Ma siis viskan sm112 eest, sest panin just need ühte teise kohta:

EKRE ületab künnise kindlasti. Võimalik, et ka Vabaerakond ületab künnise, kuid see on juba tunduvalt kahtlasem.

EKRE-l on alternatiivsete valikute otsijate seas suurim toetus. Neil küll pole niipalju parte ja broilereid kui kasvõi Vabaerakonnal, aga EKRE valivadki peamiselt need, keda tsirkus ei huvita.

Väga palju on EKRE valijate hulgas endisi IRLi valijaid (nagu näiteks mina), kindlasti ka Rahvaliidu valijaid. Lisaks need sotside ja reformi valijad, keda see meeletu pedepropaganda väga ei veetle.

EKRE on juba üsna tõsiseltvõetav erakond, selge programmiga ja nad on nüüdseks saanud ka Eesti eri piirkondadesse väärikaid kandidaate, kes just kohalike seas tuntud (nt Imre Mürk, Uno Kaskpeit, Arno Kodu, rääkimata Helmetest, Henn Põlluaasast ja Malle Pärnast).

Need, kes usuvad EMORi väänatud reitinguid, on lihtsalt väga naiivsed.

Postimehes hetkel olev küsitlus: Kas oled otsustanud, kes saab sinu hääle riigikogu valimistel?

Jah, praegu parlamenti kuuluv partei (2645) 36%
Jah, riigikogus esindamata erakond (2050) 28%
Jah, üksikkandidaat (124) 2%
Ei, ma pole veel otsust teinud (1620) 22%
Ei, ma ei lähegi valima või rikun sedeli (982) 13%
Küsitluses on osalenud 7421 inimest

Sellest 28%-st saab EKRE tubli kolmandiku, ligi kolmadiku saab Vabaerakond ja ülejäänu Rohelised/Iseseisvuspartei/Ojukapunt. Muidugi need protsendid pole lõplik tõde, esindavad üksnes Online-Postimehe lugejate valimit, aga mõndagi siiski näitavad.