Ühesõnaga donkamendi arust oleks igati korrektne, kui nt. ajakirjandus kirjutab ainult sellest, mille eest talle makstakse. Tekib olukord, kus info ei ole enam erapooletu ja objektiivne. Tekib olukord, kus teatud võimu omaja, dikteerib ette, milliseks inimeste infoväli kujuneb, mida nad saavad teada ja mida mitte. Nt. oletame, et on mingi võimuliialdus kuskil kõrgel ja keegi nö. whistleblower tuleb sellega välja, aga kuna ajakirjandus on kontrolli all, siis ajakirjandusse jõuab ainult korrumpeerunud võimulolija interpretatsioon antud olukorras ja seejuures loomulikult bashitakse tõerääkija maapõhja ja tehakse temast uus antikristus. See on muuseas vägagi reaalne ja eluline olukord.
Iseenesest ma saan aru, et kui on oht, et sellest kommentaariumist kasvaks välja mingi riigile ohtlik mäss, siis see on kindlasti üks erand, mille puhul see kommi kinnipanemine oleks õigustatud. Kui aga see tsensuur või kommide kinnipanemine laieneb ainult ühele erakonnale ja poliitilisele jõule ja pidevalt, siis paneb ikka mõtlema, et üsna suur võimalus, et asi ei ole just erapooletu ja ei ole ainult sellepärast, et mingi vihaõhutamine olevat aset leidnud.
See on lihtsalt minu nägemus ja tra ma ei saagi aru, miks ma olen sellega nii palju vaeva näinud- ilmselt sellepärast, et mulle ei meeldi, kui mu suu kinni topitakse.