Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 5, kokku 129 EsimeneEsimene ... 345671555105 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 81 kuni 100, kokku 2569
  1. #81
    Lingiparandaja
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Palmi talu
    Postitusi
    3 275

    Re: majanduse offtopic

    Kui tingimuseks on, et vähem kui 5%, siis ma ütleks, et 1%

  2. #82

    Re: majanduse offtopic

    kogu roll kulla alla ja jalad seinale ..

  3. #83
    Pokkerihai Kasutaja kuco avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    MTTSNG
    Postitusi
    1 910

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas leits Vaata postitust
    kogu roll kulla alla ja jalad seinale ..
    Viimased 5 aastat on nii olnud
    ( Click to show/hide )

  4. #84
    Õpihimuline Mängur Kasutaja mortalvombat avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Postitusi
    412

    Re: majanduse offtopic

    Õppelaen -> kuld oleks mõttekas?
    Tavidis investeerimiskulla müntide ostu-müügi hinna vahe ~10%. Või on olemas mingeid e-kulla variante, mille ostu-müügiga kaotaks vähem?

  5. #85
    Klubi Liige Kasutaja rahvavaenlane avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    LOOMA EKSPONEERIOTAKSE!!!
    Postitusi
    3 044

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas kuco Vaata postitust
    Viimased 5 aastat on nii olnud
    ( Click to show/hide )
    eurodes tahaks sama graphi näha.

  6. #86
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: majanduse offtopic

    šokeeriv
    ( Click to show/hide )

  7. #87

    Re: majanduse offtopic

    Kusjuures see räme tõus on tulnud just viimasel ajal. Ma mäletan, et kooli ajal sai Rahva Häälest ka kulla hinda vaadatud. Siis (1988+) oli see minu mäletamist mööda 200 millegiga.

  8. #88

    Re: majanduse offtopic

    Ma kipun toetama pigem seisukohta, et kulla hind mitte ei tõuse, vaid raha väärtus langeb. Võib langeda päris kõvasti, kuna majandus (iseäranis EU) on tänasel päeval väga ebastabiilne ja paranemise märke ei paista. Olemuselt on kuld sama kasutu kui sularaha või väärtpaberid - see on lihtsalt viis oma vahendeid paigutada.

    Kui kõikvõimalikke sambaid olen ma kogu aeg vältinud ning ei oma alates juuli algusest ka ühtegi börsil kaubeldavat väärtpaberit, siis seda julgen tunnistada, et kulda olen küll investeerinud ning ei arva, et see oleks halb otsus (vaadake graafikuid ja võrrelge aktsiate/fondide omadega). Tänasel päeval ei arva veel kaugeltki, et peaks müüma.

    P.S. Ka kinnisvara võib olla samuti hea investeering, kuigi laenuga ostmisel on omad riskid. Üleüldse ei poolda ma mitte kuidagi investeerimiseks laenamist. See on sama, kui algaja pokkerimängija võtab suure laenu ja läheb mõne pokkeriprofist sõbra eeskujul NL1000 lauda "raha teenima".

  9. #89
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Täna kulda osta on võrreldav 2007. aastal kinnisvara ostmisega.

    Võrdluseks: Kinnisvara ei ole kullas mitte kunagi nii vähe maksnud. Kui 1980. aastal maksis USA keskmine maja ca. 180 oz, siis täna maksab vähem. Selle vahega, et 1980. aastal oli kullamull, peale mida see crashas 80% ja võttis 30 aastat, et nominaalseltki samale tasemele jõuda.

  10. #90

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Täna kulda osta on võrreldav 2007. aastal kinnisvara ostmisega.

    Võrdluseks: Kinnisvara ei ole kullas mitte kunagi nii vähe maksnud. Kui 1980. aastal maksis USA keskmine maja ca. 180 oz, siis täna maksab vähem. Selle vahega, et 1980. aastal oli kullamull, peale mida see crashas 80% ja võttis 30 aastat, et nominaalseltki samale tasemele jõuda.
    Like.

    Kuigi iga olukord on erinev, siis liitun siiski teooriaga, et kui iga taksojuht ja suvaline jorss annab nõu kuhu investeerida (siinkohal kulda), siis õige investeerimisaeg on möödas.

  11. #91

    Re: majanduse offtopic

    See on tõenäoliselt nagu aktsiategagi, kui metroos mõni suva jorss räägib aktsiate ostmisest, siis on õige aeg müüa. Ehk praegu on kulla müügiks hea hetk..

  12. #92

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Täna kulda osta on võrreldav 2007. aastal kinnisvara ostmisega.
    Kõik sõltub sellest, millised on alternatiivid. Kuniks puudub kindlustunne raha vastu, otsivad inimesed turvalisust ning nõudlus kullale pigem kasvab, mis tõstab ka hinda (õigem oleks öelda, et langeb raha väärtus). Hetkel ei näe enamus analüütikuid ega majandusteadlasi, et usaldus rahandusse taastuks, kuna majandus tervikuna logiseb ja tänane nn. "heaoluühiskond" ei saa kesta igavesti. Et maavarasid pole, tööstust ka mitte, tööd teha ei viitsita, kuid tahetakse elada nagu kuninga kassid ning "lahendatakse probleeme" laenamise ja raha pööritamisega. Tohutute maavaradega ja madala inflatsiooniga NSVL, kus ka kõige suurem viinanina viidi miilitsate käevahel treipingi taha, kukkus näiteks kokku aastatega - 1987. aasta õpetaja kuupalga eest sai viis aastat hiljem osta 15 Pingviini jäätist. Mis sellest, et 1987. aastal arvas igaüks et rubla on vähemalt siseriiklikus majandus kindel kui kalju.

    Muuseas mina näiteks ei ostnud juba 2005 aasta lõpus kinnisvara, sest hinnad tundusid liiga kallid. Rääkimata 2007. aastast, mil töötutele määriti kaela miljonilaene küprokist onnide ostmiseks kolhoosipõllul ning iga esimese kursuse üliõpilane paigutas oma õppelaenu aktsiatesse.

    Kokkuvõttes pakuks, et kulla hind tõuseb täpselt niikaua, kuni taastub usaldus raha vastu ning seda ei saa otseselt võrrelda kinnisvarabuumiga. Mõistagi ei hinnatõus igavesti ning keegi ei tea täpselt, kas selleks on 3, 5 või 10 aastat. Aga et nn. "kullamull", millest pangahärrad on aastaid rääkinud, homme lõhkeks, mina küll ei usu.

  13. #93

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
    Kuigi iga olukord on erinev, siis liitun siiski teooriaga, et kui iga taksojuht ja suvaline jorss annab nõu kuhu investeerida (siinkohal kulda), siis õige investeerimisaeg on möödas.
    Noh kui taksojuht ostab kulda, siis on see ju kullaomaniku jaoks väga hea uudis. See näitab nõudluse kasvu ning veab hindu üles. Oluline on lihtsalt osta enne taksojuhti . Teiseks - see ei pruugi kindlasti tähendada, et nüüd on aeg müüa. "Taksojuhte" võib tulla ainult juurde ning tõus jätkub.

    Tark inimene ei tee otsuseid selle põhjal, mida räägib maakler, pankur, A. Tamming või mõni poliitik. Ta jälgib reaalset olukorda ning peab vajadusel nõu nendega, kes omavad paremat infot ning keda saab täielikult usaldada. Ka siis võib ta puusse panna :)

  14. #94
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: majanduse offtopic

    Thoughts about lähema aasta-kahe jooksul kinnisvara ostmisest? Not good not bad?

  15. #95

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Thoughts about lähema aasta-kahe jooksul kinnisvara ostmisest? Not good not bad?
    Kui raha on reaalselt olemas, siis pigem ostaks. Laenuga oleksin kindlasti ettevaatlikum.

  16. #96

    Re: majanduse offtopic

    Taksojuhi ja õppelaenu eest kulla ostmine ei ole kindlasti hea uudis kullaomanikule. Nagu juba korduvalt mainitud, see on selge ohumärk. Mäletan väga hästi, kuidas mitmed üliõpilased tahtsid (ja vist ka ostsid) õppelaenu eest aktsiaid õppeaastal 2006/07. Igaüks arvas, et see on kindel asi. Teadagi, mis pärast juhtus. Lihtsalt kui rumalaimad turuosalised jõuavad järgi, et kusagil saab raha teha, siis on rong juba ammu läinud.

  17. #97

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Taksojuhi ja õppelaenu eest kulla ostmine ei ole kindlasti hea uudis kullaomanikule. Nagu juba korduvalt mainitud, see on selge ohumärk.
    Eks see sõltub eeskätt taksojuhtide arvust. Kui kulda ostab esimene, teine...kolmas taksojuht, siis on see hea märk. Enamus aktsiaid kuulub kaudselt nagunii "taksojuhtidele" - küll läbi fondide ja pankade, aga siiski. Küllap on sama seis ka kullaga, mida on sõltumata selle hinnast omanud nii säästlik pereema kui investoripisiku saanud taksojuht või üliõpilane.

    Kui kõik linna taksojuhid tormavad kulda hankima, siis viitab see mõistagi mullile, kuid tänane seis pole veel päris see. Kullamull saab lõhkeda mõistagi alles siis kui kullale on olemas alternatiivid. Kui need puuduvad, (n. rahal pole mingit väärtust), siis on ikkagi parem omada kulda kui paberit.

    See võib tunduda tänases ühiskonnas absurdne, kuid liikugem näiteks ajas tagasi aastasse 1991. Rahal polnud väärtust, poed olid tühjad ning osta ei olnud sisuliselt midagi. Kaubaks läks sageli selline kola, mida täna keegi ei soetaks. Kuna sellel oli erinevalt hüperinflatsiooni sattunud rahast vähemalt mingigi väärtus.

    Ok, tänane seis pole mõistagi kaugeltki nii hull, kuid ees ootavad meid üsnagi keerulised ajad. Probleemiks ei ole mitte Eesti riigi ega ettevõtete nõrkus, vaid meie väiksus ning tohutu sõltuvus välistest mõjudest.

  18. #98

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust

    Kui kõik linna taksojuhid tormavad kulda hankima, siis viitab see mõistagi mullile, kuid tänane seis pole veel päris see.
    Ma pole küll mingi ekspert, aga minu arust ongi just tänane seis selline. Kulla teema on juba viimased paar aastat aktiivselt õhus olnud ja juba siis küsis üks sõber, kes ei tea majandusest ei ööd ega mütsi, et kas võiks kulda investeerida.

    Nagu ma eelnevalt mainisin, siis tõepoolest iga olukord on erinev. Ka mind huvitab, mis kullaga edasi saab ja mis tema kukkumist mõjutama hakkavad, kuid selles ma olen küll üpriski kindel, et kui oled tavainimene, kes pole selle teemaga süviti kokku puutunud ja nüüd viimaste uudiste peale hakkad raha sinna paigutama, siis see ei ole enam eriti hea mõte. Ja ma ei mõtlegi seda, et homme peaks kullahind 50% langema, vaid just pigem seda, et mingit reaalselt kasumit sealt enam ei teeni.

  19. #99

    Re: majanduse offtopic

    Kas ka kauplemises on kaudselt mingusugune rake nagu pokkeris? Kuhu see raha läheb? Pean silmas väärtpabereid jne. Öeldakse, et top 10% teenib, ülejäänud kaotavad.

  20. #100

    Re: majanduse offtopic

    Argumentatsioon on veidi mööda. Taksojuhid on kulda ostnud juba väga mitmeid aastaid, anecdotal evidense oli absurdi mail juba 2007-2008 ja Tamming (Mr T.) naerutas majandusinimesi juba veelgi varem. Nt mu vanaisagi, kel mingisugust majandustausta ei ole ja uusimate investeerimisröögatustega kaugeltki kaasas ei käi ostis kulda 2006 aastal.

    Alternatiivi olemasolu ei ole tegelikult kuidagi asjaga seotud, aga siiski on ka kullale palju paremaid alternatiive. Nafta ja vask on kõige kuumemad teemad maavarade seast, aga valikuid on veelgi. Neile maavaradele, erinevalt kullast, on ka reaalne tööstuslik nõudlus olemas.

    See jutt, et kuld inflatsiooni eest pikas perspektiivis kaitseb on ka nagu ta on, inflatsiooniga korrigeeritult on kuld veel umbes $1k/oz alla enda ajaloolist tippu, aastal 80 kulda ostnud peavad ikka väga pikaajalised investorid olema :D. Hõbe on ka nominaalis räigelt allpool, aga sellega oli üks erijuhtum, mis siinkohal pole tähtis.

    Igatahes, ma ei ürita siin kindlasti mingit investeerimisnõu anda, lihtsalt enda tähelepanekuid jagada.

    edit: mullide ennustamine on kindlasti väga tänamatu töö ja kulla langusele ma ka panustada ei julge.
    Viimati muudetud muruntau poolt : 21.09.11 at 23:12

Lehekülg 5, kokku 129 EsimeneEsimene ... 345671555105 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 6 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 6 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES