Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 269, kokku 277 EsimeneEsimene ... 169219259267268269270271 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 5 361 kuni 5 380, kokku 5527
  1. #5361
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 306

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    sorry, aga miks peaks terve inimene sööma toidulisandeid ja vitamiine? ma ei tunne küll selle jaoks ühtegi vajadust - ei ole kassi, ega midagi. kui ma sooviksin tervislikumalt elada, siis ma loobuksin alustuseks suitsust, alkoholist, hakkaks trenni tegema, mitte ei sööks miskit paska. minu jaoks vitamiinid on täpselt samasugune moehaigus ja trend nagu näiteks stress.

  2. #5362

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas lypsja Vaata postitust

    to alaska: miks sulle sojaõli ei meeldi?... valgusta meid :)
    Heameelega:-)
    Kui panna tammetõru mulda, kasvab sellest ilus tugev tammepuu. Kui lasta tammetõru läbi kohvimasina ja panna puru mulda, ei saa sittagi. Samamoodi on inimesega, mida vähemtöödeldud toitu süüa, seda rohkem aineid kätte saab ja tervem keha on. Kuna soja on üks enim geneetiliselt muundatud toiduaine, siis järelikult ka väga sitt meie kehale.

  3. #5363

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Ma hakkasingi tablette lisaks võtma alles peale mõõtmist. Kui 89 on väga madal, siis on naljakas see, et ma olin enne mõõtmist võtnud pool aastat ilusasti kalamaksaõli supilusikatäie (u 400iu?). Niiet enamusel peaks see siis veel madalam olema. Ülekaaluline ma pole, toitumine on korras, aga A-vitamiini söön küll palju porgandi kujul.
    Wiki:

    sisaldus 100 g kohta kalamaksaõli – 250 μg
    +
    1 IU is the biological equivalent of 0.025 μg

    Nüüd selle 50 μg*300 võrdub 6 liitri kalamaksaõliga. Selle tarbijana sa kindlasti tead palju see keskmiselt maksab? Mind paneb mõtlema, kuidas kõik need iu-d ja μg-d sinna purki ära mahutatakse kõigest 16 € eest.

  4. #5364

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    ranka... söömine ka moehaigus? miks üldse süüa - nagunii situme suurema osa välja

    imikutele on d-vitamiini lisamanustamine lausa kohustuslik... vaevalt seda niisama arstid nõuavad... kui ma ei eksi, siis palju kala süües peaks inime kätte saama oma d-vitamiini vajaduse, aga ma olen enamvähem kindel, et enamus meid ei tarbi piisavalt kala

  5. #5365
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Wiki:

    sisaldus 100 g kohta kalamaksaõli – 250 μg
    +
    1 IU is the biological equivalent of 0.025 μg

    Nüüd selle 50 μg*300 võrdub 6 liitri kalamaksaõliga. Selle tarbijana sa kindlasti tead palju see keskmiselt maksab? Mind paneb mõtlema, kuidas kõik need iu-d ja μg-d sinna purki ära mahutatakse kõigest 16 € eest.
    Vitamin D3 (cholecalciferol) is produced industrially by exposing 7-dehydrocholesterol to UVB light, followed by purification.[151] The 7-dehydrocholesterol is a natural substance in wool grease (lanolin) from sheep or other woolly animals.
    Tööstuslikku vit. D-d ei toodeta kalamaksaõlist

  6. #5366

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Mind paneb mõtlema, kuidas kõik need iu-d ja μg-d sinna purki ära mahutatakse kõigest 16 € eest.
    see igaljuhul parem teema, millega norida, kui ranka siin kraesse kargas

  7. #5367
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 306

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas lypsja Vaata postitust
    ranka... söömine ka moehaigus? miks üldse süüa - nagunii situme suurema osa välja

    imikutele on d-vitamiini lisamanustamine lausa kohustuslik... vaevalt seda niisama arstid nõuavad... kui ma ei eksi, siis palju kala süües peaks inime kätte saama oma d-vitamiini vajaduse, aga ma olen enamvähem kindel, et enamus meid ei tarbi piisavalt kala
    Mul on väike vend, keda kasvatanud ja õega elasin koos, kui tal väike laps oli imikust saadik. Ma küll ei mäleta, et D-vitamiini andmine kohustuslik oli, või seda üldse anti ning mõlemad on eluterved inimesed, nagu me kõik.

    Su lapsed on siis paremad, kui näiteks mu väike vend või mina, kes ei ole kunagi D-vitamiini võtnud? Keegi ei ole kunagi haige, ja ise olin viimati haige siis, kui käisin algkoolis. Ei ole kordagi söönud mitte ühtegi vitamiini, või toidulisandit. Seega tekib küsimus, et milleks?

  8. #5368

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
    Tööstuslikku vit. D-d ei toodeta kalamaksaõlist
    Muidugi on see ainus võimalus, kuid keemia puhul ronib sinna kapslisse lisaks kasulikule D-le tõenäoliselt ka igasugu x-e ja y-eid, mis võivad long run rohkem võtta kui D annab.

  9. #5369
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Muidugi on see ainus võimalus, kuid keemia puhul ronib sinna kapslisse lisaks kasulikule D-le tõenäoliselt ka igasugu x-e ja y-eid, mis võivad long run rohkem võtta kui D annab.
    Seadusega on nõutud, et kogu koostis oleks etiketil kirjas. Niikaua kui on legit toode, niikaua on selle koostis ka täpselt see, mis sildil kirjas.

    Underground võib igasugust paska saada.

  10. #5370

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Ma küsiks korra veel, et kui mul on olemas 1000IU tabletid, siis kas 2 tableti võtmine on võrdeline ühe 2000IU tabletiga või seal ei kehti see loogika?

  11. #5371
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    Ma küsiks korra veel, et kui mul on olemas 1000IU tabletid, siis kas 2 tableti võtmine on võrdeline ühe 2000IU tabletiga või seal ei kehti see loogika?
    jah

  12. #5372
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    sorry, aga miks peaks terve inimene sööma toidulisandeid ja vitamiine? ma ei tunne küll selle jaoks ühtegi vajadust - ei ole kassi, ega midagi. kui ma sooviksin tervislikumalt elada, siis ma loobuksin alustuseks suitsust, alkoholist, hakkaks trenni tegema, mitte ei sööks miskit paska. minu jaoks vitamiinid on täpselt samasugune moehaigus ja trend nagu näiteks stress.
    Miks sa paksuks minemise moega kaasa läinud oled siis? See ka samasugune moehaigus.

  13. #5373
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    sorry, aga miks peaks terve inimene sööma toidulisandeid ja vitamiine? ma ei tunne küll selle jaoks ühtegi vajadust - ei ole kassi, ega midagi. kui ma sooviksin tervislikumalt elada, siis ma loobuksin alustuseks suitsust, alkoholist, hakkaks trenni tegema, mitte ei sööks miskit paska. minu jaoks vitamiinid on täpselt samasugune moehaigus ja trend nagu näiteks stress.
    see D vitamiini teema on tõesti tõsisem, kui klassikalised trendinaljad. ja omaltpoolt ka kinnitan, et imikud peavad D vitamiini tilku võtma arsti soovitusel. googelda ranka seda teemat - selle kohta pole kuusetaadi, pendli feeliksi ja inglite jutud. see on reaalselt teaduslikult tõestatud, et mida päikesevaesemas kohas elad, seda rohkem jääb ka D vitamiini vajaka organismil.

  14. #5374
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    363

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Seega tekib küsimus, et milleks?
    http://novaator.ee/ET/meditsiin/eest...iini_puuduses/

  15. #5375

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Heameelega:-)
    Kui panna tammetõru mulda, kasvab sellest ilus tugev tammepuu. Kui lasta tammetõru läbi kohvimasina ja panna puru mulda, ei saa sittagi. Samamoodi on inimesega, mida vähemtöödeldud toitu süüa, seda rohkem aineid kätte saab ja tervem keha on. Kuna soja on üks enim geneetiliselt muundatud toiduaine, siis järelikult ka väga sitt meie kehale.
    Sul on siin nüüd põhjused-tagajärjed omavahel sassis. Ma saan aru, miks see ökovärk tundub inimestele seksikas, aga reaalselt ei ole näidatud mingit vahet, et mahepõllundus oleks kuidagi toitainete sisalduselt rikkalikum. See tammetõrude analoogia on eriliselt kummaline, kuna selle järgi tuleks loomi ka elusast peast süüa, et neist maksimaalne kasu saada? Reaalselt ei ole ju vahet, kas meil on jahvatatud või jahvatamata tammetõru, keemiline koostis on neil sama. Pigem on terve tammetõru halvemini seeditav. Võimalik, et pidasid silmas seda, et rafineeritud tooted sisaldavad vähem lisaained, mis on ka tõsi.


    geneetiliselt muundatud =/= rohkem töödeldud.

    Geneetiliselt muundatud tähendab seda, et taimele/loomale on lisatud mõni muu organismi geen, mis siis selle muundatud taime/looma omadusi parandavad. Näiteks maisile on lisatud ühe putukaviiruse geen, mis muudab taime putukatele mürgiseks. Samas imetajatele selle geeni produkt on kahjutu. Samuti on loodud erinevaid riisisorte, mille terad sisaldavad vitamiine, mida geneetiliselt muundamata riisitera ei sisalda jne.
    Viimati muudetud ceni poolt : 11.02.13 at 18:09

  16. #5376
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 306

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
    Miks sa paksuks minemise moega kaasa läinud oled siis? See ka samasugune moehaigus.
    Sest mul ei ole HIVi nagu sul, mis vist Tais moehaigus noortel poistel.

  17. #5377
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 306

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
    see D vitamiini teema on tõesti tõsisem, kui klassikalised trendinaljad. ja omaltpoolt ka kinnitan, et imikud peavad D vitamiini tilku võtma arsti soovitusel. googelda ranka seda teemat - selle kohta pole kuusetaadi, pendli feeliksi ja inglite jutud. see on reaalselt teaduslikult tõestatud, et mida päikesevaesemas kohas elad, seda rohkem jääb ka D vitamiini vajaka organismil.
    Jah, siin ma võin tõesti vaielda teemal mida ma ei tea. Sina kui laste isa, siis sind ma usun ja ei vaevu googeldamagi.

    Tegelt tahtsin natuke laiema teemaga minna, kui ma näen kõrvalt, kuidas ostetakse kottidega (sõna otseses mõttes kilekoti täis) erinevaid vitamiine ja tablette, või tellitakse kuskilt perseaugust. No why? See ei ole normaalne ju.

  18. #5378
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Mul on väike vend, keda kasvatanud ja õega elasin koos, kui tal väike laps oli imikust saadik. Ma küll ei mäleta, et D-vitamiini andmine kohustuslik oli, või seda üldse anti ning mõlemad on eluterved inimesed, nagu me kõik.

    Su lapsed on siis paremad, kui näiteks mu väike vend või mina, kes ei ole kunagi D-vitamiini võtnud? Keegi ei ole kunagi haige, ja ise olin viimati haige siis, kui käisin algkoolis. Ei ole kordagi söönud mitte ühtegi vitamiini, või toidulisandit. Seega tekib küsimus, et milleks?
    Mõttetud argumendid.

    "Milleks valida mida süüa? Mu vanaisa sõi Siberis mulda ja ikka elas 90 aastaseks"
    "Mis point neil tänapäevastel LCD monitoridel on? Ma 12a 17" CRT-ga lasknud ja ikka pole prille vaja"

    Ei olegi tingimata vaja ehk, aga kui teadlased on midagi kasulikku välja nuputanud siis miks mitte kui see elukvaliteeti parandab.

  19. #5379

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Mu 7 aastatsele plikale kirjutati ka D-vitamiini. 1000IU-d :P

  20. #5380

    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    to ranka: ma ei tea mida sa paremad all mõtled, aga antud loos ei ole iva selles, et kedagi paremaks muuta, vaid pigem ikka selles, et mingeid jamasid ära hoida... mul ei ole mingeid teaduslike fakte sulle siia laduda, aga minu hallollus jagab seda asja nii: kui 20% imikutele tekitab D puudus kohe või hiljem terviserikkeid ja D manustamisega väheneb see % 0 lähedale, siis mis on selles halba, kui välistatakse hilisem maksumaksja raha kulutamine... kui teie pere lapsed olid kõik selle 80% sees, siis ju super, aga ma ei hakka oma lapse tervisega riskima teadlikult, kui meditsiinist jagavad inimesed ühest suust väidavad, et seda on vaja teha riskide maandamiseks

    geneetiliselt muundatud toidu paanika mulle kohale ei jõua... ma olen ka aru saanud nagu kasutaja ceni, et taimedele lisatakse mingi omadus, mis teeb selle taime teatud välisele kahjulikule mõjule vastupidavamaks... loodus on tegelenud sellega ju miljoneid aastaid ja tegeleb edasi... milles siis probleem, kui inime oma käpa protsesside kiirendamiseks vahele surab... see rohkem usuhullude ülepaisutatud teema... või olen ma lihtsalt hästi ajupestud :)

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 4 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 4 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES