Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 114, kokku 129 EsimeneEsimene ... 1464104112113114115116124 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 261 kuni 2 280, kokku 2569
  1. #2261

    Re: majanduse offtopic

    koolis anti selline ülesanne teha ehk keegi tahab aidata, peaks tegelt jube lihtne olema aga see amortiseerimis v2rk t6mbas juhtme kokku

    ylesanne ise selline

    ( Click to show/hide )

  2. #2262
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Kuidas ma teen täiesti võhikutele a'la emadele, vanaemadele selgeks, et LHV on kõige parem pensionifond? Standard ütlused on, et "ah, mina ei usu, et kõige parem" ehk oleks vaja tõestust ja teine asi, et kardetakse, et LHV nii väike ja läheb pankrotti, siis ju eraisikutel midagi pensionifondist kaduma ei lähe, kantakse teise panka üle vms? Ja kas inimesel kes juba pensionieas on mingit vahet ka millises pangas fond on?

    Ja kuidas kõige lihtsam üldse seda muuta, internetis saab kuidagi lihtsalt läbi netipanga vms?

  3. #2263
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Codecci - Kuidas sa kõigepealt end selles veennud oled, et LHV parim on? Nad on võtnud teistest erinevaid riske ja need on end viimase 4-5 aasta jooksul hästi õigustanud. Samas on nimetatud ajahorisont kaugelt liiga lühike, et kindlaid järeldusi teha 30 aasta perspektiivis. Kulu poole pealt on LHV samas kindlalt kõige kõrgemate tasudega. See on ka ainus kindel ja mõõdetav asi. Kui tootlust vaadata, siis algusest peale on LHV kindlalt parim. Viimased 5a ka parim. 3a osas on samas Swed neile ära pannud. 3 kuu lõikes on LHV suisa pikalt viimane. Kas selle pealt saab kindlalt järeldada, et see on parim fond turul?

    Muidu ma ise pean ka LHV fondidest üsna palju. Eelkõige seetõttu, et neil on rohkem otsustusvabadust ja dünaamikat kui suurtel pankadel. Aga ma ei julge küll ütelda, et nad igas turusituatsioonis võitjad on. Nt. on LHV-l kaugelt kõige rohkem ebalikviidseid investeeringuid, mida igapäevaselt turgu ei hinnata. Või nt. on neil kõige rohkem kohalikku kinnisvara portfellides. Kas järgmise 5a jooksul lendab pigem Eesti kinnisvara või USA aktsiaindeks, on juba veidi keerulisem prognoosida.

  4. #2264
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Mu enda info pärineb ainult sellest mida targemad rääkinud on... Lauri nt alles mõniaeg tagasi FB-s kirjutas ja jagas mingeid linke kuidas LHV teistele pensionifondides ära teeb ja minu teada tal mingit omakasu selles ei tohiks olla kui inimesed LHV pensionifondidesse kolivad :)

    Loomulikult võib juhtuda, et aastatega mõni teine fond hoopis osutub kasumlikumaks, aga kas sinu arvates praegu saadaoleva info põhjal ei ole LHV pensionifond siiski no-brainer?

  5. #2265
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Majandusinimesed, kas on mõtekam auto välja osta või liisida? Vaatan, et liisimisel on miinuspoolell lepingutasu(200) ja intress. Aga intress on ikka üllatavlt väike-mingi 3% juures. 200 euri lepingutasu pika perioodi 60 kuud ei tundu ka palju. Ainuke asi on kohustulik kasko, mis olenavalt autost on up to 50 euri kuus

    Arvamused?

    ja codecci Lauri paneb lhv-meestega viina sealt ka väike poolehoid:)
    Viimati muudetud privador poolt : 03.10.13 at 13:02

  6. #2266
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Majandusinimesed, kas on mõtekam auto välja osta või liisida? Vaatan, et liisimisel on miinuspoolell lepingutasu(200) ja intress. Aga intress on ikka üllatavlt väike-mingi 3% juures. 200 euri lepingutasu pika perioodi 60 kuud ei tundu ka palju. Ainuke asi on kohustulik kasko, mis olenavalt autost on up to 50 euri kuus

    Arvamused?

    ja codecci Lauri paneb lhv-meestega viina sealt ka väike poolehoid:)
    Priva, sõltub sellest, kas sul on autoostu raha olemas ja kas rahale on paremat kasutust võimalik leida kui 5-6% p.a.

    Üldiselt kasko on kogu võrrandis paljuski võtmetähtsusega. See "up to €50 kuus" on üsna meelevaldne. Ülemise otsa võimsamatel autodel on aastane kasko 10-15% auto turuhinnast vahel. Kui sinna liiisnguintressi otsa paned, siis sisult 20% p.a. oleks soodsam välja osta. Aga siis ei tohi autot puu otsa sõita.

  7. #2267
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Mu enda info pärineb ainult sellest mida targemad rääkinud on... Lauri nt alles mõniaeg tagasi FB-s kirjutas ja jagas mingeid linke kuidas LHV teistele pensionifondides ära teeb ja minu teada tal mingit omakasu selles ei tohiks olla kui inimesed LHV pensionifondidesse kolivad :)

    Loomulikult võib juhtuda, et aastatega mõni teine fond hoopis osutub kasumlikumaks, aga kas sinu arvates praegu saadaoleva info põhjal ei ole LHV pensionifond siiski no-brainer?
    Codecci - LHV oleks kindlasti mu valikute hulgas. Aga kindlasti mitte nobrainer. Näiteks kui argumenteerida LHV vs Swed viimase 1-2 aasta põhjal 50-50 fondides:
    1) Swed on odavam haldustasude mõttes.
    2) Swed on hoidnud aktsiaosakaalu stabiilselt maksimumi lähedal koguaeg.
    3) LHV fondis on üüratu hulk cashi portfellis, mis midagi ei tooda ja mis on sisuliselt bet sellele, et turud kukuvad. Turud ei ole kukkunud. Samas selle cashi pealt maksab klient turu kõige kõrgemat haldustasu.

    Kui samamoodi edasi läheb, siis 30-40 a. pärast oled LHV-le tunduvalt rohkem tasusid maksnud ja keskmiselt saanud selle eest portfelli, kus on aktsiaosakaal väiksem kui Swedis. Arvestades, et aktsiad toodavad pikas perspektiivis rohkem kui cash (üsna kindel statement), siis peaks Swedi lõpptulemus parem olema.

    Loomulikult ei kavatse ka LHV istuda 30 aastat cashis. Aga kas nende fondijuht tabab õige hetke, mil turule siseneda, see on teine küsimus. Kui turud järjest uusi tippe teevad, on ka langust ootaval rahal järjest raskem siseneda ja enda vaate ekslikkust tunnistada.

    Üldjoontes on pensionifondide tootlust mõjutanud viimase 5a jooksul väga oluliselt ühekordsed faktorid. Neid ei tohiks üldistada fondide pikaajalist tootlust hinnates, aga üldistatakse ikkagi. Kui need elimineerida, siis turu peksupoisid ei näe enam nii hullud välja ja pailapsed tunduvad rohkem keskmikena. Aga ma ei taha neid detaile siinkohal detailselt lahata. Lihtsalt, et need on olulisemad kui 99% inimesi arvata oskab.

  8. #2268
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    aktsiaturud juba ropud kallid imho...mingi rewardi/riski suht juba suht kohtuv, seega rahas istumine ei pruugigi kõige hullem idee olla...Aga noh kui uus buum tuleb siis ta kerib siit edasi...

    Ühesõnaga nagu ma jutust aru sain, siis odaval auto kasko on mõttetu? Ja oleks mõtekam välja osta, et kaskost pääseda?

  9. #2269
    Vana Tegija Kasutaja LuuK avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    1 138

    Re: majanduse offtopic

    mul liikusid inimesed lhvsse kuna swedi tasud pidid hirmus suured olema. mingi ajupesu?

  10. #2270
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    aktsiaturud juba ropud kallid imho...mingi rewardi/riski suht juba suht kohtuv, seega rahas istumine ei pruugigi kõige hullem idee olla...Aga noh kui uus buum tuleb siis ta kerib siit edasi...

    Ühesõnaga nagu ma jutust aru sain, siis odaval auto kasko on mõttetu? Ja oleks mõtekam välja osta, et kaskost pääseda?
    Priva - Sõltub, kas sa sõita oskad. Mul on 15a olnud load ja pole õnnestunud ühtegi kriipsu ühelegi autole omal süül teha. Mina küll kaskot maksta ei raatsi. Aga mõnel udupeal või tütarlapsel võib iga poole aasta tagant üks vops ette tulla. Kasko häda on, et ta mõõdab kõigile võrdselt, arvestades mootori mahtu ja täielikult ignoreerides sõiduoskust, kogemust ja senist track recordit. Praegu autokooli lõpetavale naisele autot andes teen sinna kindlasti kasko peale.

  11. #2271
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas LuuK Vaata postitust
    mul liikusid inimesed lhvsse kuna swedi tasud pidid hirmus suured olema. mingi ajupesu?
    Tasud on avalikud ja hinnakirja järgi on haldustasud LHV fondidel kõige kõrgemad.

  12. #2272

    Re: majanduse offtopic

    Mina pooldan kaskot näiteks, hoolimata kas auto liisingus v välja ostetud. Jutt ei käi muidugi paarituhandeste autode pihta vaid mid+ hinnaga.

    Mul on näiteks kaks korda sõidetud parklas sisse, nii et ei tuvasta süüdlast. Korra kusagil hoovis samamoodi. Kolm aastat tagasi varastati Jurmalas kogu auto ära, pidin küll 15% hüvitama, aga ikka väga suur vahe 100%-ga. Et sõiduoskus ei puutu siin asjasse alati. Tagab miski meelerahu ka pealegi.

  13. #2273
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Kui enda rahakotile sobiva auto ostad siis meelerahu ilma kaskota juba tagatud.

  14. #2274
    Vana Tegija
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 402

    Re: majanduse offtopic

    Kes võitis kõige rohkem Kreeka kriisist? Eraisikud ja investorid hävisid ning pangad ja Saksamaa said kopsakad rahad?

  15. #2275
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Noh auto peaks ideaalis olema selline, et kui puruks sõidad v ära varastatakse siis ostad probleemideta kohe uue nagu lapaka nt..
    Aga kui juba kasko niikuiniii panna, siis liising soodsa intressiga ajas hajutatatult soodne ja polegi nii kirves
    Ja kõik me pole tolmuahvid, kes oma rahale 100% tootlusega rakenduse leiame:)

  16. #2276

    Re: majanduse offtopic

    Keegi sai sitast lahti ja keegi veel suurema sita kaela

    http://forte.delfi.ee/news/tarkvara/....d?id=66860073

  17. #2277
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    alla 5keur jääkväärtusega autole ei pea üldse enam ka liisides kaskot muretsema, küsi oma liisingufirmalt üle. lepingutasusid ja intresse annab alati väiksemaks rääkida, loll on see kes esialgse pakkumise kohe vastu võtab, ma ootasin ca nädala, siis helistasin/kirjutasin tagasi, et kuulge, see on ikka oluliselt kallim kui see või too pakkuja ja tuli hoopis teine jutt ja sain ka lepingutasu 20% odavamaks...

  18. #2278

    Re: majanduse offtopic

    Mis te sellest arvate? Keegi luges ka tervikliku artiklit sellest paberkandjal?

    http://www.ap3.ee/article/2013-10-08...tsapokalupsise

  19. #2279
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: majanduse offtopic

    ( Click to show/hide )

  20. #2280
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    kui US Treasury defaultib, on maailma finantssüsteem külili. Sellest saab isegi USA Kongress aru. Nad kemplevad seal veits, aga jõuavad kokkuleppele. Seda pole mõtet edasi analüüsida.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES