Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Keda valid meie riiki juhtima ?

Hääletajad
180. Sa ei tohi hääletada
  • RE

    71 39,44%
  • KE

    7 3,89%
  • SDE

    18 10,00%
  • IRL

    52 28,89%
  • RL

    2 1,11%
  • EERL

    0 0%
  • Keegi muu

    9 5,00%
  • Ükskõik, kes pukis, minul on alati hea elu

    21 11,67%
Lehekülg 3, kokku 126 EsimeneEsimene 123451353103 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 41 kuni 60, kokku 2519
  1. #41
    Klubi Liige Kasutaja emmimees avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Confirmed busto
    Postitusi
    2 722

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Valin ka oravad vaid seepärast, et Keskerakond mingil juhul võimule ei saaks. Eriti poliitikat ei jaga ka muidugi, aga trastand see pekilõug oleks meile kindel hukatus.....

  2. #42
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
    nimetage 5 euroopa riiki, kus pole astmelist tulumaksu

    e: ja pärast seda nimetage riigid, mida eesti seab endale eeskujuks
    Muide, mina olen "loll" ja ma ei saa aru, kuskohas see astmelise tulumaksu "õiglus" on.
    Kõrgemapalgalised inimesed peaks olema solidaarsed vaesemate vastu ja maksma rohkem makse.
    Hüva. Aga nad juba maksavad rohkem makse! 5000 EUR palka saav inimene maksab 10 korda rohkem makse kui 500 EUR saav inimene (tegelt rohkemgi tänu tulumaksuvabale miinimumile). Miinimumpalka saav inimene ei maksa praktiliselt midagi. Samas tarbib samamoodi avalikke teenuseid nagu teed, politsei, arstiabi jne.
    Nüüd tahetakse, et see kõrgepalgaline maksaks veel rohkem. Seni kuni tal kaob igasugune motivatsioon veel kõrgemale ja suurema palgani pürgida, kuna mida rohkem palka ta saab, seda rohkem talt ära võetakse. Tulemuseks on minu arust igasuguse progressi kinnipoomine.

    Jah, Eestis tegelikult juba on astmeline tulumaks, nagu keegi mainis. Tänu tulumaksuvabale miinimumile. Ainult et astmed on üsna väikesed.

  3. #43
    Vana Tegija Kasutaja adam_q avatar
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 454

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    minule, kui palgatöötajale, meeldib väga RE initsiatiivil tulumaksu järkjärguline alandamine, panin googlesse otsingu "tulumaksu alandamine" ja tulemused:

    1) IRL: tulumaksu alandamine tuleb edasi lükata

    2) Rahvaliit: tulumaksu alandamine tuleb peatada

    3) Nestor: tulumaksu alandamine lükatakse kindlasti edasi

    Sestap ei teki mul, kui egoistil, mingit küsimust, keda valida - ma olen ka edaspidi huvitatud sellest, et minu rahakotti rohkem raha alles jääks. Kui keegi kurdab, et siis maanteed lagunevad rohkem, pätid võimutsevad, kuna politseinike arv väheneb jne, siis on kolm võimalust: 1) osta endale korralik maastur, 2) hakka ise pätiks, 3) vähendada riigiametnike arvu drastiliselt, sest olles näinud seestpoolt kogu seda bisnesit, on kokkutõmberuumi veel küllaga

  4. #44
    Pokkerihai Kasutaja kuco avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    MTTSNG
    Postitusi
    1 910

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Astmeline tulumaks on väga paha plaan just selle kõrgema palgaotsa inimestele.
    Minule küll ei meeldiks näiteks 40% tulumaksu maksta. Sotsmaks veel 33%. Käibemaks 20%. Endale jääks alles ~32% teenitud tulust!

    Arendame oma sotsiaalpoliitikat nagu Rootsis ja Soomes?
    Et mittetöötamine oleks mõistlikum tegevus kui töötamine?
    Et iga sisserännanul oleksid paremad elamistingimused ja sotsiaalsed garantiid kui minul?
    Vähe sellest, et ma maksan oma sotsmaksuga kinni poolte oma trepikoja pensionäride pensioni ja endal pole aega isegi mitte haige olla sest "sinise lehe" võtmine tooks eelarvesse augu.

    Kas mitte tulumaks ei läinud omavalitsusele ja riigieelarve täidetakse ikka käibemaksude ja aktsiisidega?

  5. #45
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    363

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas kuco Vaata postitust
    Astmeline tulumaks on väga paha plaan just selle kõrgema palgaotsa inimestele.
    Minule küll ei meeldiks näiteks 40% tulumaksu maksta. Sotsmaks veel 33%. Käibemaks 20%. Endale jääks alles ~32% teenitud tulust!
    ma ei ole kindel milline teiste astmeliste tulumaksu toetavate erakondade plaan on aga sotside plaani järgi makstakse ainult kõrgemat protsenti ainult tulu pealt mis ületab teatud summa(ei mäleta summasid, kolmekihiline oli see vist) a´la et 1000 eurini kehtib 21% et kui teenid 1300 euri siis maksad selle 300 euri pealt 27% vms protsenti jne. Imo kaotavad nii meeletud summad aint mingi hiigelteenijad.

  6. #46
    Vana Tegija Kasutaja adam_q avatar
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 454

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas kuco Vaata postitust
    Kas mitte tulumaks ei läinud omavalitsusele ja riigieelarve täidetakse ikka käibemaksude ja aktsiisidega?
    Tulumaksuseadus-->
    (1) Residendist füüsiliste isikute makstud tulumaks laekub järgmiselt:
    1) arvestamata 4. peatükis sätestatud mahaarvamisi, laekub maksumaksja elukohajärgsele kohaliku omavalitsuse üksusele 11,4% residendist füüsilise isiku maksustatavast tulust;

    Ülejäänud riigile siis

  7. #47
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 234

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Erplander, sa ikka tead, et delfis kommenteerivad poliitikat peamiselt noorpoliitikud (kõikide erakondade omad, ma arvan), et see on standard rutiin?

  8. #48
    Pokkerihai Kasutaja yolpa avatar
    Liitus
    Jun 2009
    Asukoht
    Tropical far north Queensland
    Postitusi
    2 672

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    IRL

  9. #49
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    ei poolda astmelist tulumaksu, kui võrrelda suvalist lambalohhi, kes terve põhikooli ja keskkooli seanahka vedas ja kuskil ametikoolis siis lõpuks sai omale mingi müürimehe ameti.. siis miks mina kes ennast keskkoolis haigeks õppis, ülikoolis laenu eest makarone süües veel hullemalt vaeva nägin ja mõtlesin juba varasest noorusest peale oma tulevikule ja võtsin asju tõsiselt ja tegin karjääri jms, peaksin nüüd saama karistatud ja maksma oma kukrust suuremat pajukit kui mingi lohh, kes pool oma nooruspõlve elust on ainult pidudele ja joomisele kulutanud? kui tahate nö madalapalgaliste hulgas raha või toimetulekut suurendada, tõstke maksuvaba miiniumit või miiniumpalka. punkt.

    Olen siiani IRLi valinud, see aasta vast valin RE, pooldan IRLi ja RE koalitsiooni. Kui keegi siin rägib et valimistel läheb hääl kaotsi kui hääletad Roheliste vms luuserite poolt... siis mõelge selle peale, erakonnad teevad valimislubadusi oma valijatele, on erinevad ringkonnad, pensiokad, noored, tudengid, keskealised töölisperekonnad, haritlased jms. Selleks et vastavates ringkondadest hääli saada on vaja neile nö pakkumised teha, loomulikult nähakse vaeva nende osadega kus on rohkem valijaid. Seniks kuni kõik eesti tudengid ei käi valimas on loomulik, et erakonnad näevad vaeva rohkem pensiokate õiguste eest seismisega kui 5000 tudengist hääletaja eest. Seega iga hääl loeb, loeb puhtalt juba selle pärast, et sinu huvigrupi suurus paistaks välja ja nende eest seistaks. Omaette on teema muidugi erakondadest, kes napsavad neid hääli mis loevad seepärast, et vastasleer ehk just sina ei hääleta.

    ahjaa.. kuna enamus inimestest on siiski keskmise või alla keskmise palgaga.. ja sealt järelduvalt ka madalama haridustasemega, siis on minu aravtes astmeline tulumaks suures osas lihtsalt lollide häälte püüdmine.. kogu seda asja serveeritakse nagu krdi nõuka aegset teemat.. et las pursuid (rikkamad ehk suurema sissetulekuga inimesed) maksavadki rohkem.. fcku..
    Viimati muudetud Rage poolt : 04.01.11 at 12:54

  10. #50
    Vana Tegija Kasutaja LuuK avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    1 138

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    igal juhul ootab huviga triobeti koefe valimisteks, eelmistel oli ikka päris mahlaseid asju:
    ( Click to show/hide )
    Väga hea postitus! Krt, miks pidevalt poliitika peale panustada ei saa? Võimalusi ju oleks, ala mitu parandusettepanekut KE teeb, mitme häälega miski läbi läheb jne :)

  11. #51
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.

  12. #52
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
    ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.
    ega ikka ei tule küll, ma ei soovi, et minu maksudest sotsiaaltöökohtasid ja muud jama supporditaks..

  13. #53
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 903

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
    ainuke loogiline valik on sotsiaaldemokraadid
    LOL

  14. #54
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
    ei viitsi kõigiga vaielda astmelise tulumaksu teemal, lihtsalt mõelge selle peale, miks enamus maailma riikides on olemas astmeline tulumaks + see, mõelge, et kuhu see raha läheb. Lõppkokkuvõttes tuleb see sulle endale odavam.
    Täpselt siin tulekski argumendid ja mingidki arvestused välja tuua. Muidu jääb see jutt mingi savierakonna demagoogia tasemele. Võib-olla tõesti on ühel hetkel astmeline tulumaks ühiskonnale kasulik.
    Aga millegipärast kipuvad rikkad minema kolima, ei taha eriti keegi solidaarne olla. Isegi meie Markko Märtin on Monaco resident.
    Eks siis surutakse keskklassile makse juurde. Taani - ca 50% tulumaks. Normaalne?

  15. #55

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?

    http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudis....d?id=35925355

    Edaspidi võib-olla viitsin üles otsida ka paar vanemat artiklit, kus Ligi ja Pevkur süüdimatult valetavad ja ajakijandus avaldas selle tõe pähe.


    Muide peale 2007 pronksiööd olin ma tulihingeline Ansipi toetaja.

  16. #56
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    p.s. Taanis elavad inimesed on uuringute järgi Euroopa kõige õnnelikumad... + huvitav on ka fakt et ca 80% taanlastest suitsetavad.. mine sa võta kinni miks nad nii õnnelikud on..

    küsitluse speaks olema ka valik stiilis: Ei täida oma kodaniku õigust ja kohustust ja ei lähe valima.

  17. #57
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?

    http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudis....d?id=35925355

    Edaspidi võib-olla viitsin üles otsida ka paar vanemat artiklit, kus Ligi ja Pevkur süüdimatult valetavad ja ajakijandus avaldas selle tõe pähe.

    Muide peale 2007 pronksiööd olin ma tulihingeline Ansipi toetaja.
    Noh, ajas natuke lolli juttu majanduskasvu kohta. Mis see alternatiiv oleks? Savisaar on parem või?
    Ise valin ilmselt IRL, ega nemadki puhtad poisid pole, aga kedagi muud ju eriti pole.

  18. #58

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas Rage Vaata postitust
    p.s. Taanis elavad inimesed on uuringute järgi Euroopa kõige õnnelikumad...
    Hakkab looma. Senini pole ühtegi erakonda, kellel oleks mingisugunegi visioon selles suunas. Mingisugusest USA dokumentaalist jäi meelde, et Norra palkas endale riikliku psühholoogi, et see kah poliitilistele otsustele oma hinnangu annaks. Mulle sobiks selline riik. Selline reformierakonna suhtumine "anna õng, mitte kala" viib USA variandini, kus hakkajal inimesel on piiramatud võimalused, aga veits saamatumal suht nullilähedased sansid enamvähem hakkama saada. Ja eestis on juba nõukogude mineviku tõttu seda saamatumat poolt rohkem.

  19. #59

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas peete82 Vaata postitust
    Noh, ajas natuke lolli juttu majanduskasvu kohta. Mis see alternatiiv oleks? Savisaar on parem või?
    Ise valin ilmselt IRL, ega nemadki puhtad poisid pole, aga kedagi muud ju eriti pole.
    Kahjuks/õnneks me ei saa kunagi teada, kas alternatiivid oleks paremad olnud. Küll saame me juba lähitulevikus teistele võimaluse anda, sest Reformierakonnal on viimane aeg natuke võimul olekust puhata, muidu varsti ei oskagi teised enam pilvedest alla tulla. Ise valiks ma ka tõenäoliselt IRL´i aga ei saa, sest meie valimisringkonna nr.1 on geoloogist siseminister, kes armastab luuletada.

  20. #60
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 308

    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Rahvas, võtaks siiski ehk need roosad prillid eest ära ?
    Fakt on see, et Eesti sai majanduskriisiga hakkama suht kõige paremini ja kiiremini Euroopas.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES