Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 9, kokku 9
  1. #1

    NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    Hoi. Sõbraga läks väikseks teoreetiliseks vaidluseks ühe käe üle. Antud käes oli Herol tegelikult 55 ning ta bettis välja ning arutasime, kas vastane saaks meid siin panna FDR-i peale. Sellest arenes välja arutelu, kuidas Herol oleks õige mängida, kui tal oleks siin FDR. Konstrueerisin teoreetilise käe. Isiklikult siin foldiks pre tõenäoliselt, aga oletame, et hero siiski callis pre ja flopil on vaja õige otsus teha. Lihtsuse mõttes eeldame, et kõik vastesed on tundmatud.

    Käsi

    UTG ($10.98)
    UTG+1 ($17.79)
    MP1 ($7.53)
    MP2 ($13.46)
    CO ($21.28)
    Button ($19.20)
    SB ($15.52)
    Hero (BB) ($30.10)

    Preflop: Hero is BB with K, Q
    1 fold, UTG+1 calls $0.10, MP1 bets $0.30, MP2 calls $0.30, 3 folds, Hero calls $0.20, UTG+1 calls $0.20

    Flop: ($1.25) 7, 5, 9 (4 players)
    Hero - wat say u?

    Erimeelsus tekkis meil siin selles, kas herol oleks mõistlik välja bettida siin 1/2-3/4 potti või mitte.

    Minu seisukoht: "mai tea, mulle tundub, et Sa pead liiga tihti raise peale foldima siin vs. see et et Sa tõesti hitid masti ja stäkid kellegi ära. Sul on kõige sitem positsioon lauas, mis teeb ka masti hittimisel üpris raskeks kedagi stäkkida. Kui Sa saad calli (mis on tõenäoline, kuna 3 vastast on taga), siis oled Sa ka turnis enamus aega OOP ilma käeta. Kui üldse fdr-i siin agroda, siis ennemini ma läheks check/raise peale välja. Sellise pf-actioniga on see üsna jube laud, sest top-pair ei foldi siin, 2paari ei foldi, oesd ei foldi siin, setid ei foldi siin..ja vastaseid on 3.. semibluffi 1 eesmärk on siiski pot kohe maha võtta ja mu arust seda juhtub siin väga harva + me oleme OOP kui hitime masti, mis teeb raskeks ka semiblufi 2 eesmärgi täitmise. Aga ma ka matemaatiliselt ei oska seda väga argumenteerida, a mulle tundub nii :)"

    Sõbra seisukoht: "Noh, oletame, et ma panustaks seal flopis 0,6. Kellelt saame calle:
    sellisel laual ma arvan et top-pair ei foldi, 2paari ei foldi, oesd ei
    foldi, võibolla isegi AK ei foldi.

    Sett paneb otsa siis on niiuinii vastu taevast ja foldime (juhul kui
    pole käimas meeliülendav tilt-callimiste periood ja me teame, et
    riveriks hitime oma masti paardunud boardil ja läheme esimesele
    ettejuhtuvale sõbrale bäädbiiti nutma).

    Ilmselt enamus nendest kätest, mis callivad oleks teinud ise tõste ja
    suurema. Seega me saame turni odavamalt, teisalt saame me vähemalt ühe
    loobuja (heal juhul kaks, väga heal juhul kolm). Lisaks on meid
    vastasel suhteliselt raske panna mastitõmbele, mille hittimisel oleks
    meeldiv turnis ja riveris veel väljutki (hmm.. eesti-ingilise
    segapudrukeel) saada.

    Kui me aga masti ei saa, samas hitime Q v K.. heh. Siis on pisut loll
    lugu. Peab vastasele pikalt silma vaatama ja vaatama mida härrad
    teevad. Pakuks umbes 75%, et me oleme taga.

    Ei hiti muffigi... kaotame lisaks 6 bb. Pole just eriti palju. Aga
    ilmselt matemaatikat selline arutluskäik just eriti palju ei kannata
    (loe: pikas perspektiivis me ikkagi kaotame). Ehk siis minu mõtted on
    kõik puha pahad.

    ps. mida rohkem ma enda juttu sii loen seda rohkem tekib mul tunne, et
    niimoodi arutledes mängivadki dongid mastitõmbeid alati üle :)

    "

    Kokkuvõttes pole oluline mitte niivõrd see, kellel on õigus või vale vaid see, mida peaks sellises situatsioonis arutlema ja kas ühes või teises mõttekäigus on suuremaid vigu/leake. Seega kui mõni guru avaldaks arvamust antud probleemi kohta, ei saaks seda mitte pahaks panna

  2. #2
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Aug 2010
    Postitusi
    333

    Re: NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    c/c, või siis c/r . donkbet ei tohiks olla eriti hea lahendus.

  3. #3

    Re: NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    Ma c/r, annab foldequityt

  4. #4
    Pokkerihai
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 675

    Re: NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    c/r mulle ei meeldi, sest pot on 4way. keegi nagunii ei leadi siia potti õhuga. c/c tundub parem.

  5. #5
    Vana Tegija Kasutaja HU grinder avatar
    Liitus
    Feb 2010
    Asukoht
    outer space
    Postitusi
    1 002

    Re: NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    check-callid sa siin setiga ka?

  6. #6
    Pokkerihai
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 675

    Re: NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    Tsitaat Algselt postitas HU grinder Vaata postitust
    check-callid sa siin setiga ka?
    minu käest küsisid? kui jah, siis oleneb. board on drawine, aga kui vastase ranges drawe eriti ei ole, siis callin (eeldusel, et betitakse mõistlikult mitte mingi 1/3 potist vms, mis laseks vastasel eriti odavalt drawida).

  7. #7

    Re: NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    Ah pljäät, jäid vahele sa coldcallisid siin ja said flopis mastitõmbe ka veel ja oled multiway potis. See on ju unistuste käsi. (Sa ju tahtsid spekuleerida mastitõmbega, milleks muidu coldcall. Kas selleks et ranka tabel ütles?) kui checkid siis on vaja vaadata veel kes raiseb ja siis saad oma uue positsiooni teada. kõige mõttekam oleks siin ise raiseda sest siis saad infot ja kui keegi enne või peale sind tõstab saad teada oma positsiooni peale tõstet. ja kas foldida või......!


    NOTE: Sorry panen natuke hullu sest olen täis aga mõte oli selles et kui oled mp1 ja BB tõstab ning mp1 ja BB vahele jääb mängumehi siis oled tõste ajal nende suhtes oop
    Viimati muudetud blom poolt : 28.01.11 at 01:47

  8. #8

    Re: NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    C/C on antud juhul siin väga jube, sest ilmselgelt mängid enamasti nii tõmbeid.

    C/R on väga mõnus lahendus, sest ilmslet palju dead money ning equityt peaks jaguma, va AsX vastu. Ilmselt kui ainult üks inimene su üle tõstab omakorda, siis on fold. Kui rohkem, on vaja juba degenigeeni. MM, see, et käsi sutsu deep ka, teeb gamblimise veel eriti huvitavaks.

    Kui vastased tundmatud, siis bet/fold natukene nadi, kuid enamasti kasutan ise seda liini. Draw peale on meid sellisel juhul raske panna ning drawsid on just initsiatiiviga ning agressiivselt hea mängida.

    Tsitaat Algselt postitas kardaanirist Vaata postitust
    minu käest küsisid? kui jah, siis oleneb. board on drawine, aga kui vastase ranges drawe eriti ei ole, siis callin (eeldusel, et betitakse mõistlikult mitte mingi 1/3 potist vms, mis laseks vastasel eriti odavalt drawida).
    Ja ütle nüüd ausalt, mitu korda sa 5-st setist antud boardil tundmatute vastu OOP check-callid?
    Viimati muudetud masterpuppet poolt : 28.01.11 at 07:58

  9. #9
    Pokkerihai
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 675

    Re: NL10, FDR, Teoreetiline otsus

    ühe korra. :)

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES