Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 28, kokku 129 EsimeneEsimene ... 1826272829303878128 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 541 kuni 560, kokku 2569
  1. #541

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Esiteks on väga häiriv, kui teistsugusel arvamusel olijaid pidevalt vingumises süüdistatakse. Ehk vingud pigem hoopis sina minu postituste kallal ?

    Teiseks minu matemaatiine võimekus oli veel mõni aasta tagasi parem, kui 90 protsendil inimestest. Vähemalt niimoodi näitasid personaliotsingufirmade testid ja kunagised keskpärased olümpiaaditulemused.

    Majandusest tead sa muidugi minust palju-palju rohkem, kuid ära liiga kõrgele ka hüppa.
    Ma ei väljendanud sellega, et minust teistsugusel arvamusel inimesed vinguvad, vaid et üldiselt need, kes räägivad, kuidas elu ikka kehv on ja kehvemaks läheb, vinguvad. Või kuidas sa seda nimetaksid? Enda heaolu nimel on võimalik pea igaühel ikka omajagu ära teha, mitte ainult näpuga näidata.

    Miks mind see teema vahest närvi ajab on see, et mind ennast lõi masu palju teravamalt kui sissetuleku ostujõu 10%'line langus, see on paras naljanumber. Aga ma ei süüdistanud kordagi kedagi teist, Ansipit, majandusolukorda ega reptiloide Nibirult vaid tegutsesin enda olukorra parandamise nimel. Ja hetkel teenin taas mõned korrad üle keskmise. Sama keiss on peaaegu iga ettevõtliku inimesega, kes ei keskendu sellele, kui si.t ikka on, vaid võtab ise midagi ette olukorra muutmiseks.

    Ja väike nali, olgugi et küllaltki sündsustundetu, nende üle, kes ei soovi-viitsi-taha midagi ette võtta enda olukorra parandamiseks, well... See foorum ongi keskendunud enda sissetulekute tõstmisele, selles valguses ei ole väga vale koht sellise nalja tegemiseks. Neegrite, naiste, igasuguste vähemuste ja peaaegu kõigi peale valgete lihasööjate heteromeeste üle ei tohi enam nalja teha. Kas sa tahad ära keelata ka naljad "laiskade ja lollide" (ilukirjanduslik termin, reaalsusega pole mingit kokkupuudet) üle, kes midagi ette ei võta?

  2. #542
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    See foorum on vist eestis ainuke LHV oma kõrval kus see 1% on enamuse saavutanud :D (vihjeks wall streedi meeleavaldused)

  3. #543
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Üles leidsin:


    http://www.tarbija24.ee/660564/kasum...ni-kui-palgad/

    «Nii sügavad muutused palga ja kasumi jaotuse osas ei ole normaalsed,» kommenteeris Arrak.
    Mida sa ütelda tahad? Et üks riigi kulul elav õpetaja arvab sarnaselt sinule, et majandusprotsesside toimimine pole normaalne? Kas ta pakuks mõne praktilise lahenduse välja? Ei. Sest tema ei ole ettevõtja ega tavaline erasektoris tsüklilisust üle elav töötaja. Tema lihtsalt räägib, kuidas asjad võiksid käia.

    Selle kohta ütles mu ülikooli kõige kõvem õppejõud (finantsi andis) kunagi "Don't take me too seriously. If I REALLY had a clue and knew how to make money in the markets, I sure as hell would not be standing here talking to you guys".

  4. #544
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    ma ka +1 muruntau jutule, masu tabas mind ka suht kõvasti, eks sai vigu tehtud enne masu jms.. ja mehe kohta kes ka üldiselt teenib mõned keskmised.. kui ikka krediitkaartide jms laenude võlad hakkasid tekkima, siis mitte ei käinud kuskil kurtmas või kedagi süüdistamas, ikka iseennast kes üle oma võimaluste elanud ja üritasin olukorda muuta, praeguseks on enamvähem võlad tagasi makstud, kodulaen kustutatud ja saab vaikselt jälle vorsti hakata leiva peale ostma:)

  5. #545

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maxi Vaata postitust
    See foorum on vist eestis ainuke LHV oma kõrval kus see 1% on enamuse saavutanud :D (vihjeks wall streedi meeleavaldused)
    Mille poolest erineb 1% 99st(mida nad teevad teisiti)?

    /üldiselt

    Kas te leiate, et teie palk pole töö vääriline? Mis te teete, et seda muuta? Kas keegi teine peaks teie palga eest seisma?

    Võiks oma heaolu üle võtta vastutuse. Ei saa lasta end elul kanda ning loota teistele.

    Kui ei meeldi siis tee paremini.

  6. #546
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Kõik lähevad nii LAG´iks ära siin teemas, mina olen praegu jumala rahul oma asjadega ja niisama õhutan vaenu kahe osapoole vahel.

  7. #547

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas con Vaata postitust
    Mille poolest erineb 1% 99st(mida nad teevad teisiti)?
    See 1 või 99% (mida iganes need tähendama peaks) sisse kuulumine on imo eelkõige suhtumise küsimus. Kas ootad kuni õnn sülle kukub või võtad ise enda eest vastutuse.


    ( Click to show/hide )

  8. #548
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Nii pädevate inimestega on suisa rõõm vaielda. Väitele võid otsida tõestust http://www.stat.ee/pohinaitajad või mujalt stat.ee lehelt.

    Edasiseks diskussiooniks sooviks tõestust eeldusele, et teine pool mõistab lugeda või elementaarseid fakte kontrollida.
    Tsiteerin: "Keskmine brutokuupalk oli 2008. aasta IV kvartalis 13 117 krooni "
    http://www.stat.ee/31259

    September 2011 - 826 EUR = 12924 EEK.

    Shut the fuck up. (sorry, no tõesti viskas üle)

  9. #549
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: majanduse offtopic

    laotöö tallinnas. Kellel rohkem huvi pm.

  10. #550
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    See 1 või 99% (mida iganes need tähendama peaks) sisse kuulumine on imo eelkõige suhtumise küsimus. Kas ootad kuni õnn sülle kukub või võtad ise enda eest vastutuse.
    Täiesti nõus, aga väide, nagu oleks tööandjad Eestis töötajatega "uskumatult" solidaarsed ja justkui vabatahtlikult oma kasumitest (mingil määral töötajate kasuks) loobunud, see on haige härja ila, andke andeks.
    Mulle meeldis ka väga 2007. aasta, aga see ei tule tagasi.

  11. #551
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas peete82 Vaata postitust
    Tsiteerin: "Keskmine brutokuupalk oli 2008. aasta IV kvartalis 13 117 krooni "
    http://www.stat.ee/31259

    September 2011 - 826 EUR = 12924 EEK.

    Shut the fuck up. (sorry, no tõesti viskas üle)
    Piinlikuks kisub natuke vaielda inimesega, kes teemas väga kodus ei ole. Aga ma üritan veel korra.

    1. Palk on sessoonselt kõikuv nähtus. Q4 on keskmisest kõrgem seoses aastapreemiatega. Q3 on keskmisest madalam seoses suvehooaja töölistega, kes saavad vähe palka (ettekandjad, jäätisemüüjad jms).
    2. Viimased 3 kvartalit on tehtud vastava kvartali lõikes kõigi aegade rekord brutopalga osas.
    3. Absoluutne rekord tehti Q2 2011, selleks oli €857.
    4. Veelkord, palganumbrit saab võrrelda vaid eelmiste aastate sama kvartaliga, mitte sama aasta eelmise kvartaliga. Sel aastal Q2 to Q3 langes brutopalk €49 võrra. See on normaalne.

    Enne "shut the fuck up" tüüpi statemente soovitan kooli külastada.

  12. #552

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    postitus

  13. #553
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Härrad, kes te arvate, et ettevõtjad panevad kõik enda tasku ja palka ei maksa sittagi - miks te ise ettevõtjateks ei hakka? Siin foorumis on isegi mõned ideed välja käidud, vähemalt üheks neist ei ole vaja erilist algkapitali (koristusteenus), töötukassast oli vähemalt paar aastat tagasi võimalik saada 25 või 50K EEK mingit ettevõtlustoetust ja alati on võimalik otsida investoreid/inimesi, kellega mitme peale asi teha.

    Mu kodulinnas Türil on vägev olnud jälgida ühe burksiputka arengut, mille 2 noort kutti sõna otseses mõttes ilma algkapitalita tegid. Esialgu oli valikus ainult 2 sorti burgerit + Coca-Cola vms, töötasid seal ise või panid tüdruksõbrad tööle. Ei ühtegi silti (vb mingi A3 peale markeriga kirjutatud "BURGER" vms), väike luuk ja kõik. Ja iga paari nädala tagant nad midagi timmisid - kord ehitati mingi puidust põrandaalune (väljas luugimüük seal), teine kord pandi prügikast, siis ilmusid menüüsse friikartulid, varsti palkasid töölised, tuli suur valgustusega silt "TÜRI BURGER", nüüd käivad laatadel ja panevad oma telgi püsti, hetkel renoveerivad seest jne. Ei ole küll mingi suur bisnis - vaevalt nad üle €10K sinna investeerinud on, aga arvestades, millest alustati - kotleti- ja viineriburks ja Coca-Cola - siis päris kena areng ja usun, et Järvamaa kohta teenivad mehed päris korralikku passiivset tulu :)

  14. #554

    Re: majanduse offtopic

    Huvitav, kas me oleme jõudnud oodatud kullahinna korrektsioonini? Ma olen pisut kaalunud, kui arukas oleks soodsate välismõjude korral uuesti kulda investeerimine tasemel umbes 1300-1400 dollarit unts.

    Siin on küsimus aga ka selles kuivõrd "soodsad välismõjud" on enam majanduskriisi süvenemine Euroopas ja võimalik QE3, mis tunduvad mõlemad jätkuvalt vältimatud? Aasta tagasi oleks ma julenud väta, et see pumpab surmkindlalt hinda üles, kuid hetkel olen hakanud juba pisut kahtlema.

  15. #555

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Härrad, kes te arvate, et ettevõtjad panevad kõik enda tasku ja palka ei maksa sittagi - miks te ise ettevõtjateks ei hakka? Siin foorumis on isegi mõned ideed välja käidud, vähemalt üheks neist ei ole vaja erilist algkapitali (koristusteenus), töötukassast oli vähemalt paar aastat tagasi võimalik saada 25 või 50K EEK mingit ettevõtlustoetust ja alati on võimalik otsida investoreid/inimesi, kellega mitme peale asi teha.
    Sest nutta ja halada on üldiselt kergem, kui reaalselt midagi ette võtta oma elujärje parandamiseks.

    Töötukassast saab jah kuni 4500€ toetust ning suhteliselt kerge vaevaga. Toetusi on üldse võimalik kergelt saada, tuleb lihtsalt natuke otsida ja väike projekt valmis kirjutada ning korras. Ettevõtliku/hakkaja inimese jaoks on see easy money.

  16. #556
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Projektitoetuste saamiseks on reeglina vaja omakapitali

  17. #557

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Härrad, kes te arvate, et ettevõtjad panevad kõik enda tasku ja palka ei maksa sittagi - miks te ise ettevõtjateks ei hakka?
    On paratamatus, et 90% inimestest ei saa kunagi tõelisi ettevõtjaid ("ettevõtjate" all ei pea ma silmas passiivseid investoreid ega karjeriste, kes sageli mõne ettevõtte juhatuses või nõukogus figureerivad). Mina julgen väita, et see eeldab lausa teatud "geeni" olemasolu ega ole seotud ainult isikuomaduste (n. energilisus) ega isegi mitte haridusega. On 6-klassiga suurfirmade omanikke ja majandusdoktoreid, kes ei suudaks isegi burksiputkat püsti panna nii, et see ka kasumit hakkaks tootma. Enamik inimesi on aga loodud palgatöötajateks ning nende rahulolematuse põhjused võivad olla vägagi erinevaid ning kaugeltki mitte alusetud.

    Aga ma lausa vihkan mõne poliitiku või ametniku kutseid kõiki ettevõtjateks hakkama ning programme, mis jagavad selleks pahatihti valimatult toetusi. See on sama teema, mis reisisaatjate värbamine tööhõive suurendamise eesmärgil - pahatihti (mõistagi mitte alati) toodetakse kunstlikult elujõuetut rämpsettevõtlust või "projektikirjutajatest skeemitajaid". Töötukassa kohta olen btw. kuulnud, et vähemalt viimasel aastal nad enam igasugust p...ka kindlasti läbi ei lase.

    Seepärast müts maha nende väheste ees, kellel on tõesti häid ideid ning tahtmis/oskusi neid ellu viia.

  18. #558

    Re: majanduse offtopic

    Kas metsa/põllumaa on väiksema riskiga kui kullad/aktsiad etc? Samas puidu hind kõigub ka suht üles alla (samamoodi vili etc), et kindlat pole siin midagi maailmas .. `?

  19. #559

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust
    Aga ma lausa vihkan mõne poliitiku või ametniku kutseid kõiki ettevõtjateks hakkama ning programme, mis jagavad selleks pahatihti valimatult toetusi. See on sama teema, mis reisisaatjate värbamine tööhõive suurendamise eesmärgil - pahatihti (mõistagi mitte alati) toodetakse kunstlikult elujõuetut rämpsettevõtlust või "projektikirjutajatest skeemitajaid". Töötukassa kohta olen btw. kuulnud, et vähemalt viimasel aastal nad enam igasugust p...ka kindlasti läbi ei lase.

    Seepärast müts maha nende väheste ees, kellel on tõesti häid ideid ning tahtmis/oskusi neid ellu viia.
    Ma olen sinuga nõus, et toetusi jagatakse liiga palju ja valimatult. Samas loll on see, kes jätab tasuta raha vedelema ja ei kasuta juhust.
    Mis töötukassat puudutab, siis igast p....a kindlasti läbi ei lasta, aga arvestades reaalset ajakulu ja sellest tulenevat kompensatiooni, siis tasub toetust küsida.

  20. #560
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Piinlikuks kisub natuke vaielda inimesega, kes teemas väga kodus ei ole.
    3. Absoluutne rekord tehti Q2 2011, selleks oli €857.
    2008 II kvartalis 850 EUR, aga point ei olnud tegelikult üldse selles mõnes euris, mis sõltub, kustpoolt vaadata.
    Mõttetu vaidlus, mida ma ei tahtnud üldse keskmise palga numbrile ajada. Mingit sisulist vastust sinult tulnud ei ole. Halvustavaks muutusid sina esimesena.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES