Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Keda valid meie riiki juhtima ?

Hääletajad
180. Sa ei tohi hääletada
  • RE

    71 39,44%
  • KE

    7 3,89%
  • SDE

    18 10,00%
  • IRL

    52 28,89%
  • RL

    2 1,11%
  • EERL

    0 0%
  • Keegi muu

    9 5,00%
  • Ükskõik, kes pukis, minul on alati hea elu

    21 11,67%
Lehekülg 4, kokku 126 EsimeneEsimene ... 234561454104 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 61 kuni 80, kokku 2519
  1. #61
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Selline reformierakonna suhtumine "anna õng, mitte kala" viib USA variandini, kus hakkajal inimesel on piiramatud võimalused, aga veits saamatumal suht nullilähedased sansid enamvähem hakkama saada. Ja eestis on juba nõukogude mineviku tõttu seda saamatumat poolt rohkem.
    kahe otsaga asi, juhtusin ca aasta tagasi vaatama ETV pealt saadet Foorum vms.. kus stuudios publik ja siis asjapulgad arutavad teemasid ja siis oli teemaks Töötukassa abistamine töötute puhul, suuremas osas koolitused jms uue töökoha saamiseks koondatud inimestele ja siis asus pulti Narvas mingi töötajate ametiühingu vms tädi, selline 30 aastane tips.. kes tuli välja arvamusega, et miks Töötukassa raiskab raha inimesi koolitades, nad võiksid selle asemel selle raha lihtsalt inimestele anda.. no TULE TAEVAS APPI... ma pidin perseli kukkuma.. vot selline suhtumine, et riik võtab ja toidab laisku ja lolle on puhas nõukogude aja jäänuk.. see ei ole normaalne. Ehk mina arvan, et mingi üle pingutatud sotsiaaltoetuste süsteem, mis võimaldab ilma pingutamata elada lihtsalt mingit elu, toodab selliseid ajuinvaliide juurde, kes ei saa ega hakkagi kunagi oma elus iseseisvalt hakkama. Vaata kasvõi naistevahetuse vms saade see oli kus mingi eesti naine oli rootsis.. selle mees ja perekond olid kõik immigrandid, kes päev otsa lesisid kodus ja elatusid riigi sotsiaaltoetustest.. wtf? riigi raha ei ole mingi suvaline taevamanna mida juurde trükitakse, see tuleb normaalsete vaeva nägevate inimeste taskust, sinu ja minu taskust.

    kui nüüd mingid invalidsus jms toetused välja arvata.. siis toetused peavad olema arengut soosivad mitte arengupeetust soosivad, ehk siinkohal ma ikkagi peangi silmas seda, et anna paar viidikat äraelamiseks, aga anna õng ja kalapüügimanual ka juurde, et inimene saaks ahvenate ja koha jms poole püüelda..

  2. #62

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas rasmer Vaata postitust
    Fakt on see, et Eesti sai majanduskriisiga hakkama suht kõige paremini ja kiiremini Euroopas.
    http://www.tootukassa.ee/index.php?id=11328 ja sealt esimene tabel.

  3. #63

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    potsataja = imric?

  4. #64
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    minu mõtted tulumaksust võtavad kokku need kaks artiklit: 1 ja 2.

    esiteks (ragele): ma ei ole kunagi pooldanud seda, et võtta raha ära rikastelt ja anda see inimestele, et nad ei töötaks ja elatuksid sotsiaaltoetustest.
    teiseks: astmelisest tulumaksu pooldan mina teoreetiliselt. praktikas ma tahan teada numbreid, mida ühelgi erakonnal pole. loe seda artiklit, see peaks puust ja punaseks selgeks tegema.

    e: kes loeb need artiklid läbi ja tahab edasi tulumaksu teemal diskuteerida, palun. kes ei raatsi seda teha, siis pole ka vaja :)

  5. #65

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
    Erplander, sa ikka tead, et delfis kommenteerivad poliitikat peamiselt noorpoliitikud (kõikide erakondade omad, ma arvan), et see on standard rutiin?
    Ikka tean, superhästi tean ja nõus, et sinna tsiteeritud kommentaaridesse sattus ka omajagu noorpoliitikute omi, neid suht kerge eristada, nt selliste nimedega nagu endel, sirje, elsa on tõenäoliselt just nende vorbitud. Samas Peeter Känd ja Martin Malm on 100% reaalsed kommenteerijad. Edgarjuugendi suurt aktiivsust ses teemas näitas muide ka Keski soosivate kommentaaride ülikõrge plusside ülekaal

  6. #66
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    kõik artiklid läbi loetud, jään endale kindlaks, mina näen oma elukvaliteedi nimel vaeva, olen seda näinud varasest noorusest peale, ma ei ole nõus, et oma pingutuste eest peaks mind halvemini kohtlema kui suvalist Kapa-Kohila traktoristi 9 klassilise haridusega..

    mõned konktekstist välja korjatud lõigud artiklitest:

    Üksühest seost tulumaksu astmelisuse ja majandusliku ebavõrdsuse vahel siiski ei ole. Tihtipeale nullitakse mitmesuguste maksusoodustustega astmete mõju maksude suurusele enam kui täielikult.

    Kui minna edasi, siis tasub meenutada, et praegu maailma suurriikidest kõige edukamad ehk Hiina ja Brasiilia rakendavad astmelist tulumaksu ja Venemaal, st G-20st kõige konkurentsivõimetumal, on üks maksumäär. Lõppude lõpuks peaks asjaolu, et ELi kõige edukamal riigil Luksemburgil on 12 maksuastet, olema piisav tõend, et astmete arvul majanduse edukusele erilist mõju ei ole.

    Majandusele pole oluline niivõrd see, kas maksusüsteem on astmeline või mitte, vaid see, milline on efektiivne maksumäär ja kuidas on määratud maksubaas ning milleks ja kuidas maksudega kogutud raha kulutatakse.

    . Ei tasu unustada, et “läänelikum” maksusüsteem tähendab ka hulgaliselt erandeid ja mahaarvamisi, mille sisseseadmise argumendid muutuksid ka Eestis märksa õigustatumaks.

    EDIT: kolleegi arvamus asjast:

    tulumaksuga alustame jutust sellega kui kaotame ära eraldi tulumaksu nimega "sotsiaalmaks" ja liidame ta lihtsalt tulumaksu nimetusse
    siis saavad ullikesed aru ka et Eestis on tulumaksu määr sisuliselt üks suurimatest maailmas
    Viimati muudetud Rage poolt : 04.01.11 at 15:16

  7. #67
    Jube Noob
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    181

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas Rage Vaata postitust
    Majandusele pole oluline niivõrd see, kas maksusüsteem on astmeline või mitte, vaid see, milline on efektiivne maksumäär ja kuidas on määratud maksubaas ning milleks ja kuidas maksudega kogutud raha kulutatakse.
    täiesti nõus selle väitega. astmeline tulumaks ei ole küll nüüd mingi taevamanna, mis EV päästaks. Hetkel on jäänud üks suur probleem ja see on töötus- ja see ei saagi kaduda samakiiresti kui majanduslangus, sest ettevõtja tahab ikka ennem hakata normaalset kasumit tootma( eelnevat kahjumit tagasi teha), kui mõtleb uutele investeeringutele, mis looks uusi töökohti. Pealegi arvan, et ega kõik inimesed väga aktiivselt tööd otsigi ( varimajanduse osakaal on suurenenud). Ja oma kvalifikatsioonist madalama töökohaga ei olla jällegi nõus.

    Olles olnud RE valija jään ka nüüd sellele valikule 85% tõenäosusega kindlaks, kui just IRL huvitavate ideedega ei üllata. Arvan, et olusid arvestades on viimased 4 aastat võimul olnud valitsus normaalselt hakkama saanud.
    Esimene valitsus ka minu arust, mis täisaja vastu pidas.


    ja obv ma ei usu, et keegi saab mingi monstermandaadi ( a la 40 kohta), ainuke kes selleks võimeline oleks on KE( viimaste kohalike valimiste põhjal), sest IRL ja RE jagavad normaalsed inimesed omavahel ära:P
    Viimati muudetud vass poolt : 04.01.11 at 15:35

  8. #68
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    hea et sa rage mainisid, et kontekstist välja korjatud lõigukesed.

  9. #69
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
    hea et sa rage mainisid, et kontekstist välja korjatud lõigukesed.
    ma ei tegele demagoogia või vahu peksmisega :-)

  10. #70
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    ok. tundud mõistlik mees olevat ja omad oma arvamust. jääme siin lahkarvamusele, räägime edasi, kui tartu sõidame :D

  11. #71
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Astmelisest tulumaksust:

    Kes seda täna pooldavad: Enamasti need, kelle maksukoormus ei tõuseks. Samas need inimesed näevad endal vähe perspektiivi ka elus edasi jõuda ja seega pole neil vaja karta ka kõrgemat maksumäära. Las teised maksavad.

    Kas astmeline tulumaks on juba äkki olemas?
    - Ma maksan enam kui 10x rohkem tulumaksu/sotsmaksu kui see, kes 10x vähem teenib.
    - Ma ei saa oma makstava raha eest kaugeltki mitte sama palju avalikke hüvesid kui see, kes maksab 10x vähem. Ma ei saa tasuta arsti juures käia (sest ei saa haiguslehel oma järjekorda oodata). Ma ei tarbi ühistransporti. Ma ei tarbi sotsiaalameti teenuseid. Politsei on loodud peamiselt selleks, et mind temasuguste eest kaitsta.

    Kogu astmelise tulumaksu loogika on selles, et miks mitte võtta rikkamatelt rohkem, sest vaesemaid on palju ja demokraatias saavad nad su üle hääletada. Aga ma saan jalgadega hääletada. Euroopa Liidus veel eriti hästi ja täiesti seaduslikult.

    Lihtsaim viis: Registreerin omale ettevõtte Küprosele (ELi maa). Palga asemel hakkan tööandja konsultandiks ja esitan talle teenusarveid. 10k brutopalk läks varem ettevõttele maksma 13.5k ja minuni jõudis 7.9k Nüüd võin esitada arve 13.5k peale. Küprosel on raha seaduslikul välja võtmisel maksumäär 5%. Ehk saan endise 7.9k asemel kätte 12.8k. Igal aastal pean küll aruande esitama kohalikku äriregistrisse, aga seda teenust on väga lihtne sisse osta. See kõik on 100% seaduslik ja mul on õigus kogu see raha Eestisse tuua ja laiaks lüüa siin. Aastas võidan ligi 60k. Kui mu brutopalk on 100k, siis võidan aastas 600k. Kui te nüüd hakkate seda 100k veel kõrgemalt maksustama, siis kasvab võit veelgi. Mis te arvate, kui kaugel on hetk, kus kohalikud raamatupidamisfirmad hakkavad sedasorti teenust müüma? Mitte väga kaugel. Aga kuivõrd siis maksulaekumine väheneb, siis tuleb maksumäärasid tõsta. Sealhulgas ka 'vähem jõukale elanikkonnale', kes tahaks teisi võimalikult kõrgelt maksustada, aga ise maksta ei suuda/taha. Kui varem oli taoline maksude optimeerimine vaid miljonäride rida, siis täna on see reaalselt efektiivne juba väga palju madalamal tasemel (infoühiskond, ELi ühine majandusruum jne).

  12. #72

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    põhiprobleem miinimumpalgal töötava inimese jaoks on see, et hinnad tõusevad aga palk ei tõuse ju kuhugi. kui mõni erakond lubaks miinimum palka tõsta, oleks vopsti neil hunnik valijaid. loodame, et KE seda ei tee.

  13. #73

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    pohhui keda valite, point on selles, et need kes ütlevad, et ei lähe valima, siis see on lollus, ütlete, et midagi ei muutu ja savisaar on **** ja kõik on nagunii perses. kui kogu see gäng kes nii mõtleb eestis kokku panna, saaks juba väga arvestatava summa hääli, millega võiks nii mõndagi mõjutada. andke siis kasvõi mingi suvale erakonnale vähemalt hääl, selle arvelt saab KE vähem hääli ning see ei saa kuidagi moodi halb olla!

  14. #74

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas harryahven Vaata postitust
    pohhui keda valite, point on selles, et need kes ütlevad, et ei lähe valima, siis see on lollus, ütlete, et midagi ei muutu ja Ansip on **** ja kõik on nagunii perses. kui kogu see gäng kes nii mõtleb eestis kokku panna, saaks juba väga arvestatava summa hääli, millega võiks nii mõndagi mõjutada. andke siis kasvõi mingi suvale erakonnale vähemalt hääl, selle arvelt saab RE vähem hääli ning see ei saa kuidagi moodi halb olla!
    FYP

  15. #75
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    kas te aru ei saa, et maksud lähevad eesti riigikassasse, kust edasi jaotatakse nad laiali? tolmuahvi postituse järgi jääks eesti riigile veel vähem makse. kunagi oli hea reklaam ,kus oli eesti kaart nagu maanteel ja siis seal olid augud. tahate toimivad politseid, kiirabi, häid teid, puhtaid teid jms?

    ah, jah. mõttetu vaielda.

    mina valin sde, lootuses, et hakkab toimima normaalne tudengitoetuse süsteem.

  16. #76
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 307

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
    kas te aru ei saa, et maksud lähevad eesti riigikassasse, kust edasi jaotatakse nad laiali?
    Eks see ongi maailmavaate küsimus kes eelistab, et riik korjab kõigilt palju makse ja jagab laiali või et riik korjab vähem ja seevastu ka jagab vähem. Mulle isiklikult meeldib teine variant.

  17. #77

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas rasmer Vaata postitust
    Eks see ongi maailmavaate küsimus kes eelistab, et riik korjab kõigilt palju makse ja jagab laiali või et riik korjab vähem ja seevastu ka jagab vähem. Mulle isiklikult meeldib teine variant.
    Ehk siis sa ei taha toimivat politseid, kiirabi, tasuta arstiabi, häid teid, puhtaid teid jms ? Kusjuures hetkel me oleme sinu soovile suhteliselt lähedal.

  18. #78

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas vass Vaata postitust
    täiesti nõus selle väitega. astmeline tulumaks ei ole küll nüüd mingi taevamanna, mis EV päästaks. Hetkel on jäänud üks suur probleem ja see on töötus- ja see ei saagi kaduda samakiiresti kui majanduslangus, sest ettevõtja tahab ikka ennem hakata normaalset kasumit tootma( eelnevat kahjumit tagasi teha), kui mõtleb uutele investeeringutele, mis looks uusi töökohti. Pealegi arvan, et ega kõik inimesed väga aktiivselt tööd otsigi ( varimajanduse osakaal on suurenenud). Ja oma kvalifikatsioonist madalama töökohaga ei olla jällegi nõus.

    Olles olnud RE valija jään ka nüüd sellele valikule 85% tõenäosusega kindlaks, kui just IRL huvitavate ideedega ei üllata. Arvan, et olusid arvestades on viimased 4 aastat võimul olnud valitsus normaalselt hakkama saanud.
    Esimene valitsus ka minu arust, mis täisaja vastu pidas.


    ja obv ma ei usu, et keegi saab mingi monstermandaadi ( a la 40 kohta), ainuke kes selleks võimeline oleks on KE( viimaste kohalike valimiste põhjal), sest IRL ja RE jagavad normaalsed inimesed omavahel ära:P
    seda ma kardangi, et Reformi ja Keskerakonna vahel võib ikkagi rebimiseks minna ning sellepärast ma ei anna oma häält IRLile vaid anna reformile. Peaasi et kesikud oma võitu ei hitiks.

  19. #79
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 307

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Ehk siis sa ei taha toimivat politseid, kiirabi, tasuta arstiabi, häid teid, puhtaid teid jms ? Kusjuures hetkel me oleme sinu soovile suhteliselt lähedal.
    Ei hakka su lihtsustatud (ja valele) vasakpoolsele bullshitile vastama härra Marx.

  20. #80
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    RE pooldajad on vist ära unustanud, et see sama "munade ja mõistusega" superkangelane Ansip oli mõni aasta tagasi koos Tallinna tänavate koguka kaitsjaga koos Riigikogus koalitsioonis. Astmelise tulumaksu jaoks on Eesti suguses riigis veel liiga vara, kuid 100% ei tohiks makse alandada. Minu jaoks jäävad 2 erakonda, keda valida, kas IRL või noorenduskuuri läbi teinud SDE.

Lehekülg 4, kokku 126 EsimeneEsimene ... 234561454104 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES