Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 2, kokku 4 EsimeneEsimene 1234 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 76
  1. #21

    Re: Kui kapten on armunud...

    Usun, et siin teemas on juba piisavalt puust ja punaseks tehtud antud teema ning Tigranol niigi kiire ning pole mõtet talt topelttööd nõuda. :)

  2. #22
    Vana Tegija
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 458

    Re: Kui kapten on armunud...

    kirjuta pot odds ja implied odds youtube seal inglis keelne teema ka

  3. #23
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Kui kapten on armunud...

    Tsitaat Algselt postitas pere25
    Küssimus TIGRANO-le kas sul on plaanis ka oma loeng oddside ja implied oddside kohta teha.
    Jah, Pokah nurka tuleb mingiaeg ka loeng oddsidest, mitte küll minult aga rankalt ;D Mingi algus on rankal juba sisse tehtud, eks tema sulest see kunagi ilmub

  4. #24
    Vana Tegija Kasutaja Nozzu avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 140

    Re: Kui kapten on armunud...

    Tsitaat Algselt postitas Kajamees

    Teema algataja rmartini, seletus on väga lihtne ja selge. Pole varem kohanudki, et keegi eesti keeles asja nii ilusti puust ja punaseks teeb. Respekt.
    +1

    Hakkasin viimasest CardPalyerist samal teemal kirjutatud artiklit lugema ning oleks äärepealt ajurabanduse saanud. :)

  5. #25

    Re: Kui kapten on armunud...

    kogu respekti juures,

    kas ei oleks lihtsam rankalt/triganolt lihtsalt paluda, et nad oma kuuteenistusest umbes kolmandiku kõigile algajatale jagaksid?

    Mul on lihtsalt selline tunne tekkinud, et peale preflop loengut on paljudele jäänud mulje, et ka edsine mäng pokkeris käib mööda mingit väga konkreetset ja lihtsat õpetussõna ja rikkus tuleb uksest/aknast.

    Isiklikult usun siiski, et selle preflop tabeli ja soovitustega andis ranka kõigile huvilistele aerud kätte ja lükkas nad kaldaäärsesse vette loksuma. Et sealt edasi sügavamasse vette minna tuleb juba ise sõudma hakata.See on siis pidev oma mängu analüüs, ja käte/ olukordade postitamine jne, jne, jne.

    Üheski järgnevas loengus postflopi kohta ei suuda ükski elukutseline sind mitte kunagi kõigist erinevatest mänguolukordadest niimoodi läbi vedada, et ajad aga näpuga järge ja kõik läheb aina ülesse.

  6. #26

    Re: Kui kapten on armunud...

    Seda kindlasti mitte, aga postflopis on võimalik õpetada kuidas vältida üldlevinud vigu, mida tavaliselt algajad teevad. Näiteks, kui preflop calliti pocketitega raise, et setmineda, siis postflop on fold, kui ei hititud, mitte ei hakata vastast "käepealt maha lükkama" ega floatima. Sarnaseid õpetusi on kümneid, mille vastu algajad eksivad.

  7. #27
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Kui kapten on armunud...

    Preflop mäng on loomulikult üks pisike osa kogu pokkerimängu saladusest. Tööd ja vaeva peab nägema elu lõpuni.

  8. #28

    Re: Kui kapten on armunud...

    jah, paar juhtlõnga ranka isegi jagas nagu, et kui floppi tuleb sinuga kaasa 1 vastane. sa olid preflop raisenud siis alati tee cbet ja kui õnneks ei lähe siis fold :D kui raiseb sisi fold kui ei hittinud... eks jah, lõpuks hakkad ise juba taipama millistes olukordades ja milliste vastaste vastu teed reraise ja saad ka poti ilma suurema lahinguta endale

  9. #29
    drmsh
    Guest

    Re: Kui kapten on armunud...

    Nõustun Nozzuga, et kui viimasest Cardplayerist ei saanud muffigi aru, siis siin teema vägagi selgelt puust ja punaseks tehtud.

    5+ (makse maha ei lähe)

  10. #30
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Kui kapten on armunud...

    rmartin'i jutt on täiesti õige ja tahaks veel omalt poolt lisada, et postflop mäng on liialt keeruline, et see kirja panna - võtke lahti suvaline pokkeriraamat ja näete isegi, et 400-ast lehest on 250 postflop mängu. Arvesse tuleb võtta seda, et inglise keeles igat posftlop osa on 30 x lihtsam kirjutada, kui Eesti keeles - et selleks ka algaja aru saaks. Kui ei kirjutada lihtsalt (ala tõlgid suvalise 2p2 artiklit ära), siis sellest jutust saavad aru ainult mängijad, kes juba postflopis neid samu lihtsaid nippe oskavad. Seega postflopi keerukus, situatsiooni kesksus ja väga raskesti Eesti keelde kohanduvus muudavad jutu kirjutamise vägagi tülikaks ja suuremahuliseks tööks. Isegi, kui kirjutada mõni väikene osa.

    Teiseks, mis mulle ei meeldi on eestlaste laiskus!!!! Eestlased on minu arvates vägagi tark ja intelligentne rahvus ning enamus eestlastest võiks lõpetada keskkooli kuldmedali ja iga viimsegi ülikooli, kui ta ainult viitsiks end sundida. Verre on jäänud laiskus, väga kiire alistumine ja üldine passiivsus. Õnneks noid viimaseid on ülikerge parandada - tuleb lihtsalt end rohkem sundida!

    See kõik väljendub minu arvates vägagi hästi pokkeris, sest kõik need samad artiklid on olemas olnud AASTAID internetis. Võta lahti google ja googelda ja leiadki üles samad jutud, mida siin küsitakse. Loe läbi, mõtle ja teeni pappi.

    Enne selle foorumi tegemist oli väga palju eston-donke, enne preflop basicu väljastamist tehti preflopis elementaarseid vigu (open-limp näiteks!). Peale nende viimaste tegemist hakkas mängukvaliteet paljudel mängijatel paranema aga ikkagi jäädakse liialt loiuks ja passiivseks. Oodatakse, et keegi teine jälle tuleb ja teeb selle ära. Aga ole täna ise see keegi teine ja tee ise ära. Sul ei pea olema millioni käelist pagasti või $200,000 suurust graafikut näidata, et midagi korda saata või mõni suurem jutukene või teooria-artikkel kirjutada. Kui arvad, et see koht on sinu mängus tugevam pool võid vabalt panna oma mõtted kirja ja usu mind, et kui su mõtetes on midagi valesti, siis küll see välja nopitakse ja saad jälle paremaks mängijaks. Või kui su mängus on mõni nõrgem koht, siis tuleks see postitada ja küsida. Ehk olla aktiivne! Ja aktiivne olek ei tähenda seda, et sa postitad oma statid ja graafiku ning karjud appi. Nii ei saa keegi sind aidata, vaid tuleb otsida konkreetseid ja kindlaid küsimusi rasketele olukordadele.

    Kolmas asi, mis mind on viimasel ajal häirima hakanud on "robotlikkus". Liiga palju olete oma statistikas ja pokkeriprogedes kinni. Pokkeriproged peaksid olema eelkõige mängu salvestajad, et siis jälgida oma eelnevat mängu. Paraku on paljudel mängijatel prioriteedid nii muutunud, et pokkeriprogesid kasutatakse eelkõige teiste mängu jälgimiseks ja enda mängu puhul siis graafiku jälgimiseks. Seega kuvatakse miski 100 statti iga vastase kohta lauda, tehakse miskeid robotlikke liigutusi - "siin kunnidega reraisen teda, kuna Ranka ju ütles nii. Siin raisen preflopis 49-ga kuna ta foldib nii palju blindi, siin foldin oma 99, kuna ta on nii tight. "Aga ehk siin on parem callida kunnidega, sest vastane on nii tight, et ta foldib kõik peale AA? Aga ehk siin ei tasuks blindi röövida, kuna sa oled teinud seda viimased 4 korda ja viimased 3 kätt on vastane läinud PF allinuis ja on ilmselgelt tildis? Ehk siin me saame callida ning turnilt loose vastase vastu valuet võtta?

    Samuti tihti olen näinud lausied: "issand ma olen 13/11, ma pean ju olema 15/13, muidu ma suckin", "Krt mu cbet on ainult 66%, pean hakkama rohkem cbettima, et saada vähemalt 80%". EIIIIIIIIII. Unustage need statid, UNUSTAGE KOGU SEE PROGEDE VÄRK. Lauda tuleb maximaalselt kuvada ainult 4 statti - VPIP/PFR/AF - HANDS. Ja see on absoluutselt kõik, et beatida pokkerit maximaalse winratega. Kõik üleliigne on overkill minu arvates. On muidugi erandeid ,et võib pannna rohkem statte aga kui sa oled samas grupis ,et sa vahid iga päev oma statte, siis tea, et sinu puhul oleks parem üldse mitte kuvada statte, kui neid neid üleliia kuvada.

    Pokkeriprogesid peaks kasutama eelkõige selleks, et need salvestaksid eelneva mängu ja siis kui tekivad probleemid, küsimused vms, et siis oleks alati võimalus oma mängu või tüüpolukordasid üle vaadata, mitte kuvada vikerkaari lauda. ok2aa ütles kunagi räigelt hea lause, mis mul on surmani meeles:
    "readid peavad endal olema, statid kinnitavad reade".

    Ja väike nipp: Otsus peaks olema juba kohe valmis ja siis viska pilk stattidele oma otsuse kinnituseks. Teine asi statte tuleks kasutada siis, kui oled kahe-vahel.

  11. #31
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Kui kapten on armunud...

    Väga hästi öeldud, ma olen ise ka mõelnud, et liiga palju aetakse statidega järge. Heast mängust tulevad "kenad" statid, aga ma olen kindel, et ka halvast mängust võivad tulla "kenad" statid.

  12. #32
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: Kui kapten on armunud...

    Ranka viimane postitus jälle puhas kuld. Ma ikka olen mõelnud, et kui nende statide ja graafikute paanilised jälgijad kuhugi Parki live cashi lasta mis siis saab?

    Aga vaata Ranka siin foorumis on neid mehi, kes teistele loenguid võiks anda sama palju kui elukutselisel vanakooli saekaatrimehel näppe. Ja enda lolluseid ja teadmatust ei taha/julge keegi jagada ja siinkohal pean silmas näiteks iseend.

    Tsitaat Algselt postitas Pahvak
    Väga hästi öeldud, ma olen ise ka mõelnud, et liiga palju aetakse statidega järge. Heast mängust tulevad "kenad" statid, aga ma olen kindel, et ka halvast mängust võivad tulla "kenad" statid.
    Ma arvan, et heast mängust võivad halvad statid ka tulla. Kõik oleneb vastastest ju. Kui vastas on agrofish, kes iga kahe kaardiga tahab suurt poti ehitada ja all-in minna hiljemalt flopis siis poleks ju ka openlimp paha.

  13. #33
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Kui kapten on armunud...

    Jep, jutt täitsa õige.

    Keiss, Sa mängisid üldse ju ilma hudita ja edukalt. Praegu lased ka ilma? :)

  14. #34
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Kui kapten on armunud...

    Tsitaat Algselt postitas Keiss
    Ma arvan, et heast mängust võivad halvad statid ka tulla. Kõik oleneb vastastest ju. Kui vastas on agrofish, kes iga kahe kaardiga tahab suurt poti ehitada ja all-in minna hiljemalt flopis siis poleks ju ka openlimp paha.
    Siit ka järeldus, et häid ja halbu statte ei ole olemas. On olemas ainult head ja halvad mängijad.

  15. #35
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: Kui kapten on armunud...

    Ma olen kokku 30 minutit HEM-iga mänginud :P

  16. #36
    Vana Tegija
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 178

    Re: Kui kapten on armunud...

    põhilin on mõelda, mitte robot olla

  17. #37

    Re: Kui kapten on armunud...

    Ma ise olen neid robtlike strateegiaid katsetanud, kunagi isegi juhtus selline lugu Pacificus, kus kõik seisma jäi ja pidin chatti mingi jama kirjutama ja tõestama et ma olen inimene. Rikkaks küll sellega ei saanud. Oma statide jälgimisega hulluks minnes hakkame ise ennast petma ja omale kunstlikult häid numbreid tegema. Mul endal kogemus olemas.



  18. #38
    Grinder Kasutaja rrrr avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Dorpat
    Postitusi
    904

    Re: Kui kapten on armunud...

    Ei ole nendel robotlikel strateegiatel häda midagi. Kui inimesel endal distsipliini pole, siis peab ta seda kuskilt õppima ja endale sisse tampima kuni tegevus on paremini selge kui Pavlovi refleksid koeral. Olen ise ehe näide, kes mängis algul ikka väga hukatusliku stiiliga ja ei suutnud seda parandada ka Ranka tabel. Bankroll kuivas lausa pisikeseks kokku ning abi sain shortstack strateegiast. Esiteks kasvatas see bankrolli ja teiseks kasvatas see iseloomu. Lisaks oskus multitableda, saada aru stacki sügavuse eelistest-puudustest jne. Muidugi mingit statti ilma sügavama põhjuseta paar protsenti nihutada on naeruväärne kui mängi kuskilt mujalt lonkab suurelt.

    Õnnelikud on muidugi inimesed (nagu ntx Keiss) kes kohe alguses tunnetavad mängu ja jagavad ära kus riske võtta ja kus loobuda. Mina pidun selleks piltlikult öeldes ca 20K käsi "piirajaga" mängima, et aru saada kus maal ma olen. Ja HEMist oli abi eelkõige just mängujärgse analüüsi näol ja kaheldavates situatsioonides otsuse tegemiseks. HUDi statte kasutan laual ainult lisaks Ranka poolt nimetatutele showdowni statte kuivõrd fishil ja fishil võib tihti vahe sees olla.

  19. #39
    Pokkerihai Kasutaja lebovend avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    2 420

    Re: Kui kapten on armunud...

    robotlikest strateegiatest r22kides ei saa ma ikkagi j2tta meelde tuletamata,
    et mu uus iidol on boku87. Kui ma suureks kasvan, tahan olla nagu tema ja ka
    50 lauda korraga SNGsid toksides stabiilset kasumit n2idata.

  20. #40
    Vana Tegija
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 178

    Re: Kui kapten on armunud...

    see oleks suht mõnus lebo tunne pärast ;D

    ja ei tal on võimas graafik

Lehekülg 2, kokku 4 EsimeneEsimene 1234 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES