...siis peab grinder ise kaptenisillele ronima ja püüdma päästa mis päästa annab.
Sest minu bankroll sulab. Ja postflopis olen ma hädas. Ja postflopi eelduseks olevat teha selgeks oddsid. Ma tegin mis oskasin ja panen nüüd siia lugemiseks välja. Ja lugege mõttega, sest nagu ütlesin ei ole ma Eesti top 10 mängija ja seega ei vastuta ma minu postituse pimesi lugemisest tulenevate bustode eest.

Ja kõik postflop mängu kohta tarkused on siia teretulnud.

Oddsid ehk tõenäosused ehk shansid:

Oddsid on teisisõnu tõenäosus, mida näidataks kahe kooloniga eraldatud nummbri abil. Numbrid näitavad tõenäosuste suhet, et mingi sündmus juhtub:ei juhtu.

Kuna pokkerit mängitakse 52 kaardiga pakis siis saab välja arvutada tõenäosused, kuidas mingi kaardikombinatsioon edeneb:ei edene.

Näiteks sa saad flopis ärtu masti tõmbe, kui suur on tõenäosus, et saad turnis oma masti kokku? Vastus on 1:4 ehk igast viiest sarnasest olukorrast ühel saad sa oma masti kokku ja neljal mitte. Matemaatika seal taga on järgmine:
Pakkis on kokku 13 ärtut, flopis oled sa neist näinud nelja (kaks käes ja kaks laual), seega jääb alles üheksa ärtut mis võivad sind aidata. Üldse on pakis 52 kaarti ehk 47 kaarti mida sa näinud ei ole, sealhulgas need 9 ärtut mida sul vaja. Teisisõnu siis 9 kaarti mis sind aitavad ja 38 mis ei aita ehk siis tõenäosuse suhe on 9:38. Selguse mõttes taandatakse see tavaliselt kujule 1:4 (Päris iga komakohta taga ajada ei ole mõtet – tegemist ju ikkagi tõenäosustega)

Tegelikus elus sa loomulikult lauas niimodi ei arvuta vaid sul on peamised tõenäosused peas. Leiad need pea igast pokkeriraamatust või saidilt. Siia veel lihtsalt mõni näitlikustamaks nende teadmise olulisust:
Poket paariga kolmiku floppamise tõenäosus on 1:8
Poket paariga kolmiku saamise tõenäosus turnis või riveris on aga kõigest 1:23

Nüüd, et selle teadmisega midagi peale hakata, pead sa selle kokku viima raha hulgaga potis ja panuse suurusega ehk siis pot odds.

Pot odds on laual oleva raha ja sinu panuse suhe.
Näiteks parajasti on potis 30€ vastane paneb 6€ juurde, kokku on 36€ . Et turni näha pead sina panema samuti 6€, seega pot odds on 6:36 ehk 1:6.
Nüüd, kui sinu oddsid/shansid on võrdsed või paremad kui pott oddsid siis sa panustad, muidu fold.
Seega, meie näite puhul, on oddsid 1:4 mis on parem kui pot odds 1:6 ja tuleb panustada.

Aga kui on eriline rahateenimise valu siis tuleb eelnevale teooriale mööndusi teha ja see toob meid implied pot oddside ehk implied oddside juurde.

Kui pot odds tegeleb rahaga mis on reaalselt laual siis implied odds arvestab sisse ka selle potensiaalse raha mille vastased panevad potti järgmistel tänavatel. Iva on siis selles, et kui sa oled veendunud, et mängijad jäävad lauda ja panustavad ka järgmistel tänavatel - kasvatades lõpuks pot oddsid siiski sulle vajaliku kõrguseni – siis sa võid panustada. Kuigi antud hetkel oled pot oddside suhtes taga ja rangelt võttes peaks foldima.

Sama mastitõmbe näide mis enne: sul on flopis mastitõmme, sinu oddsid on 1:4 aga potis on kõigest 16€ ja vastane panustab taas 6€. Seega on laual 22€ ja sinul vaja callida 6€ ehk pot odds on 6:22 ehk 1:3,5. Rangelt võttes sa ei saa callida.
Kui sa aga oled kindel, et vastane panustab ka riveris 6€ siis tähendab see, et pott on 28€ (flopi raha)+6€ = 34€. Seega pot odds 6:34 ehk 1:5,5 ja call igati õigustatud.

Implied oddside juures tuleb lisaks paari asja silmas pidada:
1. Kui sa hakkad oma panustamise juures arvestame implied oddsidega siis eelduseks peaks olema, et kui sa oma tõmbe kokku saad siis see ka on kõige kõvem käsi lauas. Vastasel juhul peaks pot kasvama juba astronoomiliselt, et õigustada riski.
2. Pead olema „kindel” et järgmistel tänavatel on panustamist ja potti koguneb piisavalt raha et su pot oddsid ikka kokku tuleksid.

Ja igal tänaval hinda oma (implied) pot oddsid uuesti ümber.