Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 7 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 122
  1. #1
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 082

    Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Blogis sai kirjutatud lõiguke spordist ning härra arvamusliider lausus kuulsad sõnad: "jõusaal on anaeroobne tegevus, mis vajab kõrvale kindlasti ka aeroobset tegevust. Muidu tervis varsti hukas, eelkõige süda."

    Täiesti tõene lause ja ei mitte midagi uut mulle. Tean, et tuleb teha aeroobset ja olen selle kohta uurinud ka väga palju kodumaist kirjandust ja mulle tundub, et enamus spordipoistest kangirebijaid ei saa ise ka aru "aerboosest" ja "anaeroobsasest" treeningust. Olen leidnud teemasid, kus on konkreetne küsimus aga vastatakse väga pikalt ja täiesti mõttetu pala. Ühes kohas üks donk jahus 3 lehte piimhappest aga küsimusele, et kui tihti ja mida võiks teha sellele ei vastatud.

    Sama teema mõtlesin teha ühte teisse treeningfoorumisse aga mõtlesin, et äkki paneks enne siia. Kes krt teab, ehk saab siit abi :)

    Minu küsimus on ka konkreetne: Käin jõusaalis 3 korda nädalas (E, T, R - vahest mõni päev muutub), teen väga lihtsat kava (eesmärk ei ole saada kulturistiks või lihamäeks vaid lihtsalt oma pekki liigutada) ja ma tahaks teha ka aeroobset. Kas ükskord nädalas (eeldavalt NV-l) jooksmine (40-60 minutiline sörk) on piisav aeroobne treening? Kui ei, siis kas peaks tegema nädlaas tihedaminii? Kauem/vähem?

    Ja lisaküsimus: Mis on parim aeroobne trenn? Kumb on parem areroobne trenn kas ujumine või jooksmine? Ka rattasõit (jõusaali trenazöör) on aeroobne trenn (?) ja kui ma enne (kui ka peale) jõutreeningut sõidan ratast 15m on see piisav/vajalik?

    Ühesõnaga kõik aeroobsest siia.

  2. #2
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Ma ise mängin pallimänge. Jalgpalli ja korvpalli. Jooksmine on minu jaoks juba ammu liiga nüri tegevus, samuti basseinis ujumine, kus eesmärgiks on teatud distantsi läbimine. Samuti ei taha ma mõeldagi jalgrattast ei kuival maal ega veel vähem trenazööril.
    Kõige parem aeroobne treening ikkagi minu arvates on pallimängud. Seal saab teha nii rahulikku sörki kui ka sprinte ning lisaks on ka lõbus. Samuti ei pea olema mingi supervirtuoos ehk iga mees leiab alati endale võrdväärsed kaaslased, kellega palli taga ajada. Tuleb vaid piisavalt otsida. 3 x nädalas pallimänge on minu arvates piisav koormus. Ise siis eelmine hooaeg müttasin IV liigas jalkat, 2x nädalas trenn ja 1 x liigamäng. Täiesti piisav.

  3. #3
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas Keiss
    Ma ise mängin pallimänge. Jalgpalli ja korvpalli. Jooksmine on minu jaoks juba ammu liiga nüri tegevus, samuti basseinis ujumine, kus eesmärgiks on teatud distantsi läbimine. Samuti ei taha ma mõeldagi jalgrattast ei kuival maal ega veel vähem trenazööril.
    Kõige parem aeroobne treening ikkagi minu arvates on pallimängud. Seal saab teha nii rahulikku sörki kui ka sprinte ning lisaks on ka lõbus. Samuti ei pea olema mingi supervirtuoos ehk iga mees leiab alati endale võrdväärsed kaaslased, kellega palli taga ajada. Tuleb vaid piisavalt otsida. 3 x nädalas pallimänge on minu arvates piisav koormus. Ise siis eelmine hooaeg müttasin IV liigas jalkat, 2x nädalas trenn ja 1 x liigamäng. Täiesti piisav.
    Täiesti nõus, igasugune lihtsalt jooksmine ei ole kunagi meeldinud, kui siis ainult 100m jooks ;D Kindlasti palli või litrit taga ajades on asi sada korda lõbusam ning kindlasti ka kasutegur on suur.

  4. #4
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Kohe kirjutan pikemalt, kuid ütlen kohe ära, et üksi pallimäng, vihane võitlussport või miski selline pole AEROOBNE tegevust.


    Edit://Ma mingit väga diipi teaduslikku teksti ei suuda kirjutada. Põhitõed peaksin siiski okeilt suutma välja tuua.

    Aeroobse treeningu all saame me mõista tegevust, kus me stabiilselt ühesuguse pulsiga end liigutame. Olgu see siis sörkimine, rattasõit, ujumine, mis endale kõige rohkem meelejärgi on. Küsisid, mis ajakulust algab aeroobne treening. Kuna aeroobse treeningu põhiline üks eesmärke on kindlasti rasva põletamine, siis aeroobseks treeninguks saab nimetada jooksmist või rattasõitu, mis kestab vähemalt kolmveerand tundi. 15 minutilist väntamist või sörkimist ei saa nimetada aeroobseks, sest selle aja jooksul ei hakka meie keha veel õieti tööle. Alates ~25-30 minutist hakkab meie keha rasva põletama. Samuti on aeroobne treening hea kogu meie organismile, sest korraliku aeroobne trenn on anyway kasulik nii kehale kui ka vaimule. :).
    Nüüd esimese lause juurde, kus ütlesin, et pallimängud, saalimängud jne ei ole Aeroobne. Tegelesin ja tegelen siiani ka korvpalliga ning arvasin, et 3 korda nädalas jõusaalis +2 korda veel korvpallitrenni, et mis ma jõusaalis üldse väntan või sõuan, aitab pallitagumisest ka. Aga aeroobme trenn eeldab pidevat ja ühtlast pulssi. Korvpallis me spurdime, sörgime, kõnnime, taas sama ring edasi mitmeid kordi. Ehk meie pulss käib pidevalt ülesse alla. Sellise trenniga kulutame me minimaalselt rasva. Kõrgema pulsi ja pingutusega ei võta keha energiat enam rasvast, vaid hakkab seda võtma ka lihaskiu arvelt. Kuigi sellise trenniga me pingutame palju, siis kui six packi ja meeletut lihasreljeefi me endale välja ei võlu. Samas otseloomulikult tuleb igasugune trenn kasuks, kuid paljudel on lihtsalt aeroobsest trennist kujunenud valearusaam.

    Räägin veidi jõusaalist. Kuigi Ranka ütles, et eesmärgiks pole meeletuks lihasmäeks koguda, siis juba sportlikust vaimust, tahab iga inimene pidevalt siiski areneda, nagu pokkeris, limiidist ülesse jne. Samuti ka jõusaalis, progressi saab näha nii peegli ees kui numbrites. Lihaskiud areneb kõige paremini ja kiiremini just sellesama "peki" arvelt, mida pea kõigil inimesel on. Mida rohkem, seda kiiremini saavad ka näitajad ülesse minna. Asja iva siis selles, et kui isu jõunäitajaid kõvasti suurendada, siis pole mõtet end alguses täitsa kuivaks ajada. Kui aasta teha veel vana rasva pealt trenni, on tulemused kõvasti paremad ning kiiremad ning aeroobset ja dieedikuuri saab ka aasta hiljem pidada. Ehk siis palju kergem ja kiirem on lihast mühistades kasvatada rasva arvelt. Täiesti "kuivana" olles on see protsess kindlasti raskem ja venivam. Samas lendaksime juba üks suvi varem oma poolkõva six packiga randa piffe rebima.

    Veidi ka siis ühest kuldreeglist kogu jõusaali ja aeroobse vahele. Kindlasti paljud räägivad, et toitumine tähtis jnejne. Ja täpselt nii ongi. Toitumine on kõige tähtsam. Olulised on vaid eesmärgid. "Pekist" vabanedes tuleb kindlaid piire sätestada, lihasmäeks ja koljatiks saades teisi jne.

    Samuti lisaks toitumisele ka jõusaalis kindlasti kava olemasolu, sest tühjalt igakord ala umbes sellele lihasgrupile harjutusi tehes viskab jälle inimene poole oma väärtuslikust ajast maha.
    Enda kogemusest võin rääkida, et kui olin vast mingi 18 saanud. Olin käinud vast pausidega ja ebaregulaarselt umbes pool aasta kuni aasta jõusaalis, ise olin suur mees, kuid rinnalt nügisin kangi nagu emane. Tegin seal 40kg seeriaid ja surusin rekordeid 65+ peale. Mingi hetk sügisel, aga süvenesin veits ja võtsin tõeks, et valku paljupalju, kui läheb liiga palju, tuleb tagant välja ja läheb natuke raisku, kuid midagi hullu ei tee. Nii lasingi Septembrist vist umbes Märtsini iga nädalal, 4 korda jõusaalis, aeroobse osakaal suhteliselt väike võrreldes sellega, pidevalt ja pidevalt kogu hingega. Hommikuks sõin 6muna ja tuunikala. Kõrvale jõin piima. 3 tunni pärast jõin proteiini sheiki. Mingi 2-3h pärast sõin taas korraliku prae. Aeg varjeerus kindlasti, sest käisin gümnaasiumis ja sõin siis kui sai :D. Peale kooli otsejoones kodunt läbi, spordikott kaasa ja saali. Uus sheik tuli valmis teha ja ise enne trenni ei harrastanud süüa. Kreatiini järjepidevase tarbimiseni pole jõudnud, sest enam trennis ei saa nii aktiivselt paraku käia, kuid tahan kindlasti uuesti hakata. Peale trenni jõin kas sheigi või sõin kohupiima. Poes käisin ringi niiviisi, et vaatasin pakenditelt, millisel toiduainel rohkem valku sees ingitseb ja millel vähem süsivesikuid. Kui leidsin suure numbri, siis "must have/try out" asi. Õhtusöögiks enamjaolt kana või kala liha, kuid võib ka tavalist liha süüa, kuigi taaskord kala ja kana on kõige proteiinirikkamad.
    Ühesõnaga olin suht hingega asja juures ning Septembris 61kg rinnalt sai vast 106kg. Biitsepks kasvas, selg kasvas, jõutõmme tuli nii mis mürises, ainuke asi mida ei meeldinud teha ja tegin alati vastumeelselt oli kükk, aga seda parem fiiling oli peale sooritusi. Siis tulid aga gümnaasiumi eksamid, suvi, ülikool ja nüüd ma siin olengi. Jõust on kindlasti mingi osa läinud. Ehk mingi 90+ upitaks suure vaevaga rinnalt ülesse.

    Kindlasti ei ole kõik puhas kuld, mõningaid ebakõlasid võib esineda mõne jaoks, kuid üleüldiselt peaksid mõtted ja sõnaseletused normaalsele inimesele loetavas kirjas olema ning nii vist oligi tahetud.

  5. #5
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas -andres-
    Kohe kirjutan pikemalt, kuid ütlen kohe ära, et üksi pallimäng, vihane võitlussport või miski selline pole AEROOBNE tegevust.
    Hakkab tulema, misasi see aeroobne siis ikkagi on??

  6. #6
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Ma tean küll mida sa andres mõtled, kehakultuuris käinud ;D
    Sisuliselt on ikkagi igasugune jooksmine aeroobne tegevus. Tähtis asja juures on aga see, et alustada tuleb rahulikult ning kui teatud tase on saavutatud siis tuleb intensiivsust suurendada, sest keha harjub kiiresti ära rahuliku liikumisega n. sörgiga ning see ei anna kuigi suurt efekti.

    Kes viitsib netis tuhnida see leiab muidugi ka ise vastuseid, päris häid artikleid on selle kohta kirjutatud. Ja ma endiselt arvan, et pallimängud on parimad, sest seal pole rutiini. Kellele aga joosta rohkem meeldib, andku minna, mul üks sõber jooksis 30 kg maha mingi poole aastaga kusjuures säilitas vanad toitumisharjumused õllega.

  7. #7
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas Keiss
    Ma tean küll mida sa andres mõtled, kehakultuuris käinud ;D
    Sisuliselt on ikkagi igasugune jooksmine aeroobne tegevus. Tähtis asja juures on aga see, et alustada tuleb rahulikult ning kui teatud tase on saavutatud siis tuleb intensiivsust suurendada, sest keha harjub kiiresti ära rahuliku liikumisega n. sörgiga ning see ei anna kuigi suurt efekti.

    Kes viitsib netis tuhnida see leiab muidugi ka ise vastuseid, päris häid artikleid on selle kohta kirjutatud. Ja ma endiselt arvan, et pallimängud on parimad, sest seal pole rutiini. Kellele aga joosta rohkem meeldib, andku minna, mul üks sõber jooksis 30 kg maha mingi poole aastaga kusjuures säilitas vanad toitumisharjumused õllega.
    Ma arvan, et kui me hakkame siin rääkima, et pallimängud ei ole ja jooksmine on, siis see on rohkem tähe närimine ja ranka oma vastust ei saa, sest jõusaalile on vahelduseks ka pallimäng väga hea aeroobne tegevus või panen ikka puusse.

  8. #8

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Ma olen juba 6 aastat ujunud ning hetkel käimas seitsmes hooaeg, kuid hetkel ujun ainult mastersi tiimiga ja seda ainult 2 korda nädalas. Aga teen ka jõusaali lisaks. Ning ütlen, et üldise vormi hoidmiseks on küll ujumine super, kui Sul vähemalt enamvähem tehnika on ujumises. Ning krooli ujudes kindlasti õieti hingata oskad, siis saad hea aeroobse trenni, kui Su hingamine korralik pole, siis tekib Sul hapnikuvaegus ning asi muutub põhimõtteliselt anaeroobseks.
    Täna oli just muide suht jõhker anaeroobne trenn, üx harjutus oli 6x (50m, 100m, 50m) ning kõik tuli ajaintervalli sisse ujuda, mis oli mul suht raske ja puhkamiseks jäi aega ainult umbes 5 sekundit iga kord :)

    Aeroobne trenn on põhimõtteliselt trenn, kus Sa liigutad end kindlal rahulikul tempol, kus keha rakkudele on hapniku juurdepääs piisav. Seega, rattasõit, sörki jooxmine on kõik aeroobsed tegevused ning ka pallimäng on enamuse ajast aeroobne trenn, eriti jalgpall, kus Sa enamuse ajast sörgid mööda väljakut ning kui Sa sprintima pead, siis läheb alles asi anaeroobseks. Korvpallis on mängutempo juba vb natuke kõrgem ning suht palju peab sprintima, seega korvpalli jaoks tuleb juba arendada kiiruslikku vastupidavust ning selle nimel tegema ka anaeroobset trenni.

    Ma ei ole nende jõusaali jooxuradade ja rattatrenazööride eriline fänn, aga tavalise jalgrattaga on küll nauding sõita, eriti kui on olemas sõber, kellega mõni 40 - 100 kilomeetrine ring koos läbi sõita :) Maantee jalgrattaga annab ikka suht head keskmist kiirust ka hoida ning distantse annab läbida suht kiiresti. Väga hea aeroobne trenn! Aga kui suvel palju rattaga sõidad, siis pead ka palju rannas käima, muidu saad joodiku päevituse :D Kuid ega see rannaskäimine siis probleem pole, kui jõusaalis tiss suureks aetud ja naised imestavad enne Sinu tissi üle kui Sina nende :D

    Selle tiheduse kohta ma ei oska öelda, kui palju nüüd vaja, et hea tervis oleks vms. Enne jõusaalis muidu 15-20 minutit sõita ergomeetri või rattaga on muidu hea idee, saab ka lihased soojaks enne kui neid täiega piinama hakata. Aga kui ilmad soojemaks lähevad, siis Sinu vaba aja juures võixid vabalt 2 korda nädalas hakata rattaga sõitma tund või kaks. Minul oli muidu Keila Tervisekeskuses bassein ja jõusaal samas majas, et oli väga hea teha pärast jõusaali ujumist veel lihaste lõdvestuseks, mis siis on ka aeroobne. Ning talvisel ajal üldse ujumist teha mõned korrad nädalas peaks kõvasti kõike parandama, ujumine töötab läbi kehas kõik lihased ning kui ujumisskilli piisavalt ja mõned sprindilõigud ka vahele teha, siis õhtuks oled mõnus laip ja tunned, kuidas Su kehas igasugused asjad toimuvad ;D Kuid sprindilõigud on siiski jälle anaeroobne, sest kehas tekib hapnikuvaegus :)

    Muide ise olen kunagi nii heas vormis olnud, et läbisin 18 aastasena täispika triatloni 3.8km ujumist, 180km jalgratast ning 42 kilomeetrit jooksmist, vot see oli hunnik aeroobset! :D
    Läbimiseks läx aega 15h, 16min ja 14 sek kui õieti mäletan :)

    Aga kui Eestisse naasen, siis loodan, et saab jälle ujumises ka täiskohaga trennis käima hakata , 2 korda nädalas jääb ikka väheks! Super heas vormis olla on ikka ülimalt mõnus tunne!


    Muide andres, kui ma exi, siis Sa vist Keilast ning arvatavasti käisid ka Keila Tervisekeskuses, seega arvatavasti olen Sind näinud kui käisid seal :)

    Edit: Ma ei oska täpselt öelda selle kohta, kas tõesti ei saa 20 minutist rattasõitu aeroobseks nimetada, minu arvates see siiski on, kuid ma kaldun arvama ka, et üx kord nädalas teha tund aega ujumist on kasulikum kui iga kord 15-20 minutit teha. Ehk siis sisse tuua eraldi aeroobse päev.

    Ning muide see, et anaeroobne ei põleta rasva, see ei ole päris tõsi. Minul läheb tihti rasvaprotsent alla kõvasti kui tuleb sisse tihedam jõusaali periood ning ka tugev sprindiperiood ujumises. Ning anaeroobne tegevus ei võta lihaskiu arvelt minuteada midagi, pigem aeroobne, sellepärast maratoni jooxjad sellised nälkjad välja näevadki. Kuid sprinterid on musklimehed.

    Aga selle trennitegemise juures ongi üx probleem see, et teadlased ei ole veel kõike päris välja nuputanud ning kõige kohta on alati mitu teooriat ning sellepärast annab alati trennitegemise kohapealt vaielda ning ka erinevate trennidega samaväärseid tulemusi saavutada.

  9. #9
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 082

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Kusjuures ujumine vist meeldiks mulle endale ka rohkem (pole algatust teinud veel), sest hea ujumisoskus võib kunagi enda või kellegi teise elugi päästa :) See selleks.. Aa Turbo, kui vana oled? Miski 50 aastane vä, et räägid nooruse aegadest...

    Ja mul selline küsimus, et miks on aeroobne hea? Et miks on vaja teha aeroobset trenni anaeroobse kõrvale. Ma siis just mõtlen, et miks anaeroobne trenn keerab südame tuksi ilma aeroobseta?

  10. #10
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    mingi vere liikumise värk vist on, et tekivad klombid vms keegi proovis seda seletada mulle nagu näha suurema eduta

  11. #11
    Õpihimuline Mängur Kasutaja 2ssapaar avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    423

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas -andres-
    Poes käisin ringi niiviisi, et vaatasin pakenditelt, millisel toiduainel rohkem valku sees ingitseb ja millel vähem süsivesikuid.
    Miks vähem süsivesikuid? Sama tähtsad asjad kui valgud treenimise seisukohast imo. 8)

  12. #12

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tra ma ise ka nii roostes juba selle koha pealt, et enam kõik ei püsi meeles, aga proovin meelde tuletada siiski.
    Aeroobne tegevus kujutab siis endast madalapulsilist järjepidevat "liikumist". Anaeroobne seega on kõrgemal pulsil liigutamine ning anaeroobsel tegevusel tekib kehal hapnikuvõlg. Seega aeroobse treeningu ajal toimub liikumine "puhtalt" hapniku pealt. Kui nüüd meil pulss tõuseb ( oli vist mingi 70% absoluutsest keha maksimumist), siis hakkab pihta anaeroobne treening, kus tekib juba hapnikuvõlg ning seega tekib ka lihastesse piimhape. (Sellest ka siis peale eelmise päeva kossumängu lihased valusad ja kanged, eriti neil, kes seda üle pika aja teevad ja neil pole seda aeroobset "põhja" all).
    Jõusaali juurde tagasi tulles: Piimhape kurnab meie keha ning väsitab lihaseid ning seega, kui meil pole piisavat aeroobset põhja, siis me võime jõusaalis küll käia, kuid me ei suuda endast anda alti maksimumi, sest seeriate ning korduste vahepeal toodab meie keha piimhapet ning me väsime kiiresti ja ei suuda kordusi teha nii suurte raskustega, milleks me oleksime tegelikult võimelised (selle all ma ei pea silmas maksimumraskust). Kui me aga teeme vahetevahel aeroobset treeningut, siis meie anaeroobse "väli" tõuseb ning keha muutub vastupidavamaks. Ja tänu sellele ei teki meil seda va piimhapet jõusaalitreeningu ajal nii palju ja me suudame rohkem ja areneme kiiremini:)
    Seega, mis ma selle suure ja keerulise jutu kokkuvõtteks ütlen: aeroobne treening on kasulik selle jaoks, et me suudaksime rohkem. Loomulikult veel eelmainitud südamerikete ärahoidmine + parem enesetunne. Obv ka rasva põletamiseks.

    Jah, suht keeruline ning segane jutt, kuid katsuge ka minust aru saada, jälle 20+h üleval oldud ning pokerface ees, kuul koos ning aru ei saa jälle mitte midagi.

    Kindlasti jäi palju kirjutamata ja võibolla on kuskil ka mingid apsud sees, sest mõte ei pruugi praegu joosta klaveri ja näppude vahele kokku.


    -edit-

    ise olen kuulnud, et kõige efektiivsem aeroobne treening pidi hoopiski olema kiirkõnd. ise küll seda harrastada ei suudaks vist...teadlikult mitte, samas ise liigun tänavalgi üpris mõnusa kiirkõnniga ning olen mõnus maamõõtja, seega juba sealt kaudne treening. lol


  13. #13
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 082

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Väga hea aga ikkagi ei saanud küsimusele vastus - miks anaeroobne on pikemas perpsektiivis ilma aeroobseta kahjulik südamale? Mida aeroobne teeb, et süda jälle "ok" oleks?

  14. #14

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    Kusjuures ujumine vist meeldiks mulle endale ka rohkem (pole algatust teinud veel), sest hea ujumisoskus võib kunagi enda või kellegi teise elugi päästa :) See selleks.. Aa Turbo, kui vana oled? Miski 50 aastane vä, et räägid nooruse aegadest...

    Ja mul selline küsimus, et miks on aeroobne hea? Et miks on vaja teha aeroobset trenni anaeroobse kõrvale. Ma siis just mõtlen, et miks anaeroobne trenn keerab südame tuksi ilma aeroobseta?
    irw, saan see kevad 21, aga praegu on selline vorm ja olek, et tundub nagu tõesti paremad ajad olexid juba kaugel kaugel ;D
    Eriti julm on see, et ujusin umbes 2 aastat tagasi 50m vabalt 25.52 ning isegi mitu ebaõnnestunud starti tulid 26.2-26.6 vahele, eelmine aasta oli parim tulemus 26.9 ning mitte ei mõista, mis jama on ! ;D
    Üx võimalus on muidugi see uus Speedo trikoo, aga siis peab pokkeris hästi minema :P

    Ning see süsivesikute värk on jah nii, et neid on just kõvasti vaja, kui trenni teed, sest see on esmane energiaallikas kehale. Proteiin on lihtsalt lihase ehituskivi, kuid , et töömehed jaxaxid Su lihaseid ehitada on neil vaja süsivesikuid.

  15. #15
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    Väga hea aga ikkagi ei saanud küsimusele vastus - miks anaeroobne on pikemas perpsektiivis ilma aeroobseta kahjulik südamale? Mida aeroobne teeb, et süda jälle "ok" oleks?
    ära sured

  16. #16

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    Väga hea aga ikkagi ei saanud küsimusele vastus - miks anaeroobne on pikemas perpsektiivis ilma aeroobseta kahjulik südamale? Mida aeroobne teeb, et süda jälle "ok" oleks?
    treenib südant vastupidavamaks.

  17. #17

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas Helmps
    treenib südant vastupidavamaks.
    See peaks vist olema jah suht õige põhjus. Kui ainult anaeroobset teha, siis süda saab ka selliseid lühikesi lintervalle ning treenib põhimõtteliselt südame tugevust. Aga kaua see tugev süda ikka peksab, kui tal vastupidavust ei ole? Ning aeroobne peaks mõjuma hästi kogu veresoonkonnale ja keha hapnikuvarustamisele ning kopsude effektiivsus ja maht peaks kah arenema.

  18. #18

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Tsitaat Algselt postitas 2ssapaar
    Miks vähem süsivesikuid? Sama tähtsad asjad kui valgud treenimise seisukohast imo. 8)
    kohe kindlasti mitte, seda peab teadma millal ja kui palju tarbida.
    kindlasti mitte tühja kõhu peale ja toidukordade vahepeal - vastupidiselt valkudele.

    ja aeroobne on kõik see mis pole otsene raskusega jändamine ning paneb su liikuma - jooksmine, kõndimine, aeroobika (kui selline ise) jne jne jne jne

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja lebovend avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    2 420

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti

    sport on tervisele kahjulik.

  20. #20

    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    kes see mu viimase vastuse lebovennale ära kustutas?

Lehekülg 1, kokku 7 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES