Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 96, kokku 129 EsimeneEsimene ... 46869495969798106 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 901 kuni 1 920, kokku 2569
  1. #1901
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    ongi unfucking real, kolid 150 kilti põhjapoole ja saad selle ülejäänud 2/3 ka kätte.


    Võib-olla kui arenenud euroopa majandus ja sotsiaalsed hüved kokku kukuvad mingi hetk (teoorias peaks juhtuma), siis jõuab eesti ja muu ida-euroopa järele ning ajude väljavool lõppeb. Sel juhul võiks ju kohalikus plaanis ka areng tekkida. Niikaua, aga kui igal pool mujal on "parem" siis ei saa varsti enam ühtegi normaalset teenust osta. Vanad tegijad lähevad pensionile ja noored lähevad minema.
    Viimati muudetud Maxi poolt : 02.04.13 at 22:11

  2. #1902
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Ma ei öelnudki, et kõik harjutavad jalgpallurid hakkavad +150k aastas saama, argumenteerisin lihtsalt selle kasuks, et tänapäeval on võimalused enda madalast nn "kastist" välja tulekuks suuremad kui kunagi varem ja pole vaja mingit kindlat spetsiifilist oskust või omadust, sündida õigesse klassi, vaid võimalus on pmst kõigil. See nii ka on, nõukogude- või orjaajastul ei olnud ilmselgelt suuremad majanduslikud läbimurded võimalikud ja kindlasti on internet võimalusi selleks lisanud. Jutt käis võimalusest.

    Samuti ei väitnud ma, et madalamad detsiilid peaksid tingimata miinimumpalka või selle lähedast saama. Enese täiendamist võimalused on siiski suht igal alal olemas, tolmuahv tegi selle poindi kohta täitsa hea posti siin paar lk tagasi, et kui kõik ühiskonnaliikmed oleks nii edasipüüdlikud, kui kaks ülemist detsiili, oleks meie ühiskonna jõukustase ja ühiskonnakorralduski hoopis teine. See obv reaalne pole, küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama. Kui inimene ikka ei viitsi enda taseme tõstmise nimel tööd teha, siis leppigu ka tagajärje - madalama elatustasemega. Kui valib ala, millele on mitmekordne ülepakkumine aga nõudlust pole, siis selles pole ka mina süüdi. Edit: ja iga naiivitar, kes peab enda hobi tööks ei tohiks ka väga pettunud olla, kui tema luuludele nõudlust ei ole.

    Ja ma ei vaielnud ka pärandusmaksu kui sellise vastu, vaidlesin alaska idee 100% pärandusmaksu (kõik riigile) ulatuse vastu. Tulumaksuga võrreldavas suuruses on see ainult mõistlik.
    + zillion

    ja krt Maxi sa oled ikka täitsa tainas.. jah soomes saab suuremat palka, aga kulud on suuremad sul endal seal elades ja on ka riigil.. alates haridusest lõpetades krdi infrastruktuuride jms mölluga..
    Viimati muudetud Rage poolt : 02.04.13 at 22:11

  3. #1903
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Loomulikult on kulutused suuremad, aga mitte nii palju just igapäevastes kulutustes, toit on kuskil 1,5 x eesti hindadega võrreldes, tehnika ja riided on sama hinnaga. Küte eestis kuskil 1,3€/l soomes 1,7.

    Aga ma ei viitsi enam vaielda asjades mida siin foorumis muuta ei saa. Kõigil on oma maailmavaade kinnistunud ja pole minu töö seda muuta, eriti kui lahendusi välja pakkuda ei ole.

  4. #1904
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    Jep, ma arvan, et siin ei aita enam ei püssi- ega ussirohi, imho ei aita teie elu ei keskerakond ega ka muu imelahendus, isegi soome telliseladuja töökohast ei piisaks, te koos Potsatajaga oletegi need viimased luuserid, kes kuidagi ise oma madalast kastist edasi areneda ei suuda ja ainult hädaldavad kui sitt see elu on ja miks keegi nende eest seda paremaks ei tee..

  5. #1905

    Re: majanduse offtopic

    Maxi, äkki hakkad tood ühe delfi kommentaatori kombel võrdluse, kuidas soome poes saiapäts x eur ning eestis x eur?

    no et anda veel rohkem sisulist analüüsi oma jutule.

    keep it up (Y)

  6. #1906
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Rage Vaata postitust
    Jep, ma arvan, et siin ei aita enam ei püssi- ega ussirohi, imho ei aita teie elu ei keskerakond ega ka muu imelahendus, isegi soome telliseladuja töökohast ei piisaks, te koos Potsatajaga oletegi need viimased luuserid, kes kuidagi ise oma madalast kastist edasi areneda ei suuda ja ainult hädaldavad kui sitt see elu on ja miks keegi nende eest seda paremaks ei tee..
    Küll nüüd lajatas, irw.

    Tõele au andes, siis ametlikult vist seal kõige madalamas kastis ei olegi ja pangaarve kuulõpul miinusesse ei lähe, aga enesekriitiline olles, siis paremini saab alati. Iseasi kas lihtsam on seda "paremini" saavutada lolli patriotismiga parimad aastat elust kodumaal olla ja hambad ristis oma asja ajada, või teha nagu suurem osa ja kergema vastupanu teed minna.

  7. #1907
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: majanduse offtopic

    Varsti avastatakse, kuidas wormhole kaudu ühest galaktika otsast teise in an instant jõuda ning siis pääsetakse ligi ressurssidele ja informatsioonile, mis muudab inimkonna arengut hüppeliselt. Unistada ju võib?

  8. #1908
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    soomes on üldse ägedam - jenkki nätse ka rohkem

  9. #1909
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    Maxi, äkki hakkad tood ühe delfi kommentaatori kombel võrdluse, kuidas soome poes saiapäts x eur ning eestis x eur?

    no et anda veel rohkem sisulist analüüsi oma jutule.

    keep it up (Y)
    Oleksid sa varem öelnud siis ma oleks võinud ruoholahtis olles K-marketist vaadata, VASAAN groupi tooted on küll ligi 2 korda kallimad, aga need pole just päris odavtootja ka seal kohalike mõistes. Kohalike kettide omatoodangud on sarnased meie kallima otsa kraamiga, aga maitseomadustes väga suurt erinevust ei ole.

  10. #1910

    Re: majanduse offtopic

    Maxi.


    siiralt, kas sa ise ka saad aru, kui loll kõlab jutt, mis võrdleb mingeid poehindu eestis ja soomes?ja siis küsid veel otsa, et "miks meil ei võiks nii olla"... tõesti ei taha nagu solvata või midagi, aga sa saad ju reaalselt aru, et seal on teatud põhjused, miks nii on.

    Ma saan aru, et tädi maali maalt arutleb niimoodi. Ja selles ei ole praegu mingisugust maatädide alavääristamist, vaid nii on. Oma elu ära elatud maakohas, lapsed ülesse kasvatatud ja nüüd hea tädi gertaga kohvi juua ja heietada slolehes ilmunud artikli üle, mis võrdleb ostukorve tallinnas ja helsingis.

    Aga kui üks elujõuline oma parimas aastais mees räägib sellisel tasemel juttu, siis see on lihtsalt kurb ju.

    edit: lol ja nüüd sa teed sellise posti veel

  11. #1911

  12. #1912

    Re: majanduse offtopic

    http://www.lidl.fi/cps/rde/xchg/lidl_fi
    https://stockmann.com/front/fi

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust

    edit: lol ja nüüd sa teed sellise posti veel
    Sa oled nii nunnu. keep it up (Y)

  13. #1913
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Haha, ei ma saan täpselt aru et see on meelevaldne võrdlus. Aga üldises plaanis on natuke olukord käest lastud. Kasvõi valitsuse tasandil kus põhiline tegevus on odava populismi saavutamine ja raskete otsuste tegemise vältimine. Kasvõi seesama haldusreform, mille oleks pidanud tegema juba aastaid tagasi. Teine näide on selle elektri vabaturule minek, ma küll võin eksida aga see oli mingi euroliidu nõue vist, et vastasel juhul oleks trahvid tulnud. Kuna varem hoiti elektrihinda kunstlikult saastekvootide tasuta jagamise tõttu madalal siis oli ju kindel, et elektri hind tõuseb. Siiski koguaeg korrutati, et midagi tavakasutaja jaoks ei muutu.
    Viimaste aastate keerutamise ja luukerede kapist välja tulemise tõttu olen mina isiklikult kaotanud igasuguse usalduse valitsuse (nii koalitsiooni kui opositsiooni) vastu, suures osas on selles süüdi meedia mis käsitleb kogu informatsiooni negatiivses võtmes, aga teatud tõde on seal siiski sees.

    Äärmuslikku sotsialismi pole mina kunagi toetanud ja rikaste ning enamteenivate käest raha ära võtmine on rumalus. Küll, aga leian, et tuleks teha palju reforme erinevatel tasanditel, ning tinglikult oleksin näiteks nõus andma ära 20% igaaastasest teenistusest kui see näiteks järgneva 10 aasta jooksul aitaks tõsta riigi läänemaailma tasemele. Hetkel aga seda lootust kuskilt poolt paistmas ei ole ja ühtegi meest kellel oleks mune vastu võtta ebapopulaarseid otsuseid ka mitte. Mina oma rumala talupoja mõistusega tunnen, et ka järgmises dekaadis on meil läänemaailmaga väga suur lõhe kui praegune suund samaks jääb.
    Võib-olla legaliseeritakse homo-abielud või kanep ja see tõstab narko/abielu-turismi veidi, aga suurt midagi ei muutu.

  14. #1914

    Re: majanduse offtopic

    ehk siis lahendus on valgustatud monarhia ja lets go (ilma sarkasmita).

  15. #1915
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maxi Vaata postitust
    Ma ei saa aru...

    Soome kulutab ühe õppuri jaoks 1/3 rohkem raha kui eesti, kuid soome õpetaja palk on ca 3 korda suurem ja tolmuahvi harvardi postituses tuuakse ideaalse näitena soome mitte eesti koolisüsteemi.
    Mina tõesti ei mõista kuidas see võimalik on. Äkki lihtsalt kasutatakse eestis raha ebaratsionaalselt?
    Äkki sellepärast, et seal ei peeta 10 õpilasega maakoole? Ja äkki nad elavad veits üle võimete ka? Soome riigivõlg on täna üle 100 miljardi euro ( http://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/finland ) Neil on 4x rohkem inimesi, s.o. võrreldav number Eesti jaoks oleks 25b EURi ehk 400 MILJARDIT krooni võlgu elatud.

    See on selgelt sotsiaaldemokraatlik mudel. Võtta võlgu, kuni antakse ja elada selle eest hästi, kuni saab. Kui ühel hetkel ütlevad turud, et enam võlgu ei saa, siis on elatustaseme langus väga drastiline. Umbes nii, nagu Hispaanias ja Kreekas. Ma toon järgmises postis Soome eelarve põhjal konkreetsema näite.

  16. #1916

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Äkki sellepärast, et seal ei peeta 10 õpilasega maakoole? Ja äkki nad elavad veits üle võimete ka? Soome riigivõlg on täna üle 100 miljardi euro ( http://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/finland ) Neil on 4x rohkem inimesi, s.o. võrreldav number Eesti jaoks oleks 25b EURi ehk 400 MILJARDIT krooni võlgu elatud.

    See on selgelt sotsiaaldemokraatlik mudel. Võtta võlgu, kuni antakse ja elada selle eest hästi, kuni saab. Kui ühel hetkel ütlevad turud, et enam võlgu ei saa, siis on elatustaseme langus väga drastiline. Umbes nii, nagu Hispaanias ja Kreekas. Ma toon järgmises postis Soome eelarve põhjal konkreetsema näite.
    ah mis sa patrad. neil sai kokku lepitud, et võtavad, aga panevad tagasi.

  17. #1917
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    5+ tsirkust ja leiba ma ütlen

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Äkki sellepärast, et seal ei peeta 10 õpilasega maakoole? Ja äkki nad elavad veits üle võimete ka? Soome riigivõlg on täna üle 100 miljardi euro ( http://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/finland ) Neil on 4x rohkem inimesi, s.o. võrreldav number Eesti jaoks oleks 25b EURi ehk 400 MILJARDIT krooni võlgu elatud.

    See on selgelt sotsiaaldemokraatlik mudel. Võtta võlgu, kuni antakse ja elada selle eest hästi, kuni saab. Kui ühel hetkel ütlevad turud, et enam võlgu ei saa, siis on elatustaseme langus väga drastiline. Umbes nii, nagu Hispaanias ja Kreekas. Ma toon järgmises postis Soome eelarve põhjal konkreetsema näite.
    Kas ma olen väga valesti aru saanud, et kui see mull peaks lõhkema lääne ja põhja-euroopas, siis tegelikult lööb see eesti majanduse ka ümber, olenemata sellest kui suur on eesti riigivõlg? et tekib nö. dominoefekt kus väikeriigid saavad igaljuhul paugu kirja?

  18. #1918
    Vana Tegija
    Liitus
    Jun 2011
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 182

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    ehk siis lahendus on valgustatud monarhia ja lets go (ilma sarkasmita).
    Minu arust ka parim lahendus. Ainuke probleem on, et kui monarh sureb on coinflip, et kas tuleb uuesti valgustatud kunn või hoopis mingi hull ruleti biitija

  19. #1919
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Soome riigi maksutulud 2012: 45B EUR
    Soome riigi kulud 2012: 52b EUR
    Puudjääk: 7B EUR.
    Riigivõlg: 100B EUR

    Ehk aastas laenatakse juurde ca. 16% riigieelarve mahust. Intressitase on täna äärmiselt madal, tõenäoliselt weighted average ca. 2B EURi aastas intressikulu.

    Kui turud ütlevad ühel hetkel, et "Soome on riskantne ja liiga palju võlgu võtnud", siis tõuseb riigi intressikulu aastas ca. 4B võrra (nt Itaalia tänasele tasemele). Võlgu ei saa enam midagi. Ehk 45B tulubaasist tuleb ära maksta 5B ja alles jääb 39. Võrreldes tänase 52-ga. Tegelikkuses on olukord ilmselt oluliselt halvem, sest selline kokkutõmbamine viib majanduse langusse ja maksubaas väheneb tugevalt. Heal juhul jääb alles 35B EURi. Võrreldes seda tänase 52-ga, on langus väga drastiline. Ja see pole mingi worst case scenario. See on base case. See on täna käimas Lõuna-Euroopas. Soome käitub täna sarnaselt Lõuna-Euroopale, aga nende eelnev võlakoormus oli madalam, s.t. nad pole veel kriitilise tasemeni jõudnud, kus neile lihtsalt enam raha ei anta turgudelt.

  20. #1920
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Selle eelneva jutu mõte on, et ei tasu pimesi heroiseerida mõnd esmapilgul edukamat naabrit. Äkki on tegu "kinnisvara arendajaga buumiajal", kelle Bentley on liisitud ja maja kuulub pangale. Soome puhul kipub natuke sinnapoole minema, Prantsusmaa või Lõuna-Euroopa riikide puhul on see ikka väga selgelt teemaks.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 3 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 3 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES