Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Keda valid meie riiki juhtima ?

Hääletajad
180. Sa ei tohi hääletada
  • RE

    71 39,44%
  • KE

    7 3,89%
  • SDE

    18 10,00%
  • IRL

    52 28,89%
  • RL

    2 1,11%
  • EERL

    0 0%
  • Keegi muu

    9 5,00%
  • Ükskõik, kes pukis, minul on alati hea elu

    21 11,67%
Lehekülg 54, kokku 126 EsimeneEsimene ... 444525354555664104 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 061 kuni 1 080, kokku 2519
  1. #1061

  2. #1062

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    keski valivad penskarid ja venelased
    reffe valivad pankurid ja noorukid
    sotse valivad lillad ja kultuurad
    irl valivad paksunahalised eestlased
    ekret valivad südant valutavad eestlased
    vabaerakonda valivad näitlejad ja punkarid


    --

    taolist kommentaari juhtusin nägema mõned päevad tagasi ja üldiselt nii tundubki olevat

  3. #1063

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Sotse valivad ka need, kelle arust on olukord, kus 10%+ lastest elab alla vaesuspiiri, samas, kui linnapildis iga teine vastutulev auto on luksusmark, ebanormaalne.

  4. #1064
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    keski valivad penskarid ja venelased
    reffe valivad pankurid ja noorukid
    sotse valivad lillad ja kultuurad
    irl valivad paksunahalised eestlased
    ekret valivad muidu m*nnid
    vabaerakonda valivad näitlejad ja punkarid


    --

    taolist kommentaari juhtusin nägema mõned päevad tagasi ja üldiselt nii tundubki olevat
    fyp

    sama argumenteeritud, sama diip sildistamine

  5. #1065
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    Sotse valivad ka need, kelle arust on olukord, kus 10%+ lastest elab alla vaesuspiiri, samas, kui linnapildis iga teine vastutulev auto on luksusmark, ebanormaalne.
    täpselt. pole normaalne kui ühistranspordisõidukiteks on 30 aastat vanad trollid, mis on umbes poole härrade Land Roveritest väärt.

    Isiklikult ei ole veel kindlat valikut teinud. Kaalun sotside, vabaerakonna ja roheliste vahel. Kõigi kolme puhul on tugevad kahtlused. Sotside puhul on aeg näidanud et tegemist on Länkarihärrade sülekoeraga, ilmselt oldaks nõus nendega uuesti koalitsiooni moodustama. Vabaerakonna peale olid mul suured lootused pandud, esimene valimisstuudio pani häirekellad helisema - proua Aru ei jätnud just erilist muljet, eks näis mis teises saates juhtub. Roheline erakond, vastupidi jättis saates hea mulje(ega tolles "Tujurikkujas" peale Ojulandi vastaseid tegelikult ei olnud) kuid nendega see probleem, et tõenäoliselt läheb hääl kaotsi.

    Antagu andeks, aga ma tõesti ei mõista, mis eesmärkidel inimesed peaksid Vabaerakonda valima.
    Mina jälle ei saa aru, miks keegi peaks 21. sajandi euroopas EKREt valima

  6. #1066

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    See nn vaesusrisk/vaesuspiir vms pole midagi muud, kui lihtsalt statistiline näitaja, mille kohaselt algab vaesus siis, kui leibkonnaliikmete sissetulek jääb alla 60% kõikide leibkondade sissetulekute mediaanist. See peegeldab lihtsalt ebavõrdust. Mida rohkem mingi pere siginud on, seda rohkem lähenevad nad vaesuspiirile, hoolimata sellest, kas nad reaalselt on vaesed või mitte. Kõikide erinevat liiki vaesusriskide poliitiline ära kasutamine on eelkõige demagoogia, mis eeldab seda, et inimesed ei tea, mida need näitajad hoolimata oma nimest tegelikult tähendavad. Näiteks kui keegi ütleb, et pensionäride vaesusrisk on suurenemas, siis reaalselt ei tähenda see mitte midagi muud peale selle, et mediaanpalk riigis on kasvamas, sest pensionid on üsna konstantsed. Eesti riik on üleüldises plaanis lihtsalt liiga vaene, et siin oleks võimalik mingit suuremat ümberjagamispoliitikat korraldada, enne tuleb jõukaks saada. Jõukas peab olema rahvas terviklikult, mitte ainult tippspetsialistid või ärikad, keda siin eriti midagi kinni ei hoia. Ja siis paljude erakondade (eriti vasakpoolsete lol-erakondade) see miinimumapalga idee, see on täielik sitt. Esiteks, mitte keegi pole toonud välja jätkusuutliku plaani selle teostamiseks ning teiseks, nominaalpalk rahas on kõigest jäämäe tipp, mitte midagi muud kui populism.

  7. #1067

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Noh, su jutt on mulle, kui majandusvõõrale inimesele, samasugune ümmargune mull nagu valimisvõitluses oleva poliitiku ettekirjutatud möla. Millest aga mina hästi aru saan on see, et kui lapse isa on politseinik, bussijuht, ehitaja ja saab kuus palka kätte 720€ ja ema on poes müüa ja saab kuus kätte 430€ (täiesti keskmine eesti perekond) ja neil on kaks last, siis neil sellise sissetulekuga kuu lõpus näpud põhjas ja nad peavad sööma facking makarone. Mingid autoliisingud, väike puhkus egiptuses kord aastas, korteri ostmine, korteri remont jms. elementaarne jääb sellisele perekonnale kaugeks unistuses ja kuust-kuusse aasstast-aastasse peavad nad vaatama, kuidas omadega välja tulla. Ahsoo, tegelikult ikka ei pea - Eestis on kõikide võimaluste maa ja alati saab ju ülikooli minna, majandust või IT-d õppida ja rikkaks hakata. Tramaivõi.


    Eesti majanduse isa Kranich võtab asja kokku siin klipis:

    Viimati muudetud Kotkas1000 poolt : 09.02.15 at 15:58

  8. #1068

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    Noh, su jutt on mulle, kui majandusvõõrale inimesele, samasugune ümmargune mull nagu valimisvõitluses oleva poliitiku ettekirjutatud möla. Millest aga mina hästi aru saan on see, et kui lapse isa on politseinik, bussijuht, ehitaja ja saab kuus palka kätte 720€ ja ema on poes müüa ja saab kuus kätte 430€ (täiesti keskmine eesti perekond)
    Keskmise lastega leibkonna netosissetulek on 450 euri per kärss, tervelt 162,5 euri ehk 36% võrra suurem kui sinu poolne näide "keskmisest eesti perekonnast". (2 lapsega peres isegi 500 euri). Samamoodi on ilma keskhariduseta inimesi Eestis umbes 10%, "keskmises" peres peaks olema 1 kõrgharidusega ja 1 keskharidusega.

    Jah, kindlasti on palju inimesi raskustes enda ära elatamisega ning neid tuleb abistada. Abistamine peab olema aga puhtalt vajaduspõhine. St kindlasti on oluline see, et lapsetoetused oleks ning et need kasvaks võrdeliselt hinnatõusuga, aga üldises plaanis ei pea riik kompenseerima inimestele nende ebaratsionaalseid valikuid. Mingi kunstlik palkade tõstmine on täielik jama, palk sõltub sellest, millist otsest või kaudset lisandväärtust inimene oma tööga toodab.

  9. #1069

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Soome R-kioski müüja saab 3x rohkem palka, kui eesti R-Kioski müüja. Kas soome oma toodab 3x rohkem lisandväärtust?

  10. #1070

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Jep, kaudselt. Oluline on tegevusest tulenev kasu, mitte tegevus ise.

  11. #1071
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Soome R-kioski müüja saab 3x rohkem palka, kui eesti R-Kioski müüja. Kas soome oma toodab 3x rohkem lisandväärtust?
    Palganumber on irrelevantne ja loeb see, mitu protsenti moodustab saadav summa koguhulgast. Selle üle saaks arutleda ainult juhul kui Eesti ja Soome makstavate palkade hulk täpselt sama oleks ja mingi ameti palganumber teisest 3x suurem oleks, aga seda reaalses maailmas ilmselgelt iial (pikas perspektiivis) ei esine.

  12. #1072

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas donkament Vaata postitust
    Keskmise lastega leibkonna netosissetulek on 450 euri per kärss, tervelt 162,5 euri ehk 36% võrra suurem kui sinu poolne näide "keskmisest eesti perekonnast". (2 lapsega peres isegi 500 euri). Samamoodi on ilma keskhariduseta inimesi Eestis umbes 10%, "keskmises" peres peaks olema 1 kõrgharidusega ja 1 keskharidusega...
    Numbrid mõjuvad mulle reeglina äratuskellana.

    https://statistikaamet.wordpress.com...teline-vaesus/

    2013. aastal oli Eesti elaniku keskmine ekvivalentnetosissetulek (leibkonna sissetulek, mis on jagatud leibkonnaliikmete tarbimiskaalude summaga) 731 eurot kuus.

    Tarbimiskaalu koefitsient on leibkonna esimesel liikmel 1,0, teisel ja 14+ lastel 0,5 ning noorematel lastel 0,3. Ma ei tea, kuskohast sina oma ilusad numbrid said, kuid minul on stat.ee alati abiks.

  13. #1073

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Ma rääkisin lastega perede netosissetulekutest vastuseks Kotka näitele, mitte kõikide leibkondade keskmistest netoekvivalentsissetulekutest. Otsi sealt statistikaameti andmebaasist sotsiaalelu osast, äkki lükkad ümber.

  14. #1074
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust

    mulle ei meeldi terve rida asju EKRE juures (nt et toetavad proportsionaalset tulumaksu, on liiga palju kirikuteemaga seotud, et täiesti tundmatu nimi Orhan Oktain on pandud üleriigilises nimekirjas 8. kohale - ettepoole paljudest teenekamatest kandidaatidest jne).
    Kusjuures Oktain vist minu hääle saabki, peaks piisavalt multikult ka olema et Pastilaale meeldiks

  15. #1075

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas donkament Vaata postitust
    Ma rääkisin lastega perede netosissetulekutest vastuseks Kotka näitele, mitte kõikide leibkondade keskmistest netoekvivalentsissetulekutest. Otsi sealt statistikaameti andmebaasist sotsiaalelu osast, äkki lükkad ümber.
    ( Click to show/hide )


    Aga palun.

  16. #1076

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Ma rääkisin NETOsissetulekutest, mitte EKVIVALENTNETOsissetulekutest. Tee mõisted selgeks enne, kui nitpickima hakkad. ffs

  17. #1077

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Ma lugesin huvi pärast reformi artikleid 2003 aastast, kus promotakse emapalka ja kuidas see nüüd paneb hullult naised lapsi sünnitama. Seda muidugi ei juhtunud. Nüüd siis järgmine teema, kolmanda lapse pealt suur toetus. Seekord siis peaks toimima või? LOL.
    Viimati sündis lapsi rohkem laulva revolutsiooni ajal, kus kõik olid vaesed ja toetusi polnud peaaegu üldse.
    Mis nende maailmavaade nüüd siis ongi, mida ma lubadusi kõrvale jättes peaksin valima? Raha lahendab kõik probleemid?
    http://www.stat.ee/65357

    Alla 18-aastasi lapsi oli 2000. aastal igas kolmandas leibkonnas (33,6%), 2011. aastal vaid igas neljandas leibkonnas (25,2%). Alla 18-aastaste lastega leibkondade arv vähenes rohkem kui 44 000 võrra, sealhulgas ühe lapsega leibkondade arv kahanes üle 25 000 võrra ja mitme lapsega leibkondade arv üle 19 000 võrra.

    Laulva revolutsiooni ajal oli inimestel mingi utoopiline lootus parema tuleviku osas ja REL 2000 näitas seda. REL 2011 näitas aga juba ilmselgelt seda, et emapalga promomisest polmud mingit reaalset kasu.

  18. #1078

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas donkament Vaata postitust
    Ma rääkisin NETOsissetulekutest, mitte EKVIVALENTNETOsissetulekutest. Tee mõisted selgeks enne, kui nitpickima hakkad. ffs

    https://statistikaamet.wordpress.com/tag/sissetulek/

    Statistikaameti andmetel elas 2013. aastal suhtelises vaesuses 22,1% Eesti elanikkonnast ehk 288 600 inimest ja absoluutses vaesuses 8% elanikkonnast ehk 104 700 inimest.

    Mis pointi on mul sinuga väidelda, kui mina toon välja konkreetsed lingid ja lõigud neist ja sina ainult väidad midagi, mida järsku hoopis naised saunas rääkisid vms.?

  19. #1079

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    https://statistikaamet.wordpress.com/tag/sissetulek/

    Statistikaameti andmetel elas 2013. aastal suhtelises vaesuses 22,1% Eesti elanikkonnast ehk 288 600 inimest ja absoluutses vaesuses 8% elanikkonnast ehk 104 700 inimest.

    Mis pointi on mul sinuga väidelda, kui mina toon välja konkreetsed lingid ja lõigud neist ja sina ainult väidad midagi, mida järsku hoopis naised saunas rääkisid vms.?
    Kõigepealt quoted mind ja "lükkad ümber", loopides random andmeid, mis näitavad hoopis midagi muud. Numbreid pidid ju tundma, aga ehk õpid statistilisi mõisteid ka tundma. Netosissetulekul puuduvad kaalud ning seetõttu on tegemist täpsete andmetega. Ekvivalentnetosissetulekud on üldistavamad, eeldades, et on olemas teatud leibkonnasisesed seaduspärasused, mis enamasti kehtivad. Statistikas kasulik, reaalelus enamasti mitte. Palun, siin on sulle link, kust mina oma andmed võtsin: http://pub.stat.ee/px-web.2001/Dialo...SETULEK&lang=2 .

  20. #1080

    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Tsitaat Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    Noh, su jutt on mulle, kui majandusvõõrale inimesele, samasugune ümmargune mull nagu valimisvõitluses oleva poliitiku ettekirjutatud möla. Millest aga mina hästi aru saan on see, et kui lapse isa on politseinik, bussijuht, ehitaja ja saab kuus palka kätte 720€ ja ema on poes müüa ja saab kuus kätte 430€ (täiesti keskmine eesti perekond) ja neil on kaks last, siis neil sellise sissetulekuga kuu lõpus näpud põhjas ja nad peavad sööma facking makarone. Mingid autoliisingud, väike puhkus egiptuses kord aastas, korteri ostmine, korteri remont jms. elementaarne jääb sellisele perekonnale kaugeks unistuses ja kuust-kuusse aasstast-aastasse peavad nad vaatama, kuidas omadega välja tulla. Ahsoo, tegelikult ikka ei pea - Eestis on kõikide võimaluste maa ja alati saab ju ülikooli minna, majandust või IT-d õppida ja rikkaks hakata. Tramaivõi.


    Eesti majanduse isa Kranich võtab asja kokku siin klipis:

    Sa siia veel väiksemat numbrit ei tahtnud panna?

    Politseiniku avg bruto vähemalt ERR foorumis välja toodud info puhul oli 1250 bruto. Too mulle ehitaja, kes saab 720 neto ja ma ütlen sulle, kes valetab. Donkament toob sulle välja konkreetse hinnangu statistika kohta, sa kutsud seda demagoogiaks ning esitad oma emotsionaalses kõnes argumentide kaitseks ebapädevad numbrid. "Tramaivõi" - eksole?

    Alati on muidugi teine variant - sa tead paremini, millised palgad reaalselt on, aga seda ma ei usu.
    Viimati muudetud karupoeg poolt : 10.02.15 at 11:22

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES