Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 98, kokku 129 EsimeneEsimene ... 488896979899100108 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 941 kuni 1 960, kokku 2569
  1. #1941
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Vägev värk jah. Ühe linna ühe linnaosa ühes sotsiaalhoolekandeosakonnas töötab...30 inimest. Selle eest eeldaks, et antud valdkonnas on kõik ülimalt põhjalikult korraldatud ja peensusteni korras. Aga tegelikkuses on asjad veidi teisiti. Raha abivajajate jaoks pole, sest lõviosa kulub ametnike ja ametiruumide pidamiseks.

    Ehe näide, miks avalikule sektorile tuleb võimalikult vähe ülesandeid ja ressursse anda. Aga selle peale ütles sotsiaaldemokraat Rannar Vassiljev: "Majandus kasvab vaid siis, kui panustatakse inimestesse - selleks on aga vaja makse tõsta".
    mõtted õiged, aga jah - raske on asjatundmatul hinnata, milline töömaht tegelikult ka neil sotsiaaltöötajatel tegelikult on. ei välista, et antud piirkonnas peaks olema just 300 sotsiaaltöötajat, et üldse jõuda kõigi hädalisteni. ja kui antud artiklit lugeda, siis selgub ka, et isa on enne ilmselt pätt olnud + ka sotsiaaltöötajatega mingi kisma korraldanud (tihti kusjuures ei lastagi end aidata või ollakse lihtsalt nii lollid, et ei osata abi vastu võtta. igasuguseid frukte leidub selliste hulgas). alles see oli, kus üks tallinna sotsiaaltöötaja sai ju kuuli! lapsest mudiugi väga kahju ja tema pole milleski süüdi.

  2. #1942
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Põhja-Tallinna kohta: 50,000 inimest. Kui paljud neist on probleemsed, kellega on vaja sotsiaaltöötajatel tegeleda? 5% on ilmselt ülehinnatud number, aga võtame selle. Siis oleks probleemseid inimesi ca. 2500 kokku. Probleemseid peresid vast 1000-1500 tk. Kui need nüüd 30 inimese vahel jagada, siis jääb inimese kohta 50 peret.
    arvesta ka sellega, et liinidele jms kopli urgastesse on koondunud üle terve linna asotsiaalne kaader. see 5% võib ka alahinnatud olla. lisaks arvesta, et sotsiaalvaldkonna alla kuuluvad puudega inimesed, kooliprobleemidega lapsed, pensionärid, lastekodulapsed, paljulapselised pered jne.

  3. #1943

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Põhja-Tallinna kohta: 50,000 inimest. Kui paljud neist on probleemsed, kellega on vaja sotsiaaltöötajatel tegeleda? 5% on ilmselt ülehinnatud number, aga võtame selle. Siis oleks probleemseid inimesi ca. 2500 kokku. Probleemseid peresid vast 1000-1500 tk. Kui need nüüd 30 inimese vahel jagada, siis jääb inimese kohta 50 peret.

    Kui tihti ollakse probleemsete inimestega kontaktis? Kord kvartalis? Kord kuus? Esimesel juhul tähendaks see 4 "kliendikontakti" nädalas, teisel juhul 12 kontakti nädalas.

    Lihtsalt paralleeliks: Fianntssektoris "klienditeenindaja", kes peab ise nii kliendid otsima, nende probleemi tuvastama kui nendega pidevalt näost-näkku kohtuma (ja kohtumiseks valmistuma), loob ca. 60-70 kontakti nädalas ja teeb keskmiselt 12 kohtumist. Kogu administreerimine sinna juurde. Nende progressi jälgitakse regulaarselt ja nad peavad veenvalt selgitama kui eesmärki ei täida. Ma väga kahtlen, kas avalikus sektoris keegi midagi samamoodi mõõdab, jälgib või selgitusi nõuab.
    pakun puusalt, et sotsiaaltöötaja klient ja finantssektori klient ning nendega tehtava töö maht on veidi erinev:)

  4. #1944
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Pastilaa - võib-olla tõesti on neid oluliselt rohkem. Samas jälle suur osa asotsiaalsest kaadrist (narkarid, prostituudid, diilerid) on võrldemisi iseseisvad ja ei suhtle kellegiga. Ei tunne valdkonda nii täpselt.

    Vaatasin võrlduseks, et Lasnamäel on 45 töötajat, Haaberstis 14. Seega mingi korrelatsioon seal rahvaarvuga ikkagi on. Aga üle linna pidada 8 erineval kontoripinnal ca. 200 inimest - ma keeldun uskumast, et see on mõistlik ja optimaalne.

    Ja see on kõigest sotsiaalhoolekanne. Linnas on täiesti hoomamatu arv igasuguseid ameteid ja ala-ameteid. Ma võtsin korraks struktuuri lahti ja tekkis lootusetuse tunne. Mis vahet on Linnavolikogu Kantseleil ja Linnakantseleil? Näiteks sellesama Linnakantselei all on 11 üksust. Lugesin sealt avalike suhete teenistuse üksuse alt inimesed kokku. 43 matsi. Unfuckingreal. Ja see ei sisalda veel Tallinna TV-d jms paska, kuhu läheb aastas vist 4m EURi.

    ...Ja selleks, et inimesteni ka midagi jõuaks, on vaja...makse tõsta :)

  5. #1945
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Ma ei saa, see linna valitsemise struktuur on ikka täielik imedemaa. Kes leiab absurdsema ameti? http://www.tallinn.ee/telefoniraamat_puu

  6. #1946

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
    Nii erasektoris kui avalikus sektoris töötavad inimesed. Viimases on lihtsalt kergem pumba juurde saada ja jääda.

    Tegelt on minu arust probleem ka selles, et kuigi on inimesi kes juhivad kohati tähelepanu, et mingi valdkond on ebaeffektiivselt korraldatud, siis A) Keskmine inimene ei kuule sellest B) Teda ei huvita see C) Valijat ei huvita? Valitsust ka ei huvita ja igivana D) Ringkaitse, kõik on vanad sõbrad.

    Mis kuradi riigiamet see oli, mis kunagi sündis kokkuliitmise teel loosungite all, et see vähendab tööjõukulusid, ebavajalikud töökohad kaovad jne. Lõpp tulemus oli, et keegi ei saanud kinga lihtsalt mõned koondati ja võeti uuesti tööle ja vist ikka üüriti rämeda pappi eest uus äripind ka.
    Paar päeva tagasi lugesin kusagilt, kuidas ametnikud koostavad pidevalt igasuguseid arengukavasid, aga need lõpetavad kõik sahtlites. Töö nagu käiks, aga tulemust pole. Hommikutelevisioonis üks kodanik tänagi rääkis, et igaühe kohus meist on neile ametnikele elueest pinda käia, kui tahame midagi muuta, et see on standardprotsess, et nad oma tooli külge kinni kivistuvad.

    Täitsa perses see pisikese poisi artikkel ju, samas näitab täpselt aru, millest muruntau ei suudagi aru saada, kuidas mehel läks selg perse ja sealt edasi pidurdamatu allakäik, kannatajaks süütu laps. Mis sa muru soovitad, võtku ennast kokku ja mingu tööle? "küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama"? Või mida te arvate, et mittehakkamasaav inimene läheb kuhugi nurka surema, mitte ei rikugi ümberkaudsete oleviku ja tuleviku?

  7. #1947

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Paar päeva tagasi lugesin kusagilt, kuidas ametnikud koostavad pidevalt igasuguseid arengukavasid, aga need lõpetavad kõik sahtlites. Töö nagu käiks, aga tulemust pole. Hommikutelevisioonis üks kodanik tänagi rääkis, et igaühe kohus meist on neile ametnikele elueest pinda käia, kui tahame midagi muuta, et see on standardprotsess, et nad oma tooli külge kinni kivistuvad.

    Täitsa perses see pisikese poisi artikkel ju, samas näitab täpselt aru, millest muruntau ei suudagi aru saada, kuidas mehel läks selg perse ja sealt edasi pidurdamatu allakäik, kannatajaks süütu laps. Mis sa muru soovitad, võtku ennast kokku ja mingu tööle? "küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama"? Või mida te arvate, et mittehakkamasaav inimene läheb kuhugi nurka surema, mitte ei rikugi ümberkaudsete oleviku ja tuleviku?
    vaata perse läks sellel mehel sellepärast, et ta on krim korras varasemalt karistatud ning olid tülid ka sotsiaalabi asutustega. Seda kohta artiklis vist ei märganud? Aga loomulikult, meediale meeldib kajastada mingeid nutulaule, kuidas selg läks nässu ja nüüd kõik perses. Ja tõesti, oma viga kui mingi narkomaanist litaga lapse saab.

    Ainuke asi, millega ma nõustun, et see ei ole lapse süü ning lapsele peaks normaalne elukeskkond olema garanteeritud. aga mis see lahendus siin sinu arvates oleks?

  8. #1948
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Paar päeva tagasi lugesin kusagilt, kuidas ametnikud koostavad pidevalt igasuguseid arengukavasid, aga need lõpetavad kõik sahtlites. Töö nagu käiks, aga tulemust pole. Hommikutelevisioonis üks kodanik tänagi rääkis, et igaühe kohus meist on neile ametnikele elueest pinda käia, kui tahame midagi muuta, et see on standardprotsess, et nad oma tooli külge kinni kivistuvad.

    Täitsa perses see pisikese poisi artikkel ju, samas näitab täpselt aru, millest muruntau ei suudagi aru saada, kuidas mehel läks selg perse ja sealt edasi pidurdamatu allakäik, kannatajaks süütu laps. Mis sa muru soovitad, võtku ennast kokku ja mingu tööle? "küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama"? Või mida te arvate, et mittehakkamasaav inimene läheb kuhugi nurka surema, mitte ei rikugi ümberkaudsete oleviku ja tuleviku?
    Arengukavasid muidugi koostatakse. Kui sa mu viimast linki uurid, siis sealt leiab vähemalt ühe Linna Arengukavade Osakonna isegi. 5 spetsialisti tööl, kes kavasid koostaksid.

    Ja see pisike poiss ongi sellepärast näljas, et linnas on vähemalt 500 ametnikku tööl, kes mitte sittagi ei tee, vaid kogu maksutulu ära tarbivad. Lisaks sellele siis varastatakse veel kassast otse, kas läbi partei, läbi ehituslubade eest pististe vms. Maksumaksjad on linnale andnud küllalt raha, et parandada tänavad ja anda lastele süüa ja eluase. Aga see raha lastakse teepeal rotti lihtsalt.

    Tänane uudis linna rahakasutuse kohta: Lasnamäele ehitatakse €22.5m EURi eest uus vägev jäähall. Tuletame meelde, et aastas antakse lasteaedade investeeringuteks umbes €100-200k.

  9. #1949

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Paar päeva tagasi lugesin kusagilt, kuidas ametnikud koostavad pidevalt igasuguseid arengukavasid, aga need lõpetavad kõik sahtlites. Töö nagu käiks, aga tulemust pole. Hommikutelevisioonis üks kodanik tänagi rääkis, et igaühe kohus meist on neile ametnikele elueest pinda käia, kui tahame midagi muuta, et see on standardprotsess, et nad oma tooli külge kinni kivistuvad.

    Täitsa perses see pisikese poisi artikkel ju, samas näitab täpselt aru, millest muruntau ei suudagi aru saada, kuidas mehel läks selg perse ja sealt edasi pidurdamatu allakäik, kannatajaks süütu laps. Mis sa muru soovitad, võtku ennast kokku ja mingu tööle? "küll aga on imo mõistlik oodata, et iga laiskvorsti ja kilplast ei peaks maksumaksja üleval pidama"? Või mida te arvate, et mittehakkamasaav inimene läheb kuhugi nurka surema, mitte ei rikugi ümberkaudsete oleviku ja tuleviku?
    Ma näen, et sind vähemalt sõnades huvitab selle perekonna käekäik. Kas see sind ka siis huvitaks, kui sa peaksid selle ja teiste selliste pärast reaalse osa oma heaalust ära andma. Näiteks oleks su palk 10-20% väiksem ja selliseid juhtumeid oleks eestis poole vähem. Viskaksid oma osa? Ometi sa eeldad, et teised, edukamad viskaksid. Osalesid sa nt ise PP'de või mõnes muus jõuluannetuses?

    Nagu juba päris mitu korda siin teemas erineva sõnastusega öelnud olen, enda produktiivsuse ja sissetuleku tõstmine aitab reaalselt palju rohkem selliseid inimesi, kui foorumites hädaldamine ja teistele kadedalt-kibestunult näpu näitamine. Selle tagajärjel tuleb päris palju uut raha siinsesse majandusse. Keskmine "Eesti on pers*s" jutu ajaja ei aita teda viiendikkugi sellest, mida töökamad inimesed. Vaata ise peeglisse.

  10. #1950
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 414

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Ma ei saa, see linna valitsemise struktuur on ikka täielik imedemaa. Kes leiab absurdsema ameti? http://www.tallinn.ee/telefoniraamat_puu
    IMO nad kõik võiks saada sõjalise väljaõppe siis võiksime päevapealt loobuda kaitseväest ning iga linna turvalisus ja Eesti kaitsevõime oleks garanteeritud. Kahaneksid ühtlasi ka kulud kaitseväele.

    Päris huvitav pataljon. Ei olnud kunagi vaadanudki, et nii vägevaid osakondi olemas.

  11. #1951

    Re: majanduse offtopic

    Krt, kui neid plusse lahti klikkima hakata, siis võibki seda tegema jääda.

  12. #1952

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Krt, kui neid plusse lahti klikkima hakata, siis võibki seda tegema jääda.
    This imo!

  13. #1953

    Re: majanduse offtopic

    Vatever, nüüd on sellel saamatul looseril-abivajajal-sotsipoolthääletajal nägu ja ja ta on see 4 aastane poiss 20 aasta pärast. Või võtab ennast kokku ja lendab kõrgelt, sest praegu on kõigil võrdsed võimalused? Sure. Praeguse ajal lihtsalt ei peaks selliseid asju juhtuma enam lastega.

  14. #1954
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 414

    Re: majanduse offtopic

    Mul üks küsimus: kui see probleem on olemas ja isegi suvalised foorumikasutajad saavad aru, siis miks ei ole keegi selle vastu mitte midagi teinud? Poliitilises mõttes sellise probleemi ülestõstmine, lahendamine oleks väga populaarne mistahes erakonnale või eksin?

  15. #1955

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    vaata perse läks sellel mehel sellepärast, et ta on krim korras varasemalt karistatud ning olid tülid ka sotsiaalabi asutustega. Seda kohta artiklis vist ei märganud? Aga loomulikult, meediale meeldib kajastada mingeid nutulaule, kuidas selg läks nässu ja nüüd kõik perses. Ja tõesti, oma viga kui mingi narkomaanist litaga lapse saab.
    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Ma näen, et sind vähemalt sõnades huvitab selle perekonna käekäik. Kas see sind ka siis huvitaks, kui sa peaksid selle ja teiste selliste pärast reaalse osa oma heaalust ära andma. Näiteks oleks su palk 10-20% väiksem ja selliseid juhtumeid oleks eestis poole vähem.
    Olen 100% nõus, et avalik teenus ei ole kindlasti efektiivne ning ei keskendu teenuse kvaliteedile, vaid pigem protsessile (a'la see on riigi ülesanne). Riigiametites ei ole mitte ühtegi KPI ega muud mõõdikut jne. Samuti on juhtimine from the top väga halb jne. Aga nagu majandustsüklitega ei ole võimalik siin ka midagi vahele jätta, see tuleb ajaga. Riigiamet kahjuks pikaajaliselt teravaid pliiatseid ei tõmba. Muidugi Tallinna LV tegemised ei ole päris aus benchmark kogu Eesti jaoks.

    Samas ma ei saa aru, kus see natsi- ja vihkamise värk tuleb, mis siin eelnevates postitustes läbi kajab. Ausalt ei mõista? Selline ise süüdi ja sure ära suhtumine. Krt see vend ei naudi oma elu ega lase teise varalt liugu oma 150 euroga kuus, heal juhul on ta ainus emotsionaalne ost aastas 30% smetana 20% asemel. Ja mis on eriti fcked up, on see, et tänu sellele võib suure kindlusega öelda, et ta lapse elu on ka forever perses. Sotsiaalselt suutmatu, suure tõenäolsusega väga madala haridusega, kriminogeenne jne. Kõik jookseb miinusesse ja riiklikul tasemel hulga suuremalt kui see 150 euri kuus. Sisuliselt ongi kaks varianti, kas maha lüüa parasiit raibe või rajale aidata. Esimene variant ei ole minu jaoks terve mõistuslik mõttearendus, teise jaoks tuleb aga pappi panna. Midagi ei ole teha.

  16. #1956

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas turusolkija Vaata postitust
    Olen 100% nõus, et avalik teenus ei ole kindlasti efektiivne ning ei keskendu teenuse kvaliteedile, vaid pigem protsessile (a'la see on riigi ülesanne). Riigiametites ei ole mitte ühtegi KPI ega muud mõõdikut jne. Samuti on juhtimine from the top väga halb jne. Aga nagu majandustsüklitega ei ole võimalik siin ka midagi vahele jätta, see tuleb ajaga. Riigiamet kahjuks pikaajaliselt teravaid pliiatseid ei tõmba. Muidugi Tallinna LV tegemised ei ole päris aus benchmark kogu Eesti jaoks.

    Samas ma ei saa aru, kus see natsi- ja vihkamise värk tuleb, mis siin eelnevates postitustes läbi kajab. Ausalt ei mõista? Selline ise süüdi ja sure ära suhtumine. Krt see vend ei naudi oma elu ega lase teise varalt liugu oma 150 euroga kuus, heal juhul on ta ainus emotsionaalne ost aastas 30% smetana 20% asemel. Ja mis on eriti fcked up, on see, et tänu sellele võib suure kindlusega öelda, et ta lapse elu on ka forever perses. Sotsiaalselt suutmatu, suure tõenäolsusega väga madala haridusega, kriminogeenne jne. Kõik jookseb miinusesse ja riiklikul tasemel hulga suuremalt kui see 150 euri kuus. Sisuliselt ongi kaks varianti, kas maha lüüa parasiit raibe või rajale aidata. Esimene variant ei ole minu jaoks terve mõistuslik mõttearendus, teise jaoks tuleb aga pappi panna. Midagi ei ole teha.
    aga helista delfi kontorisse. hea meelega jagatakse sulle isiku nimi ja lao oma raha nii kuidas jaksad.

    Ja ei ole mingit vihkamist. Nagu ma ütlesin, siis tõesti, siiralt on lapsest kahju ja tuleb tõdeda, et vaevalt ta sellist lapsepõlve on ära teeninud.

    Aga üks krimkaristusega isik, kes on pahuksis sotsiaalhoolekandega ning kelle naine (eks) on narkomaan ei tekita minus tõesti mingit haletsust või kurbusenooti. Ükskõik kui südametunnistusele rõhuv artikkel see ka ei ole.

    Ja minu isiklik jutt ei ole mitte mõeldud oponeerima üldisele olukorrale, vaid osadele persoonidele siin, kes mulle siin "natsi ja vihkamise" silte külge panevad ning kes oskavad tähelepanu juhtida ainult negatiivsele. Andmata sealjuures 0 inputi, kuidas olukorda parandada.

    Sama jutt ka sinul oma "pappi panemisega".

  17. #1957

    Re: majanduse offtopic

    nagu mu eelnevalt mainitud valgustatud monarhia üks põhirõhke on haridusele ning selle kättesaadavusele, siis ma siiralt arvan, et olukord, kus antud laps ei saa käia lasteaias on väär. Sama nagu põhikool on tagatud, peaks olema ka teatud riskigruppi kuuluvate laste lasteaias käimine olema võimaldatud.

  18. #1958

    Re: majanduse offtopic

    Aga kui ei ole krimkorras karistatud ja eksnaine oleks magistriharidusega agronoom, siis oleks ok? Ma siiralt loodan, et sa saad ikka aru, et see ei puutu üldse asjasse. Kõigi huvides on, et see perekond oleks normaalselt käituv majandusagent ja sellest lapsest tuleks tulevikus funktsioneeriv ning positiivse saldoga inimene. Ilmselgelt need tüübid ise ennast seal ei aita ning risk, et see tüüp lõpetab 16 aastaselt nelja klassi haridusega ülejäänud eluks vanglas on 70%+ (võtsin lambist). Ma ei tea, mis on õige incentive-package ja meede. Aga selleks on terved ülikoolid, mis seda uurivad ja vaagivad.

    http://pooreconomics.com/

    Lugege nende tegelaste raamatut või vaadake natuke ringi sel lehel ja näete, et tihtipeale eksisteerib otsene lineaarne seos väga uskumatute asjade vahel.

  19. #1959

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas turusolkija Vaata postitust
    Aga kui ei ole krimkorras karistatud ja eksnaine oleks magistriharidusega agronoom, siis oleks ok? Ma siiralt loodan, et sa saad ikka aru, et see ei puutu üldse asjasse. Kõigi huvides on, et see perekond oleks normaalselt käituv majandusagent ja sellest lapsest tuleks tulevikus funktsioneeriv ning positiivse saldoga inimene. Ilmselgelt need tüübid ise ennast seal ei aita ning risk, et see tüüp lõpetab 16 aastaselt nelja klassi haridusega ülejäänud eluks vanglas on 70%+ (võtsin lambist). Ma ei tea, mis on õige incentive-package ja meede. Aga selleks on terved ülikoolid, mis seda uurivad ja vaagivad.

    http://pooreconomics.com/

    Lugege nende tegelaste raamatut või vaadake natuke ringi sel lehel ja näete, et tihtipeale eksisteerib otsene lineaarne seos väga uskumatute asjade vahel.
    tõsi.

    aga ma arvan, et sa mõistad ka, et probleemi tunnistamine on üks asi. Teine asi on hoopis see, kuidas seda probleemi lahendada. Ma arvan, et minu reaalsustaju ei ole niivõrd erinev teiste omadest, et ma ei hooma või ei märka olukorda.
    Aga nagu sa ütlesid, siis olukorra lahendamiseks on vaja panna pappi. Kuskilt peab see raha aga tulema.

    Siinne arutelu on sageli stiilis "olukord on sitt. Olukorda lahendaks papi ladumine ergo laduge pappi krdi värdjad liberaalid". Siis tulevad isikud, kes ütlevad, et päris nii see ei peaks siiski käima ning see ei ole majanduslikult jätkusuutlik. Saades sellega halvakskiidu. Nüüd topitakse mingeid üksikjuhtumeid, mis on meediast läbi käinud ning üritatakse uuesti oma pointi esile tõsta, et kõik on perses.

  20. #1960

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    aga helista delfi kontorisse. hea meelega jagatakse sulle isiku nimi ja lao oma raha nii kuidas jaksad.

    Ja ei ole mingit vihkamist. Nagu ma ütlesin, siis tõesti, siiralt on lapsest kahju ja tuleb tõdeda, et vaevalt ta sellist lapsepõlve on ära teeninud.

    Aga üks krimkaristusega isik, kes on pahuksis sotsiaalhoolekandega ning kelle naine (eks) on narkomaan ei tekita minus tõesti mingit haletsust või kurbusenooti. Ükskõik kui südametunnistusele rõhuv artikkel see ka ei ole.

    Ja minu isiklik jutt ei ole mitte mõeldud oponeerima üldisele olukorrale, vaid osadele persoonidele siin, kes mulle siin "natsi ja vihkamise" silte külge panevad ning kes oskavad tähelepanu juhtida ainult negatiivsele. Andmata sealjuures 0 inputi, kuidas olukorda parandada.

    Sama jutt ka sinul oma "pappi panemisega".
    Ja sinu input olukorra parandamiseks kogu selle väitluse juures on olnud milline? Suht tavaline oma mätta otsast vaatamise case üritades mingil tasandil teisi alaväärtustada. Vähem targutamist ja rohkem konstruktiivset kriitikat ning lahendusi paluks.

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    kuidas see sama loogika on? lol. üldse ei ole sama loogika ju

    Need, kes varem pokkeri eest makse ei maksnud, ei vingunud, et sina peaksid rohkem maksma makse, et neil hea oleks olla.

    on vahe sees? või mis?
    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    aww sa oled nii terav.
    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    muidu räägid tarka juttu, aga su enda "tänase päeva olukord" on täpselt samasuguse retoorikaga nagu su oponendil(vt bolditud osa).
    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    :(
    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    Maxi, äkki hakkad tood ühe delfi kommentaatori kombel võrdluse, kuidas soome poes saiapäts x eur ning eestis x eur?

    no et anda veel rohkem sisulist analüüsi oma jutule.

    keep it up (Y)
    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    Maxi.


    siiralt, kas sa ise ka saad aru, kui loll kõlab jutt, mis võrdleb mingeid poehindu eestis ja soomes?ja siis küsid veel otsa, et "miks meil ei võiks nii olla"... tõesti ei taha nagu solvata või midagi, aga sa saad ju reaalselt aru, et seal on teatud põhjused, miks nii on.

    Ma saan aru, et tädi maali maalt arutleb niimoodi. Ja selles ei ole praegu mingisugust maatädide alavääristamist, vaid nii on. Oma elu ära elatud maakohas, lapsed ülesse kasvatatud ja nüüd hea tädi gertaga kohvi juua ja heietada slolehes ilmunud artikli üle, mis võrdleb ostukorve tallinnas ja helsingis.

    Aga kui üks elujõuline oma parimas aastais mees räägib sellisel tasemel juttu, siis see on lihtsalt kurb ju.

    edit: lol ja nüüd sa teed sellise posti veel
    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    ehk siis lahendus on valgustatud monarhia ja lets go (ilma sarkasmita).
    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    ah mis sa patrad. neil sai kokku lepitud, et võtavad, aga panevad tagasi.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES