Heh, üks tuttav ahastas FB-s:
"Nägin just töökaaslast kes valis EKRE ja tiit madisoni annaks jumal kannatust!
See töökaaslane ise vihkab rasissmi. Ja nüüd EKRE-t inimesed on kummalised."


Panin vastuseks:

Wtf, mis rassismi teemat sa ajad, ma vihkan ka rassismi ja valisin EKRE-t. EKRE-l pole ei rassismi ega natsismiga mingit teemat nagu mõned konkurendid või ma ei tea kes neile vägisi püüavad inkrimineerida. Samuti seotus Keskiga - mida pole, seda pole. EKRE on hetkel nii programmiliselt kui sisuliselt väga lähedane erakond kunagisele Isamaaliidule, mille valija varasemalt olin.

Pärast Res Publicaga liitumist muutus IRL täielikuks paariaks ja olen ka valinud Rohelisi ja mõned valimised UK-s elades jäid ka vahele. Seekord läks väga kindel hääl EKRE-le.

Teine alternatiiv olnuks Vabaerakond ja neid nn kodanikualgatusliku jõuna mingil määral ka toetan, sest nendega on liitunud palju arukaid ja haritud inimesi (nagu ka EKRE-ga), aga samas on ka palju kloune (Artur Talvik, Arlet Palmiste, Emil Rutiku, Jevgeni Krištafovitš), näitlejaid jm parte.

Sotsid tundusid üsna sümpaatsed veel mõned aastad tagasi (eelkõige astmelise tulumaksu pärast, mis on norm kõigis arenenud riikides), aga tänasel päeval on nad ka väga ülbeks ja populistlikuks läinud nagu kõik teised kartelliparteidki. Olematu toetusega parteisid (nt Rohelisi) polnud ju mõtet seekord üldse valida, nii et ainus valik jäigi EKRE (kuigi ka nende puhul on rida asju, millega rahul pole).

Btw, elasin mustanahalise portugali tüübiga ühes korteris ligi viis aastat - polnud vähimatki probleemi mingi rassismiga. Töökaaslasteks oli aeg-ajalt ka teisi väga lahedaid ja arukaid mustanahalisi, küll Barbadose, küll Nigeeria jm päritolu.

See Martin Helme ütlus "kui on must, näita ust", mida siin mõni võib-olla meenutada tahab, oli lihtsalt kujundlik väljend massmigratsiooni vastu.

See on ka üks põhjusi, miks sotsid on vastumeelsemaks muutunud, et nad ikka väga toetavad seda massmigratsiooni teemat. See pole Eesti sugusele väikeriigile lihtsalt vastuvõetav, siiani oleme Ida-Virumaaga hädas.

Lisaks EKRE üleriigilises nimekirjas oli väga kõrgel, 8. kohal aser Orhan Oktain.