Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 115, kokku 129 EsimeneEsimene ... 1565105113114115116117125 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 281 kuni 2 300, kokku 2569
  1. #2281

    Re: majanduse offtopic

    http://arileht.delfi.ee/news/uudised....d?id=66866335

    Kui 5 milliga pääseb, siis on riik (maksumaksja) isegi kergelt pääsenud.


    Üldse see nö. ühistranspordi laustoetamine on minu jaoks müstika:


    http://www.saartehaal.ee/2013/07/13/...-veotellimust/
    http://www.postimees.ee/1298678/mkm-...ega-suurenenud

    Huvitav paljud mandrieestlased või turistid jätaksid Saaremaale minemata üksnes sellepärast, et ülevedu oleks praefusest näiteks kolm korda kallim?

  2. #2282
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    http://arileht.delfi.ee/news/uudised....d?id=66866335

    Kui 5 milliga pääseb, siis on riik (maksumaksja) isegi kergelt pääsenud.
    Ma arvan, et oluline

    Üldse see nö. ühistranspordi laustoetamine on minu jaoks müstika:


    http://www.saartehaal.ee/2013/07/13/...-veotellimust/
    http://www.postimees.ee/1298678/mkm-...ega-suurenenud

    Huvitav paljud mandrieestlased või turistid jätaksid Saaremaale minemata üksnes sellepärast, et ülevedu oleks praefusest näiteks kolm korda kallim?
    IMO on põhiline ikka see, kuidas see hind Saarlasi endid mõjutab ja nende elukvaliteeti.

  3. #2283

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    IMO on põhiline ikka see, kuidas see hind Saarlasi endid mõjutab ja nende elukvaliteeti.
    Arvestades seda, et eksisteerib mingi x% saarlasi, kes aasta jooksul kordagi mandril ei käi oli eelmise aasta dotatsioon ümmarguselt 500 eurot saarlase kohta. Terve Eesti mõistes tähendaks see seda, et transpordidotatsioonid moodustaksid 10%+ meie riigieelarvest.

  4. #2284

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Arvestades seda, et eksisteerib mingi x% saarlasi, kes aasta jooksul kordagi mandril ei käi oli eelmise aasta dotatsioon ümmarguselt 500 eurot saarlase kohta. Terve Eesti mõistes tähendaks see seda, et transpordidotatsioonid moodustaksid 10%+ meie riigieelarvest.
    väga meelevaldne võrdlus.

  5. #2285
    Grinder Kasutaja TaistoJ avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Võru
    Postitusi
    788

    Re: majanduse offtopic

    Oskab keegi lihtsalt öelda, kuidas kinnisvara hindadega hetkel on?
    http://www.kv.ee/?act=index.main

    Selle tabeli põhjal oleks nagu viimase aja kõrgeim hinnatase? Kui jah, siis tasuks oodata hindade alanemist?

  6. #2286

    Re: majanduse offtopic

    Võta pikemaajaline chart, sealt näeb, et paisumiseks on veel oi-oi, kui palju ruumi.

  7. #2287

    Re: majanduse offtopic

    KV.EE Indeksi sünnipäev on 18.02.2008.

    Kui nüüd hetkel on see indeks 64, siis ma ennustan, et hindade alanemist annab ikka päris kaua oodata. Muidugi selle indeksi põhjal on erilised koomikud need, kes räägivad meedias mingi uue buumi kohe-kohe saabumisest.

  8. #2288
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas TaistoJ Vaata postitust
    Oskab keegi lihtsalt öelda, kuidas kinnisvara hindadega hetkel on?
    http://www.kv.ee/?act=index.main

    Selle tabeli põhjal oleks nagu viimase aja kõrgeim hinnatase? Kui jah, siis tasuks oodata hindade alanemist?
    ÄP kirjutas (tho ainult Tallinna kohta), et hinnad on hetkel peaaegu buumieelsel tasemel, aga ei oodata hinnatõusu enne uut aastat. Kui huvi, võin saata artikli.

  9. #2289
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Oskab keegi lihtsalt öelda, kuidas kinnisvara hindadega hetkel on?
    http://www.kv.ee/?act=index.main

    Selle tabeli põhjal oleks nagu viimase aja kõrgeim hinnatase? Kui jah, siis tasuks oodata hindade alanemist?
    Hinnad on suht p-s. Mingi Kalamaja 30 ruuduse eest küsitakse nt 80keuri
    buumiaegsete hindadeni oleme kindlasti jõudnud(kesklinn,kopli,kristiine), ainult selle vahega, et saasta eest (põllukrundid jms) selliseid hindu ei maksta

  10. #2290
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Selleks, et hinnad oleksid reaalhindades võrreldavad 2007 tasemega, peaks nominaalhindadele lisama ca. 20%. See on siis vahepealne kumulatiivne inflatsioon.

    Lisaks tuleks faktorina sisse financing cost. Ehk kui 4% euribori korral on mingi objekti hind 100k, siis 0.5% euribori korral võib sama objekti võrreldav hind olla vabalt 120-130k. Täna on 5-10 aastaks euribor võimalik lukku panna väga madalal tasemel, kui on olemas nägemus, et intressid peaksid tõusma.

    Need faktorid kokku ja selleks, et hinnad oleks võrreldaval tasemel reaalhindades ("in real terms"), peaks nominaali järgi jõudma hinnad 40-50% kõrgemale 2007 a. tasemest.

  11. #2291

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Hinnad on suht p-s. Mingi Kalamaja 30 ruuduse eest küsitakse nt 80keuri
    buumiaegsete hindadeni oleme kindlasti jõudnud(kesklinn,kopli,kristiine), ainult selle vahega, et saasta eest (põllukrundid jms) selliseid hindu ei maksta
    privador, mis teema sul Kalamajaga on? Ennemgi oled seda korduvalt maininud. Kusjuures imo vähemalt osa sellest on ideaalne koht elamiseks. Kesklinn käe-jala juures ja pole isegi 1/10 sellest möllust, mis seal toimub. Mina elasin seal 1998-2002 ja vähemalt korra nädalas käisin seal kuni 2007, kuid tõenäoliselt on ajad muutunud. Igatahes 97 lõpus või 98 alguses müüsid naise vanemad oma lasnaka korteri maha ja ostsid Kalamajja endale 180k eest ning pojale 60k eest korteri. Täpselt sama summa oleksin mina pianud 2002 välja käima oma kahetoalise üürika eest. Sinu hinnataseme teema jutust lähtudes peaks naise vanemate ostetud korterid praegu väärt olema umbes 200k ja minu endine üürikas mingi 100k. 2007 oleks ma sind uskunud, kuid 2013 mitte. Ainult kõrgeima hinnataseme kvintiili puhul vastab su jutt tõele.

  12. #2292
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: majanduse offtopic

    mina näiteks ei ostnud endale korterit selle põhjal, et kas on turg madalseisus või mitte. Mul oli lihtsalt vajadus ja võimalused ning ma ei näinud probleemi miks ma ei peaks seda tegema. Eks natuke põhimõtteline teema ka, et kui ma iga kuu nagunii pean maksma, siis lõpuks võiks see vara enda omaks ka saada. Vaadates praeguseid üürihindasi, siis tundub, et vale otsus mul kindlasti ei olnud.

  13. #2293

    Re: majanduse offtopic

    muidugi, maksad yyri sama palju kuus v6i isegi rohkem kui pangalaenu

  14. #2294

    Re: majanduse offtopic

    No sellega ongi see et üür on suurem kui laen tihtipeale. Aga maru keeruline on 20 protsenti sissemaksu palgast kõrvale panna.

  15. #2295
    Pokkerihai
    Liitus
    Sep 2010
    Postitusi
    1 617

    Re: majanduse offtopic

    Mida targemad litcoinist arvavad?

  16. #2296

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
    No sellega ongi see et üür on suurem kui laen tihtipeale. Aga maru keeruline on 20 protsenti sissemaksu palgast kõrvale panna.
    Kui oled alla 30 aasta vana, siis saad ka 10% sissemaksuga ja ülejäänud 10% käendab Credex. Vähemalt SEB-s selline võimalus. Teistest pankades pole veel uurinud, sest korteri ost suure tõenäosusega plaanis järgmise aasta esimeses kvartalis.

  17. #2297
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Tuttav tegeleb üüripindade äriga. Iga aasta pm ostab uue korteri paneb üürniku sisse ja üürnik maksab pm 10 aastaga objekti välja-easy money. Raha saab pangalt. Objekte valib hoolikalt ja pm ostab sellise hinnaga et kohe saaks sarnase hinnaga ka lahti-ehk siis turuhinnast odavamalt. Kui objektilt 10% tootlust ei saa siis pass
    Nüüd juba kirub veidi turgu sest turule on tekkinud palju tegelasi, kes ostavad kortereid välja üürimiseks ja bidivad korterite hinnad ülesse. Samuti nn wannabe tegelasi, kes ostavad kv-aga tootlus selle pealt ehk 2-3%. Seega on sõber hakanud ostma nn raskeid objekte-kaasomandis, äripinnad, pankrotivarad jne, mida mainstream ei jälgi

  18. #2298
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    sellise skeemi eelduseks on muidugi maksude maksmata jätmine

  19. #2299
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Rage Vaata postitust
    sellise skeemi eelduseks on muidugi maksude maksmata jätmine
    ja isegi siis tundub "üürnik maksab pm 10 aastaga objekti välja" kahtlasevõitu

  20. #2300
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Kas keegi eraisikutest üldse makse maksab sellise asja pealt? :D

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 3 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 3 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES