Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 20
  1. #1
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Mindset advice needed.

    Tihti mängides on selline lugu, et näiteks kohe sessi alguses +3BI up tõmmates tekib tahtmine lauad kiiresti kinni panna. Põhjuseks on see, et kardan võidetud raha tagasi kaotada ( BRM on olemas ja pole underrolled ). Sessi aga miinusega alustades ei pane laudu kinni, vaid proovin kaotatud raha tagasi võita.
    Kuidas peaksin oma mõttemaailma muutma, kuna selline teguviis on kindlasti "mindset leak"?

  2. #2

    Re: Mindset advice needed.

    alati võid ju 5 minutit pausi teha korra ja siis edasi mängida

  3. #3

    Re: Mindset advice needed.

    Kogemus aitab, algul pressid vihaga edasi, kui kohe plussi saad, võitled iga minuti pärast. Kui korduvalt sarnane olukord on tekkinud ja oled ikka edasi mänginud, siis kaob mõte ära laudu kinni panna.

  4. #4
    Grinder Kasutaja numnuts avatar
    Liitus
    Dec 2010
    Asukoht
    ก็็็็็็็็็็็็็
    Postitusi
    846

    Re: Mindset advice needed.

    imo easyest way seda lahendada, kui selline kerge kentsakas mindseti probleem on nii, et kui võidad kohe siis 10,20..40 kätt oled supertight...

  5. #5
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: Mindset advice needed.

    Alusta sellest, et ei aja kaotusi taga. Kui võitude kaotamise hirmus mindset halvaks läheb ja tõenäoliselt mäng kannatada saab ongi targem quittida ja hiljem lihtsalt uut sessi alustada.

  6. #6
    Klubi Liige Kasutaja low-flow avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    1 209

    Re: Mindset advice needed.

    Mul on midagi sarnast, aga natuke teisel kujul. Nimelt, kui võidan kohe alguses ja läheb hästi, siis mänguisu lihtsalt kaob ära ja lauad lähevad tõenäoliselt varsti ka kinni. Aga kui kaotan mitu BI, siis tuleb täiega mänguisu peale. Mitte isegi tagasi võitmise soov, aga lihtsalt tahtmine täiega mängida ja grindida, kui enne kaotamist oli ehk mõttes isegi lauad varsti kinni panna. Ei teagi, kas see on probleem ja kui tõsine. Aga muidu kaotus ja võit iseenesest mingisugust emotsiooni enam ei tekita, alles oli paar päeva tagasi rekordpäev, pärast sessi vaatan graafikut ja umbes 'meh, no tore on'. Ja samas suure downswingi kraatripõhjas olles on ka üldjuhul sama 'meh noh juhtub ikka'.

  7. #7
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: Mindset advice needed.

    teema algatajale niipalju, et ära vahi hemi ega mängukassat grindimise ajal. Alguses vb suudad peas trackida palju võitnud või kaotanud oled, kuid peale paarisada kätt on asi sassis ja lased lihtsalt oma A game.

  8. #8
    Pokkeritark Kasutaja timz0333 avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Refreshing PP.com
    Postitusi
    6 322

    Re: Mindset advice needed.

    Mul sama probleem täpselt samal kujul, aga võitlen selle vastu ja kui kõik eeldused A gameks olemas siis lasen edasi aga jh +200 päevas juba tundub nii suur summa, et paneks parem lauad kinni:(

  9. #9
    Klubi Liige Kasutaja emmimees avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Confirmed busto
    Postitusi
    2 722

    Re: Mindset advice needed.

    Ma loodan, et sa mängid pokkerit for long term? Peaksid endale siis selgeks tegema, et iga uus käsi on justkui uus algus, pole vahet mis juhtus eelmine käsi või 500 eelmist kätt ..sul on vaja teha vaid võimalikult palju õigeid otsuseid ja mitte lasta neid mõjutada hiljutistest sündmustest pokkerilauas. Muidugi kui oled kõvastu up ja tunned, et A game hakkab lagunema(hakkad protectima winningseid), siis pole muud kui kinni panna ära. Samas bankrolli kasvades ja olnud läbielanud suuri miinus ja pluss sesse, peaksid raha suhtes iseenesest immuunsemaks muutuma ja mitte mõtlema rahale mängu ajal vaid mängumärkidele ja A gamele. Bankrolli ja graafiku vaatamine pidevalt sessi ajal ei ole ka kindlasti soovitatav.

  10. #10
    Pokkerihai Kasutaja Char avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    1 848

    Re: Mindset advice needed.

    Tsitaat Algselt postitas emmimees Vaata postitust
    Ma loodan, et sa mängid pokkerit for long term? Peaksid endale siis selgeks tegema, et iga uus käsi on justkui uus algus, pole vahet mis juhtus eelmine käsi või 500 eelmist kätt ..sul on vaja teha vaid võimalikult palju õigeid otsuseid ja mitte lasta neid mõjutada hiljutistest sündmustest pokkerilauas. Muidugi kui oled kõvastu up ja tunned, et A game hakkab lagunema(hakkad protectima winningseid), siis pole muud kui kinni panna ära. Samas bankrolli kasvades ja olnud läbielanud suuri miinus ja pluss sesse, peaksid raha suhtes iseenesest immuunsemaks muutuma ja mitte mõtlema rahale mängu ajal vaid mängumärkidele ja A gamele. Bankrolli ja graafiku vaatamine pidevalt sessi ajal ei ole ka kindlasti soovitatav.
    aga siis oleks note tegemine mõttetu.
    pole ühtegi readi.

  11. #11
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: Mindset advice needed.

    Tsitaat Algselt postitas Provoker Vaata postitust
    teema algatajale niipalju, et ära vahi hemi ega mängukassat grindimise ajal. Alguses vb suudad peas trackida palju võitnud või kaotanud oled, kuid peale paarisada kätt on asi sassis ja lased lihtsalt oma A game.
    Saab raske olema, kuna ma olen harjunud umbes miljon korda sessi jooksul trackerit vaatama.

  12. #12
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: Mindset advice needed.

    Proovi alguses nagu minagi. Kellaaeg on ekraanil näha ning sead endale reegli, et igal pooltunnil alles avad trackeri, hiljem igal täistunnil. Lõpuks saad sellest halvast harjumusest lahti.

  13. #13
    Klubi Liige Kasutaja emmimees avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Confirmed busto
    Postitusi
    2 722

    Re: Mindset advice needed.

    Tsitaat Algselt postitas Char Vaata postitust
    aga siis oleks note tegemine mõttetu.
    pole ühtegi readi.
    Lol ma mõtlesin, et emotsionaalselt ei mõjutaks eelnevad käed su mängu.

  14. #14

    Re: Mindset advice needed.

    Mul oli ka pikka aega sama probleem - kui mõne buy-ini võidan, siis edasi mängida ei taha. Kui olen paar buy-ini maas, siis mänguisu tõuseb.

    Sellest probleemist aitas üle saada hea kujutlusvõime.
    Lõin omale mõttes ettekujutuse, et ma olen 100'000 buy-ini miinuses.
    Lõpuks oli nii, et isegi kui ma võitsin 4 buy-ini, siis ei tulnud mingit tahtmist grindimist lõpetada...

    ...sest ma olin 99'996 buy-ini miinuses.

  15. #15
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Mindset advice needed.

    Ise üritan ka sessi seisu mitte vaadata (vahel ei tule välja obv), aga mulle meeldib mängitud käte arvu vaadata, sest siis tean kaua mänginud olen. Seda saab HEM-st teha (ilma $$$ seisu vaatamata) nii, et võtad 'reports' alt 'overall' reporti ja eemaldad sealt $$$ märgi ja paned filtriks "today" või "last x hours$.

  16. #16
    Vana Tegija Kasutaja Karikakar avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    1 235

    Re: Mindset advice needed.

    Tsitaat Algselt postitas sinisebra Vaata postitust
    Mul oli ka pikka aega sama probleem - kui mõne buy-ini võidan, siis edasi mängida ei taha. Kui olen paar buy-ini maas, siis mänguisu tõuseb.

    Sellest probleemist aitas üle saada hea kujutlusvõime.
    Lõin omale mõttes ettekujutuse, et ma olen 100'000 buy-ini miinuses.
    Lõpuks oli nii, et isegi kui ma võitsin 4 buy-ini, siis ei tulnud mingit tahtmist grindimist lõpetada...

    ...sest ma olin 99'996 buy-ini miinuses.
    Mingi 100 BI peal oleks sellisel juhul võinud juba quittida, mitte oodata 100k-ni

  17. #17

    Re: Mindset advice needed.

    Mul on just nii, et kui hommikul võidan ntx +10bi siis õhtul lähen alati BE või kaotan ja nii on juba 6x olnud :D viimane kordsain +90€ nl10/20 ja õhtul kaotasin 50/30 vendadele micro turbodes nl20s 10bi

  18. #18
    Pokkerihai Kasutaja Romka avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    1 544

    Re: Mindset advice needed.

    Lugesin millagil 2+2's ühte pikka postitust mindseti kohta ja imo on seal palju pärleid mida kõrva taha panna.
    http://forumserver.twoplustwo.com/54...-tl-dr-947149/

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Mindset advice needed.

    Elustan teemat veits. Mõni päev grindides on mindset täiesti A+, kuid teinekord ajab jällegi hüdrotilti mõne buyin'iline kaotus, suckoutimise näol.. Standard variatsioon ju iseenesest ja teoorias ei ole absoluutselt mõtet häiridagi end sellest lasta, ent ometi ei ole tilt tulemata jäänud. Vahetevahel aitab motiveerida nt see, kui mõelda, et paarisaja dollarine kaotus ei mängigi erilist rolli, kuna tulevikus on see loodetavasti <1bi, ja kuised profitid saavad olema kümnetes kordades suuremad kui praegused swingid.
    Ehk siis küsimus selline, et kas keegi teab veel omast käest mingeid tippe jagada, mis soodustaksid paremat mindsetti, mitte raha väärtusele mõtlema jne?
    Romka antud artikkel sai kunagi läbi loetud, täitsa asjalik oli.

  20. #20
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Mindset advice needed.

    Nii kaua kui enda A mängu teed pole mingit mõtet quitida, eriti kui veel võidad.

    Stop loss on oluline, aga ntx mindset raamatus oli nii üldse kirjas, et mis vahet seal on kuna quitid kui sa teed A+ mängu ja kaotad.

    Kui mäng on A+ siis sess läheb järgmine kord täpselt samast kohast ju edasi. Vahet pole kas kaotad need 2-3 buyini kohe või nädala pärast kui uuesti mängid.
    Quitimiseks põhjus peaks olema siis aint kui halvasti mängid.

    Tsitaat Algselt postitas fyte Vaata postitust
    Ehk siis küsimus selline, et kas keegi teab veel omast käest mingeid tippe jagada, mis soodustaksid paremat mindsetti, mitte raha väärtusele mõtlema jne?
    Ma olen kunagi sick gambler olnud ja ma ei tea isegi kuidas ma selle asja korda sain. Kunagi mõtlesin koguaeg rahale ja nii enamasti kaotabki.

    Hetkel lauas istudes ma mõtlen lihtsalt reaalselt, et mul on mingid vahendid lihtsalt käes ja üritan teha parima võimaliku otsuse mis mulle long runis hea on.
    Nagu juba targad kunagi on öelnud tuleb teha parim võimalik otsus lauas ja raha tuleb iseenesest. Tilt jne ei aita mitte kuidagi mängule kaasa.
    Lihtsalt igakord kui sa midagi negatiivset või ebavajalikku mängimise ajal teed mõtle kas see tegevus on kuidagi hea sinu mängule? Kas see kui ma kaotan paar buyini ja hakkan rohkem 3bettima toob mu raha tagasi ? Kas laudade juurde võtmine toob mu raha tagasi ? Loose callide tegemine toob mu raha tagasi ?
    Vastus on EI.
    Raha toob tagasi ainult enda mängu edasi mängimine nende võimetega mis sul antud hetkel on ja üritad neid maksimaalselt ära kasutada.
    Lihtsalt igakord kui hullu paned mõtle miks sa seda teed.
    Olen ennastki leidnud antud olukordadest kus ei pane isegi tähele. Alles eile lasin HU-d, järsku avastasin, et tiltis ja 3bettisin jõhkralt palju jne. Siis jõudis kohale, et miks ma seda teen, miks on siuke tegevus vajalik ja mis mul viga on.
    Lisaks ma ei soovita mängida väsinud peaga ja tegeleda kõrvaliste asjadega sama ajal (msn, foorum, jne), mille vastu ma koguaeg eksin kahjuks.

    Lõpuks ka muidugi see tulemuste vahtimine mis ka eelpool mainiti juba ära. Minuarust see vaatamine ajab ka päris palju halba mängu tegema.
    Viimati muudetud qbj0hn poolt : 11.05.11 at 06:59

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES