflikte, kaitsekäitumisi ja ärevuse põhjustajaid - mõned neist teadlikud, mõned teadvusele kättesaamatud."

    Ma olen raudkindel, et enamus teist, kes siin lebovennale ratsionaalsuse puudumist ette heidavad ei ole teinud endale eesmärgiks enda käitumist igas aspektis võimalikult ratsionaalseks muuta. Ratsionaliseerida enda käitumist annab tegelikult way beyond our imagination, aga tulemus ei ole enam inimene. Ma tean mõnda inimest, kes seda teadlikult pika aja vältel on üritanud teha ja see ei ole ilus tulemus. Ühele on ratsionaliseerimine lihtsalt vabandus enda sotsiopaatilistele kalduvustele, teine on teekonnal sinna, mida Levinas kirjeldas nii: "Millest võiks küll täiesti ratsionaalne olend teise täiesti ratsionaalse olendiga rääkida?"

    Mina ei ole kaugeltki kõigis, ja arvatavasti enamuseski enda tegudest ratsionaalne (kuigi arvatavasti ratsionaalsem kui enamus), ja mul on selle üle ainult hea meel.

    Edit: mu point ei olnud kaugeltki, et ratsionaliseerimine on halb, vaid et ratsionaliseerimine on tore eesmärk, mida ei tohiks võtta liiga tõsiselt
    Viimati muudetud muruntau poolt : 08.12.10 at 15:20

  20. #240
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Kui mul nädal täis siis annan teada!

Lehekülg 12, kokku 48 EsimeneEsimene ... 2101112131422 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES