Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 65, kokku 129 EsimeneEsimene ... 1555636465666775115 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 281 kuni 1 300, kokku 2569
  1. #1281
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
    3 promillised õlled
    see oleks küll üpris kurb, 0,003% alkoholi

  2. #1282

    Re: majanduse offtopic

    Keegi peab algust tegema ja Eesti võiks olla ju esimene, kes ütleb, et me ei kavatse enam oma noori teisi inimesi tapma koolitada ja saadab sõjaväe laiali.

  3. #1283

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas peete82 Vaata postitust
    see oleks küll üpris kurb, 0,003% alkoholi
    yep, väljendasin end valesti, 3 %- list õlut.

  4. #1284

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Keegi peab algust tegema ja Eesti võiks olla ju esimene, kes ütleb, et me ei kavatse enam oma noori teisi inimesi tapma koolitada ja saadab sõjaväe laiali.
    sinult ei oleks seda küll uskunud.
    Eestil ei ole sõjaväge! Õppige ära.
    On kaitsevägi, kus koolitatakse kaitseks, mitte rünnakuks.

    omfg.......

  5. #1285
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    Sai Lhv'sse paigutatud natuke vahendeid. Mind huvitaks selline küs, kas on mingit infokanalit hiljuti börsile tulnud ettevõtetest, kust saaksin välja noppida mõned ettevõtted ehk sooviks suurendada riski. Stabiilsus hetkel ei ole oluline ehk vanu kalu ma osta ei tahaks.
    Viimati muudetud eddi poolt : 21.02.13 at 09:24

  6. #1286
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    See sõjaväe teema on ka üks huvitav lugu. Kaitseväe mõte ei ole minu arust Venemaa armee alistamine, vaid riigi ründamise võimalikult ebamugavaks tegemine ja suurte sisekonfliktide ennetamine. Väidetavalt on Soome selles osas väga suuri edusamme teinud. Nii suuri, et üks Soome kapteni auastmega vana rääkis mulle, et kogu Soomes pole naha ja karvadega nii palju majanduslikke ressursse, kui suured oleks Venemaa kulud riigi vallutamisel. Nende kaitsedoktriini järgi olla see piisav.

    Muuhulgas ei saaks Eesti ilma sõjaväeta NATO liige olla. Tõenäoliselt ei saaks ka EL-i liige olla, kuigi see pole 100% kindel. Aga meie julgeolek oleks tõsiselt nõrgem. NATO-sse kuulumine pole mingi lõplik garantii, aga meiega ei saa juhtuda, nagu juhtus 2008 aastal Gruusiaga. See viiks Venemaa kõige vähemal juhul täielikku rahvusvahelisse isolatsiooni, mida see 45,000 ruutkilomeetrit metsa ja sood pole lihtsalt väärt.

    Kui aprillis 2007 Pronkssõdurit kangutati ja politseiga kakeldi, siis ühel hetkel oli politsei ressurss praktiliselt ammendunud, kõik olid tänaval ja üle riigi veeti Tallinnasse lisajõudu. Kaitsevägi ja Kaitseliit olid väidetavalt juba kõrgendatud valmisolekus, et vajadusel sekkuda. Kui sel hetkel olnuks olukord, kus veel 10,000 laamendajat põhjustab riigis täieliku kaose, anarhia ja sisekonflikti, siis kasutaks FSB, GRU jt. institutsioonid kõiki oma ressursse, et asi selleni viia. Piisab, kui Narvas, Kohtla-Järvel, Sillamäel anda igale jorsile €50 ja pudel viina, et seal ajada pool elanikkonda liikvele. Selle raha leiaks idanaaber kindlasti.

    Kogu Eesti kaitse-eelarve pole kokkuvõttes ka väga suur number. Et konteksti panna, siis kogu selle raha suunamisel pensionideks tõuseks keskmine pension Eestis 13%. Ehk siis sellest päriselt ei piisaks, et ühiskond lõpliku heaoluni jõuaks.

  7. #1287

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    See sõjaväe teema on ka üks huvitav lugu. Kaitseväe mõte ei ole minu arust Venemaa armee alistamine, vaid riigi ründamise võimalikult ebamugavaks tegemine ja suurte sisekonfliktide ennetamine. Väidetavalt on Soome selles osas väga suuri edusamme teinud. Nii suuri, et üks Soome kapteni auastmega vana rääkis mulle, et kogu Soomes pole naha ja karvadega nii palju majanduslikke ressursse, kui suured oleks Venemaa kulud riigi vallutamisel. Nende kaitsedoktriini järgi olla see piisav.

    Muuhulgas ei saaks Eesti ilma sõjaväeta NATO liige olla. Tõenäoliselt ei saaks ka EL-i liige olla, kuigi see pole 100% kindel. Aga meie julgeolek oleks tõsiselt nõrgem. NATO-sse kuulumine pole mingi lõplik garantii, aga meiega ei saa juhtuda, nagu juhtus 2008 aastal Gruusiaga. See viiks Venemaa kõige vähemal juhul täielikku rahvusvahelisse isolatsiooni, mida see 45,000 ruutkilomeetrit metsa ja sood pole lihtsalt väärt.

    Kui aprillis 2007 Pronkssõdurit kangutati ja politseiga kakeldi, siis ühel hetkel oli politsei ressurss praktiliselt ammendunud, kõik olid tänaval ja üle riigi veeti Tallinnasse lisajõudu. Kaitsevägi ja Kaitseliit olid väidetavalt juba kõrgendatud valmisolekus, et vajadusel sekkuda. Kui sel hetkel olnuks olukord, kus veel 10,000 laamendajat põhjustab riigis täieliku kaose, anarhia ja sisekonflikti, siis kasutaks FSB, GRU jt. institutsioonid kõiki oma ressursse, et asi selleni viia. Piisab, kui Narvas, Kohtla-Järvel, Sillamäel anda igale jorsile €50 ja pudel viina, et seal ajada pool elanikkonda liikvele. Selle raha leiaks idanaaber kindlasti.

    Kogu Eesti kaitse-eelarve pole kokkuvõttes ka väga suur number. Et konteksti panna, siis kogu selle raha suunamisel pensionideks tõuseks keskmine pension Eestis 13%. Ehk siis sellest päriselt ei piisaks, et ühiskond lõpliku heaoluni jõuaks.
    tytyty.
    101% saan asjadest samamoodi aru.

  8. #1288
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas eddi Vaata postitust
    Sai Lhv'sse paigutatud natuke vahendeid. Mind huvitaks selline küs, kas on mingit infokanalit hiljuti börsile tulnud ettevõtetest, kust saaksin välja noppida mõned ettevõtted ehk sooviks suurendada riski. Stabiilsus hetkel ei ole oluline ehk vanu kalu ma osta ei tahaks.
    Wat? Mida sa täpselt osta tahad nüüd? Aktsiaid, optsioone, võlakirju? Kohalikke või välismaiseid? Üldiselt on su küsimus väga suures osas võrreldav statementiga, et "Mul on veits raha, maandusin just Viru keskuses. Tahan osta head kaupa, seega näidake mulle viimati müügile tulnud stuffi, kauem poes müügil olnud asjad ei huvita". Sealjuures ei täpsusta sa, kas eesmärgiks on kõht täis saada või naisele kosmeetikat osta. Kui Selverisse lähed, kas valikukriteeriumiks on see, kui kaua mingi kaup on müügil olnud? S.t. leiba, vorsti ja piima osta on liiga boring? Väärtpaberitega on suht 1-1 võrdlus siinkohal.

    Muidu kõikide börsiettevõtete aruanded on börsi kodulehel avalikud. Aga selle info analüüsimine kontekstis vajab veidi eelteadmisi.

  9. #1289

    Re: majanduse offtopic

    Kui Eestis hakkab 10 000 inimest lammutama, siis on midagi väga valesti tehtud poliitiliselt ja sõjaväega see rahutus maha suruda on rohkem Aafrika riigile omane. Ja tõenäoliselt olen ma ise seljuhul selle 10K hulgas.

  10. #1290
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Wat? Mida sa täpselt osta tahad nüüd? Aktsiaid, optsioone, võlakirju? Kohalikke või välismaiseid? Üldiselt on su küsimus väga suures osas võrreldav statementiga, et "Mul on veits raha, maandusin just Viru keskuses. Tahan osta head kaupa, seega näidake mulle viimati müügile tulnud stuffi, kauem poes müügil olnud asjad ei huvita". Sealjuures ei täpsusta sa, kas eesmärgiks on kõht täis saada või naisele kosmeetikat osta. Kui Selverisse lähed, kas valikukriteeriumiks on see, kui kaua mingi kaup on müügil olnud? S.t. leiba, vorsti ja piima osta on liiga boring? Väärtpaberitega on suht 1-1 võrdlus siinkohal.

    Muidu kõikide börsiettevõtete aruanded on börsi kodulehel avalikud. Aga selle info analüüsimine kontekstis vajab veidi eelteadmisi.
    Aktsiaid mõtlesin. Aga juba sain oma vastuse, et pean uurima börsi lehelt jah? Eesmärgiks nö "süütust kaotada" aktsiate kauplemisega. Mõtlesin proovida rakendada sarnast strateegiat, millega Marat viimase börsihai lukku pani :-) muidugi eelteadmisi mul pole, aga ehk läbi kogemuste saab mingit aimu

  11. #1291
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Kui Eestis hakkab 10 000 inimest lammutama, siis on midagi väga valesti tehtud poliitiliselt ja sõjaväega see rahutus maha suruda on rohkem Aafrika riigile omane. Ja tõenäoliselt olen ma ise seljuhul selle 10K hulgas.
    Kui siiski 50k inimest tänavale tuleb ja nõuab Eesti riigi liitmist Vene Föderatsiooniga, mida sa soovitad siis teha? Tõdeda, et sai jah vist midagi valesti tehtud ja selle omariikluse projekti viisakalt lõpetada? See 50k inimest, kes tõsimeeli nii arvavad, on täna meie keskel olemas. Pigem on see number 150k, ma arvan.

  12. #1292

    Re: majanduse offtopic

    Samas milline eeskujulik liigutus Riigikogu poolt oleks vähendada kõigepealt enda liikmete arvu ja siis alustada avaliku sektori töötajate koondamisega.

    Lisaks see sõjavägi võiks olla kordi väiksem ja vähem ressurssi nõudev, paljud riigid ei täitnud masu ajal seda 2% nõuet ja midagi ei juhtunud.

  13. #1293
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas eddi Vaata postitust
    Aktsiaid mõtlesin. Aga juba sain oma vastuse, et pean uurima börsi lehelt jah? Eesmärgiks nö "süütust kaotada" aktsiate kauplemisega. Mõtlesin proovida rakendada sarnast strateegiat, millega Marat viimase börsihai lukku pani :-) muidugi eelteadmisi mul pole, aga ehk läbi kogemuste saab mingit aimu
    Kõige kindlam viis oma rahast ilma jääda. Ei lähe eriti kaua, tulemus on garanteeritud. Mida Börsihai mängus tehakse, on sisuliselt blind all-in freerollil, mile kestvus on ajaliselt väga piiratud ja auhinna saab vaid võitja. Ehk siis optimaalne strateegia on kasvõi 23o-ga shoveda, sest ainult nii on võimalus võita. See ei tähenda, et Parkis cashi lauas on see mõistlik.

    Mitte ükski börsihai võitja ei kaupleks oma enda rahaga nii, nagu nad on teinud virtuaalse portfelliga. Samas on enamik neist oskuslikud kauplejad, s.t. mad oskavad võtta max riski, mida amatöör ei oska. Ja paljudel on seal veel 5-10 erinevat portfelli, et igaühega erinev max risk võtta ja loota, et 9 busto kõrval üks hitib jackpoti.

  14. #1294

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kui siiski 50k inimest tänavale tuleb ja nõuab Eesti riigi liitmist Vene Föderatsiooniga, mida sa soovitad siis teha? Tõdeda, et sai jah vist midagi valesti tehtud ja selle omariikluse projekti viisakalt lõpetada? See 50k inimest, kes tõsimeeli nii arvavad, on täna meie keskel olemas. Pigem on see number 150k, ma arvan.
    Siis tuleks tegeleda selle arvu vähendamisega, mitte valmistuda selle arvu suurenemiseks.

  15. #1295
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Pumper Vaata postitust
    Samas milline eeskujulik liigutus Riigikogu poolt oleks vähendada kõigepealt enda liikmete arvu ja siis alustada avaliku sektori töötajate koondamisega.

    Lisaks see sõjavägi võiks olla kordi väiksem ja vähem ressurssi nõudev, paljud riigid ei täitnud masu ajal seda 2% nõuet ja midagi ei juhtunud.
    Riigikogu liikmete arvu kohta ma arvasin ka kunagi sama, et mingi 51 tk ajaks asja sama viisakalt ära. Kuni keegi juhatas mu mingit researchi lugema, mille kohaselt on optimaalne parlamendi suurus umbes kuupjuur elanikkonnast. See on vist ajaloos korduvalt läbi proovitud ja jõutud sellise tulemuseni. Peale seda mul kadus teema vastu suurem huvi, leppisin sellega, et vast targemad on kusagil selle asja juba selgeks teinud. Huvipärast veel vaatasin, et USA-s on Kongressis 435 liiget, aga selle meetodi järgi peaks olema pigem 650-700. Seal on tõenäoliselt rahvastiku kiire kasvuga see suhtarv paigast läinud.

    See 2% SKP nõue masuajal lasti tõesti paljude poolt üle. Aga see oli pigem ajutine, s.t. mõni aasta jäeti uued lennukid ja tankid tellimata, olemasolevale struktuurile see kohe nii suurt mõju ei avalda. Aga pikas perspektiivis muidugi avaldaks.

  16. #1296
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kõige kindlam viis oma rahast ilma jääda. Ei lähe eriti kaua, tulemus on garanteeritud. Mida Börsihai mängus tehakse, on sisuliselt blind all-in freerollil, mile kestvus on ajaliselt väga piiratud ja auhinna saab vaid võitja. Ehk siis optimaalne strateegia on kasvõi 23o-ga shoveda, sest ainult nii on võimalus võita. See ei tähenda, et Parkis cashi lauas on see mõistlik.

    Mitte ükski börsihai võitja ei kaupleks oma enda rahaga nii, nagu nad on teinud virtuaalse portfelliga. Samas on enamik neist oskuslikud kauplejad, s.t. mad oskavad võtta max riski, mida amatöör ei oska. Ja paljudel on seal veel 5-10 erinevat portfelli, et igaühega erinev max risk võtta ja loota, et 9 busto kõrval üks hitib jackpoti.
    Aigh, tegid pildi natuke selgemaks. Ma mõtlen näiteks võtta 3 vähe stabiilsema ettevõtte aktsiaid ja ühe suhteliselt uue tulija omi. Kui põlen, then let it be :-) eesmärk pole hetkel raha teenida vaid kogemusi saada ning eks läbi negatiivsete kogemuste õpibki kõige rohkem

  17. #1297

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Siis tuleks tegeleda selle arvu vähendamisega, mitte valmistuda selle arvu suurenemiseks.
    See arv väheneb iseenesest vägagi jõudsalt.
    Kui ei oleks pronkssõduri prohmakaid, oleks seis veelgi parem.

    Järjest rohkem on segaperekondi, 70-80% vene pares sündinud lastest pannakse eesti lasteaeda, hiljem kooli jne.

  18. #1298
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Palgaarmee ning oskuslikult organiseeritud kaitseliit on minu hinnagul oluliselt parem variant. Pigem see 5000 elukutselist võitlejat keda sõjaajal logistiliselt toetaks kaitseliit. Korralik varustus elukutselistele ning võimalused vajadusel ka anda vasturünnakuid. Kaitseliit peaks olema abistav / korrakaitse üksus mis on pigem keskendunud väljaõppelt partisanisõjale.
    Seda otsust aga ükski kaitseminister pole julgenud vastu võtta.
    Sõjalist võimekust peegeldab pigem see tabel http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...tary_equipment
    mille järgi oleme me ikka väga kehvad arvestades rahalisi kulutusi

  19. #1299

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
    See arv väheneb iseenesest vägagi jõudsalt.
    Kui ei oleks pronkssõduri prohmakaid, oleks seis veelgi parem.

    Järjest rohkem on segaperekondi, 70-80% vene pares sündinud lastest pannakse eesti lasteaeda, hiljem kooli jne.
    Täpselt nii ja samamoodi väheneb oht rünnatud saada ja vajadus kaitseväe järele. Aga eelarve ei vähene.

  20. #1300

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Sa vist pole aru saanud, mis on boldimise mõte, aga see selleks.

    Kogu see arutelu on piirnenudki siin üldistusetega ja konkreetseid numbreid ei suuda meist keegi välja tuua v.a juhul , kui keegi süsteemis ise sees ja omab täpset infot.

    See, et inimesed istuvad kella 20.30 kontoris ei tähenda veel seda, et tegemist on tublide ja effektiivsete töötajatega
    Olenemata sellest, kas tegemist on alkohoolikuga või mitte, aga Potsataja kivi sinu kapsaaeda oli täiesti õigustatud. Kui sa räägid, et lahkud 20.30 töölt, aga samas veedad tööajast aega foorumites, siis ongi tegemist ebaefektiivse majandamisega. See on koht, kus võiks ise peeglisse vaadata.

    See, et ajakirjanduses ilmuvad üllitised Pevkuri ja muude poliitkute kohta on totaalne BS ei ole ju mingi üllatus, vähemalt ajudega inimestele. See on inimese vaba valik, millele ta oma tähelepanu tahab pöörata ja kas ta suudab mürast eristada selle, mis on oluline.
    sulle ja Kallele.

    Täiesti nõus, et vb minu ajakasutus ei ole ratsionaalne. Aga käsi südamel, võin öelda, et kui võtta nädala lõpuks reaalsed töötunnid, siis tulevad need ilusti täis ning ka ületavad. Lihtsalt mul on isiklikus plaanis teatav/tuntav probleem kellaajalise töötamisega, sellest tulenevalt mööduvadki mu päevad rütmis 8 hommikul ülesse, 3-4 öösel magama. Eluaeg olnud see probleem ning ei ole suutnud seda kuidagi ka lahendada. Kui võtta n.ö. kogupanus, siis ma ei usu,et ma oleks kuskil slackinud/usaldust kuritarvitanud või muud sellist.

    Ma ei rünnanud ju kedagi, sellest tulenevalt tunnen ennast ebameeldivalt kui minnakse niimoodi isiklikuks minu vastu ning seda korduvalt.

    äkki hoiduks palun sellistest asjadest?

    aitäh.

    edit: ps. efektiivsust ei saa mõõta tegelikult otseste tundidega. Ma arvan, et te enamuses olete sellega nõus. Mõni suudab teha 5 tunniga rohkem kui teine 8-ga (tasuks meelde tuletada ka Pareto printsiip) Ning seda ma ei üritanudki tegelikult väita. ehk väljendasin ennast valesti.

    edit2: tõesti on ebameeldiv sattuda isiklike rünnakute ja mingite nuhkimise alla. Kui kellelegi tundub, et ma olen sama liini kasutanud ka nende suhtes, siis ma siiralt vabandan. Aga ma tõesti ei näe, miks vastuargumenteerimise asemel peetakse vajalikuks oponendi isikut rünnata. (kallekusta ja potsataja kohta)
    Viimati muudetud karupoeg poolt : 21.02.13 at 10:50

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES