Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 10, kokku 129 EsimeneEsimene ... 891011122060110 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 181 kuni 200, kokku 2569
  1. #181
    Õpihimuline Mängur Kasutaja mortalvombat avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Postitusi
    412

    Re: majanduse offtopic

    Laene maksad sa ikka edasi, lähevad panga võlgade katteks

  2. #182
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Codecci:
    1) Vara hakatakse likvideerima, selle saavad võlausaldajad pro-rata oma nõudele. Kui nõudeid on kokku 100 ja vara 80, siis saavad kõik 80% oma raha tagasi. See on ülimalt lihtsustatud skeem muidugi. Reaalselt on igasugused senior, supersenior, junior jms nõuded, millest sõltub, kes mida saab.
    2) Laenuportfell on ka vara "kliendilt saada olev raha" ja see müüakse muude varade likvideerimise käigus tavaliselt mõnele teisele pangale. Kui Swed pankrotti läheb, siis sina maksad varsti oma laenu edasi SEB-le ja sind see pankrot laenukliendina rohkem ei puuduta.

    Häda on selles, et pangad kipuvad pankrotti minema majanduskriisi ajal. Ja neil on roppumoodi vara bilansis. Kellelgi pole kriisi ajal raha, et seda vara mõistlike hindadega üles osta. Nii on ka pankrot rängem, kahjud suured ja jama rohkem. Suurtele pankadele peab valitsus või keskpank appi minema, muidu on kogu sektor perses. Seda arvamust jagavad praktiliselt kõik. Bankrun kogu sektoris on disaster.

    Mis viimasel ajal on halvasti läinud on see, et pankades hoitakse võõrriigi varasid suures mahus. Islandil oli miljardeid Hollandi ja UK hoiustajate raha, Läti Parexis oli venelaste raha. See võib tekitada paksu verd. Island ei tahtnud oma pankade välismaiseid seiklusi kinni maksta ja seda tegid UK ja Hollandi valitsus. Nüüd on tüli majas. Aga Island oli ka liiga väike, et nii suurt pauku endale lubada. Läti Parexis oli kohalikku raha ka nii palju sees, et ei olnud varianti eristada. See läks neile maksma 600-900m EURi maksumaksja tasandil.

  3. #183
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    363

    Re: majanduse offtopic

    http://www.zerohedge.com/news/step-a...d-global-finan

    kas see vend on ka ebausaldusväärne?

    Mis saaks siis laenudest kui euro kukub?

  4. #184
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    What's your point? Igasuguseid arvamusi ringleb jah. Üldiselt olen ma sama meelt selles osas, et Royal Fuckup is due if Greece defaults unexpectedly. Aga seda olukorda on arutatud ja läbi näritud Euroopa valitsuste tagatubades juba üle aasta. Kui Lehman oli fuckup-out-of-nowhere ja põhjustas ilge jama, siis Kreeka puhul saavad kõik aru, et panused on kõrgemad. Mitte Kreeka enda pärast, vaid just 'nakkusriski' tõttu. Riigid on varem ka defaultinud (Argentina, Venemaa viimase 10-15a jooksul) ja pole midagi väga dramaatilist järgnenud. Kreeka default oleks triggeriks ja signaaliks, et Portugal, Iirimaa, Itaalia võivad järgmised olla. Sellepärast ei saagi seda hetkel lubada ilma konkreetset plaani omamata. Plaaniks saab olla pankade päästmine ja deposiitide garanteerimine.

    Laenud konverteeritakse euro kukkudes kohalikku rahasse sama kursiga, millega konverteeritakse deposiidid. Või kui Unicrediti härra stsenaarium realiseerub, siis ei ole see üldse probleem ega teema, sest Euroopa on sõjas anyway ja keegi laenude teenindamisega ei tegele.

  5. #185
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    363

    Re: majanduse offtopic

    mul ei olegi pointi, ma üritan oma talupojamõistusega aru saada mis toimub

  6. #186

    Re: majanduse offtopic

    Seleta seda Euroopa on sõjas mõistet?

  7. #187
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Kui finantssüsteem crashab ja valitsused midagi ei teeks, oleks sõda ju obvious. Kui kauaks sul kodus süüa on? Nädala elad v.o. ära. Mis edasi? Poest osta ei saa, sest ATM-st raha ei tule. Arveldada millegiga ei saa, sest kõik su varalised ressursid on pangas ja viimane on kinni. Kui riigistruktuurid/valitsus ei aita, siis ilmselt sa ise kodus nälga ka ei sure. Võtad malaka ja lähed välja lahendusi otsima.

    Bottom line: Niikaugele asi ei lähe. Ühel hetkel võtavad poliitikud jalad kõhu alt välja ja teevad vajalikud otsused ära. Need ei too küll mingit lisanduvat heaolu ja pole populaarsed, aga hoiavad ära katastroofi. A la see EFSF, millega me praegu Kreeklastele välja teeme. Kõik alternatiivid oleks palju halvemad.

    Kogu selles mängus on veel üks väga suur argument suuresti kasutamata - ECB. Neil on piiramatu võim varasid Euroopa piires laiali jagada läbi raha printimise ja võlakirjade ostmise. Seni pole nad suurt midagi teinud, aga kui asjad tõeliselt halvaks lähevad, siis hakkavad nemad ka tegutsema.

  8. #188

    Re: majanduse offtopic

    Nu siis poleks ju sõda vaid riigisisene huligaanitsemine, laamendamine jne :)

  9. #189
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Call it whatever you want. Big fucking mess.

  10. #190

    Re: majanduse offtopic

    Nii, teeks väikse pausi sellest Kreeka teemast.

    aasta tagasi tegin omale firma ja lasin sõbral tegutseda. Ajas oma asjad ära, nüüd mul seisab teine niisama. Soovitage, millega tegelema hakata. Ei taha otsest äriplaani, vaid lihtsalt soovitusi mis valdkonnas ja millega võiks nahistada. Algkapital on suht väike.

  11. #191
    Vana Tegija Kasutaja adam_q avatar
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 454

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Svenza Vaata postitust
    Nii, teeks väikse pausi sellest Kreeka teemast.

    aasta tagasi tegin omale firma ja lasin sõbral tegutseda. Ajas oma asjad ära, nüüd mul seisab teine niisama. Soovitage, millega tegelema hakata. Ei taha otsest äriplaani, vaid lihtsalt soovitusi mis valdkonnas ja millega võiks nahistada. Algkapital on suht väike.
    tee 2 tk veel, siis saad ööklubis naisi juba, kui ütled et sul 3 OÜ-d. igaks juhuks pane kõigile tegevusalaks midagi lahedat, sest kui mõni chica nõuab b-kaarti, siis viskad ette libule rsk

  12. #192
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Svenza Vaata postitust
    Nii, teeks väikse pausi sellest Kreeka teemast.

    aasta tagasi tegin omale firma ja lasin sõbral tegutseda. Ajas oma asjad ära, nüüd mul seisab teine niisama. Soovitage, millega tegelema hakata. Ei taha otsest äriplaani, vaid lihtsalt soovitusi mis valdkonnas ja millega võiks nahistada. Algkapital on suht väike.
    Kas sa oled valmis tööd ka tegema või tahaks lihtsalt pappi? Esimese variandi jaoks oleks mul ideid küll.

  13. #193

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kas sa oled valmis tööd ka tegema või tahaks lihtsalt pappi? Esimese variandi jaoks oleks mul ideid küll.
    Obv, et olen valmis tööd ka tegema. Ammu aru saanud, et kodus istumise ja munade sügamisega rikkaks ei saa. Töö tegi ahvist inimese, aga see 5 aastat pokkerit on mu vahepeal laisaks teinud. Päris 16h päevas ei taha rabeleda higimull otsa ees, aga 8h-12h oleks suht OK. Pane PM, kui midagi asjalikku.

  14. #194
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Viimati kuulsin suht head äriplaani
    Kui oli see cherry ja kloonide buum, siis tehti selline sait nagu pakkumised.ee, mis koondab kõik pakkumised ühele lehele
    Alguses vaid tehti meedias reklmaam. Traffic saadi ülesse. Nüüd maksab iga sait neile kuus fix raha
    Palgal on vaid itmees, (kes teeb seda ka põhitöö kõrvalt) ja hooajati ka reklaamikulud
    Kindla rahavooga ettevõte

  15. #195
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Midagi PM-i väärivat ei ole. Aga ma näen mitmeid valdkondi, kus organiseerimisvõimega inimesel oleks võimaik mõistlik äraelamine saavutada. Näiteks:

    1) Ma olen 3 aasta jooksul 3 korda otsinud normaalset koristajat. Sellist, kes tuleks päevasel ajal ja teeks kodu korda. Võõrkeeli ei pea oskama, piisab lapi käes hoidmise oskusest. Olen tuttavatelt küsinud, netist otsinud ja mõned läbi proovinud. Kõik on fucking useless. Alates sellisest, kes kuldset retriiverit nähes ummisjalu ära jooksis kuni VIP-koristajani, kes oli 60 EURi eest nõus vaid 5st toast 2 tk koristama ja kel kulus €10 materjalide peale per kord. Praktiliselt kõikidelt tuttavatelt olen küsinud ja kõik ütlevad, et "hard to find". Tavalise kodu koristamisega läheb 3-5 tundi ja mustalt makstakse koristajale 500-800 krooni kätte. Ja ikka on raske leida. I don't fucking get it, sellega oleks võimalik kergelt 20-30k EEKi kuus netopalka teenida, aga teenuse ostjad ja müüjad ei leia üksteist lihtsalt üles. Samal ajal maksavad suvalised hotellid koristajale miinimumpalka. Kui mul haridust või erialaseid oskusi poleks, siis otsiks endale kõigepealt 5-10 klienti, keda ise teenindaks ja peale seda ajaks veel mõned tädid punti, kellele maksaks 50-70% summast ja kellele otsiks siis tööotsa.

    2) Igasugused mördiööbikud ja muud loomad. Tegelen praegu maja ehitamisega. Ja neid on fucking raske leida. On kas jutumehed, kes tahavad pappi teha või kellumehed, kellega ei ole võimalik milleski kokku leppida (tähtajad, kulud, tasustamine). Peamiselt ajan asju siiski tegelastega, kel on elementaarne arvutusoskus ja suhtlusvõime ja kes on endale 3-10 "kellumeest" hankinud, kes tööd teha mõistavad. Samas nõuab 'ehitussektoris' tegutsemine vähemalt paar nädalat ettevalmistust, et endale kõige elementaarsemad asjad selgeks teha enne äri alustamist. Üle selle on juba turu keskmist ületav tase.

    3) Sõber eile just rääkis, et naine sai vähe palka tööl. Töötab personalivaldkonnas. Mõtles, et peaks tegema midagi, et asja parandada. Hakkas siis bussijuhte jms lihttöölisi Soome tööle vahendama. Põhitöö kõrvalt, ilma eelnevaid kontakte omamata, aga saades aru soome keelest. 6 kuud hiljem töötab ikka põhikohal edasi, aga kõrvalt aetav äri toob sisse 2-3k EURi kuus. Mitte kedagi huiates ega üle lastes, mis vist muidu on valdkonnas suht levinud.

    Ma arvan, et kui inimesel mingitki ettevõtlikust on ja natuke enda ümber ringi vaadata, siis on võimalusi küll ja veel. Ise koguks sõpradelt-tuttavatelt 10-20 ideed ja otsustaks, millesse ise kõige rohkem usun ja mis kõige vähem kapitali nõuab. Ja annaks hagu. Kui imbetsill ei ole ja süstemaatiliselt asjale läheneda, siis peaks feilamine olema võrdlemisi keeruline.

  16. #196
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    lol tolmuahv...1 punkt selleks on ju elukaaslane:)

  17. #197
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Ma arvan, et kui inimesel mingitki ettevõtlikust on ja natuke enda ümber ringi vaadata, siis on võimalusi küll ja veel. Ise koguks sõpradelt-tuttavatelt 10-20 ideed ja otsustaks, millesse ise kõige rohkem usun ja mis kõige vähem kapitali nõuab. Ja annaks hagu. Kui imbetsill ei ole ja süstemaatiliselt asjale läheneda, siis peaks feilamine olema võrdlemisi keeruline.
    Aga miks 80% (või whatever see number on) ettevõtetest ebaõnnestuvad? 80% üritajatest on imbetsillid? :D

  18. #198
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    80% ettevõtetest ebaõnnestuvad USA-s minu teada. Pakun, et Eestis on see protsent umbes:
    - Buumiajal 10-20%
    - Masuajal 30-40%

    Ebaõnnestuvad teistsugused ettevõtted. Näiteks, et tahaks teha kohviku kesklinna, kus on juba 20 kohvikut. Aga äge oleks ikka kui oleks enda kohvik. Või ööklubi või restoran. Või hakkaks maale tooma mingit udupeent sodi, mille nõudlus on piiratud. Näiteks Vertu telefone või Armani ülikondi. Ilgelt neat oleks, kui 3 kuud hiljem saaks mõne high-end autoga letti sõita ja Kroonika vastuvõtul käia. Või teeks mõne veel puudu oleva naisteajakirja, jälle highway to sull&fame. Või läheme mõnest pangast ära ja asutame investment butiigi, mis kopeerib turul olemas olevaid tooteid.

    Vähem feilab ettevõtmisi, kus inimene on ise valmis käe külge panema ja kus tema tööl on reaalne ja mõõdetav väärtus. "Ärimehed" ei taha selliseid asju eriti teha, muidumeestel jääb tihti puudu motivatsioonist või järjepidevusest. Aga seal on minu meelest võimalik ebaõnnestumise riski kõvasti maandada enda kõva tööga.

  19. #199
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: majanduse offtopic

    osta hiinast midagi ja müü euroopas 300-1000% kallimalt maha. mine käi ehitus- ja autopoodides ning uuri hindu. pole palju algkapitali vaja, lihtsalt head suhtlemisoskust ja tiba aega.

  20. #200
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: majanduse offtopic

    Ma mingi aeg uurisin Hiinast sellise lihtsa toote kohta nagu võrkkotid aedviljade pakendamiseks.Saaks hea hinnaga tõesti, aga miinimum kogus ostul oli 300 kasti ehk siis mingi 100 aluse jagu kaupa. Ilmselgelt ei olnud mul vaba raha, et seda bisnissit ette võtte :D

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 4 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 4 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES