Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 27, kokku 129 EsimeneEsimene ... 1725262728293777127 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 521 kuni 540, kokku 2569
  1. #521
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maxi Vaata postitust
    Kuidas härrad majandusteadlased kommenteerivad?
    Ei saa mainimata jätta - ühes lauses lausa 2 peent teravust - "härrad" ja "majandusteadlased".

    Soovitan Lenini kogutud teoseid - seal ei jäeta kellelegi võimalust majanduse teemadel arutlemiseks ja raha jagatakse kõigile võrdselt.

  2. #522

    Re: majanduse offtopic

    See Swedi uudis on nonevent. 3-4% töötajate koondamist ja marginaalne ühekordne kulu hüvitiste näol, mis lubab edaspidi efektiivsemalt ja suurema kasumlikkusega tegutseda. Küllaltki standard reorganiseerimine. Swedbank on üks paremas seisus panku Euroopas üldse. See Läti või Leedu (või mõlema) paanikateema on umbes sama tõsiseltvõetav, kui kunagised Savisaare paanikahõiked Eesti krooni aadressil, et kohe devalveeritakse. Omajagu vanamutikesi käis valuutat vahetamas ja teenustasusid maksmas, ometi hääletavad nad Savika poolt edasi.

  3. #523
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maxi Vaata postitust
    http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=63229788

    Kuidas härrad majandusteadlased kommenteerivad?
    Palun, seltsimees: http://www.e24.ee/667806/swedbank-ko...us-pole-eesti/

  4. #524

    Re: majanduse offtopic

    http://www.tarbija24.ee/668434/ameti...12-euro-vorra/ - WOW, see on lausa uskumatuna tunduv 4,31% palgatõusu 4 aasta kohta ja see puudutab nii 100 000 töötajat.

    IA001: TARBIJAHINNAINDEKSI MUUTUS VŌRRELDES EELMISE AASTAGA --- Aasta
    2008 10.4
    2009 -0.1
    2010 3.0
    2011 4.2
    Mõõtühik: protsenti

  5. #525

    Re: majanduse offtopic

    Potsataja, mis point on sul pidevalt näidata, kui sitasti läheb? Kas sa oled tõepoolest nii kibestunud? Esiteks, see statistika on kõigile teada ja teiseks võiksid panna siis juba veidi pikema perspektiivi statistika, kus palk inflatsioonilt ja produktiivsuse kasvult vahepeal ka väga kaugele eest ära jooksis, muutes nii kohalikku majandust vähem konkurentsivõimeliseks. Selliste enda seisukohaga sobivate lõikude statistikast välja valimist nimetatakse manipuleerimiseks. Viimase 10 ja 20 aasta perspektiivis on Eestil väga hästi läinud, üks ajaloo suuremaid kriise ei ole seda muutnud.

  6. #526

    Re: majanduse offtopic

    Imo tundub see potsataja täpselt sellist "tüüpi" vana, kes seal postimehes/delfis kommentaarides ainult halavad kui persses kõik on, samas ise midagi teha ka ei viitsi ning loodavad, et kõik kukub sülle :/

  7. #527
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas leits Vaata postitust
    Imo tundub see potsataja täpselt sellist "tüüpi" vana, kes seal postimehes/delfis kommentaarides ainult halavad kui persses kõik on, samas ise midagi teha ka ei viitsi ning loodavad, et kõik kukub sülle :/
    just nimelt, lisaks sellele ei saa ta sa aru raskematest sõnadest i.e. statistika, inlfatsioon, produktiivsus jne. Tõeline eestlane - klaasi peal istus korraks kärbes ja juba on klaas pooltühi, kui mitte põhi juba paistmas pole.

  8. #528

    Re: majanduse offtopic

    welcome to the 30+.

  9. #529
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Võib vist üsna kindlalt väita, et ettevõtjad on käesoleva kriisi ajal olnud töötajatega uskumatult solidaarsed. Kuigi ettevõtete kasumid on endiselt 40-60% madalamal kui nad olid 2007. aastal (arvestamata ka inflatsiooni!) siis töötajate palka pole see mõjutanud ja nii keskmine palk kui ka miinimumpalk on kõigi aegade rekordtasemel.

    Võta see lähtepunktiks. Kuigi töötajate lisandväärtus omanike jaoks on kukkunud poole võrra, siis saavad nad ikka sama palju või rohkem palka. Kõlab peaaegu liiga hästi, et tõsi olla? Sotsialism, anyone?

  10. #530
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    On on olnud solidaarsed, lihtsalt rohkem töökohti ei anna koondada ja kulusid kärpida.

    http://www.stat.ee/29949 miinimumpalk eestis on väiksem kui poolas ja tüübid on õnnelikud et 12€tõstetakse, wtf

  11. #531
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maxi Vaata postitust
    On on olnud solidaarsed, lihtsalt rohkem töökohti ei anna koondada ja kulusid kärpida.

    http://www.stat.ee/29949 miinimumpalk eestis on väiksem kui poolas ja tüübid on õnnelikud et 12€tõstetakse, wtf
    Ühest küljest tundud sa arusaaja inimene olevat, aga teisalt paistab sul kõvasti raskusi olevat olukorra adekvaatse hindamise osas ja prevaleerib pime viha "tõusikute" ja "parempoolsete" (härrad) suhtes.

    Arvesta ikka sellega, kust me tuleme ja kuhu läheme. Poola ei olnud pool sajandit okupeeritud. Riik, mille koosseisust me tulime, maksab miinimumpalka €107 tänasel päeval. Leedust on miinimumpalk suurem ja Lätist, tõsi paar eurot väiksem. Mida sa nüüd öelda tahtsidki?

    Edit: Ma ise olen hingelt küllaltki sotsiaalse maailmavaatega ja pooldan igati ausat ja vennalikku kohtlemist, aga selline sisutu plämin häirib.

  12. #532

    Re: majanduse offtopic

    Kusjuures, seni kuni eurot ei olnud oli seda vingumist ka palju vähem seoses sissetulekute erinevusega. Palgaerinevused olid suuremad läänega võrreldes, aga elu tundus inimestele palju rohkem lille meenutavat, kuna võrdlemine oli ühe korrutustehte jagu raskem. Võiks siinkohas ehk järeldada midagi konverteerimistehte tegemise (lihtne korrutamine/jagamine) raskusastmest praeguste vingujate intelligentsuse kohta? (Ma tean, et olen m..n, vahest)

  13. #533

    Re: majanduse offtopic

    Väike mikro ja makro küsimus,

    0-5 õiget vastusvarianti
    Piirkasulikkus e maringaalkasulikkus MU
    a)on kogukasulikkuse muut tarbitava hüvise üheühikulise muudu korral
    b) võrdub TU/Q
    c) vrdub TU-ga kui nõudluskõver on sirgjoon
    d) võrdub TUa/Pa + TUb/Pb
    e) võrdub muutTU/muutQ*
    f) on tarbimise kasvades üldjuhul kasvav

    Teadjamad oskavad aidata?

  14. #534
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Ma oskaks küll vastata, kui küsimusest aru saaks. Jätad osad terminid selgitamata, mis ei ole standardsed, vaid meelevaldsed. TUa/Pa või muutTU/muutQ tüüpi lühendid ei pruugi ütelda midagi ka Harvardi doktorile, kui ta ei tea kohaliku õppejõu slängi. Ma arvan, et oskan neid enam-vähem lahti muukida, aga pole päris kindel.

    Arusaadavatest:
    a) Jah, on küll.
    b) kui kogukasulikkus on TU (total utility ilmselt) ja Q = quantity, siis MU ei võrdu TU/Q. Sellega saad avg U, mitte MU.
    c) Ei võrdu. Sirgjoone puhul MU=avg U, mitte TU.
    d) Ei saa terminitest aru
    e) Mida see tärn tähendab seal? [delta TU]/[delta Q]=MU peaks tõene olema muidu jah.
    f) Ei pruugi olla. Aga sõltuvalt tasemest võib õppejõud väita, et on. Praktikas tähendab, et kui sa ühele õllele teise peale jood, siis su rahulolu kasvab. Kui sa 15-ndat sisse vägistad, siis ei pruugi su rahulolu kasvada. Kui õppejõud tahab väita, et sa ei jooks vabatahtlikult 15-ndat õlut ja teeks seda vaid juhul, kui su MU kasvab, siis oleks tal praktikas õigus, aga mikroteooria järgi ei saa sellist eeldust luua. Vaakumis on vastus kindlalt "ei".

  15. #535
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Võib vist üsna kindlalt väita, et ettevõtjad on käesoleva kriisi ajal olnud töötajatega uskumatult solidaarsed. Kuigi ettevõtete kasumid on endiselt 40-60% madalamal kui nad olid 2007. aastal (arvestamata ka inflatsiooni!) siis töötajate palka pole see mõjutanud ja nii keskmine palk kui ka miinimumpalk on kõigi aegade rekordtasemel.

    Võta see lähtepunktiks. Kuigi töötajate lisandväärtus omanike jaoks on kukkunud poole võrra, siis saavad nad ikka sama palju või rohkem palka. Kõlab peaaegu liiga hästi, et tõsi olla? Sotsialism, anyone?
    2007 oli anomaalia. Iseloomustamaks praegust olukorda, sobib ühe ettevõtja "Äripäevas" ilmunud arvamus, et Eestile ei ole praegu majanduskasvu vaja. Kuna see tekitaks tööjõupuudust ja, jumal hoidku, vajadust palku tõsta.
    Palku ja preemiaid on kokku tõmmatud, töötajaid vallandatud ja allesjäänud ettevõtted tegutsevad efektiivselt. Hea olukord ju, tööd on, raha tuleb, töötajad palka juurde ei julge küsida. Ideaalne.
    Ei viitsi ise praegu otsida, aga sooviks tõestust väitele, et keskmine palk on praegu rekordtasemel.
    Viimati muudetud peete82 poolt : 14.12.11 at 15:51

  16. #536
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Ei viitsi ise praegu otsida, aga sooviks tõestust väitele, et keskmine palk on praegu rekordtasemel.
    Nii pädevate inimestega on suisa rõõm vaielda. Väitele võid otsida tõestust http://www.stat.ee/pohinaitajad või mujalt stat.ee lehelt.

    Edasiseks diskussiooniks sooviks tõestust eeldusele, et teine pool mõistab lugeda või elementaarseid fakte kontrollida.

  17. #537

    Re: majanduse offtopic

    Tegelikult tuleks kokku panna kaks artiklit:

    http://www.e24.ee/545802/reaalpalk-j...stnud-langust/

    ja

    http://www.stat.ee/49255

    Tõesti, imekombel saame me esimest korda 12 kvartali jooksul rääkida reaalpalga 1,2% suurusest kasvust. Peete82 elab lihtsalt veel eelmises kvartalis.

  18. #538
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Miks te reaalpalga kasvust räägite? Kas te räägite võrdluseks ka "reaalkasumi kasvust"?



    Siin on reaalpalk, reaalkasum kõrvuti pandud. Kas tundub, et ettevõtjatel läheb liiga hästi ja nööritakse töötajaid?

  19. #539

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Kusjuures, seni kuni eurot ei olnud oli seda vingumist ka palju vähem seoses sissetulekute erinevusega. Palgaerinevused olid suuremad läänega võrreldes, aga elu tundus inimestele palju rohkem lille meenutavat, kuna võrdlemine oli ühe korrutustehte jagu raskem. Võiks siinkohas ehk järeldada midagi konverteerimistehte tegemise (lihtne korrutamine/jagamine) raskusastmest praeguste vingujate intelligentsuse kohta? (Ma tean, et olen m..n, vahest)
    Esiteks on väga häiriv, kui teistsugusel arvamusel olijaid pidevalt vingumises süüdistatakse. Ehk vingud pigem hoopis sina minu postituste kallal ?

    Teiseks minu matemaatiine võimekus oli veel mõni aasta tagasi parem, kui 90 protsendil inimestest. Vähemalt niimoodi näitasid personaliotsingufirmade testid ja kunagised keskpärased olümpiaaditulemused.

    Majandusest tead sa muidugi minust palju-palju rohkem, kuid ära liiga kõrgele ka hüppa.

  20. #540

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Miks te reaalpalga kasvust räägite? Kas te räägite võrdluseks ka "reaalkasumi kasvust"?



    Siin on reaalpalk, reaalkasum kõrvuti pandud. Kas tundub, et ettevõtjatel läheb liiga hästi ja nööritakse töötajaid?
    Üles leidsin:


    http://www.tarbija24.ee/660564/kasum...ni-kui-palgad/

    «Nii sügavad muutused palga ja kasumi jaotuse osas ei ole normaalsed,» kommenteeris Arrak.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES