Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 123, kokku 129 EsimeneEsimene ... 2373113121122123124125 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 441 kuni 2 460, kokku 2569
  1. #2441
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    326

    Re: majanduse offtopic

    Kui aastas tekib vaba raha umbes 5-7k€ kas siis oleks mõistlikum tagasi maksta kodulaenu või investeerida see raha näiteks erinevatesse fondidesse? SEB-s on investorkaitsega investeerimishoiused, mille tootlikus pole ilmselt küll kõige suurem, aga investeerimiskaugele inimesele tundub olevat hea valik? Kuna niisama pole mõtet seda raha kontol hoida siis kumb investeering võiks olla kasumlikum?
    Laenujääk 89k€ ja 30a. Intress 1,85% + euribor(tänase seisuga kokku 2,258%)

  2. #2442
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Pane Isepankurisse seal tootlus 10%+
    Inv hoiused on bs sealt tootlus ehk 0-2%

  3. #2443
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas IsandJoberst Vaata postitust
    Kui aastas tekib vaba raha umbes 5-7k€ kas siis oleks mõistlikum tagasi maksta kodulaenu või investeerida see raha näiteks erinevatesse fondidesse? SEB-s on investorkaitsega investeerimishoiused, mille tootlikus pole ilmselt küll kõige suurem, aga investeerimiskaugele inimesele tundub olevat hea valik? Kuna niisama pole mõtet seda raha kontol hoida siis kumb investeering võiks olla kasumlikum?
    Laenujääk 89k€ ja 30a. Intress 1,85% + euribor(tänase seisuga kokku 2,258%)
    Investeerimise koha pealt mina olen nii aru saanud, et kui oled rahul börsi keskmise tootlusega (10-12% aastas), siis selle saavutamiseks sa võidki olla investeerimiskauge inimene. Ja ostes indekseid (nt S&P 500 - sisaldab endas 500 USA suure-tuntud firma aktsiaid) peaks tegemist olema ka üsna turvalise investeerimisvormiga minu arust.

    Vaadates näiteks S&P 500 lifetime graafikut: kõige hullem 'downswing' oli tipust @ 2007 oktoober ($1,562) kuni 2009 märts ($683) ehk siis 56% häving. Tänaseks hind uues tipus - $1,863.


    Ehk siis pokkerimängija seisukohalt ma ei näe pointi mingitel investorkaitsetel ja pangahoiustel üldiselt - oskad raha kaotamisega nagunii juba toime tulla, tunned EV mõistet ja ei paanitse ja lange depressiooni kui väikse swongi sisse viskab. Minu arusaama järgi need investorkaitsed jms mõeldud mingitele 45a koduperenaistele kelle jaoks 100-eurone kaotus aktsiaturul juba hirmus paanika, ja selle eest nad tõenäoliselt maksavad ka %-des korralikult vahelt.

    Muruntau oma päevikus kirjutas ka hiljuti mitu postitust suht samal teemal - uuri kui viitsimist on.

    NB! Ma olen ka antud valdkonnas donk kes tegi oma esimesed aktsiaostud vähem kui aasta tagasi ja kõik teadmised pärinevad pmst siit foorumist tolmuahvi ja muruntau postitustest. Ehk siis ära jumala eest minu postituste järgi midagi ostma hakka, lihtsalt panin oma mõtted kirja seniks kuni tuleb mõni targem mees kes mind parandab :D

  4. #2444
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: majanduse offtopic

    Ma ei tea, praegu S&P EFT'i osta, kui plaaniks on pikemaajaline hoiustamine, ei tundu vähemalt mulle küll väga hea mõte. Ega see upswing mis praegu toimub ei jää ju igavesti kestma ning varem või hiljem käib (kasvõi graafikul olevat trendi vaadates) jälle uus pauk ära. Ma pigem ootaks paar-kolm aastat ja re-evaluate'ksin.

    Just my 2 cents.

  5. #2445
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Toit tõuseb mingi 10% aastas kõik kallineb kohutavalt.
    Kui tegelikut nii väike summa siis ei maksaks laenu tagasi ja isegi vb tarbiks just raha odavnemise tõttu(põnev reis,hobi vms) emotsioonid ka +ev
    Või investeeriks kuhugi idufirmasse, millest pisiab 10keurisest rahasüstist

  6. #2446

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Toit tõuseb mingi 10% aastas kõik kallineb kohutavalt.Kui tegelikut nii väike summa siis ei maksaks laenu tagasi ja isegi vb tarbiks just raha odavnemise tõttu(põnev reis,hobi vms) emotsioonid ka +ev
    Või investeeriks kuhugi idufirmasse, millest pisiab 10keurisest rahasüstist
    millest sa räägid?

    nt THI on alates 2008 tõudnud 15%.
    Viimati muudetud karupoeg poolt : 27.04.14 at 13:34

  7. #2447
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    10%+ jah...
    Käin ühes söögikohas söömas-krooniaja lõpus maksis praad 35eeki, nüüd 7-8 euri(üle 100egu)

  8. #2448

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    10%+ jah...
    Käin ühes söögikohas söömas-krooniaja lõpus maksis praad 35eeki, nüüd 7-8 euri(üle 100egu)
    nagu mingi turumutt

    Seda ei arva, et tegemist võiks olla asutuse muutunud hinnapoliitika, mitte hindade üldise tõusuga?

  9. #2449

    Re: majanduse offtopic

    kurat, privador sa oled ju tark mees, endal ei ole häbi nii lolle lauseid öelda? Ma saan aru kui mingi 70 aastane memm niimoodi heietab, aga täiskasvanud mees... eriti pokkerimängija, kes võiks nagu teha oma peas paar lihtsalt matemaatilist kalkulatsiooni.

  10. #2450
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    ah tõesti ei viitsi vaielda

  11. #2451

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    ah tõesti ei viitsi vaielda
    Privador, see ei ole vaidlus. See on see, et 1 inimene on loll ja teine juhib sellele tähelepanu. Sul ei ole ning sul ka ei teki ühtegi valiidset argumenti oma eelnevalt öeldu kaitseks. Mitte kunagi. Punkt.

    Seda imestamapanev on, et selline jama tuleb sinu suust.

    Lisan veel juurde, et sa ajad sellist juttu majandusteemas ja sellepärast on vajalik, et keegi tuleks ja juhiks tähelepanu, et sellise venna juttu ei tasu just kõige tõsisemalt võtta.
    Viimati muudetud karupoeg poolt : 27.04.14 at 14:02

  12. #2452
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: majanduse offtopic

    krooniajast siiamaani ainult ühes kohas söömas käinud. huvitav huvitav...
    vahetevahel käid tallinnas pokkerit mängimas ju, siis oled kaasa ostnud?

  13. #2453
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Heh loomulikult mingi asutuse poliitika hinna kujundamisse võib olla moonuatatud, arvad et ma võrdustan seda üldise indeksiga?
    Edu sulle seosete leidmisel...

  14. #2454
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: majanduse offtopic

    teemasse ka. SEB fondidesse ei ole ma mitte midagi investeerinud. Lihtsalt isegi kohalikul turul on palju korralikemate tulemustega fonde.

  15. #2455
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: majanduse offtopic

    ma ei ole kindel, kas tolmuahv ja muru isepankurist juba rääkinud on aga oleks huvitav nende arvamust kuulda.

  16. #2456

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Heh loomulikult mingi asutuse poliitika hinna kujundamisse võib olla moonuatatud, arvad et ma võrdustan seda üldise indeksiga?
    Edu sulle seosete leidmisel...
    kuule kui vana sa oled?

    Ole mees ja lepi sellega, et sul jooksis kokku ning üritasid oma rumalust kaitsta veel hullema rumalusega, mitte ära tule lapse kombel vastu äsama.

    Su väide, et toit kallineb 10% aastas oli vale.
    Su näide või fakt oma väike kaitsmiseks ei päde. Kõik. Punkt

    aga jätka ja tule ütle veel midagi lahedat, kõva mees.

  17. #2457
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    kuule kui vana sa oled?

    Ole mees ja lepi sellega, et sul jooksis kokku ning üritasid oma rumalust kaitsta veel hullema rumalusega, mitte ära tule lapse kombel vastu äsama.

    Su väide, et toit kallineb 10% aastas oli vale.
    Su näide või fakt oma väike kaitsmiseks ei päde. Kõik. Punkt

    aga jätka ja tule ütle veel midagi lahedat, kõva mees.
    Snickers?

  18. #2458

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
    Snickers?
    kuluks ära küll vist jah.

  19. #2459
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Chill out, privador on vahest lihtsalt real-life troll, kes aeg-ajalt kehastub nn 50a Maimuks Kapa-Kohilast (DUCWIDT?) :)

  20. #2460
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    326

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Investeerimise koha pealt mina olen nii aru saanud, et kui oled rahul börsi keskmise tootlusega (10-12% aastas), siis selle saavutamiseks sa võidki olla investeerimiskauge inimene. Ja ostes indekseid (nt S&P 500 - sisaldab endas 500 USA suure-tuntud firma aktsiaid) peaks tegemist olema ka üsna turvalise investeerimisvormiga minu arust.

    Vaadates näiteks S&P 500 lifetime graafikut: kõige hullem 'downswing' oli tipust @ 2007 oktoober ($1,562) kuni 2009 märts ($683) ehk siis 56% häving. Tänaseks hind uues tipus - $1,863.


    Ehk siis pokkerimängija seisukohalt ma ei näe pointi mingitel investorkaitsetel ja pangahoiustel üldiselt - oskad raha kaotamisega nagunii juba toime tulla, tunned EV mõistet ja ei paanitse ja lange depressiooni kui väikse swongi sisse viskab. Minu arusaama järgi need investorkaitsed jms mõeldud mingitele 45a koduperenaistele kelle jaoks 100-eurone kaotus aktsiaturul juba hirmus paanika, ja selle eest nad tõenäoliselt maksavad ka %-des korralikult vahelt.

    Muruntau oma päevikus kirjutas ka hiljuti mitu postitust suht samal teemal - uuri kui viitsimist on.

    NB! Ma olen ka antud valdkonnas donk kes tegi oma esimesed aktsiaostud vähem kui aasta tagasi ja kõik teadmised pärinevad pmst siit foorumist tolmuahvi ja muruntau postitustest. Ehk siis ära jumala eest minu postituste järgi midagi ostma hakka, lihtsalt panin oma mõtted kirja seniks kuni tuleb mõni targem mees kes mind parandab :D
    Tänud vastuse eest! Uurin natuke investeerimisfoorumeid, saan asjad selgemaks enda jaoks.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 6 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 6 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES