Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
Selline reformierakonna suhtumine "anna õng, mitte kala" viib USA variandini, kus hakkajal inimesel on piiramatud võimalused, aga veits saamatumal suht nullilähedased sansid enamvähem hakkama saada. Ja eestis on juba nõukogude mineviku tõttu seda saamatumat poolt rohkem.
kahe otsaga asi, juhtusin ca aasta tagasi vaatama ETV pealt saadet Foorum vms.. kus stuudios publik ja siis asjapulgad arutavad teemasid ja siis oli teemaks Töötukassa abistamine töötute puhul, suuremas osas koolitused jms uue töökoha saamiseks koondatud inimestele ja siis asus pulti Narvas mingi töötajate ametiühingu vms tädi, selline 30 aastane tips.. kes tuli välja arvamusega, et miks Töötukassa raiskab raha inimesi koolitades, nad võiksid selle asemel selle raha lihtsalt inimestele anda.. no TULE TAEVAS APPI... ma pidin perseli kukkuma.. vot selline suhtumine, et riik võtab ja toidab laisku ja lolle on puhas nõukogude aja jäänuk.. see ei ole normaalne. Ehk mina arvan, et mingi üle pingutatud sotsiaaltoetuste süsteem, mis võimaldab ilma pingutamata elada lihtsalt mingit elu, toodab selliseid ajuinvaliide juurde, kes ei saa ega hakkagi kunagi oma elus iseseisvalt hakkama. Vaata kasvõi naistevahetuse vms saade see oli kus mingi eesti naine oli rootsis.. selle mees ja perekond olid kõik immigrandid, kes päev otsa lesisid kodus ja elatusid riigi sotsiaaltoetustest.. wtf? riigi raha ei ole mingi suvaline taevamanna mida juurde trükitakse, see tuleb normaalsete vaeva nägevate inimeste taskust, sinu ja minu taskust.

kui nüüd mingid invalidsus jms toetused välja arvata.. siis toetused peavad olema arengut soosivad mitte arengupeetust soosivad, ehk siinkohal ma ikkagi peangi silmas seda, et anna paar viidikat äraelamiseks, aga anna õng ja kalapüügimanual ka juurde, et inimene saaks ahvenate ja koha jms poole püüelda..