Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 111, kokku 129 EsimeneEsimene ... 1161101109110111112113121 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 201 kuni 2 220, kokku 2569
  1. #2201

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    PS olen pidanud olema paar aastat tagasi ma, kus seletasin inimestele, mis on lühikeseks müük. Optsioonideni ei jõutudki, sest see oleks vist juhtmed kokku jooksutanud
    deklareerisin millalgi optsioonidest saadud kahjumit, kutsuti kohale, kaks tädikest kuulasid, mitte midagi aru ei saanud, lõpuks jäeti asi nii nagu algselt esitanud olin

    E: olid mõned tehingud, kus optsiooni väärtus oli nulli kukkunud, ostuhind siis X ja müük 0, parim küsimus oli see, et seletage palun, miks te sellise tehingu tegite, kui 0-ga müüma pidite :D
    Viimati muudetud Pythagoras poolt : 17.05.13 at 11:00

  2. #2202
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    deklareerisin millalgi optsioonidest saadud kahjumit, kutsuti kohale, kaks tädikest kuulasid, mitte midagi aru ei saanud, lõpuks jäeti asi nii nagu algselt esitanud olin
    Sama siin, kuni lõpus tädi ütles salaja mulle, et "pane midagi siia kirja". Tagantjärgi oleks võinud deklaleerida aktsia "OPTSIOON" kogus x$ kahjum ja kõik oleks rahul olnud...

  3. #2203

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    1) Ma tõstaks krempli investeerimiskontole ja kui müügi korral raha tarbimisse ei võta (kontolt ei liiguta), siis saab tulumaksu edasi lükata.
    Kui ma senimaani olen investeerinud eraisikuna ilma investeerimiskontota, kas mul on võimalik võtta need aktsiad kuidagi arvele läbi investeerimiskonto. Senimaani olen arusaanud, et see ei ole võimalik.
    Viimati muudetud anti poolt : 17.05.13 at 12:45

  4. #2204

    Re: majanduse offtopic

    Minu jaoks on küsimus pigem üldse deklareerimises.
    LHV-s on eraldi investeerimiskonto, samas pole kindel, et seal edastatakse otse andmed Maksuametile. Ehk kui kokkuvõttes ise teada ei anna ning summad on väiksed, siis suure tõenäosusega ei tule keegi ka uurima.

  5. #2205
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: majanduse offtopic

    Erik Reinert: eurole üleminek oli viga

    Päevalehes on see sama intervjuu, aga praegu saab vaid TTÜ lehelt täismahus lugeda.

  6. #2206
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 328

    Re: majanduse offtopic

    Keegi (tolmuahv), kes investeerimispankadega kursis, võiks kommenteerida, kas legit theory.

    Kuna ise ei tea valdkonnast midagi, siis ei hakkaks kohe lõplikult igasugu asju arvama.

    Loen ühte endise pokkerimängija raamatut datast ja ennustamisest (Nate Silver "The signal and the noise"), ja turgude pikajalise biitmise teemas tuli üks ilgelt huvitav näide karjamentaliteedist:

    Neli stsenaariumit turul

    1. Ostad, või soovitad osta, ja turg tõuseb
    2. Müüd, või soovitad müüa, ja turg teeb mingi suurema mulli või kukkumise
    3. Ostad ja turg teeb läbi suure kukkumise
    4. Müüd, aga turg hoopis tõuseb ja mull pole veel lõhkenud

    Siis theory, et kuna 4. on nii palju kordi rohkem fucked up stsenaarium analüütikule, shotcallerile ja firmale, siis isegi kui mull (oli mingi näide, et kui turuindeksi mingi näitaja historical averagest 2x suurem, siis enamasti tulnud kunagi mull), võetakse ikkagi BUY seisukoht, kuna isegi 3. stsenaariumi korral on kogu turul kollektiivselt perses ja kõik negatiivne hajub ära, kui normal happening.

    Et siis parem on oma või teiste raha kaotada mingil määral, kui mulli õigel ajal mitte lõhkemise korral olla ainuke loll, kes SELL seisukohal oli. Pmst maine ja töö läinud.
    Et turu kukkimise tõenäosus peab olema well over 50, et keegi julgeks olla taolises stsenaariumis SELL positsioonil.

    3. stsenaariumi korral oli töö kaotamise average 20%.


    Kas selline kollektiivne mindset on tavaline? Niimoodi esitatult, nagu näide oli, tundub küll loogiline, aga freakonomicsiga natuke sarnane, et data backib, aga vaieldakse ikka, et puhtalt data esitamise taga kinni.
    Viimati muudetud jrgn hell poolt : 29.05.13 at 23:30

  7. #2207
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Kõrgelt hüpoteetiline teooria, päriseluga vähe pistmist. Üldiselt on investeerimispankades väga vähe inimesi, kelle töö on turu pikaajalist suunda callida. Pakun, et alla 1%.

    Kui midagi üldse võiks arvata suurte majade käitumismudeli kohta, siis seda, et kuigi vahel teatakse, et turg on üle ostetud, siis ollakse taktikaliselt pikk turul, mis on ebamõistlikult kallis. Mäng siis sellele, et saadakse enne välja kui suur korrektsioon tuleb.

  8. #2208
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 328

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kõrgelt hüpoteetiline teooria, päriseluga vähe pistmist. Üldiselt on investeerimispankades väga vähe inimesi, kelle töö on turu pikaajalist suunda callida. Pakun, et alla 1%.

    Kui midagi üldse võiks arvata suurte majade käitumismudeli kohta, siis seda, et kuigi vahel teatakse, et turg on üle ostetud, siis ollakse taktikaliselt pikk turul, mis on ebamõistlikult kallis. Mäng siis sellele, et saadakse enne välja kui suur korrektsioon tuleb.
    Tänud.

    oli mingi lisanäide ka, et Enroniga oli sama teema siis, kui juba pool väärtusest oli haitunud.

  9. #2209
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Enron oli üldse eraldi case. Seal ei saanud isegi mõned üsna mõistlikud inimesed aru, et tegu on creative accountingu, mitte real businessiga. Põhimõtteliselt olid nad audiitori kinni maksnud ja bookisid tulevikus loodetavaid kasumeid otsekohe, sest management sai selle eest bonuseid.

    Võrreldav näide oleks, et te ostate andult 20% actionist ära 1m EURi eest for life. Siis vaatate, et ta kasum on täna €250k aastas ja viimase 4a jooksul tõusnud 500% igal aastal. Eeldate, et elab 90-aastaseks, tõmbate numbrid excelisse ja vaatate, et lifetime profit peaks tulema vähemalt 100m EURi teile. Aga te ei investeeri enda, vaid oma tööandja raha. Sellest on teil õigus saada 10% kogukasumist. Seega peale allkirja panekut annate te Andule 1m EURi ja võtate endale 10m EURi bonusena välja samal hetkel. Kui siis vahepeal midagi peeti läheb, ja Andu ei teegi miljardeid, pole see enam teie mure.

    Ehk siis ülatoodud näide oli Enroni case, millest väga paljud läbi ei närinud, sest see nõudis väga spetsiifilisi raamatupidamisalaseid teadmisi. Investeerimismajad said seal tünga nagu teisedki, ainult et osad nende üksused teenisid ka raha, kui aitasid Enronil diile kokku panna ja nõustasid neid. See on hoopis teine teema kui investeerimine, seega mitte otseselt seotud su algselt püstitatud probleemiga.

  10. #2210
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Mul tekkis mõte, et teeks lihtsalt kogemuse saamiseks mingi OÜ, sest kunagi pärast pokkerit plaanis selles valdkonnas tegutseda. Kahjumit saada on ok, tähtis on, et saaks kogemust kuidas asjad käivad ja et ajaliselt saaks seda ilusti pokkeri kõrvalt teha - kui mingil perioodil viitsimist/aega pole siis eriti aktiivselt ei tee.

    On see mingil põhjusel debiilne idee? Kui ei ole, siis soovitused teretulnud, millega antud OÜ tegeleda võiks.

  11. #2211

    Re: majanduse offtopic

    kas just debiilne, aga üsna mõttetu idee. kui sul mingit rakendust sellele ei ole ja lihtsalt kogemuste saamise pärast OÜ teed, siis lõpptulemusena kogub ta sul riiuli peal tolmu ja kord aastas pead majandusaasta aruande esitama. lihtsalt ei näe, et sa mingit arvestatavat kogemust juurde saad ainuüksi OÜ loomisest (mis on meie e-riigis paari tunni arvuti taga toimetamise vaev). osaühingut peaks looma sundima ikka bizplan, mitte vastupidi.
    Viimati muudetud pokkerisheriff poolt : 24.06.13 at 18:19

  12. #2212

    Re: majanduse offtopic

    OÜ ju tegeleks investeerimisega nagu aru saan?

  13. #2213
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas pokkerisheriff Vaata postitust
    kas just debiilne, aga üsna mõttetu idee. kui sul mingit rakendust sellele ei ole ja lihtsalt kogemuste saamise pärast OÜ teed, siis lõpptulemusena kogub ta sul riiuli peal tolmu ja kord aastas pead majandusaasta aruande esitama. lihtsalt ei näe, et sa mingit arvestatavat kogemust juurde saad ainuüksi OÜ loomisest (mis on meie e-riigis paari tunni arvuti taga toimetamise vaev). osaühingut peaks looma sundima ikka bizplan, mitte vastupidi.
    No mitte ainult ei looks, vaid ikka midagi toimetaks ka... Lihtsalt põhitöö on endiselt pokker ja iga päev tunde sinna OÜ alla panna pole plaanis ega võimalik.

    A'la 1 rendibuss vms, kui huvi on lasen kodulehte nikerdada, uurin kust saaks kliente juurde jne, kui huvi ja aega pole siis eriti ei tõmble, samas mõni klient ühendust võtab siis ikka teenindan.

    Aga ma kardan, et praegu ma oma talupojamõistusega võin siin kodus nii mõelda, aga reaalselt on äkki isegi selline väike OÜ sitaks tööd, isegi kui kasumi teenimine pole tähtis?
    Viimati muudetud Codecci poolt : 24.06.13 at 18:37

  14. #2214
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: majanduse offtopic

    Ei ole sitaks tööd. Raamatupidaja paarisaja euriga aastas, koduleht sama summa. Kui midagi ei tee. Kui hakkad toimetama, on tegevusi rohkem ja aega läheb rohkem. Ehk, kui ei pühendu, siis suht mõttetu

  15. #2215

    Re: majanduse offtopic

    üks rendibuss, kliente ise ei otsi, ilmselt ei teki ka väga käivet, seega pole ka ajakulu, iseasi kui mõtekas antud tegevus on, kui kogemust tahad, siis tuleb ka aega investeerida

  16. #2216
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Mul tekkis mõte, et teeks lihtsalt kogemuse saamiseks mingi OÜ, sest kunagi pärast pokkerit plaanis selles valdkonnas tegutseda. Kahjumit saada on ok, tähtis on, et saaks kogemust kuidas asjad käivad ja et ajaliselt saaks seda ilusti pokkeri kõrvalt teha - kui mingil perioodil viitsimist/aega pole siis eriti aktiivselt ei tee.

    On see mingil põhjusel debiilne idee? Kui ei ole, siis soovitused teretulnud, millega antud OÜ tegeleda võiks.
    Aga teeme nt Codecci ja privador OÜ. Määran sind kohe CFO-ks. Ise oleks hetkel CEO positsioonil. Saab kohe uhked nimekaardid välja trükkida

  17. #2217
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    nali naljaks, aga mul üks sõber, kel 15 oü-d, aga suht rotti paneb. Pole mingi tankist Tegeleb koolitustega. Enamusaega koolitusfirma on "surnud" ja varatu ja siis ärkab jälle ellu, kui kellegil teenust vaja

  18. #2218
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: majanduse offtopic

    Mind huvitab ka OÜ teema, et legaalselt jaekaubandusega tegeleda (täpsemalt maksud ja kõik nendega seonduv). Tooteid, mida importida ja edasi müüa on tohutult, kuid ma ei oska kuskilt alustada. Võin ju kliendile arve genereerida, kus on toote hinnale käibemaks juurde lisatud aga mida ma sealt edasi teen?

    Lisaks veel nt selline situatsioon, kus omahinnaga toodete eest on makstud maksud, kuid juurdehindlusega edasi müües tuleb täissumma pealt uuesti maksta käibemaks ja siis hiljem midagi tagasi küsida?

    -e-

    Leidsin mingid kursused - http://www.bustech.ee/et/keeled/2-un...sed/43-individ
    Sarnaste kursuste soovitusi?
    Viimati muudetud Kloonike poolt : 24.06.13 at 20:43

  19. #2219

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
    Mind huvitab ka OÜ teema, et legaalselt jaekaubandusega tegeleda (täpsemalt maksud ja kõik nendega seonduv). Tooteid, mida importida ja edasi müüa on tohutult, kuid ma ei oska kuskilt alustada. Võin ju kliendile arve genereerida, kus on toote hinnale käibemaks juurde lisatud aga mida ma sealt edasi teen?

    Lisaks veel nt selline situatsioon, kus omahinnaga toodete eest on makstud maksud, kuid juurdehindlusega edasi müües tuleb täissumma pealt uuesti maksta käibemaks ja siis hiljem midagi tagasi küsida?

    -e-

    Leidsin mingid kursused - http://www.bustech.ee/et/keeled/2-un...sed/43-individ
    Sarnaste kursuste soovitusi?
    Kui B2B turul opereerid ja firma on KM kohustus registreeritud, siis selle saad täies ulatuses tagasi.

    edit: Codecci mõttest ma päris hästi aru ei saa. Pole mingit mõtet luua endale OÜd, kui sa sellega tegelema ei hakka. Tänapäeval on firma loomine 2h küsimus ja nö just in case firmat luua riiulisse seisma on pointless.
    Viimati muudetud Godspeed_EJ poolt : 24.06.13 at 21:16

  20. #2220

    Re: majanduse offtopic

    väga lihtsustatult - käibemaks pole kunagi sinu oma, ostad hind + km ja müüd hind +km.
    Kui oled rohkem müünud, siis maksad järgmise kuu deklaris riigile juurde tekkinud summa, kui vastupidi, et oled rohkem ostnud siis küsid tagasi. Kui likviidus on probleemiks pead siin arvestama et ca min 30 päeva on su raha kinni siin lihtsalt.

    Kui tegemist lihtlabase ost-müügiga, pole küll mõtet koolituste alla aega ja raha panna, see on nii lihtne.

    See kõik eeldusel, et su oü on käibemaksukohuslane.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES