Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 2, kokku 129 EsimeneEsimene 12341252102 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 2569
  1. #21

    Re: majanduse offtopic

    Mis tähendab "mingis muus kontekstis välja hõisatud poleks see tõesti nii ärritav"? Mis kontekstis ja miks ta ärritav peaks olema?

  2. #22

    Re: majanduse offtopic

    s.t. see millal ja kuidas nad selle välja hüüdsid muutis suhteliselt võimatuks sellest nii mõistvalt aru saada nagu sa välja pakkusid.

  3. #23

    Re: majanduse offtopic

    Peale buumiaega kadusid töökohad eelkõige kinnisvara ja sisetarbimise sektoritest. Kinnisvaras ja sellega seonduvates sektorites (ka ehitusmaterjalide tootmine) töötas buumi ajal ~80k inimest, hetkel ~40k. Sektorites nagu kinnisvaramaaklerid, ilusalongid, restod-kõrtsid-hotellid, luksuskaupade maaletoojad, mis said ka kõige rohkem kannatada kriisi ajal, on hõivatud inimeste arv võrreldes buumiga heal juhul 70% lähedal. Siit aga saab juba piisava hulga inimesi kokku, et öelda, et inimestel, kelle oskused ka reaalse maailma ja tööjõuturuga (küll veidi mutunud tööjõuturuga) kokku lähevad, on ammu tööl juba. Kel veel tööd pole, on selles erinevatel põhjustel ise süüdi.

    Mis minu ja Erpsi keemiasse puutub, siis mul tekitab lihtsalt allergiat see, kui reaalselt Eesti kriisist välja toonud erakonda bashitakse täiest mõtlematult. Sry, see ei ole vaidlus kui tuua mingi pilapilt ja väike viisijupike juutuubist, see on parimal juhul demagoogia, halvemal lihtsalt odav katse varjata enda teadmatust. Ma ei kiida Reformi lihtsalt selle pärast, et nad olemas on, vaid nende saavutuste eest, mis on tõepoolest maailmas küllaltki ainulaadsed. Ja kui kiidan, siis ka põhjendan. Obv pole nad paljusid asju õigesti teinud (nt pensionide tõstmine sügava kriisi ajal, tulumaksu langetamisest kriisis insta loobumine, kuigi see oli alati nende põhiloosungeid) ja mul mingit religioosset kiitmist nende suhtes kindlasti pole. Pigem võib näha religioosset bashimist just nende vastaste hulgast, kes väga harva suudavad enda pointi argumenteerida ja ka on the point numbritega tõestada.

  4. #24
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    mind ajas muigama see saksamaa artikkel või intrevjuu kus saksa onud ja tädid imestasid... et kuidas küll nii suuri kärpeid läbi viinud erakond uuesti tagasi valiti.. jeebus küll nohh.. maitea kas sealsed inimesed ei hooma, et riigielarve ja üldse riigi raha pole mingi suvaline taevamanna kuskilt vaid see on meie kõigi raha ja valida tuleb valitsusse neid, kes selle rahaga oskavad kõige mõistlikumalt ümber käia...

    Kreeka ahvidest ma ei saa üldse aru, kogu riik elab üle oma võimete, nad ei jaksa oma laene tagasi maksta, aga ikkagi käivad hullult protestimas ja autosid põletamas kui lõpuks priiskamiselt tahetakse rihma koomale tõmmata.

  5. #25

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
    s.t. see millal ja kuidas nad selle välja hüüdsid muutis suhteliselt võimatuks sellest nii mõistvalt aru saada nagu sa välja pakkusid.
    Sama eesmärgi hüüdis minu mälu järgi välja ka nt Keskerakond, kes lubas riigiametnike palgad ka mõne aastaga 25K eek peale lükata. Hmm, mis selline meede oleks Eesti riigieelarvele teinud ja kust see raha oleks tulnud?

    Täiesti nõus Taipupole poindiga, et eesmärgid peavadki kõrged olema, muidu ei saavuta midagi. Kui step-by-step plaan on olemas ja korralik execution, pole mingit probleemi (kuigi siinkohas jäi esimene selgelt puudulikuks tol hetkel). See, et osadele see mõnitamisena tundus ja kõik religioosselt Ansipit kõikides maailma hädades, seitsmes surmapatus, globaalses imperialsimis ja neljas aastaajas süüdistama hakkasid, ei puutu eriti reaalsusega kokku ja on lihtsalt eluga mitte toimetulevate inimseste standard enesekaitse: süüdistada endast mitte sõltuvaid asju. Niimoodi siiski edukaks ei saa.

  6. #26

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Sama eesmärgi hüüdis minu mälu järgi välja ka nt Keskerakond, kes lubas riigiametnike palgad ka mõne aastaga 25K eek peale lükata. Hmm, mis selline meede oleks Eesti riigieelarvele teinud ja kust see raha oleks tulnud?

    Täiesti nõus Taipupole poindiga, et eesmärgid peavadki kõrged olema, muidu ei saavuta midagi. Kui step-by-step plaan on olemas ja korralik execution, pole mingit probleemi (kuigi siinkohas jäi esimene selgelt puudulikuks tol hetkel). See, et osadele see mõnitamisena tundus ja kõik religioosselt Ansipit kõikides maailma hädades, seitsmes surmapatus, globaalses imperialsimis ja neljas aastaajas süüdistama hakkasid, ei puutu eriti reaalsusega kokku ja on lihtsalt eluga mitte toimetulevate inimseste standard enesekaitse: süüdistada endast mitte sõltuvaid asju. Niimoodi siiski edukaks ei saa.
    Ma lihtsalt mainisin, et viis kuidas 5 rikkama hulka saamist esitati muudab taipupole soovituse keerulisemaks.
    Otseselt mind isiklikult reformierakond kindlasti ei häiri. (peale äärmiselt ebameeldiva esimehe, aga ei lase sellel tema saavutusi varjutada ja "ansip loxx" ei käi sodimas seintele.)

    Mulle väga meeldib sinu argumenteeritud arutelu ja ei tahtnud kuidagi sellele vastu vaielda. Siiski jääb mulje, et ühest küljest kipud vaatama asja ja nagu keegi mainis, siis on see pigem lainetus veeklaasis. (samas ei ole ma ka sama informeeritud ja laia teadmistepagasiga antud valdkonnas)

    Kategooriliselt aga ei nõustu sellega, et juhul kui sotsid oleksid võimul oleksime hullemas seisus kui Kreeka ja Läti kokku, seda juttu saad rääkida järgmisel reformierakonna kokkutulekul
    Viimati muudetud KristjanLaas poolt : 17.06.11 at 10:41

  7. #27

    Re: majanduse offtopic

    http://www.ekspress.ee/news/paevauud....d?id=47901761

    vs.

    http://majandus.delfi.ee/news/arvamu....d?id=47931321

    http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=47942021


    Ise olen töötanud hulgikaubanduses ja tootmisettevõttes. Esimeses oli maaletoodava kauba juurdehindlus min. 100% ja teises oli kampaaniahinnaks toorainekulu + vähemalt 100% juurdehindlust. Samas kõrvalt vaadates mingeid erilisi kasumeid polnud, kuna kogu aeg investeeriti arengusse. Samas oli mõlemas firmas üsna palju "huvitavaid kulusid". Üldiselt mina ei imesta selle üle, et meil sellised hinnad on, vaid imestan hoopis, kuidas meil on võimalik nii vähe palka maksta.

  8. #28

    Re: majanduse offtopic

    http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=48268367

    Kuradi vähe jääb puudu tagantpoolt "parima" viie hulka mahtumisest meil 64% ja Poolal ka 64%, eks komakohad otsustavad.

    Ah jaa, muruntault küsiks, mitmendal kohal olime me eelmise buumi tipus ja mitmendal kohal oleme me selle aasta lõpuks ? Siis peaks me sinu arvamuse kohaselt ju veel paremal kohal olema.
    Viimati muudetud Potsataja poolt : 26.06.11 at 18:06

  9. #29
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=48268367

    Kuradi vähe jääb puudu tagantpoolt "parima" viie hulka mahtumisest meil 64% ja Poolal ka 64%, eks komakohad otsustavad.

    Ah jaa, muruntault küsiks, mitmendal kohal olime me eelmise buumi tipus ja mitmendal kohal oleme me selle aasta lõpuks ? Siis peaks me sinu arvamuse kohaselt ju veel paremal kohal olema.
    Eestile järgnevad Ungari, Poola, Leedu ja Läti, kus SKP moodustas mullu vastavalt 64, 62, 58 ja 52 protsenti EL-i keskmisest.

    Sisuliselt kõiki analoogse "lähtekohaga" riike ju edestame. Tubli saavutus. Katsume ikka objektiivselt olukorda vaadata. (NB - ma ei ole RE valija)

  10. #30

    Re: majanduse offtopic

    Hetkel ma üritangi suhteliselt objektiivne olla, sest väidetavalt viis RE meid masust välja paremini, kui kellegi teise juhtimise ajal oleks võimalik olnud. Seega peaks Eesti positsioon võrreldes masueelse ajaga märgatavalt tõusnud olema, +/- 1 kohta ei tähendaks midagi ja +/- 2 kohta tähendaks juba mingit tulemust. Siinkohal ongi ehk põhiküsimus, mitu % me siis Ungarist ja Poolast masu eel ees olime, et nüüd kilkame ? Meie tulemuste mingigi võrdlemine Leedu ja Lätiga on imo lausa häbiväärne.

    NB. Ma ei ole kindlasti RE ja KE valija ning IRL ja SDE puhul lähtun krt teab millest

    Muruntau teemaalgatus kõlas minu jaoks tõesti nagu tüüpiline RE fänni kiidulaul, kuid samas stiilis on ka erplanderi vastus a´la KE stiilis.
    Viimati muudetud Potsataja poolt : 26.06.11 at 19:06

  11. #31

    Re: majanduse offtopic

    Mul pole neid numbreid ega viitsi neid ka otsida, sest su järeldus on vale. Eesti kiirest taastumisest ei saa järeldada Eesti suhtelise positsiooni muutust, sest pole piisavalt infot. Umbes sama nagu Eesti ilma järgi ennustada ilma Poolas.

    Objektiivsusele pretendeerimine tähendab in my book samuti veidi enamat kui ühe numbri toomist, ühe tühja järelduse tegemist ja teiste fänboyks nimetamist. Kui tahad väita, et kusagil on rohi kindlasti rohelisem ja et sinu madalas sissetulekus ei ole süüdi mitte sina ise vaid hoopis Ansip/RE, siis võiks siiski veidi rohkem pingutada. Aga lampi RE bashijate suutmatus enda poindi tõestamiseks vähegi veenvaid argumente ja numbreid tuua ongi nii otseselt kui kaudselt põhjuseks, miks nad RE'd bashivad. Lihtsalt ei saada objektiivselt olukorrast aru ja laiemalt madal arenguvõime, mis ei luba enda sissetulekuid tõsta ja sunnib endast mitte sõltuvaid asjaolusid alati süüdistama.

  12. #32
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Huvitav, et inimesed peavad poliitikutest nii palju. Minu jaoks on poliitik lihtsalt keegi, kes võtab minult osa mu raha ära ja annab selle kellelegi teisele edasi. Ma olen nõus, kui mu raha antakse politseinikule või arstile. Või ehitatakse mu onnini tee. Mida vähem poliitikud minu raha teistele annavad (samas garanteerides elementaarsed tugiteenused), seda rohkem nad mulle meeldivad. Üldjoontes võin enda jaoks nad jagada umbes nelja gruppi:

    1) Keskerakond võtaks kogu mu raha ära, annaks natuke tagasi, et hing sees püsiks. Ülejäänu eest ostavad Elmarid kortereid, renoveerivad Kruudad koole, käivad Parbused reisil. Suur osa rahast kulub selgitamaks mulle, et mu raha läheb õigesse kohta.
    2) SDE võtaks suure osa mu rahast ära ja maksaks kaotavale microstakesi mängijale piisavalt toetust, et see tööle minna ei tahaks ja mängu ka poleks sunnitud õppima. Muidu on nad igati toredad ja viisakad inimesed.
    3) IRL üritaks mu raha eest lolle koolitada rohkem kui ühiskonnal vaja oleks. Selle tulemusena ei leiaks ma 5a pärast enam torulukseppa kusagilt, kõik oleks progejad ja pankurid. Muus osas on neil minu omaga üsna kattuv maailmavaade, mida mu rahaga peale hakata.
    4) RE teeks kõik, et mu palk ei tõuseks, aga tööandja kasum kasvaks. Kuni ma osalen kasumijagamises, on kõik hästi. Üldiselt on neil piisavalt vastutustunnet, et mu raha mitte väga raisata. V.a. mõned nende suuremad sõbrad, kellele tuleb vahel häid diile teha. Ja siis veel see Armin Karu sündroom aastast 2007. Ehk et kõik on hästi läinud seni ja järelikult kriitikat ei pea tõsiselt võtma.

    Aga majandusel endal on läinud hästi jah. Majanduslangus on igati normaalne. Pigem oli ebanormaalne see, et mu korteribronnidega spekuleeriv keskharidusega joodikust sõber ostis endale S-klassi Mercedese, vanalinna korteri aastal 2007 ja käis iga päev Egoistis söömas. Või see, et ehitaja, kes plaadid viltu maha pani, küsis 2006 aastal 2 päeva töö eest 15,000 krooni töörahaks. Kui nüüd need sellid töötud on või Soomes plaate panevad, siis ma ei kritiseeriks siin KE-d, RE-d või SDE-d. Kui nende härrade "panus" majanduskasvu ära kadus, siis miks see peaks halb olema? Pigem on hea see, et Egoisti tüüp käib nüüd tehases tööl ja tegeleb millegi reaalsega.

  13. #33

    Re: majanduse offtopic

    Mõtlesin pikalt, kas ja kuidas muruntau postitusele vastata ning mõtlesin samas ka, et huvitav, kas tolmuahv ka sõna võtab. Nii ta läks ja ma pean tõdema, et mulle antud postitus täitsa meeldib. Eriti nõus olen ma selle majanduse lõiguga.

    Muruntau, mina ei vaata asju oma mätta otsast ehk lähtuvalt oma madalast arenguvõimest ja sissetulekust. Mina olen täpselt seal, kus ma pean olema oma tegude ja otsuste tagajärjel, kuid paljud siiski mitte. Musta huumorina võiks öelda, et kui üks naine oleks 3-4 kuud varem rasedaks jäänud, siis oleks ma seniajani olnud oma 1k€+ametiautoga töökohal. Samas ma tunnen, et ma olen nüüd oluliselt parem inimene, kui siis. Saaks ainult depressiooni alkoga ravimise asemel arsti juures käidud, siis oleks ka siin trollimist vähem ja saaks rohkem "arenemisega" tegeletud.

  14. #34

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    ... korteribronnidega spekuleeriv ...

    Lihtsalt silmaringi mõttes küsin mida selline tegevus endast kujutab?

  15. #35

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas con Vaata postitust
    Lihtsalt silmaringi mõttes küsin mida selline tegevus endast kujutab?
    Buumi ajal bronnisid korteri X hinnaga ja müüsid edasi X+100000000

  16. #36

    Re: majanduse offtopic

    Eesti saab Euroopa 5 rikkama riigi hulka küll. Seda küll alles siis kui suurem osa kohalikest lihttöölistest on nälga ära surnud või läinud mujale. ;P

  17. #37
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Majanduslangus on igati normaalne. Pigem oli ebanormaalne see, et mu korteribronnidega spekuleeriv keskharidusega joodikust sõber ostis endale S-klassi Mercedese, vanalinna korteri aastal 2007 ja käis iga päev Egoistis söömas
    kuda nende bronnidega siis raha tehti? bronniti ära ja müüdi kõva marginaaliga edasi?

  18. #38

    Re: majanduse offtopic

    Bronnidega oli asi selline. Orienteeruvalt 5-10% korteri hinnast sai osta korteri bronni ehk ostuõiguse. Nt ostsid 50k'ga 500k'se ehitusjärgus korteri bronni, mille valmimistähtaeg oli näiteks 1,5 aasta pärast. Aasta pärast oli selle korteri hind juba 800k, seega bronni väärtus oli tõusnud 50k'lt 350k'le, väga jõhker kasu iga mõõtkava järgi. Kui sai osta 5% eest ja korteri hind tõusis aastaga 50%, siis oleks kasum olnud juba 1000% aastaga. Väga agrolt ja mõistlikult tegutsedes sai enda varasi kasvatada paari aastaga ikka mitme tuhande protsendi võrra. Ise väga kokku ei puutunud selle teemaga, aga bronn minu arust ei tähendanud ostukohustust, seega downside risk oli piiratud selle 5-10%'ga, kui hind langes alla korteri ostuhinna miinus bronni hind, võis sellest ilma suuremate probleemideta loobuda.

    P.S. Potsataja, vabandan, et veidi isiklikuks läksin, eile oli mul ~13 BI svonks superturbodega ja täna seega kerged tildiprobleemid.

  19. #39
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 267

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Huvitav, et inimesed peavad poliitikutest nii palju. Minu jaoks on poliitik lihtsalt keegi, kes võtab minult osa mu raha ära ja annab selle kellelegi teisele edasi. Ma olen nõus, kui mu raha antakse politseinikule või arstile. Või ehitatakse mu onnini tee. Mida vähem poliitikud minu raha teistele annavad (samas garanteerides elementaarsed tugiteenused), seda rohkem nad mulle meeldivad. Üldjoontes võin enda jaoks nad jagada umbes nelja gruppi:

    1) Keskerakond võtaks kogu mu raha ära, annaks natuke tagasi, et hing sees püsiks. Ülejäänu eest ostavad Elmarid kortereid, renoveerivad Kruudad koole, käivad Parbused reisil. Suur osa rahast kulub selgitamaks mulle, et mu raha läheb õigesse kohta.
    2) SDE võtaks suure osa mu rahast ära ja maksaks kaotavale microstakesi mängijale piisavalt toetust, et see tööle minna ei tahaks ja mängu ka poleks sunnitud õppima. Muidu on nad igati toredad ja viisakad inimesed.
    3) IRL üritaks mu raha eest lolle koolitada rohkem kui ühiskonnal vaja oleks. Selle tulemusena ei leiaks ma 5a pärast enam torulukseppa kusagilt, kõik oleks progejad ja pankurid. Muus osas on neil minu omaga üsna kattuv maailmavaade, mida mu rahaga peale hakata.
    4) RE teeks kõik, et mu palk ei tõuseks, aga tööandja kasum kasvaks. Kuni ma osalen kasumijagamises, on kõik hästi. Üldiselt on neil piisavalt vastutustunnet, et mu raha mitte väga raisata. V.a. mõned nende suuremad sõbrad, kellele tuleb vahel häid diile teha. Ja siis veel see Armin Karu sündroom aastast 2007. Ehk et kõik on hästi läinud seni ja järelikult kriitikat ei pea tõsiselt võtma.

    Aga majandusel endal on läinud hästi jah. Majanduslangus on igati normaalne. Pigem oli ebanormaalne see, et mu korteribronnidega spekuleeriv keskharidusega joodikust sõber ostis endale S-klassi Mercedese, vanalinna korteri aastal 2007 ja käis iga päev Egoistis söömas. Või see, et ehitaja, kes plaadid viltu maha pani, küsis 2006 aastal 2 päeva töö eest 15,000 krooni töörahaks. Kui nüüd need sellid töötud on või Soomes plaate panevad, siis ma ei kritiseeriks siin KE-d, RE-d või SDE-d. Kui nende härrade "panus" majanduskasvu ära kadus, siis miks see peaks halb olema? Pigem on hea see, et Egoisti tüüp käib nüüd tehases tööl ja tegeleb millegi reaalsega.
    Mul on täiesti ükskõik kas sa mõtlesid selle posti peast välja ja kõik faktid vale või mõtled ka nii aga su postid on lihtsalt kuldsed, vaimukad ja geniaalsed. Rohkem ma midagi öelda ei tahtnud. Majandusest ja poliitikast tahan tänasel päeval võimalikult suure kaarega mööda käia :) Edu teile! :)

  20. #40

    Re: majanduse offtopic

    Eksamitööst ja sobib siia küll.

    «Liberalism pakub lõputult vabadust ja võimalusi neile, kes oskavad seda ära kasutada ja on nõus õnne nimel vaeva nägema. Laiskvorstidele jäägu sotsiaaldemokraatia.»

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 5 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 5 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES