Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 60
  1. #1
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Kuidas live turniirideks õppida?

    Mõtlesin hakata lähiajal EPT-del jms suurematel üritustel kaasa lööma aktiivsemalt, aga ei ole kunagi spetsiaalselt live MTT-deks õppinud. Näiteks online mängu on lihtne arendada - videosait lahti, tõmbad video ja vaatad, või siis mängid õhtuga 2,000 kätt ja postitad huvitavamad foorumisse, kommenteerid teiste käsi, võtad coachi jne. Võimalusi on palju. Aga live MTT-de puhul see nii lihtne pole, sest üritused toimuvad harva ja siis ka päevaga heal juhul 200 kätt saab mängida. Videosid ja coachingut live MTT-de kohta ka vist olemas pole.

    Ning kui suur vahe on korralikel online MTT-del (nt Sunday Million) ja live korralikel mitmepäevastel MTT 'del (nt EPT) puhtalt tehnilise mängu koha pealt? Nt õpin online MTT-sid mängima coaching videosid vaadates, siis live mäng paraneb ka sitaks, või siiski on struktuur piisavalt erinev ja fakt, et puuduvad HEM, kiire mäng jne muudab optimaalset strateegiat palju ja see ei oleks väga hea viis live MTT-de õppimiseks? Online MTT-de kunn Shaundeeb nt ei ole vist väga edukas olnud lives, samas see võib olla ka variance...

    Ning mis mis võib olla ligikaudu heade (mitte Iveyde või Negreanude, aga selliste soliidsete, nagu nt Imre) live suurturniiride ROI? Miski 100%?

    Ja loomulikult on ka teretulnud nõuanded ja artiklid ka live mängu psühholoogilise poole kohta :)

  2. #2
    Pokkerihai Kasutaja Romka avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    1 544

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    nvm, loll küsimus prob.
    Viimati muudetud Romka poolt : 11.05.11 at 00:35

  3. #3

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    Live mängu netis mängimine aitab nii palju et erievate stacki suurustega manööverdamine saab selgeks. Lives teed ju samamoodi nuppe lightilt kui BU avab jne ses suhtes videod ja online grind kindlasti mööda külge maha ei jookse. Mingeid adjustmente peab vist tegema aga ise ei oska kommenteerida suuri turnasid pole mänginud lives.
    ROI koha pealt oleneb turnast imre ROI EPTdel pakuks mingi 90-105% WSOP rahva turkadel ja ME-l aga julgelt 110-125%

  4. #4
    Pokkerihai Kasutaja udikaz avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Italy
    Postitusi
    1 946

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    kui vähegi võimalik siis räägi henri või imrega läbi, kerge coach nende poolt pluss su heads up kogemused peaksid kokku andma väga soliidse tulemuse, sest tee mis sa teed kuid suuri potte jagatakse peamiselt ikkagi heads up pottides. kui nats live kogemust tahad siis võib mängida ka igapäev pargis. saad selle live feelingu sisse, kuigi see tase seal on muidugi alla igasugust arvestust:) wsop ka plaanis sellel aastal?

  5. #5
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    WSOP-le minna ei plaani see aasta.

    Üks mu muredest nt, et ma pole päris kindel kuidas mängida selliseid enam-vähem tugevaid käsi nagu AQ, AJ, KQ paljudes olukordades. Mulle tundub, et live MTT-d on kohati nitisemad sellise koha pealt ja samas olukorras keskmises online MTT lauas mängiks selliseid käsi ehk teistmoodi ja sellepärast ei oleks nii hea õppida online MTT-de videosid vaadates kui eesmärk saada heaks live suurturniiride mängijaks. Samas see suht õhust võetud arvamus, pole ei tea mis ajast online MTT-sid mänginud ja lives ka üleüldse väga vähe. Thoughts?

  6. #6
    Klubi Liige Kasutaja low-flow avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    1 209

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    Mul on küll üsna tagasihoidlikult live kogemusi ja suurema fieldiga turniiridel olen väga vähe osalenud, aga see viimane post küll üllatas. Nii palju kui ma live mängu näinud olen, ükskõik kas lambi turna Tartu Olympicus või hoopis EMV Tallinnas, aga üldpilt on ikka ja igal pool üldiselt üsna samasugust silmarõõmu pakkuv. Nii nagu enamus live cash mänge on softimad kui online cash mängud, sama lugu tundub turnadega olevat. Paljud on kogemuste või oskuste puudumise tõttu(või lihtsalt kaotavad hobimängijad) liiga loose-passive, teised jälle üleliia agrod. Muidugi on palju häid mängijaid ka, aga ma usun, et kes misiganes mänguformaadist online on midstakes võitev mängija omab kindlasti nii palju pokkeriteadmisi, loogilist mõtlemist ja distsipliini, et tõsise soovi korral ja reaalselt mõttega kaasa mängides on ta enamikes populaarsetes live mängude formaatides võitev mängija. Üks peamisi põhjuseid, miks netis suuresti võitvad mängijad lives sama häid tulemusi ei näita on see, et väga tihti tullaks live mängul netirutiinist puhkama - väike jook ligi, jutt jooksma lauas ja olemine meeldivaks. Võit või kaotus ei mängigi sellistes olekus enam nii palju rolli ja läbi mängitav volüüm on netimänguga võrreldes nii väike, et näiteks suurte MTT-e puhul ei saaks mitme inimese eluajaga ka variatsiooni paika jooksutatud või oma täpset ROI-d teada.
    Viimati muudetud low-flow poolt : 11.05.11 at 04:01

  7. #7
    Pokkerihai Kasutaja udikaz avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Italy
    Postitusi
    1 946

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    usu mind seda on pm võimatu siin internetis lahti kirjutada. seal on nii palju faktoreid. kui selliseid üldiseid asju tahad teada siis usun et 3-4 tundi henriga peaks asjad selgemaks tegema. leppige mingi summa kokku ma usun küll et ta oleks valmis sind abistama :) sealt edasi arendad ennast juba ise-mängides. ei ole ühest stiili kuidas teatud käsi lives mängida. aga kui valida kas henri või imre siis ma soovitaks henrit, sest ta on veitsa loovama mõtlemisega. ma kahtlen et siit foorumist live kohta abi leiad, kui just ajuvaba sulle seda ei anna. kuid olen suht kindel et ta seda ka siia kirjutades ei teeks. siin foorumis ikka suhteliselt vähe live vendasi.

  8. #8
    Pokkerihai Kasutaja Romka avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    1 544

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    Kes Ajuvaba on siis muidu?

  9. #9
    Pokkerihai Kasutaja Romka avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    1 544

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    See kehakeel tuleb ka vist ainult kogemusega?

  10. #10

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    Kogemusega ikka.

  11. #11
    Pokkerihai Kasutaja andu_andu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    training brain muscles
    Postitusi
    4 054

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    Arvan, et kui sul on hea üldine arusaam pokkerist siis enamus niiöelda õppimist on ikkagi lauas istudes ja mõeldes, mängides. Hea on kui satud lauda istuma mõne hea mängijaga ja jälgid väga tähelepanelikult kõiki ta tegemisi ja proovid aru saada mida ja miks ta teeb midagi ( super oleks hiljem arutada läbi lauas tekkinud situatsioone - peale pokerstars cupi Pärnus, vsiu ja Mauriga koju sõit Tallinnasee tagasi sõites käis terve tee mõnus pokkerijutt konkreetsetest kätest ja live mtt-dest üldisemalt ). Well eestis on seda suht raske teha, sest häid mängijaid ja turniire vähe, ning välismaal ei pruugi üldse teada, kes on solid ja kes mitte. Põhiasi, millega mul tuli tegeleda ja paljud teised HUSNG mängijad on niiöelda alt läinud, on see, et ei oska käiku tagasi tõmmata teatud kohtades. Mu parimad live tulemused on saavutatud siis, kui olen tundnud, et suudan mängida maksimaalselt tightilt enda kohta - mitte nitilt obv, aga tehes minimaalselt spewymoove ja halbu herocalle, mis ei tähenda, et olen lauas nit, aga tõmban teatud kohtades aggressiooni maha ja ei ürita kõiki üle mängida igas spotis.

    Arvan, et online MTT videod mõnedelt sickodelt ( bigdogpckt5s näiteks ) annavad kindlasti palju juurde ka live turkadele.
    http://www.tournamentpokeredge.com/ - siit kavatsen vaadata tema videosid lähiajal.


    Siis muidugi live tellid, mis on väga fun thing imo. Arvan, et live tellide pickimine on üpriski oluline ja see võibolla ongi üks suurimaid erinevusi online ja live mtt vahel. Oskus inimesi readida annab sulle kõva eelise teha palju täpsemaid otsuseid( olgu selleks siis sick bluff või herocall või mida iganes ).

    Pargi nädalaturnasid soovitan mitte mingil juhul mängida, sest need on lihtsalt liiiiga tilting. Süda läheb sõna otseses mõttes pahaks, kui pead kuulama tunde rankinguliidrite ( nimesid ei hakka nimetama ) "tarkuseterasid" ja pidevat targutamist, ning blabla two-outer-vingumist ja olen-maailma-parim-kuigi-mängin-vaid-pargi-turnasid taolist paska.

  12. #12
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    low-flow - ma ei mõelnud üldse nn. "Pargi pokkerit" vaid suurturniire nagu EPT.

    udikaz - ei oodanudki, et siit keegi kõva live suurturniiride kogemusega vend välja ilmub, vaid rohkem sellist neti-mängijate abi, et ehk keegi kuskilt 2+2 'st mingit huvitavat artiklit lugenud või DeucesCrackedist videot vaadanud, milliseid adjustimisi tuleks live turnade jaoks teha jms.

    Kõige enam tahaks õppida online cashi HSNL-eritelt, kes on live turnade peale edukalt üle läinud. Idee see teema teha tuligi lugedes LarsLuzaki blogi, kus ta kirjutas, et vanasti alustades live turnadega (onlines oli see aeg vast nosebleed cashi regular) mängis "Berserk Isildur1 turna-stiili" ja see ei tööta kuigi hästi lives. Mul endal pmst sama probleem, et liiga loose ja spewy vast. Henrilt-Imrelt oleks kindlasti palju õppida, aga meie stiilid nii erinevad. Kardan, et paljudes olukordades tekiks vaidlused :D

  13. #13
    Pokkerihai Kasutaja udikaz avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Italy
    Postitusi
    1 946

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    lol at andu :)(lõpu osa):) indiid nii on. seal saab mängida ainult purjus peaga ja lihtsalt toorelt paska suust välja ajades(neil ei tohi lasta rääkida).

  14. #14
    Pokkerihai Kasutaja udikaz avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Italy
    Postitusi
    1 946

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    no aga kui tahad live turnasi biitida siis pead ju oma stiili niikuinii kohendama. sa ei saa jääda oma neti stiili juurde kui tahad live turnasi biitida:)

  15. #15
    Pokkerihai Kasutaja andu_andu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    training brain muscles
    Postitusi
    4 054

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    Tsitaat Algselt postitas udikaz Vaata postitust
    no aga kui tahad live turnasi biitida siis pead ju oma stiili niikuinii kohendama. sa ei saa jääda oma neti stiili juurde kui tahad live turnasi biitida:)
    seda muidugi - pidasin rohkem silmas seda, et kui mängid regular-mänguna mõnda muud mängu ( hu cash,husng ), siis on nendest kasu, et saada paremat aimu üldistest rangedest ja spottidest mtt-de puhul.

  16. #16
    Pokkerihai Kasutaja udikaz avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Italy
    Postitusi
    1 946

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    kindlasti:) aga ma vastasin codecci ütluse peale, et Henrilt-Imrelt oleks kindlasti palju õppida, aga meie stiilid nii erinevad. Kardan, et paljudes olukordades tekiks vaidlused :D

  17. #17
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    Õpid pokkeriprod kevadturka jaoks w? :)

  18. #18
    Vana Tegija Kasutaja adam_q avatar
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 454

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    käisin eile lost contis mängimas 1st korda ja kokku laivi ehk max 10x üldse pelanud, aga milliseid pokkerimängijate tüüpe ma olen tähele pannud ning mida õppinud:

    * ALATI on igas lauas mõni vend, kes teab teistest asju paremini, õpetab igal sammul, kritiseerib kellegi käiku, agrotab - sest fishidel enivei pole kunagi midagi ja kui on, siis panevad pressingu enivei peale maha :) sihuke vend on tavaelus nerd, kes läbi pokkeri on saanud mingi uue enesekindluse ja nüüd lauas üritab seda kõigile näidata - õnneks selline vend üle tunni või paari lauas ei kesta, sest donkab kogu (võibolla ka huge) stäki kiirelt maha. Kui ta käe kaotab, siis arvustab käe võitja mängu (kuidas sa turnil callid nii? preflop tuleb tõsta selle käega jne)

    * tsikid, kes on koledad kui öö, aga nad TV-st nägid, et tuleb panna pushup bra ja/või sügav kaelus (üldiselt räägivad lauas kõvasti telefoniga ka)

    * matemaatikageeniused - kelle olemasolu on hea, sest ma ei viitsi kunagi ise jebida ja tagasivõetavad chipse/potte arvutada, ja teevad vabatahtlikult kogu töö kiiresti sinu eest ära

    * piinatud kangelased - kes istuvad lauas, nagu kõik maailma mured oleks nende kaelas. neid saab kergesti käe pealt maha, sest sinu re-raise on neile 90% juhtudel toooo much ja painful
    Viimati muudetud adam_q poolt : 11.11.11 at 10:56

  19. #19
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    Sellele hinnangule lisaks, kas vahel mõni normaalne inimene ka lauda satub?

  20. #20

    Re: Kuidas live turniirideks õppida?

    .
    Viimati muudetud vonkartoffel poolt : 11.11.11 at 12:33

Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES