Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 25, kokku 129 EsimeneEsimene ... 1523242526273575125 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 481 kuni 500, kokku 2569
  1. #481
    Klubi Liige Kasutaja Tarq666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu, Jõhvi
    Postitusi
    814

    Re: majanduse offtopic

    ...Ja elu ongi ebaõiglane. Kellele jagatakse mõistust, kellele praktilisi oskusi, kellele tahtejõudu jne. Sinu edu siin maailmas sõltub Sinu isikulistest võimetest ja õnnest. Süsteem, milles me elame on konkurentsi süsteem ja siin on paratamatu, et osadel läheb sitasti (enamus) ja teistel paremini (vähemus). Me kõik täidame mingit rolli siin elus. Tuleb aru saada, kes Sa oled ja mida Sa oma elult tahad. Kõik see, mida Sa oma elult tahad tuleb Sul endal välja teenida, kui just õnn ei naerata (juhtub harva). Kui Sa avastad, et Sa pole võimeline siin ilmas toime tulema või Sa ei taha edasi elada nii nagu siiani, siis sa pead leidma oma olukorra jaoks lahenduse. Sa kas muutud või sured õnnetuna. Lõppkokkuvõttes on see Sinu elu, mille jaoks Sa teed oma valikud.

    Mina pole oma eluga rahul, aga ma pingutan oma rutiinse töökoha "näruse" palga eest selle nimel, et olla oma elus kasvõi mõni aastagi õnnelik. Tahan olla vaba kohustustest, reisida ja maailma näha. Ja ma teen oma plaani teoks. See, mida keegi elult tahab jääb ta enda otsustada, sest inimesed on erinevad. Kõik näevad maailma oma mätta otsast ja suhtuvad teistesse vastavalt oma äranägemise järgi. Minu soovitus on õppida tundma iseennast ja hinnata objektiivselt oma elu ja tulevikku. Näiteks pere loomise mõttest ma olen hetkel loobunud, kuna tõenäosus on väike, et ma suudan pakkuda materiaalset kindlustatust oma lastele ja naisele terveks eluks. Samuti ma tunnen, et ma ei kuulu siia inimese välja mõeldud ühiskonda olemaks osake sellest. Ma lähen oma teed ja eks näis, mis elu mu teele toob. Seniks aga edu teile kõigile siin elus vastu pidamiseks, ning jõudu ja jaksu oma eesmärkide saavutamiseks.

  2. #482
    Jube Noob Kasutaja phenomenon avatar
    Liitus
    Nov 2011
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    196

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Tarq666 Vaata postitust
    ...Ja elu ongi ebaõiglane. Kellele jagatakse mõistust, kellele praktilisi oskusi, kellele tahtejõudu jne. Sinu edu siin maailmas sõltub Sinu isikulistest võimetest ja õnnest. Süsteem, milles me elame on konkurentsi süsteem ja siin on paratamatu, et osadel läheb sitasti (enamus) ja teistel paremini (vähemus). Me kõik täidame mingit rolli siin elus. Tuleb aru saada, kes Sa oled ja mida Sa oma elult tahad. Kõik see, mida Sa oma elult tahad tuleb Sul endal välja teenida, kui just õnn ei naerata (juhtub harva). Kui Sa avastad, et Sa pole võimeline siin ilmas toime tulema või Sa ei taha edasi elada nii nagu siiani, siis sa pead leidma oma olukorra jaoks lahenduse. Sa kas muutud või sured õnnetuna. Lõppkokkuvõttes on see Sinu elu, mille jaoks Sa teed oma valikud.

    Mina pole oma eluga rahul, aga ma pingutan oma rutiinse töökoha "näruse" palga eest selle nimel, et olla oma elus kasvõi mõni aastagi õnnelik. Tahan olla vaba kohustustest, reisida ja maailma näha. Ja ma teen oma plaani teoks. See, mida keegi elult tahab jääb ta enda otsustada, sest inimesed on erinevad. Kõik näevad maailma oma mätta otsast ja suhtuvad teistesse vastavalt oma äranägemise järgi. Minu soovitus on õppida tundma iseennast ja hinnata objektiivselt oma elu ja tulevikku. Näiteks pere loomise mõttest ma olen hetkel loobunud, kuna tõenäosus on väike, et ma suudan pakkuda materiaalset kindlustatust oma lastele ja naisele terveks eluks. Samuti ma tunnen, et ma ei kuulu siia inimese välja mõeldud ühiskonda olemaks osake sellest. Ma lähen oma teed ja eks näis, mis elu mu teele toob. Seniks aga edu teile kõigile siin elus vastu pidamiseks, ning jõudu ja jaksu oma eesmärkide saavutamiseks.
    Tundub nagu mingi enesetapu-hüvastujätu kiri. LOL

  3. #483

    Re: majanduse offtopic

    Te siin räägite, et Eestis elatakse vaeselt. Läänes on lausa popp vaene välja näha ja selle peale ei lähe mitte vähe raha:
    http://www.details.com/culture-trend...-status-symbol

  4. #484
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    räägiks parem viimase nädala meedia paanikast ja eurotsooni kokku kukkumisest?

  5. #485
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Appi vaatasin just et kui sulle makstakse 1000eurot palka siis tööandja käib välja 1 714,99 euri !!!
    Pole see väikeettevõtja töö samuti meelakkumine.
    Palgafond: 1 714,99
    Sotsiaalmaks: 421,09
    Töötuskindlustusmakse (tööandja): 17,86
    Brutopalk: 1 276,03
    Kogumispension (II sammas): 12,76
    Töötuskindlustusmakse (töötaja): 35,73
    Tulumaks: 227,54
    Netopalk (2011): 1 000,00


    Mõelge nüüd, kui sa teed midagi ja maksad kõik palgaks ära siis sisuliselt 70% läheb riigile...päris karm

  6. #486

    Re: majanduse offtopic

    Privador maailma avastamas.

  7. #487
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
    Peab ikka kuradi hea ladu olema kus niipalju palka saab. Pakun vana hea sõbrale kõvatamine aka. jaga kahega ja sellest neto.
    Mõtlesin ka, et kas see 1.4k€ leti tagant includeb mingeid intiim teenuseid ka.
    wp igatahes. Ma ise õppisin Paide kutsekas laomajandust ja eriti ei mäleta kyll, et madalama astme mingitel laotöötajatel siuksed palgad oleks. Well done igatahes.

  8. #488

    Re: majanduse offtopic

    2kki ta oligi "boss" kelle all töötas 2-3 laotöölist ning ytles kust riiulist suhkur võtta ja kuhu viia :)

  9. #489
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: majanduse offtopic

    Siis muidugi selge jamh.

  10. #490

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Rage Vaata postitust
    räägiks parem viimase nädala meedia paanikast ja eurotsooni kokku kukkumisest?
    Paluks ka asjalikke nõuandeid? Nimelt mulle helistas ema, kes uuris, et mida eurode eest osta, dollareid või kulda?
    Pakkusin, et dollarid langevad koos euroga, tuleb vana hea rubla lõpuaeg kätte, kus poest osteti kõike mis kätte jäi, peaasi et rahast lahti saaks.
    Aga mis oleksid Teie valikud, muidugi juhul kui euro peaks kukkuma kohe-kohe? Kuhu investeerida väiksemad summad, mille eest kinnisvara osta ei saa?

  11. #491

    Re: majanduse offtopic

    Just. Mida teha, ütleme 5000 euro vaba rahaga.

  12. #492
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Kui võtta view, et euro läheb vastu taevast, siis ostke USDi. Kõik teised varaklassid on riskantsemad selle stsenaariumi korral. Eriti kui teie eesmärk on vara säilitada, mitte kasvatada. Kulla jms sodiga võib kaasa saada ka riske, mida ei tahtnud otseselt võtta. Näiteks et midagi ei juhtu ja kulla mull läheb lõhki ja saate -40% kuu ajaga. Kui pask siiski venti läheb, siis kuld võib ka hästi performida, aga see pole garanteeritud stsenaarium. USD vs EUR oleks sel juhul safe bet.

  13. #493
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Aga mida härrad majandusteadlased jeenist arvavad, tegemist ju väga stabiilse ja tugevneva valuutaga

    Langevasse usa dollarisse investeerimine tundub minule kui võhikule natukene arusaamatu

  14. #494
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Kui EUR kotti läheb, siis sobib ka jeen end selle vastu kaitsmisel. Lihtsalt tera eksootiline valuuta on ja oma ajalooliste eripärade tõttu ei pruugi investorid tingimata kõigist sellega seotud riskidest teadlikud olla. Näiteks ei koti kedagi, et Jaapani võlg/SKP on üle 220%. Samal ajal kui Itaalia ja Kreeka puhul tekitas paanikat üle 120% minek. Itaalia oli veel mõned kuud tagasi "safe bet".

    Üldiselt on ebatõenäoline, et EUR kotti lastakse. See põhjustaks WW2 tüüpi pasatormi ja absoluutselt kõigi keskpankade huvides on seda ennetada. S.h. ECB ja Fed.

  15. #495
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: majanduse offtopic

    Ehk paanikaks pole põhjust kui suuremad vabad summad käes hetkel?

  16. #496
    Lingiparandaja
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Palmi talu
    Postitusi
    3 275

    Re: majanduse offtopic

    Kui oleks juba paanikaks põhjust, siis oleks juba hilja anyway. Aga võib vist nii öelda, et targem on riske hajutada...

  17. #497
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Kui lihtsalt cash kontol on, siis ma hajutaks jah veits erinevate valuutade lõikes. Aga peamine riskikoht on ka see, kus raha hoida.

  18. #498

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maxi Vaata postitust
    Linnas elasin siis mingil hetkel oli ka umbes selline seis, et tööle oleks saanud maksimasse või tehasesse liinitööliseks.
    Mis Maximas töötamine halb on? Või Selveris? Lähed teed seal korralikult tööd ja näitad tööandjale, et potentsiaali on rohkemaks, kui kassas istuda, siis saad arvatavasti aasta pärast vahetuse vanemaks või mõne muu parema töö peale.
    Ma oma kodu Selveris ikka imestan, kuidas ca 80% kassapidajaid on alatasa tusased ja jääb mulje, nagu mina oleks milleski süüdi, kui õhtul lähen ostma. Tee oma tööd korralikult ja isuga, siis küllap on sellel ka pikemas perspektiivis paremad tulemused. Need kassapidajad, kes läbi aastate on seal normaalsed tundunud on tänaseks päevaks kõik sinised ürbid selga saanud (ma eeldan, et vahetuse vanemad or smth).
    Sama põhimõte kehtib igas elu valdkonnas - tee tööd, näita initsiatiivi ja küll tulevad ka paremad palgad ja muud tingimused. Ega pokkeris ei alustata kohe mid-stakest vaid grinditakse microt.

    ok2aa kirjutas kunagi ühes teemas hästi töökusest/edasijõudmisest (võin natuke puusse panna), et inimene kelle alluvusse ta läks tööle sai kaks aastat hiljem ok2aa enda käest vallandamise teate.

    Jah, on inimesi, kellel juba sündides on väga väike eelis jõudmaks kaugele, aga valdava enamuse jaoks on siiski töökus palju suuremaks takistuseks. Teisi kiruda on alati kergem, kui enda tegude eest reaalselt vastutust kanda.

  19. #499
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    Olen Selveris töödanud kassiirina.. tõesti ütlen, seal ei ole mingit perspektiivi kuhugi edasi jõudmiseks.. sinu ülemuseks on vanemkassiir või nö vahetuse ülem, suhteliselt täpselt sama tumba nagu enamik keskmisi ülemusi, kui oled kena naisterahvas vms siis on lootust saada infolauda tööle, muidu võid olla parimal juhul vanemkassiir või kauba välja jaotaja, lihaleti teenindaja või miskit laopoolel, palk muutub sul vast mõnes protsendis ainult nende kohtade vahetamises...

    samas olgem ausad... IT alal läksin tööle sedasi, et sebisin ennast kuidagi tudengina vestlusele, vestlusel ütlesin suht kiirelt otse välja, et ma pole elusees seda asja näinud ega katsunud, põgusalt koolis on räägitud mis see Oracle on, aga kindlasti tunnen väga huvi ja tahaks õppida ja sel alal edasi jõuda ning suutsin nad ära rääkida, et ärgu võtku kohe tööle, andku parem juhendaja ja arvuti ja ülesanne, et teen 1-2 kuud tasuta nö praktikat ja peale seda räägime edasi, kas saan tööle või mitte.

    tulemus: kahe kuu pärast võeti täiskohaga tööle ja saadeti koolitustele jms asjadele vaja,
    2,5 aasta pärast pakuti sama tiimi juhi kohta kus alustasin,
    muu hulgas olen ka koos juhatusega firma strateegiate jms otsustamiste juures osalenud,
    palga kolmekordistasin 3 aastaga.
    Viimati muudetud Rage poolt : 30.11.11 at 16:06

  20. #500

    Re: majanduse offtopic

    Rage, kui inimesel on mõistus peas ja töötahe olemas, siis saab igas asutuses kuhugi jõuda. Nagu sa ütlesid, et vahetuse ülemad on tumbad - ole siis ise mees ja tee seda tööd paremini. Ma tahtsingi öelda, et niisama käed puusas istudes ei jõuagi kuhugi, selleks on vaja natuke initsiatiivi näidata.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 5 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 5 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES