Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Kas suitsetad?

Hääletajad
291. Sa ei tohi hääletada
  • Suitsetan, ega kavatsegi maha jätta

    40 13,75%
  • Suitsetan, kuid tahan loobuda

    74 25,43%
  • Suitsetasin, hetkel puhas :)

    84 28,87%
  • Tõmban piipu, naudin sigarit ja/või närin tubakat hoopis

    30 10,31%
  • Pole kunagi suitsetanud

    63 21,65%
Lehekülg 14, kokku 46 EsimeneEsimene ... 4121314151624 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 261 kuni 280, kokku 944

Hübriidvaade

  1. #1

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    pole proovinud mahajätta, aga eelmine pakk püsis rekordilised 3,5 päeva. polegi viimase 6 kuuga nii kaua vastu pidanud. cool

  2. #2

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tere.

    a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite?
    Kooliajal oli vaja ju "lahedate" seltskonnas viibida, kellest enamus suitsetasid+ tundus lahe.
    b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete?
    13 aastat. Hetkel veel suitsetaja.
    c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks?
    Viimase 10 aasta jooksul vast rohkem kui 5 korda. Esimest korda tahtsin enne 18. saamist maha jätta, et saaks öelda, et ma pole legaalselt ühtegi suitsu teinud. Fail. Hiljem tervislikel põhjustel, võhma puudumine, õhtul suitsust kurk valulik/kibe, rinnus valud jne.
    d) kaua olete kõige rohkem ilma suitsuta olnud?
    Suitsetama hakkamisest saati 6 kuud-ca 1.5 aastat tagasi.
    e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele?
    Parim on suitsetamist maha jätta kui on kas tegevust nii palju, et ununeb ära suitsetamine või pohmakas. Esimene päev on kõige raskem. Siis tulevad ca 1-2 nädala pärast enesepetu mõtted, et mis see 1 suits ikka teeb... Ning varsti hakkad mõtlema, et peaks ikka maha jätma :)

    Olen kasutanud erinevaid asendusnikotiini tooteid, nätsud, plaastrid, snus. Nätsuga võib lutsu visata, mulle ei aidanud midagi. Plaastritest Niquitine kõige kangemad plaastrid(32mg oli vist), annavad suht palju nikotiini, võtab suitsu isu kergelt vähemaks.
    Parim on olnud snus- sain nädala kasutamisega ca 4ks kuuks suitsu vabaks.

  3. #3
    Grinder Kasutaja ROTT RUUDI avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    520

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Asendused ei aita.Asi ei ole selles pulgas mida sa tõmbad vaid nikotiinis.Sul on sõltuvus nikotiini järele.
    Samahästi võiks jupi narkar hakata söömise asemel punne ninna tõmbama, et maha jätta.
    Kui loll sa oled?

  4. #4
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 283

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas ROTT RUUDI Vaata postitust
    Asendused ei aita.Asi ei ole selles pulgas mida sa tõmbad vaid nikotiinis.Sul on sõltuvus nikotiini järele.
    Samahästi võiks jupi narkar hakata söömise asemel punne ninna tõmbama, et maha jätta.
    Kui loll sa oled?
    Toetan sinu ideed. Maha jätmine tähendab sõltuvuse kaotamist mitte asendusainete leidmises. Muidgi "suitstetamise" mahajätmine ongi selline kahe otsaga asi. Kui lased snuši siis ei suitseta :)

  5. #5

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Kui rääkida sõltuvustest, siis sõltuvused jagunevad mitmesse erinevasse liiki. Suitsetamise peamised kolm on füüsiline, vaimne ning sotsiaalne. Igal suitsetajal on need tegurid esindatud, aga nende tugevuste vahekord on individuaalne. Ma eeldan, et ma ei pea neid üksipulki läbi seletama hakkama... Su viimase küsimuse peaksid enne postitamist ise ka läbi mõtlema. Elu ei ole must ja valge.

  6. #6
    Grinder Kasutaja ROTT RUUDI avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    520

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Ma küll ei tea näiteid tuua aga ma olen päris kindel, et 90 prossa inimestest, kes on üritanud asendusainetega suitsetamist maha jätta, suitsetavad mingi aja pärast uuesti.Vähemalt seda ma garanteerin, et mahajätmine ei ole lihtsam, kui siis ainult tänu sellele, et sa usud nii väga, et see aitas sind.

  7. #7

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Kuna mulle meeldib suitsetamine kui tegevus, siis on mul maha jätmisel kaks peamist vajadust, nikotiin ning kogu suitsetamisega seotud tegevus, ehk nauding tõmbamisest. Kui ma saan natuka vähendada nikotiini vajadust esimestel päevadel, jääb mulle alles ainult igatsus tegevuse järgi ning mul on natuke lihtsam. Kui ma pole ca nädal aega seda tegevust teinud, hakkab ka vaibuma isu selle tegevuse järgi ning on lihtsam ka ilma nikotiinita olla. Lihtsam on ka lävida inimestega kes ei suitseta sel ajal, sest on vähem faktoreid mis meenutaks suitsetamist. Siiski, kogu see maha jätmine on individuaalne ning kõik peaksid ise leidma kuidas nad saavad seda enda jaoks lihtsustada.

  8. #8
    Klubi Liige Kasutaja emmimees avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Confirmed busto
    Postitusi
    2 722

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Julgen väita, et peale 6a ahelsuitsetamist mul nikotiini sõltuvust märgatavat polnud, põhiline sõltuvus oli selle tegevuse järgi hoopis. Mingeid füüsilisi võõrutusnähte mahajätmine peaaegu ei tekitanud. Ok tekkis küll - enesetunne läks paremaks :)

  9. #9
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Ma mõtlesin ka mingi hetk, et mulle meeldib suitsetada ja pmt meeldiski, aga kui hakata mõtlema, et milleks ja mis nauding see tegelikult on, siis mina oma peas vastust ei saanud. Hetkel pea 2 nädalat ilma, selle sees olen koos olnud sõpradega, kes suitsetavad. Samuti suitsetab vend, kui ta nv külas on. Korra olen ka täiesti koomas olnud alkoholist aga suitsu ei teinud jne.
    Kui alguses tuleb neid mõtteid ja olukordi küll, et tahaks suitsetada, siis mida päev edasi, seda vähem neid on. Sai eile üks 7h grind tehtud ilma suitsuta. (Suitestasin muidu toas arvuti taga jne.) Mäletan veel paari kuu tagust vaidlust Tigranoga, kui ta mind mindsetita jobuks kutsus (mitte täpselt nii, aga mina sain nii aru) kui ma üritasin kusagil kaitsta suitsetamist grindimise ajal.
    Pmt ei ole suitsetamine mitte midagi muud kui nikotiinisõltuvus. Harjumuse jõud on niivõrd väike seal juures.
    Eks nädala pärast annan uued mõtted elust ilma suitsuta.

  10. #10
    Grinder Kasutaja ROTT RUUDI avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    520

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    camu teab millest räägib.Ja peas ei leidnud sa vastust sellepärast, et naudingut polegi.On ainult VALE.Alateadvuslik kaitseeffekt, et saaksid oma sõltuvust rahuldada.Miks muidu sul võttis nii kaua aega, et suits meeldima hakkaks.

    Harjumustest on asi kaugel, ja sellest sa ei saa naudningut kui sa tõmbad midagi nagu hxee väitis, muidu sa võiksid ju kohe kõrt hakata tõmbama ja suitsu maha jätta, sest see on ka nauding ja nii sa ei rikuks enda tervist.Emmimees nikotiini sõltuvus oli sul olemas, sa lihtsalt ei teadvustanud seda endale nagu enamus suitsetajatest.Tõmbamine ja kõik suitsuga kaasnevad harjumused ei raskenda mahajätmist.Ainult sinu labane mõtlemine teeb seda koostöös nikotiinisõltuvusega.
    Harjumus on harjumus, harjumusest ei saa ju olla raske loobuda, vaid vajab harjumist.See ei peata sind kuidagi.Kui sa oled harjunud hommikul kakil käima ja sul homme hommikul kaka häda ei ole siis ei ole ju sellel mingit ebameeldivat effekti, on isegi positiivne, saad selle asemel midagi muud teha, kui potil istuda.
    Viimati muudetud ROTT RUUDI poolt : 18.12.10 at 18:12

  11. #11
    Klubi Liige Kasutaja emmimees avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Confirmed busto
    Postitusi
    2 722

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas ROTT RUUDI Vaata postitust
    Emmimees nikotiini sõltuvus oli sul olemas, sa lihtsalt ei teadvustanud seda endale nagu enamus suitsetajatest.Tõmbamine ja kõik suitsuga kaasnevad harjumused ei raskenda mahajätmist.Ainult sinu labane mõtlemine teeb seda koostöös nikotiinisõltuvusega.
    Harjumus on harjumus, harjumusest ei saa ju olla raske loobuda, vaid vajab harjumist.
    Kindlasti raskendavad harjumused mahajätmist, nt kasvõi see, et tõmmatakse koos seltskonnaga, mõni tõmbab aind tööl jne, ära palun valeta, et ainult nikotiin on süüdi selles. Ja kindlasti enamus teavad, et harjumusest ON RASKE vabaneda(oleneb inimesest). Endal oli raskus peale mahajätmist juba see, et kui läksid õue, hakkasid instiktiivselt taskust pakki otsima, kuna oli harjumus õue minnes suits insta ette visata. Samas enne seda võisin olla päeva-kaks järjest kodus ja ei tekkinud mõtetki suitsetada. Ütle mulle palun mismoodi mul oli sõltuvus vaid nikotiinist?? Ja peale kuute aastat igapäevast suitsetamist ja mahajätmist oligi kõige raskem seda sisseharjunud tegevust mitte teha, füüsiliselt läks kõik hoopis paremaks ja polnud mingeid füüsilisi võõrutusnähte. Ja juues oli suits nagu aamen kirikus ja see probleem kimbutab mind praegugi, kuna alkohol teeb mindseti nõrgaks... ja teen vaid loomulikult seltskonnas siis, üksi ei taha ka juuatäispeaga.

    Ruudi kaua sa ise suitsetaja oled olnud btw, et tead rääkida üldse midagi?
    Viimati muudetud emmimees poolt : 19.12.10 at 14:50

  12. #12

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    eile oli pikk õhtu. hetkel kõik kohad valusad, külmavärinad, nohu, köha, peavalu, suu ära põlenud ja tra ma ronin ikka välja -20C kuna suitsuisu jõhker.

    sad, fckin sad

  13. #13
    Õpihimuline Mängur Kasutaja Rando avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    316

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Huvi pärast küsin kas keegi on umbes kokku ka arvutanud palju tal kuus tubakale läheb?
    Isa käest küsisin ala 1000.- kuus.

  14. #14
    Grinder Kasutaja ROTT RUUDI avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    520

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas Rando Vaata postitust
    Huvi pärast küsin kas keegi on umbes kokku ka arvutanud palju tal kuus tubakale läheb?
    Isa käest küsisin ala 1000.- kuus.
    nonii 12k aastas ja kaua issi suitsetanud on?Paljud commitivad ennast nii ära et suitsetavad elu lõpuni.kaotad vbla paar aastat eluaega, vbla 10 aastat, vbla 20 aastat ja sitaks plekki.Millejaoks?Pane oma isale ka mõistus pähe

  15. #15

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    nauding liiga suur, ei suuda maha jätta =(
    btw need paramount tutuutud ei lähe kohe üldse, ma ei tea millega nad seda paberit niisutavad aga suits põleb ulme kiiresti ära wtf!
    (rullimispaberit polnud poes!)
    *rahaline kahju muidu väga ei häiri. kui kallist kraami ei rulli siis... paar kolm sotti kuus vbolla. võrreldes valmis suitsuga rullida SITAKS odavam
    Viimati muudetud suitsutihane poolt : 19.12.10 at 00:26

  16. #16

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    a) kui suitsetate/suitsetasite siis miks hakkasite? Ei ole otsest põhjust.Vb ehk sellepärast ,et sain uute sõpradega tuttavaks.Pidevalt sai õues "hängitud" ja koos suitsu kimutud.Esimesed nädalad ei olnud midagi ,ütlesin endale ,et "Ah ,kui vaja siis jätan maha" Sealt ta aga arenes kaugemale ja kaugemale.
    b) kaua suitsetasite/suitsetanud olete? suitsetasin 4 aastat
    c) olete jätnud/proovinud maha jätta? Mitu korda? Miks? Paar nädalat tagasi sai aasta täis mahajätmisest.Aga siiski psüühiline nälg on alles jäänud.Pidevalt momendid kus tahaks mõne minuti lihtsalt vabaks võtta ,minna värske õhu kätte ja teha üks rahustav suits.Ma jätsin peamiselt sellepärast ,et mulle ei meeldi ,et ma millestki sõltun.Samuti ka füüsilise vormi nõrgenemise pärast ja ehk mingit rolli mängis ka teadmine ,et suits lühendab eluiga.
    e) kui olete suitsetaise maha jätnud siis mis oleksite soovitused teistele? Esimestel nädalatel soovitan alternatiive kasutada.Mina näiteks kasutasin mokatubakat ,mis aitas esimese pingelise nädala üle elada.Mokatubakat kasutasin 1-2 kuud kuni täielikult nikotiini vabaks sain.Ma muudsin samuti sõpru.Ei käinud niivõrd tihti väljas suitsetavatega sõpradega.Ma suudan tavaliselt pidudel mõistuse säilitada ja seetõttu suudsin ka suitsu pidudel vältida ,sest mahajätmine oli niivõrda tähtis.(Enne mahajätmist olin üritanud juba 5-6 korda edutult maha jätta.)

  17. #17
    Grinder Kasutaja ROTT RUUDI avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    520

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    "Mina näiteks kasutasin mokatubakat ,mis aitas esimese pingelise nädala üle elada.Mokatubakat kasutasin 1-2 kuud kuni täielikult nikotiini vabaks sain."
    Kuidas sa lammas omastarust nikotiinivabaks said?
    Mokatubakas ei aitas jälle sind tänu sellele, et sa ei saa asjadest eriti hästi aru ja kujutad endale imelikke asju ette.
    Vedas sul.
    Viimati muudetud ROTT RUUDI poolt : 19.12.10 at 06:27

  18. #18

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Mokatubakas on alternatiiviks."Mokatubakat kasutasin 1-2 kuud kuni täielikult nikotiini vabaks sain"
    Õpiks enne lugema.MA KASUTASIN MOKATUBAKAT NIIKAUA KUNI LÕPUKS MIDAGI ENAM VAJA EI OLNUD.
    Suitsetamise mahajätmine seisneb eelkõige vaimses/psüühilises suitsunäljas ja selle vastu aitaski mokatubakas.
    Kui midagi tarka öelda ei ole pane suu kinni.
    Viimati muudetud armiido poolt : 19.12.10 at 14:04

  19. #19
    Grinder Kasutaja ROTT RUUDI avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    520

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Tsitaat Algselt postitas armiido Vaata postitust
    Mokatubakas on alternatiiviks."Mokatubakat kasutasin 1-2 kuud kuni täielikult nikotiini vabaks sain"
    Õpiks enne lugema.MA KASUTASIN MOKATUBAKAT NIIKAUA KUNI LÕPUKS MIDAGI ENAM VAJA EI OLNUD.
    Suitsetamise mahajätmine seisneb eelkõige vaimses/psüühilises suitsunäljas ja selle vastu aitaski mokatubakas.
    Kui midagi tarka öelda ei ole pane suu kinni.

    Kuule noormees, sa ei saa midagi aru.
    Mokatubakas sisaldab nikotiini, muidu ei topiks ükski suitsetaja seda sitta endal alla ja räägiks "oo kuidas laksab"
    Ma arvan, et sina ära tarkusest midagi räägi.Proovi lihtsalt lugeda, kirjutades teed endal margi täis.
    Kui sa tarbid nikotiini siis sa ei saa nikotiinivaba ollla!! bonel? Kuidas sa said sellisest asjast üldse mööda vaadata?Pole mõtet ärrituda, see ei tuleks sulle siis ka kasuks kui sul õigus oleks rääkimata praegusest olukorrast, kus sa ennast lolliks tegid.


    to emmimees:

    nimeta 1 harjumus mida on raske maha jätta peale suitsu?Harjumuse mahajätmine vajab harjumist nagu ma enne mainisin, see ei tekita sul suitsuisu, suitsuisu tekitab sul sõltuvus ja vaimne nälg selle järele.

    Suitsetanud olen 6 aastat ja eelmine kuu ma olin veel väga loll ja uskusin kõike seda sitta mida iga suitsetaja mõtleb, et saaks ainult suitsu teha.Ma lihtsalt tean, et ma ei tee suitsu ja mulle ei valmista absoluutselt raskusi harjumusest lahti saamisest, sest harjumust polegi.Ma lähen õue ma ei hakka kohe siplema pakki ja tulemasina järgi, sest ma tean, et ma ei suitseta.Harjumused ei puutu üldse teemasse.
    Kui sa siiamaani suitsupakki hakkad otsima siis parem suitseta edasi kuni sa endale selgeks teed, et sa ei taha suitsetada ja kui lihtne on tegelikult mahajätmine.Ära piina ennast, lõpuks sa suitsetad nagunii.
    Viimati muudetud ROTT RUUDI poolt : 20.12.10 at 10:11

  20. #20
    Klubi Liige Kasutaja emmimees avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Confirmed busto
    Postitusi
    2 722

    Re: *** Ametlik Suitsetamise Mahajätmise Teema ***

    Ma ei suitseta juba üle aasta ja see harjumus, et panen suitsu ette väljaminnes, kadus paari nädalaga. Enam tõesti ei ole harjumust, aga OLI ju :)
    Ma ei mõtle midagi välja, et ma suitsu saaks teha, sest ma lihtsalt ei taha suitsu teha(kunagi pakkus see naudingut, aga pärast oli lihtsalt loll komme, mida ei nautinud eriti), sest olen ka enda mõttemaailma muutunud, selle HARJUMUSE suhtes. Aga minu jaoks oli see lihtsalt loll komme tõepoolest ja ma suhtun ka edaspidi sellesse, et see on loll harjumus, mida ei tasu külge harjutada.
    Aga eks igalühel on omad nipid ja mõtted, kuidas sellesse suhtuda, et saaks maha jätta.

    edit: ahjaa harjumuste kohta niipalju, et inimesed närivad nt küüsi või juukseid ja tehakse igasugu ebavajalikke asju, mida ollakse HARJUNUD tegema ja millest on raske vabaneda..
    Viimati muudetud emmimees poolt : 20.12.10 at 13:49

Lehekülg 14, kokku 46 EsimeneEsimene ... 4121314151624 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 2 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 2 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES