Ma ei tea kas ma olen imelik, aga mul on tunne, et EKRE võib üllatuslikult alla 5% jääda.

Panen siia Tarmo kommnetaari
Pärnumaal on neil ju esinumber Mart Helme. Läänemaal tema naine Monika. Lisaks isegi kui Helmed koguvad nende kohta fenomenaalsed 3000 häält (tavaliselt oma ringkonnas siiani olnud 1000-1700) ning Põlluaas ja Mürk ebarealistlikud 2000 häält (siiani mõnisada) peaksid ülejäänud täiesti tundmatud kandidaadid koguma juurde tavapärase valimisaktiivsuse (60%) juures tervenisti 19000 häält. See aga on ebareaalne, sest ringkondade esinumbrid vaevalt üle 1000 keegi kogub koos ülejäänud liikmetega. Ikka puudu 7000 häält. 12-st ringkonnast on nad võimelised künnise ületamiseks kolmes. Ainult Pärnumaa, Tartu ja võibolla ka Mustamäe-Nõmme. Samas ei saa unustada, et Pärnumaal tavaliselt ei koguta isikumandaati. Tartu ja Mustamäe-Nõmme on aga ülitugeva konkurentsiga nii, et ka seal läheb raskeks.
Põhjused miks künnist ei ületata on peamiselt: liiga radikaalsed väljaütlemised, noorte, naiste ja tuntud inimeste vähesus nimekirjas, vastandumine suurele osale valijaskonnast, venelased jt rahvused või nendega sõbrad ja sugulased ei vali neid iialgi. Samuti naised. Suurtes piirkondades ollakse väga nõrgalt esindatud (Harju-Rapla ja Tallinn). Hariduspoliitika valimisplatvormis puudub. Pink on liiga lühike.