Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 34, kokku 129 EsimeneEsimene ... 2432333435364484 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 661 kuni 680, kokku 2569
  1. #661

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Välismaal ei ole mingit lihtsat elu, tööd tuleb seal teha samavõrd palju või rohkemgi kui siin. Väidetavalt on eestlased töökuse osas küll esimeste hulgas, kuid samas oleme produktiivsuse osas viimaste hulgas. Seega välismaala tööle minnes tuleb produktiivsust tõsta ja mingi lihtsama elu peale mineku jutt on seega BS..
    Produktiivsuse all ei peeta silmas lihttöölise produktiivsust(ala on töökam või Soomes tuleb rohkem tööd teha vms.) Lihttööline suudab üsna vähe produktiivsust või lisandväärtust luua. Minevikus tehtud investeeringud taristusse, olulised äripartnerid, innovatsioon on tõstnud Lääne-Euroopa riikides seda produktiivsust.
    Viimati muudetud Roomet poolt : 28.02.12 at 22:48

  2. #662
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Sa oled üsna huvitava seose leidnud auto mootori ja turvalisuse vahel, ainult Euro NCAP tulemused ei kinnita seda.

    Uurisin natuke ja leidsin sellise artikli ehk imo on tegu ideaalse lahendusega. Hetkel ma ei saanud aru sellest, kas kasutatud autode esmaregistreerimisel võetakse aluseks nende hetke turuhind või midagi muud? Meil võiks ka midagi sarnast olla, saaks heitgaase vähemaks ja liikluse ehk isegi turvalisemaks, kuna imporditud kasutatud paugupilli ostmine võtaks kukalt kratsima.
    Said väheke valesti aru. Selge seos on auto väljalaskeaasta ja turvalisuse vahel. Tõenäoliselt on see tegelikult ka mootori suuruse ja turvalisuse vahel, aga suurema mootoriga autode juhid kaotavad selle eelise oma suurema sõidukiiruse ja agressiivsema sõidustiili tõttu.

    Automaksu tõttu on Soome autopark kõvasti vanem kui ta muidu oleks. Viimase 10 aastaga on autode turvalisus drastiliselt tõusnud ja soomlased ei saa sellest piisavalt osa, sest turvalisema auto ostmine on rämedalt kallis.

  3. #663

    Re: majanduse offtopic

    Uurisin veidi netist ja nüüd ei saa enam muffigi aru. Kui Toyota Priuse max tundub hinnavahet vaadates olema ka 20%+, siis mis neil 10% maksuga on ? Mingile nii kütusekulu, kui ka CO2-arvo poolest minimaalsete näitajatega Peugeot 107´le väntavad ka rahumeeli 20% automaksu otsa ? Niimoodi vaadates tundub tõesti jabur ja ülepaisutatud maks. Ma mõtlesin, et enamus keskkonnasäästlike väike- ja pereautosid on seal 10% piirimail aga esmas pealiskaudsel vaatlusel ei leidnud ma ühtegi alla 20% maksuga autot.

  4. #664
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: majanduse offtopic

    Mida siinsed teadjamad tegelased tolmuahv, muru & co arvavad sellest artiklist?
    ( Click to show/hide )


    See vanglaplaneedi kodukas sisaldab obv 100t erinevat vandenõuteooriat, kuigi samas osad sõnavõtjad on seal üsnagi soliidsel positsioonil olevad inimesed.

  5. #665

    Re: majanduse offtopic

    Ma lugesin seda artiklit ja ootasin vihjet, et autor on kullamüüja. Selliseid artikleid palju ilmunud viimasel ajal. Miks mitte rääkida, kui küsitakse.
    Ei ole majandusinimene, aga kas selline jama ei toimu pidevalt juba alates raha kasutuselevõtust? Praeguse interneti hea juurdepääsuga on esimest korda kõik see info kõigile kättesaadav ja võimendatav.

  6. #666

    Re: majanduse offtopic

    Yep vend on "kullamüüja". Esimene asi mis inimesel pähe tuleb oma raha säästmiseks inflatisooni eest on kulda investeerimine. Ehk vend kirjutab artikleid ,et inimesi kaudselt mõjutada ja ise käivet teha.

    Samas see ei tähenda ,et ta artikkel täiesti vale on.

  7. #667

    Re: majanduse offtopic

    Kogu see Tammingu, kulla kui investeerimisobjekti ja võimaliku hüperinflatsiooni teema on ka siin teemas korduvalt läbinämmutatud. Viimati vist isegi paar-kolm lehte tagasi. Ei viitsi uuesti pihta hakata.

  8. #668
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Vihjeks niipalju, et Murul kuldsed putsad, rasvane kuldkett kaelas ja kullast velgedega bemm. Homme hommikul ma ise Tavidisse igatahes.

  9. #669

    Re: majanduse offtopic

    Väga ilus tekst Tammingu poolt. Homsest hakkan keldrisse taarat koguma.

  10. #670

    Re: majanduse offtopic

    Oleks pidanud jah disclaimerisse panema, et ma kulla suurelt pikk :D

  11. #671
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    Oskab keegi seda kommenteerida, et Soome riigivõlg mühinal kasvab, ma olen veidi mures, ma saan aru, et lõunamaa ahvid ei saa hakkama jms.. aga AAA ratinguga riigil on nüüd järsku riigivõlg suurenema hakanud:-/

  12. #672
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    See Soome riigivõlg on tavaline Lääne-Euroopa probleem. Pole need soomlased midagi palju kavalamad ja konservatiivsemad kui prantslased või hispaanlased. Lihtsalt neil oli kuni viimaste aastateni nii hea maksulaekumine (Nokia jms), et kõik lollused sai sellega kinni taguda. Nüüd enam ei saa eriti, aga tehakse ikka. Selleks võetakse aastas rohkem laenu kui kogu Eesti riigieelarve.

    Tõenäoliselt saavad nad asja varem pidama kui Itaalia või Kreeka, aga selle käigus räsitakse nende heaoluühiskonda, sotsiaaltoetusi jms üsna kõvasti.

  13. #673
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: majanduse offtopic

    Kui valuutaga kaubeldakse otse ja iseseseisvalt, ilma et selleks maakleriteenust või erinevaid väärtpabereid kasutataks, deklareeritakse selline tulu tabelis 7.1 kui muu tulu. Iga valuuta müügitehingust saadud tulu (kasu) tuleb deklareerida. Kahjuga tehingut ei saa arvesse võtta.
    See on küll naljakas lõik MA-lt. Valuutakauplejad ei saa kahjuga tehinguid arvesse võtta.
    St seda, et on võimalik tekitada 1k eurose kontoga miljardeid käivet. Teoreetilsielt võimalik, et konto mängid 0-i ja sul on nõue MA-lt nt miljard eurot!

    See oleks sama kui keegi aktiivne maksuametnik tuleks mõttele, et IGA pokkeri pott tuleks maksustada tulumaksuga.
    Mis looks olukorra, kus kõik lauast lahkujad saavad ulmelisi maksunõudeid.

  14. #674

    Re: majanduse offtopic

    Eesti riigil suht geniaalne idee.Järgnevalt võiks ettevõtjatel ka ainult tulu maksustada ilma,et kulusid kusagilt maha võtta saaks.Nii me viie rikkama riigi hulka jõuamegi.
    Viimati muudetud viki poolt : 06.03.12 at 14:15

  15. #675

    Re: majanduse offtopic

    Rofl, kui see tõesti nii on. Isildur täpselt sama asja pärast vist pidigi rootsist põgenema, kuna talt taheti vist oli mitusada miljonit SEKi tulumaksu saada? Iseenesest väga hea näide, kuidas vahest teevad seaduseid ikka väga teemavõõrad inimesed.

  16. #676
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: majanduse offtopic

    muru, tolmuahv või keegi teine tarkur siin foorumis, palun andke nõu.
    Selle aasta juuni keskel saab mul auto kasutusrendi periood läbi. Kuni sinna maani kehtib ka autol garantii. Enamasti olengi aastasel hooldusel käinud just juunis-juulis. Auto on võetud 4 aastat tagasi miski kampaania käigus( sissemakse oli väike ning jääkväärtus kõrge) ning ilmselt auto turuhind on veidi väiksem kui jääkväärtus ehk ilmselt omalkäel auto mahamüümine profitiga suht välistatud.
    Kui nyyd kasutusrent saab läbi, siis võin auto tagastada ning rohkem mul mingisuguseid kohustusi pole? Auto läheb üle liisingfirma omandisse ja kõik? Ei pea maksma jääkväärtuse ja tegeliku väärtuse vahet kinni eks?
    Helistasin ka Vehosse, nemad muidugi pakkusid kohe välja, et tule too auto sinna, nemad hindavad auto ära, kui auto hind väiksem kui jääkväärtus, siis pleki vahe kinni ja võta salongist uus 20% sissemaksuga. lol.
    On kellelgi kogemust kasutusrendiga ja sellega mida edasi teha kui kasutusrent lõpeb.
    Jamaks teeb asja ka see, et tööl vaja käia 20 kilta Viimsist ehk auto on must have ja ei saa päevagi ilma olla.
    Kui olen kahe vahel kas auto jätta või mitte, siis peaks ikka enne lepingu lõppemist vast autol garantii all olevad asjad korda tegema?
    krdi pikk ja segane post tuli. Vastan täpsustavatele küsimustele heameelega :)

  17. #677

    Re: majanduse offtopic

    Kasutusrent (e. liising) on olemuselt pikaajaline rent ning vara ei kuulu nagunii inimesele, kes seda kasutab

    Jääkväärtus tähendab minimaalset hinda, millega diiler on kohustatud vara tagasi võtma. Seda määrates võtab diiler juba ette riski, et reaalne turuväärtus võib mingil põhjusel kujuneda jäägist madalamaks. Ehk kui selline olukord tõepoolest tekib, siis võib rendile võtja vara rahulikult tagastada ning mingit lisaraha kellelegi kindlasti maksta ei tule.

    Majandusbuumi ajal olid autodiilerid/liisingfirmad sunnitud sageli pakkuma võimalikult väikeseid sissemakseid ning andma kõrgeid jääke, et suurendada oma toodete/teenuste konkurentsivõimet. Tean reaalselt juhust, kus ühele mitte just kuigi kvaliteetsele ja töökindlale automargile anti 3-aastase perioodi ja võrdlemisi kõrge läbisõidu piirangu puhul 50% jääkväärtus. Ma ei taha isegi mitte pakkuda, mis hiljem juhtus :). Aga kasutusrendi võtjale oli sellest muiudgi täiesti ükskõik.

  18. #678

    Re: majanduse offtopic

    Nowadays you cannot expect lifelong employment, but you can secure a lifelong employability.

    The greatest mistake in life is thinking that you work for someone else than you.

    The Great change in your life comes when you start to learn everything needed to accomplish any goal needed.

    Your current employer is your best client.

    In the long run you are the one, that determines the size of your paycheck.


    lihtne.

  19. #679

    Re: majanduse offtopic

    http://www.tartupostimees.ee/771866/...vatajad-nurka/

    (Põllu)majandus on minu jaoks ikka müstika. Mina ostan poest soodushinnaga 2.99 eest Poola abaliha ja 3.79 eest UK või Taani kaelakarbonaadi ja eestlased müüvad 66% elusloomadest Venemaale Eesti eluskaalu kilohinnast 27% kõrgema hinnaga.

  20. #680
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Hindu lörtsivad erinevad toetused EL-i sees põllumeestele. Ja muidugi igasugused imporditollid ja kvoodid EL-i piiril, mõlemale poole.

    Nimetatud piirang ei jää kehtima, venelastel on miskipärast komme selliseid meetmeid kasutada läbirääkimistel vahendina. Venelastel on kõrgemat lihahinda ja toidupuudust sama vähe vaja kui EL-s ülejääki. Endil neil puudub võimekus lühiajaliselt tootmist suurendada oluliselt.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 2 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 2 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES