Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 112, kokku 129 EsimeneEsimene ... 1262102110111112113114122 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 221 kuni 2 240, kokku 2569
  1. #2221

    Re: majanduse offtopic

    no tglt on riiulisse alati mõtet ettevõtteid luua, leiad õiged inimesed ülesse ja järelturg on täiesti olemas. Nt ostetakse ettevõtteid mis mingi kindla x aasta nn tegutsenud

  2. #2222
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: majanduse offtopic

    Tänud informatsiooni eest, kuid mulle oli sellest ausalt öeldes vähe kasu, sest ma ei tea reaalselt ikka mida mul teha on vaja :) Vaja puust ja punaseks ära teha.

    Oletame, et tahan tellida Aasias olevatest tehastest kaupa ja seda lihtsalt oma e-poodides kasumiga maha müüa, väga lihtne ost-müük.

    Tellin kauba, kaup saabub Eestisse. Maksan tollis käibemaksu?

    Teen kaubale juurdehindluse ja müün maha, hinnale käibemaks juurde (kui käibemaksukohustuslane).

    Kas ma saan selle imporditud hinna pealt KM tagasi, et asja ei topeltmaksustataks?

    Lisaks veel maksude deklareerimine, tasumine jms. Kas sellega kaasneb mingi paberimajandus ka mille ma peaks ära õppima või käib kõik onlines?

    Kuidas toimub kontroll?

    Kas peaksin võtma raamatupidamiskursuseid?

    Ilmselt nagu aru saada, ma olen siin valdkonnas täiesti algaja aga soov on lihtsa skeemiga e-poodides kaupa müüa ja ise tegeleda turunduse ja kõige muuga (hakkasin hiljuti internetiturundusega tegelema ja sellest ka huvi ise otse midagi müüa, mitte võõraid firmasid promoda).

    Mul on vaja basic know-how'd, et saaks asja käima tõmmata, praegu oleks nagu sein ees. Ideed on olemas, kuid käiku oma jõududega neid lasta ei oska.

  3. #2223

    Re: majanduse offtopic

    Palka raamatupidaja. Üsna kiirelt muutuvad need seadused, sa niikuinii ei jõua ennast koguaeg kursis hoida, isegi kui korraks kõik selgeks teed endale.

  4. #2224
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Ma ei tea, kas tänapäeval toimib lihtsustatud jaokaubandus. Tellin hiinast mingit x toodet ja üritan nt siin turustada...
    Minu arust see on sitaks raske ja paljud hävivad

    Imho kui on töötav äriidee, siis pole probleem juriidlisse kehasse see ehitada ja mõni raamatupidaja on väga pädev ja ei pea energiat sinna raiskama
    Viimati muudetud privador poolt : 24.06.13 at 22:15

  5. #2225
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: majanduse offtopic

    Kui vaadata teiste pokkeriprode ärisid ja üldisemalt hoida silmad lahti, siis väga paljud e-poed jms ainult sellel põhinevadki. Uskumatult palju katet on kaupadele peale pandud. Rikkaks ei saa, kuid algajale oleks nokitsemist küll.

  6. #2226
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Kui B2B turul opereerid ja firma on KM kohustus registreeritud, siis selle saad täies ulatuses tagasi.

    edit: Codecci mõttest ma päris hästi aru ei saa. Pole mingit mõtet luua endale OÜd, kui sa sellega tegelema ei hakka. Tänapäeval on firma loomine 2h küsimus ja nö just in case firmat luua riiulisse seisma on pointless.
    Põhimõtteliselt, mu eesmärk oli õppida praktikas kuidas need OÜ asjad toimivad (maksed, arved, firma liisingud/krediitkaardid, erinevate asjade kirjutamine firma nimele, et KM tagasi saada jne)... Täiesti 0 teadmised pmst selle koha pealt.

    Aga nagu ma aru saan, siis ei ole seal midagi keerulist ja see mis on keeruline, sellega tegeleb raamatupidaja?

  7. #2227

    Re: majanduse offtopic

    See, mida sa kirjutasid, moodustab firma tegevusest äkki mingi 0,5% ja selle õpib selgeks paari päevaga või töö käigus siis kui olukord nõuab. Firma on ikkagi toimiv äriplaan ja sealt edasi selle igapäevane teostamine, igas normaalses äriplaanis on raamatupidaja palkamine, et endal jääks aega äriidee teostamiseks.
    Aga registreeri ennast töötuks ja küsi ettevõtja kursused (äriplaani koostamine jne.), neid on igas mahus neil, paaripäevased kuni paarikuused. Samad asjad on ka raha eest saadaval.
    Aga niisama mingit OÜ-d omada, ei näe pointi. Niikui käibemaksukohuslaseks ennast registreerid, eeldatakse tegutsemist ja pead hakkama igasuguseid erinevaid aruandeid koostama, statistikaametile, töötervihoid, tööohutus, litsensid, igakuised maksuaruanded, aastalõpus maj aasta aruanne (päris suur töö ka väga väikesele ettevõttele). Kui tahad lõunasöögid ja peldikupotid käibemaksuvabalt saada, siis võid muidugi panna kahjumiga aastakese ja käia tõestamas, et pott läks kliendile ja ta jäi võlgu, aga see ei tasu ära.

  8. #2228

    Re: majanduse offtopic

    selles mõttes, et kui oü-d teha, siis tasuks malli võtta juhtivatelt oü-de omajatelt(sms laenu omanik), kes on öelnud:
    kui tahad millegagi tegeleda, siis tuleb kohe luua 3 oü-d. ühes on kohustused, teised varad ja kolmandas kasum.

  9. #2229
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    See, mida sa kirjutasid, moodustab firma tegevusest äkki mingi 0,5% ja selle õpib selgeks paari päevaga või töö käigus siis kui olukord nõuab....
    Aga niisama mingit OÜ-d omada, ei näe pointi.
    +1. lisaks veel see, et kui sul reaalselt tegevus käib ja tekib käive, kohustused, siis niikuinii tegeleb selle musta tööga raamatupidaja. firma omanikule kõige parem asi ongi nö "tuttav" ja usaldusväärne raamatupidaja. selleks, et seaduse piires mingimaalselt makse maksta ja keda tüütute hädade korral alati usaldad.

  10. #2230

    Re: majanduse offtopic

    Ma olen omanud päris mitut firmat ja alati raamatupidamisega tegelenud ise, et omada ülevaadet asjadest. Erandiks juhud kui palju igapäevaseid arveid, siis võtad kellegi lihtsalt arveid sisestama. Kursustel pole käinud ja õppinud "töökäigus" see on tõesti 0,5% ajast, et ei võta tükki küljest ära. Tänapäeval on google ja sealt kõik leitav. Kui sul on alustav väike firma, siis raamatupidajale palka maksta tundub suur kulu.

    Ca 3 aastat tõin ka Hiinast asju maale (tööstuslikke materjale, hulgi ja konteineriga) Siis hakkasid teised ka tooma, marginaal langes ja polnud enam asjal jumet ehk lõpetasine selle ca 5 aastat tagasi. Sellel äril on üks suur aga mille pead enda jaoks läbi arvutama - raha seisab kinni
    Hiinakad tahavad alguses 100% ettemaksu, hiljem saad vb 50/50 v 30/70 spliti.
    Teed ülekande - 1 nädal
    tehas hakkab tootma su nänni - ca 2 nädalat
    tehas hakkab tegelema shippimisega (tollimaaklerid, laeva leidmine laadimine) - 1-2 nädalat
    laev sõidab Eestisse - 6 nädalat
    kohalik toll ja lattu liigutamine - 1 nädal
    kauba realiseerimine - 4 nädalat
    müügiarvete laekumine - 2 nädalat
    KOKKU 18 nädalat istub su raha ühe partii ringluses kinni, juhul kui midagi perse ei lähe. Kui sul on nüüd 10 erinevat toodet + hoiad ka laos koguse et klientidele oleks kaupa anda kui tahetakse (ca 2 kuu müügikogus), siis peab su rahakott päris priske olema. Kui müüksid juriidilistele püsiklientidele saad ehk mingi aja pärast panga faktooringu taha, aga eraisikutele müües...

    Ühesõnaga see odava hiinaka toomine-müümine on päris raske, ma võtaks selle ainult siis ette kui oleks mingi toote kindel, pidev suurostja olemas.

    P.S. Tollis maksad veel impordimaksu (% oleneb tootekategooriast, ca 1-7%) seda tagasi ei saa.

  11. #2231

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
    Tänud informatsiooni eest, kuid mulle oli sellest ausalt öeldes vähe kasu, sest ma ei tea reaalselt ikka mida mul teha on vaja :) Vaja puust ja punaseks ära teha....
    Kõik paberimajandus käib netis
    www.emta.ee saad endale konto ja täidad igakuiselt käibemaksudeklaratsiooni. Sinna vaja kirjutada 2-5 numbrit ainult
    -ostetud KM summa
    -müüdud KM summa
    -juhul kui sul erijuhud siis need eraldi (0%km, 5% km jne)
    programm arvutab välja kas plus või miinusega summa, siis pead kas vastavalt selle tasuma kandes raha enda EMTA ettemaksukontole või ülejäägi puhul tekkib sulle sinna saldo, kas hoiad seda seal või kannad välja on enda teha.

    Arvutad ise ja kontroll on pisteline - kutsutakse kohvile, vead kõik arved kaasa (kohvi ei pakuta kusjuures)

    Tolli deklaratsioonid käivad samalt lehelt, aga see on tiba keerulisem, aga kui korra tehtud edasi lihtne.

    edu

  12. #2232

    Re: majanduse offtopic

    maksutagastustega seoses tuleb see artikkel meelde:

    http://www.ekspress.ee/news/paevauud....d?id=28075511

  13. #2233

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    maksutagastustega seoses tuleb see artikkel meelde:

    http://www.ekspress.ee/news/paevauud....d?id=28075511
    lol polnudki kuulnud sellest .. päris eepiline

  14. #2234

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    No mitte ainult ei looks, vaid ikka midagi toimetaks ka... Lihtsalt põhitöö on endiselt pokker ja iga päev tunde sinna OÜ alla panna pole plaanis ega võimalik.

    A'la 1 rendibuss vms, kui huvi on lasen kodulehte nikerdada, uurin kust saaks kliente juurde jne, kui huvi ja aega pole siis eriti ei tõmble, samas mõni klient ühendust võtab siis ikka teenindan.

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    maksutagastustega seoses tuleb see artikkel meelde:

    http://www.ekspress.ee/news/paevauud....d?id=28075511
    Mees pildil on riiulifirmade ostja. Kuni pabereid vormistatakse, pajatab ta riigipeast nii mõnegi seiga. 2006. aasta presidendivalimiste ajal oli mehel au olla Ilvese autojuht. Nüüd jäävad sohvripäevad minevikku, sest mees hakkab ajama matkabusside rendiäri
    kahtlane värk
    Viimati muudetud pokkerisheriff poolt : 25.06.13 at 14:54

  15. #2235

    Re: majanduse offtopic

    lol

  16. #2236

    Re: majanduse offtopic

    Kuld hetkel @$1200. Mull juba visiseb tühjaks? Ühtlasi meenuvad ka siin lõimes toimunud vaidlused kulla pooldajate ja vastaste vahel. Tervitakski enda toonaseid oponente

  17. #2237
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    nägin täna just fytet ja veeretast kangidega vastu tulemas

  18. #2238
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Kuld hetkel @$1200. Mull juba visiseb tühjaks? Ühtlasi meenuvad ka siin lõimes toimunud vaidlused kulla pooldajate ja vastaste vahel. Tervitakski enda toonaseid oponente
    erplander ja maheaatom maruvaikselt mäluvad kapsast lol

  19. #2239
    Pokkerihai
    Liitus
    Sep 2010
    Postitusi
    1 617

    Re: majanduse offtopic

    Bitcoinide/litecoinidega tegeleb keegi? Kuidas moneybookersist btc-e saidile kõige lihtsam tee raha kanda oleks?

  20. #2240
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Sep 2011
    Postitusi
    450

    Re: majanduse offtopic

    Tegelesin aga nüüd otsas.

    https://en.bitcoin.it/wiki/Trade
    Seal trademise lehed mis acceptivad ka Moneybookersit. Muidu tehakse enamik tehinguid MtGox-is.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 6 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 6 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES