Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 2, kokku 4 EsimeneEsimene 1234 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 68
  1. #21
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    viimane lause on sul hea privador. LIVE-t ikka ju biidid :)

  2. #22
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    ei ütleks et korrektne oleks jälgida 100 buy ini BRM.
    va kui BE/rakeback pro oled.

  3. #23
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    viimane lause on sul hea privador. LIVE-t ikka ju biidid :)
    beatimine oli halb sõna-pigem ei ela pokkeriga ära:P
    Sa võid küll võita 1BB/100 või 5% roiga sng-si taguda, kuid ma ei näe et selline ajunuss oleks rahateenimisel otstarbekas. Surnud raha vedeleb maas mujal
    Lives käin niismaa lõõgastumas ja emotsioone saamas, et pokkerit ära ei unustaks:P

  4. #24
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Teine võimalus on nt investeerida seda osa edasi nt aktsiatesse ja sealt lisatulu saada. Suht riskivabalt on võimalik teenida 10% tootlusega. 100k$ nt see teeb juba 10k$ aastas millega saad juba maksta enamus elamisega seotud kulusi.
    Aga konkreetseid näiteid kuhu võiks raha panna, et 10% kätte saada. Toon sulle? :P Millisest üleolevast summast alates võiks investeerida? 10k$?

  5. #25
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Teiseks, iga pokkerimängija peaks arvestama sellega, et pokkerituludest võiks vähemalt pool bankrolli fondi minna. Ma ei kiida heaks nn roti elustiili, kus teenitakse küll nt 2k$ kuus, aga nn edeva ja baila elustiiliga kulutatakse see raha lihtsalt ära ja sagedased on mõisted nagu busto ja stake...Ja tekib arvamus, et ega pokker kuskile ära ei kao. Poker jääb küll alles, aga winrated vähenevad küll!
    Vaadake mis starsis toimub. Maailma suurim tuba, aga ometi on samad ***** samas toas 20 laual
    Mina nt olen ettenägelikult bankrolli suurendanud. Olgugi, et ma pokkerit enam ei beadi.
    See on minu arust sitaks oluline ja samas väga vähe räägitud teema.

    Ma ise istusin 200NL tasemel mingi aasta+, sest olin just värskelt Tallinna omaette elama kolinud, oli vaja nädalavahetustel Hollywoodis 2K+ bustosse panna (pohhui 1 buy-in ju), uus auto, läpakas ja ülikirves arvutitool osta 200NL rahadega, mingid väiksed investeerimisprojektid (LOL) jne. Ja samas ei tajunud, et fishid on igal tasemel fishid ja mõtlesin, et mu laeks jääbki 200NL, samal ajal soomlasest sõber kellega koos alustasime HUNL mängimist sõi nuudleid senikaua kuni cashoudid enam ei mõjutanud ja sai 1000NL regulariks.

    Õnneks mingi aeg suutis ta mulle ka selgeks teha, et fishid on igal tasemel fishid ja ma kaotan potensiaalselt sitaks raha kui ma seda raiskan selle asemel, et investeerida bankrolli ja ülesliikumisse. Kolisin tagasi Türile ema juurde elama, ei ballatsenud, hoidsin kokku, suuremaid oste ei teinud ja 200-1000NL liikumine toimus ainult ~ 6 kuuga.

    Palju ma võitsin sellega? 200NL teenisin heal juhul $5-6K kuus, tol ajal oleks see summa midstakesis olnud täpselt sama töö ja tundidega $20-25K+ (nüüdsel ajal vast $15K+, bumhuntereid sitaks juurde tulnud ja fishe vähemaks jäänud). Ehk siis 4-5 kordne kasumi kasv puhtalt sellega, et sööd pool aastat makarone, jood pidudel odavamat rummi ja sõidad Sierraga.

    Ja kui teil on $100K roll ja mängite 100NL - miks? Jah, nagu privador soovitas, targem oleks siis mingi osa panna fondi/investeerida/whatever kui niisama lasta seista, aga palju targem oleks see investeerida endasse ja ülesliikumisse. Teistes mängudes on see natuke keerulisem kui HU bumhunt, sest iga kõrgem tase on ka vastaste taseme poolest raskem, aga 200NL peaks isegi tänapäeval piisavalt fishine olema, et midagi utoopilist selle biitimises ei ole kui kõvasti vaeva näha. Liituge videosaitidega, võtke coach, see investeering tasub ennast ära :)

  6. #26
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Ma tahaks näha venda, kes $100k rolliga 100NL mängib... Ma arvan, et rollinduses olen ma foorumis üks suuremaid nitte ning lihtsalt ei taha liikuda üles kui 100BI arvel, isegi heads-upis!

    Aga Codeccil on nuudlite point hea ja cashout osas ma ka sellest räägin. Võin mainida, et alguses oligi täpselt sama point seal. Oli kuidagi nii, et osta omale sügavkülm kanakoibi täis, hommiku viskad potti ja sööd liha, lõunaks lakud veel konti ning õhtuks ülejäänud keedetud leemeveest tee puljongit. Ela nii mõned kuud ning lõpus oled baller. See oli siis mustand,s est kui ma midagi kirjutan panen alati kiiresti mõtted kirja, et ära ei unustaks.

    Siis naljakas. Täna rääkisin pokkerimängijast sõbraga, kes pikalt low-stakes olnud ja ütles, et läheb tööle miski kuueks kuuks, et koguda roll. Küsin, et miks? Ütles, et kõik roll kulub elamise peale. Täpselt sama point: hoia paar kuud karmilt kokku. Karmi all pean silmas kohe karmilt. Ei joo, ei käi väljas söömas, ei osta riideid jne. ning see roll hakkab kasvama - kus ta pääseb. Aga vean kihla, et kui töölt tagasi tuleb on pokkeriskill roostes, rolli managment ikka pask ning on ühel hetkel samas kohas.

    Isegi kui tahad juua siis seda saab teha odavalt Ennegi 50 eeki eest end kasti joodud :)

    Omal ajal elasin samasugust elu - olin veel noor ja loll ning võisin nolifeda, nuudleid süüa jne. Nüüd vanust juba oma jagu, vajalik hunnik pappi ära teenitud ja tehtud esma-vajalikud investeeringud ära.

  7. #27
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Privadori ja Codecci poolt huvitavad postitused. Huvitaks ka, et kuhu täpsemalt võiks riskivabalt investeerida tulevikus?

  8. #28
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Codeccile veel lisaks niipalju, et kuna ma mängin ainult Starsis/FTP-s siis 100NL-is leiab actionit nagu muda. 200NL-is nats vähem ja alates 400NL on suht vaikus.

    Ja kui keegi mulle hingehinda (ei viitsi oma elust loobuda niisama) siis $500 algdeposiidiga on aastalõpuks piisav, et 400NL shotte võtta. Ise ka naeran praegu, tegelt piisab vähemast ajast. $500 HU-sse, 1BI kaotad siis lendad 25NL grindid full ringis tagasi ja uuesti ja uuesti kordad tsüklit. Kuu ajaga peaks rolli kindlalt üle $1k saama, hea jooksu puhul on $2k ning järgmisel kahe-kolme kuuga on arvel $5-7k. Oleneb kui palju välja cashida.

    See on eeldusel, et ma mängin ainult Starsis ja FTP-s. Kui lisada muu toad siis ülesjooks on kiirem. Aga see eeldab rohkem keskendumist ja kole pask on grindida kui segavaid faktoreid on sitaks ning täis noliferinga 10NL-ist aasta lõpuks bummhuntides 400NL jõuda on lumme kusta. Aasta otse nolifer olemine aga mitte :)

  9. #29
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Väga hea artikkel ja Codecci jutt on täis kuld.
    Ise olen ka oma limiidi kohta liiga palju ballatsenud ja selleprst ka mis seal salata grind käib mom's basemendis.
    Aasta alguses võtsin ennast nn enam vähem kokku ja pole praktiliselt väljaski käinud lol.Kahe kuu jooksul 1-2x "väljas" käinud,ennast ainult pidevalt arendanud ja ainult grindinud,ning läheb palju paremini.Varsti ehk olen ennast siit juba välja grindinud :).
    Ja seda sommi tean isegi kellest Cod rääkis ja see vend on elav näide kuidas tagasihoidlikult elades jõutakse "tippu".
    Minu teada tegi ta 10k$+ monthe kui ta veel oma vana arvuti peal ja CTR kuvari taga grindis,ning elas vanematega.
    See rolliga ümber käimine on jah üks väga oluline asi,kui sa just eluaeg ei taha nl sotti jääda.
    My 2 cents :)
    Viimati muudetud qbj0hn poolt : 18.02.11 at 18:13

  10. #30
    Klubi Liige Kasutaja low-flow avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    1 209

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    ---
    ...Suht riskivabalt on võimalik teenida 10% tootlusega. 100k$ nt see teeb juba 10k$ aastas millega saad juba maksta enamus elamisega seotud kulusi...
    ---
    Tee sellest kasvõi eraldi teema või vasta lühidalt siia, aga kuidas?? :O Mis on eeldused, mida lugema/õppima peaks? 10% tootlust aastas riskivabalt kõlab mulle veel ahvatlevamalt kui kõige fishisem NL100 FR laud, kus ma iial mänginud olen.



    Muidu hea artikkel, veel paremad kommentaarid ja lulz @ delfi.

  11. #31

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    See, et inimestele kasvavad pärast äkilist rahalist edu "tiivad selga", on teada tõde ning lohutuseks võin öelda, et see ei käi kindlasti ainult pokkerimängijate kohta.

    Puhtpsühholoogiliselt on inimesel lihtsalt kombeks "hulluks minna", kui teenistus äkki ja kordades tõuseb, iseäranis varakapitalistlikes riikides. Selleks pole üldse palju vaja - äkiline palgatõus näiteks 1000 eurolt 3000-le paneb enamikel vähesega harjunud inimestel "katuse sõitma" ning võib lõppeda kokkuvõttes üsna halvasti. Paljud lotovõitjad lõpetavad aastate pärast vaesuses tingituna "uuest elustiilist" ning soetatud valdavalt kasutute asjade ülalpidamisega kaasnevatest kuludest. Eestis on lisaks pokkeriproffidele läinud samadel põhjustel "bustosse" lugematu arv edukaid müügimehi, kinnisvarategelasi, investoreid aga ka päris tavalisi kuldsete kätega ehitustöölisi. Lõviosa tänastest noortest eestlastest pole kahjuks pärit rikastest peredest, et oskus oma varasid hallata pärineks lapsepõlvest ning õieti polegi ju Eestis ühtegi põlist rikast, vaid kõik kes seda hetkel on sõltumata elualast, on ikkagi pigem "uusrikkad".

    Seega ma tahaks väita, et ükskõik kui palju kogenud netimängijad ei räägiks bankrolli haldamisest, mis on kahtlemata ülioluline, kipub sellest arusaamine praktikas lihtsalt pisut aega võtma. Bankroll management pole ainult mängulimiitide määramine, vaid ka oma elustiili korraldamine, mida võib ka kommentaaridest lugeda. Mõnedel juhtudel võib tõsine bustolandi rännak osutuda isegi tuleviku mõistes kasulikuks. Niisamuti on fakt ka see, et vanuses ...-25 ei viitsitagi niivõrd mõelda tuleviku kindlustamisele, investeerimisele jne., vaid tahetakse lihtsalt mõnusalt elada. Ka see on täiesti normaalne, kuigi oma minevikule tagasi vaadates oleme me üsna kriitilised.

    Aga öeldakse ka nii - kui saaks kuskilt tagasi tagasi selle raha, mis omal ajal on mõtlematult maha joodud, gämmeldud või lihtsalt ära laristatud, siis...oh kui palju ja kui kaua siis alles tänasel päeval möllatud saaks!

  12. #32

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Investeerimise koha pealt ütleks, et 10% riskivabalt on puhas bs, isegi riigivõlakirjad ei ole riskivabad ja needki pakuvad 2-3% aastas. Peaaegu riskivabad on hoiused pankades, aga nende intress on hektel mõistlikumates pankades nii 1% kandis ja ega see enam tulevikus ka üle 3% väga tõuse, kui midagi tõsisemalt p...e just ei lähe.

    Sellega aga ei taha ma kindlasti öelda, et investeerimine või säästmine mõttetu oleks. Kui vähegi on võimalik kõrvale panna, siis tasub seda alati teha. Kui on nt võimalik säästa €100 kuus, siis mõistlik oleks sellest poole jaoks teha eraldi säästukonto, mis kogub (minimaalset) intressi ja on mõeldud erandlikeks väljaminekuteks, pigem kindlustuse jaoks kui nt auto ostmiseks. Teine osa rahast tasub panna aktsiatesse, eelkõige indeksfondidesse, mis on pikaajaliselt kõige suuremat tootlust näidanud. Aktsiaindeksitesse seetõttu, et üle 80% juhitud fondidest ei biidi isegi indeksit + nende tootlust vähendavad ka juhtimistasud. Enamus indekseid biitivaid fonde on aga väikeinvestoritele kättesaamatud, seega soovitaks fondidest üldse hoiduda.

    Raha, mis on aktsiatesse pandud, peab seal olema nii, et seda pole sul lähima +20 aasta jooksul vaja. Sest igal juhuslikul ajahetkel võib see raha olla ka väiksem alginvesteeringust, aga pikas perspektiivis, kui minevik midagi näitab, on aktsiad kõige tootlikum varaklass. Osa raha kogumist eraldi kontole tulekski teha just seetõttu, et kui sul juhuslikult peaks enda raha vaja minema, tihtipeale just majanduslikult kehval ajal, sa ei peaks enda aktsiaid turu põhjas maha müüma. Seda varianti tuleb tegelikult pärsi paljudel ette.

    Peab enda jaoks välja mõtlema, palju raha saab tuleviku nimel aktsiatesse kõrvale panna, eesmärgiga kunagi puhtalt intressidest elama hakata, kui palju säästukontole. 100% enda sissetuleku huugama panemine on puhas lollus, väga lühinägelik ühepäevaliblika mõtteviis.

    Edit: Einsteingi on öelnud, et liitintress on maailma üks võimamaid asju ja see ka pikas perspektiivis rikkaks teeb.
    Viimati muudetud muruntau poolt : 19.02.11 at 16:57

  13. #33
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust
    See, et inimestele kasvavad pärast äkilist rahalist edu "tiivad selga", on teada tõde ning lohutuseks võin öelda, et see ei käi kindlasti ainult pokkerimängijate kohta.

    Puhtpsühholoogiliselt on inimesel lihtsalt kombeks "hulluks minna", kui teenistus äkki ja kordades tõuseb, iseäranis varakapitalistlikes riikides. Selleks pole üldse palju vaja - äkiline palgatõus näiteks 1000 eurolt 3000-le paneb enamikel vähesega harjunud inimestel "katuse sõitma" ning võib lõppeda kokkuvõttes üsna halvasti. Paljud lotovõitjad lõpetavad aastate pärast vaesuses tingituna "uuest elustiilist" ning soetatud valdavalt kasutute asjade ülalpidamisega kaasnevatest kuludest. Eestis on lisaks pokkeriproffidele läinud samadel põhjustel "bustosse" lugematu arv edukaid müügimehi, kinnisvarategelasi, investoreid aga ka päris tavalisi kuldsete kätega ehitustöölisi. Lõviosa tänastest noortest eestlastest pole kahjuks pärit rikastest peredest, et oskus oma varasid hallata pärineks lapsepõlvest ning õieti polegi ju Eestis ühtegi põlist rikast, vaid kõik kes seda hetkel on sõltumata elualast, on ikkagi pigem "uusrikkad".

    Seega ma tahaks väita, et ükskõik kui palju kogenud netimängijad ei räägiks bankrolli haldamisest, mis on kahtlemata ülioluline, kipub sellest arusaamine praktikas lihtsalt pisut aega võtma. Bankroll management pole ainult mängulimiitide määramine, vaid ka oma elustiili korraldamine, mida võib ka kommentaaridest lugeda. Mõnedel juhtudel võib tõsine bustolandi rännak osutuda isegi tuleviku mõistes kasulikuks. Niisamuti on fakt ka see, et vanuses ...-25 ei viitsitagi niivõrd mõelda tuleviku kindlustamisele, investeerimisele jne., vaid tahetakse lihtsalt mõnusalt elada. Ka see on täiesti normaalne, kuigi oma minevikule tagasi vaadates oleme me üsna kriitilised.

    Aga öeldakse ka nii - kui saaks kuskilt tagasi tagasi selle raha, mis omal ajal on mõtlematult maha joodud, gämmeldud või lihtsalt ära laristatud, siis...oh kui palju ja kui kaua siis alles tänasel päeval möllatud saaks!
    +mirrion

  14. #34

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    http://www.liquidpoker.net/blog/viewblog.php?id=932796 üks hea artikkel mis motiveerib grindima!

  15. #35

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    hea artikkel. pani mõtlema

  16. #36
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Tsitaat Algselt postitas Booyaka Vaata postitust
    http://www.liquidpoker.net/blog/viewblog.php?id=932796 üks hea artikkel mis motiveerib grindima!
    Väga hea artikkel ja palju paremini sõnastatud variant sellest mida ma üritasin öelda

  17. #37
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 234

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    "I would also not suggest that a 5 NL player practice any form of bankroll management. Who really cares if you lose 20 BI? Just pretend that you bought a video game and went to the movies." :D
    Oma tõetera on sees, kuigi OK, eestis on koolipoisile 100$ ka korralik raha

  18. #38

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    kui eestiga tahad võrrelda siis võta 1 limiit madalamaks ja teeb sama välja :P

  19. #39
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    t2itsa nous. Londonis on vb vaja minimaalselt 400nl m2ngida, et pinnal pysida. Kuskil louna-ameerikas piisab ka nl50-st.

  20. #40
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: POKKERITEOORIA: Bankroll managment ehk rahade haldamine

    Eestis saab vist NL25'ga ka hakkama, kui väga raha ei larista ja korralikku volüümi ja winrate't näitad.

Lehekülg 2, kokku 4 EsimeneEsimene 1234 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES