Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 36
  1. #1
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    SNG arendamine

    Olen oma pokkeriuuringutel jõudnud tõdemuseni, et turniiripokker ja cashgame on üsna erinevad mängud. Pean siinkohal eriliselt silmas SNG-d ja enda arendamisel peaks efektiivsuse huvides minumeelest ühele neist keskenduma.

    Tahaks arendada ennast just SNG vallas, selline 9-10 mängija laud, makstes esimesele kolmele. Kas oskate soovitada head materjali? Full Tiltist SNG-teemaline raamat tellitud. Võib olla tahab keegi ka juba olemasolevaid näpunäiteid jagada?

  2. #2
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: SNG arendamine

    kontakteeru levisega. Ta põhi spets siin SNG-e poole pealt. usun, et oskab ikka soovitada

  3. #3
    Pokkerihai Kasutaja levis avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 557

    Re: SNG arendamine

    Sry, kirjanduse osas ma ei oska midagi konkreetset soovitada.
    Üks võimalus püüda areneda on teha foorumisse päris oma teema ja hakata sinna screenshote ning küsimusi panema, seda siis lootuses, et leidub häid mängijaid, kes tulevad kogemusi jagama.[url=http://www.pokerclub.ee/forum/viewtopic.php?t=2096&highlight[/url]
    Näide

  4. #4
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    33 930

    Re: SNG arendamine

    Levise'l täiesti õigus ja antud pokerclubi teema on ka väga hea. Sellised teemad ei sure kunagi ning saavad väga palju tagasisidet ning uued mängijad saavad väga palju abi sellistest teemadest. Kusjuures jube andekas teema ja tekkis endal väike mõte säärane cashi oma teha aga ma arvan, et ma ei viitsi niipalju postitada :P

  5. #5
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    Re: SNG arendamine

    Ranka, otseselt mitte siia teemasse puutuv küsimus, rohkem huvi pärast. Oletame, et oled turnis, vastane läheb allin, muud kätt pole kui openended reatõmme ning ka mastitõmme (ässata).

    Kas callid? Oletame, et alustad kätt villainiga NL400 lauas, mõlemal $400 käes. Enne turni shovet on potis mõlemalt poolt $100 ($200 kokku). Paari maas pole, vastane on üldiselt korralik mängija. Kas callid neil puhkudel?

    Võivad teised ka muidugi vastata.

  6. #6
    Pokkerihai Kasutaja levis avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 557

    Re: SNG arendamine

    Tsitaat Algselt postitas metsnik
    Ranka, otseselt mitte siia teemasse puutuv küsimus, rohkem huvi pärast. Oletame, et oled turnis, vastane läheb allin, muud kätt pole kui openended reatõmme ning ka mastitõmme (ässata).

    Kas callid? Oletame, et alustad kätt villainiga NL400 lauas, mõlemal $400 käes. Enne turni shovet on potis mõlemalt poolt $100 ($200 kokku). Paari maas pole, vastane on üldiselt korralik mängija. Kas callid neil puhkudel?

    Võivad teised ka muidugi vastata.
    Tavaliselt oled siis umbes ~30/70 taga.
    Kui pot 200+300 ja callida 300, siis 500/300 --> pot odds 1.66:1 --> vähemalt ~38% vaja võiduks.


  7. #7
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    Re: SNG arendamine

    30/70 taga ehk siis vastasel on vähemalt 2 paari, tugev ülepaar või set (ehk siis oma kaardiga paari hittimine ei too tulemust)?

  8. #8
    Pokkerihai Kasutaja levis avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 557

    Re: SNG arendamine

    Tsitaat Algselt postitas metsnik
    30/70 taga ehk siis vastasel on vähemalt 2 paari, tugev ülepaar või set (ehk siis oma kaardiga paari hittimine ei too tulemust)?
    just.
    ja isegi kui lisame veidi rohkem käsi vastase rangesse, siis oleme ikka kuskil 35/65 taga.

  9. #9
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    Re: SNG arendamine

    Kas keegi Full Tiltis 300 chipiga super turbo SNG-sid ka (edukalt) mängib? Pealtnäha üsnagi crapshoot - nupud preflop sisse kui vähegi kätt on ja siis palveta, et käsi peaks.

  10. #10

    Re: SNG arendamine

    To:metsnik

    Ma ei tea mis raamatu sa FullTildist tellised, kuid julgen soovitada Collin Moshmani "Sitń Go Strategy". 2+2 väljaanne 2007. Kuni selle raamatu ilmumiseni polnudki midagi nii süsteemset ühelaua turnadest välja antud. Nüüd võib-olla on juba midagi veel üllitatud. Raamat keskendub, nagu sinu huvi oligi, 9-10 mängijaga SnG turniiridele auhinnastruktuuriga 0.5-0.3-0.2.

    Kui enam huvi on, siis võin ka siin SnG ABC-d veidi selgitada. Fullringi mehed on korraliku materjali siia postitanud, ehk saame ka SnG alal huvilisi veidi harida ja innustada.

  11. #11
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    Re: SNG arendamine

    Jah, autor on Moshman küll. SNG Strategy nimeline. Kahjuks pole kraami veel kätte saanud. Tellisin mõned vidinad, paar raamatut ja nipet-näpet veel. Muuhulgas ka nimelise jersey, mis küll mingi nädal tagasi jõudis kohale, kuid raamatuid veel pole. Küllap aga jõuavad needki.

    Igasugused lisajuhised ABC jms näol on aga loomulikult väga oodatud.

  12. #12
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    Re: SNG arendamine

    Lisaks üks küsimus veel laiale ringile HEM-i ja muude sarnaste trackerite kasutamise kohta. Kuidas suhtuda nendesse SNG mängus?

    Arvestades eelkõige seda, et vastaste agressiivsus sõltub väga tihti ka sellest, millises staadiumis turniir on. Kas seeläbi võib olla oht, et erinevalt staatilisest rahalauast, võib turniiril SNG-le toetumine anda hoopis vale readi? Jah, loomulikult ei saa ainult HEM-i vaadates otsuseid vastu võtta, kuid millegi pärast me seda ju vaatame?

    Järele jääb muidugi oma käekäigu trackimise võimalus ja eneseanalüüs, kuid mis saab vastaste analüüsimisest SNG-s läbi HEM-i?

  13. #13
    Pokkerihai Kasutaja levis avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 557

    Re: SNG arendamine

    Niipalju kui olen uurinud, siis HEM HUDi blindide suuruse järgi filtreerida ei saa. Filtreerida saab mängijate arvu järgi.
    Rohkem kommenteerida ei oska, sest turniiridel ma mingeid abiprogramme ei kasuta. Aga kui peaks saama filtreerida blindide järgi, siis võib-olla hakkaksin kasutama 8)
    edit: Mõni lausa kogub hääli, et ikka blindide suuruse järgi filtreerida saaks:
    http://holdemmanager.uservoice.com/p...-level-for-sng
    Mina oma häält ei anna, oleks minu teha, siis poleks kellegil ühtegi abiprogrammi :D

  14. #14
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    Re: SNG arendamine

    Muideks levis, kas lased ikka Primas neid $5,5-$11 buyiniga Turbo turnasid või oled edasi liikunud? Kunagi käte postitamisest need tüüplauad meelde jäänud.

  15. #15
    Pokkerihai Kasutaja levis avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 557

    Re: SNG arendamine

    Tsitaat Algselt postitas metsnik
    Muideks levis, kas lased ikka Primas neid $5,5-$11 buyiniga Turbo turnasid või oled edasi liikunud? Kunagi käte postitamisest need tüüplauad meelde jäänud.
    Peamiselt lasin neid ainult Unibeti BR ralli raames, mis sai ammu läbi.
    Trios BR ~200€ ja Nordicus ~70€, ühes plaanin rahalaudade abil BR-i kasvatada ning teises nende STT-dega.
    Plaanid on toredad, aga mängida eriti veel jõudnud polegi.
    STT-de puhul majandan BR-i järgnevalt:
    165€ --> STT 5.5 -> 55€ -> STT 2.5
    330€ --> STT 11 -> 220€ -> STT 5.5
    660€ --> STT 22 -> 440€ -> STT 11

  16. #16
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    Re: SNG arendamine

    Kas Prima asemel Full Tilti või Starsi ei ole plaaninud kasutada? Neis ju valikut märksa rohkem ning mänge kah. Rääkimata mängijate arvust, ei pea pidevalt skandinaavlastega jagelema. Ehk siis pole vast niipalju regulare jalus, kuna aktiivsete mängijate arv suurem.

  17. #17
    Pokkerihai Kasutaja levis avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 557

    Re: SNG arendamine

    Tsitaat Algselt postitas metsnik
    Kas Prima asemel Full Tilti või Starsi ei ole plaaninud kasutada? Neis ju valikut märksa rohkem ning mänge kah. Rääkimata mängijate arvust, ei pea pidevalt skandinaavlastega jagelema. Ehk siis pole vast niipalju regulare jalus, kuna aktiivsete mängijate arv suurem.
    Ega ma nii väga tõsiselt ei mängigi seal, rohkem selline kõrvalprojekt..., et oleks vaheldust.
    6-max rahalaudu leiab ja tase on kehv, madalatel limiitidel pakun, et ikka kehvem kui PS-is. FT-s olen mänginud ülivähe ja mingil seletamatul põhjusel mulle see tuba kohe üldse ei meeldi.
    Primas on üsna palju ka kodumaist kala. Euro laudades on maksimaalselt kooritav rake küll ~25% suurem kui dollari omades, aga pole hullu... tuleb rohkem väikseid pote võita (nali) ;D
    STT-de puhul rake sama, mängijaid tõesti palju pole, see on probleem, aga pole hullu :P .. annan siis vähemalt omapoolse panuse, et mängijate hulka tõsta.

  18. #18
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    33 930

    Re: SNG arendamine

    Tsitaat Algselt postitas levis
    Niipalju kui olen uurinud, siis HEM HUDi blindide suuruse järgi filtreerida ei saa. Filtreerida saab mängijate arvu järgi.
    Rohkem kommenteerida ei oska, sest turniiridel ma mingeid abiprogramme ei kasuta. Aga kui peaks saama filtreerida blindide järgi, siis võib-olla hakkaksin kasutama 8)
    edit: Mõni lausa kogub hääli, et ikka blindide suuruse järgi filtreerida saaks:
    http://holdemmanager.uservoice.com/p...-level-for-sng
    Mina oma häält ei anna, oleks minu teha, siis poleks kellegil ühtegi abiprogrammi :D
    Peaks saama (pead ei anna, kas turnade puhul funkab, minu arvates funkas)

    HEM->Hud Options->Additional HUD Filters ja linnuke eest ära: Inlcude hands from other limits.

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja levis avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 557

    Re: SNG arendamine

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    Peaks saama (pead ei anna, kas turnade puhul funkab, minu arvates funkas)
    HEM->Hud Options->Additional HUD Filters ja linnuke eest ära: Inlcude hands from other limits.
    Tänud info eest!
    Kui kellegil kindlast vastust pole anda, siis tuleb endal testida.

  20. #20

    Re: SNG arendamine

    SnG-des ei kasuta ka HEM HUDi. Rahalaudades on see kindlasti suurepäraseks abivahendisks, kuid SnG mängudes ei anna palju juurde minu arvates. Võib pigem isegi veidi segadust külvata. Hea SnG mängija muudab vastavalt mängulevelile ju mängustiili. Esmistel levelite üsna tght mängija võib kekmiste blindide juures röövi ja üleröövi masina nii käima lükata, et ei tunne tüüpi enam äragi. Millise mängufaasi koht siis statsid kehtivad ???. Mängiajte kohta saab mingit infi http://www.sharkscope.com/. See on küll tasuline aga vastastest annab päris hea pildi. Teatud infi saad ka sellest, kui vaatad mitut lauda vastane korrga mängib jne. Ja eelkõige muidugi enda tähelepanekute põhjal tehtud notes´id.

    Bankroll managemendi suhtes olen veidi konservatiivsem kui levis. Selleks, et kõrgema buy-iniga mängu minna peab mul olema 40xbuy-in, parem 50. Kui alla 40 langen, siis madalamale levelile tagsi kuni seal bankrolli kasvatamisega uue tasemeni kindlalt hakama saan. Kui tahad vahepeal teenistust veel välja ka võtta, siis ikka ei saa alla 40 kontole jätta. Nii pendeldan Starsis ühelaua turnadel juba mõnda aega $10-$20 vahel.

    Minu meelest tekib $10 -> $20 liikudes väike mängutaseme tõus. $1-10 on suht sama tasemega. Kui Sharkscope´st vaatd, siis saad aru, et $10 on palju madalamatel leveitel mängijaid proovimas aga alates $20 on $20-30 mängivaid regulare täis.

    Laudu ma üle 4 korraga ei mängi. Mängiks ehk, kui rüpperaali monitor võimaldaks. Hea on kui lauad ei karga ette kui oled mõnda käiku mõtlemas. Seda, mitmel laual on kõige kasumlikum mängida on enda mängutulemusi jälgides ja võrreldes võimalik lihtsalt välja arvutada.

Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES