Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 106, kokku 129 EsimeneEsimene ... 65696104105106107108116 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 101 kuni 2 120, kokku 2569
  1. #2101

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
    Kuidas üldse ütleme riigi juhtimise erinevate sektorite eelarvete raha kinni on?

    Suht labane küsimus, aga ütleme, et kui kunagi keegi hakkas reaalselt avalikus sektris suurt sweepima ja optimeerimist korraldama, siis kui palju annab ühets valdkonnast riigi raha liigutada teise, kui kogu kupatus viitsiks reaalselt tööd teha.
    Kogu eelarve peale vast leiaks optimeerides päris normal summasid.

    Obv, ei looda sellist päeva näha, lihtsalt väikekodanlik haterant.
    https://www.riigiteataja.ee/akt/128122012009
    Siit näed väga selgelt kus meil raha tuleb ja millele kulub. Enamus on seadusega paika pandud % või piirmäär. Kui süveneda huvi, siis allpool on need kirjas isegi.
    Teoreetiliselt saaks enamus seaduseid ümber kirjutada ja seega summasid muuta, aga see eeldaks ühe erakonna 51% häält, et need läbi suruda.

    Samas reaalsuses, et liigutada midagi suurt ühest kohast teise eeldaks min 70% rahva toetust, siis järelikult oleks ka tungiv vajadus + erakond ei sooritaks poliitilist enesetappu kuna vastaspool teeb alati suuremat häält kui pooldajad.

    Täna on ühiskond küllaltki killustunud, siis ei saagi ju öelda, et kuhu seda raha peaks juurde panema ja kust ära võtma. Kodanikud olles erineval elujärjel huvituvad ka erinevatest hüvedest, sellest ka vaidlus ja valimised.

  2. #2102
    Vana Tegija
    Liitus
    Jun 2011
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 182

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust

    Asjad paneb paika turg mitte see, milline inimeste arvates oleks õiglane palk antud tööle. .
    Lol.

    Mis hämmastav identiteet see turg on, mis inimestest ei koosne?

  3. #2103

    Re: majanduse offtopic

    See meditsiini näide pole tegelikult hea, mis siin palgavõrdluseks muudkui toodud.

    Reaalselt saavad arstid tegelikult Eestis väga korralikku palka. Õed, hooldajad ja muu abipersonal meditsiinis on need, kelle palk on piinlikult väike, sealt tõmmatakse kuidagi keskmine ja üldistatakse, et arst saab vähe raha, päris nii pole. Sekotori keskmine on jah madal.

    Küll aga on arsti töökoormus väga suur ja selle arvelt tekivad ka ebanormaalsed ootejärjekorrad. Lisaks käivad paljud paremad arstid poole kohaga tööl, teise poole käivad erakliinikus täpselt samal tööl ja saavad veel märgatava palgalisa. Ma käin ka kogu perega Fertilitases, kus tegelikult sama arst kes muidu keskhaiglas, aga ühes kohas saan 24h ja kohe jutule kui laps haige, aga teises ilmselt siis kui enam vaja pole.

  4. #2104
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: majanduse offtopic

    Ma kaotasin just 6 SNG-d järjest. Kuigi panin arvuti juures nähtavale kohale just ootamatult saadud €500 arve, mis tuleb ära maksta. Chatis ütlesin vastastele ka, et mul on raha vaja. Ja PS-i admin pidi ka teadma, sest ta näeb chatti. Aga kedagi ei huvitanud. See on nii kuradi ebaõiglane, et mul tuleb pisar silma.

    See viimane oli siis neile, kes usuvad vajadusepõhistesse palkadesse ja ümberjagamisse. Ma peale seda 6 SNG-d enam ei usu jälle.
    Viimati muudetud tolmuahv poolt : 17.04.13 at 16:07

  5. #2105
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic


  6. #2106
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 423

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
    Eestis on ca igal 10ndal inimesel pangakonto arestitud ja see on tip-top?
    Kust pärineb statistika? Kui suur% on muudes riikides? Pangakonto arestimine on ka väga üldistav.

  7. #2107
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
    Eestis on ca igal 10ndal inimesel pangakonto arestitud ja see on tip-top?
    tra sellises stiilis "tõestused", et paneme mingi random fakti ja siis heietame, et kas see on OK ja ootame, et riik või hr Keegi teeks midagi.. on kõige retardedim stiil üldse.. sama nagu krdi Jehoova tunnistajate või Ancient Aliensite või 9/11 vandenõuteoreetikute heietused, kui me ei tea kust mingi asi tuleneb, siis liigitame selle müsteeriumite alla ja tõestuste alla, et asi on ebaloomulik ja vale.

    EI SEE EI OLE OK, et meie riik on täis imbetsille kes lasevad omale pähe määrida SMS laene või kodulaene mille igakuine makse on suurem kui laenu võtmise hetkel inimese sissetulek kokku (andmed siis kunagisest saatest "Võlast vabaks"), aga normaalne inimene ei arva, et riik peaks kogu süsteemi "safety labeleid" täis kleepima ja inimesi nende enda lolluse eest kaitsma. Ammugi ma ei arva, et lollisid tuleks kaitsta ja poputada targematelt ja tublimatelt raha rohkem käest ära võttes..
    Viimati muudetud Rage poolt : 17.04.13 at 16:27

  8. #2108

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    huvipärast vaatasin 2012 aasta riiklike pensionikulusid. 1 338 000 000 €, 2012 aasta prognoositavad kulud olid 6,5 miljardit €.

    Lihtsalt numbriliselt vaadates, 10% pensionikulude tõusu vajaks 133,8 miljonit €... (vanas rahas 2 miljardit krooni).

    e: mis mu mõte on see, et ka mul (kõige hullemal kapitalistil ja reformi valijal nagu viidatud siinsete poolt) on vanavanemad, kes peavad praeguse pensioniga elama ning ma näen, et see elu ei ole lihtne. Eks seal ongi nii, et lapsed aitavad ka omalt poolt. Kuid kulu suurust vaadates... no ei näe ühiskondlikul ja majanduslikul tasandil võimalust selliseks kulutuseks
    Kui suure osa sellest moodustavad erinevad eripensionid ja kui suure osa vanaduspension?

  9. #2109

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
    Kui suure osa sellest moodustavad erinevad eripensionid ja kui suure osa vanaduspension?
    olen su google või?

  10. #2110

    Re: majanduse offtopic

    nii kaua kui see virisejate koor reaalseid pikaajaliselt positiivseid ettepanekuid ei tee ja ainult virisevad, jääb see kägin taustamüraks.

  11. #2111
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: majanduse offtopic

    http://www.ap3.ee/article/2013/4/17/...uuga-kasumisse

    hea näide kuidas peaks ka riiki juhtima. Lühidalt sitt kõrvale heita ja lahendada probleemid nii kiirelt kui võimalik, mitte ei ole vaja nämmutada aastaid sama küsimuse taga.

  12. #2112

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Provoker Vaata postitust
    http://www.ap3.ee/article/2013/4/17/...uuga-kasumisse

    hea näide kuidas peaks ka riiki juhtima. Lühidalt sitt kõrvale heita ja lahendada probleemid nii kiirelt kui võimalik, mitte ei ole vaja nämmutada aastaid sama küsimuse taga.

    ainukese vahega, et riik ei ole ettevõte, mille eesmärk on teenida omanikele kasumit.

  13. #2113

    Re: majanduse offtopic

    Ma usun, et selle näite rõhk oli rohkem sõnadel suurem palk ja kaadrivoolavus.

  14. #2114
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    ainukese vahega, et riik ei ole ettevõte, mille eesmärk on teenida omanikele kasumit.
    Ma olen poolenisti nõus, aga kas su väidet taandades on su arvamus ka see, et riigil ei peaks reserve olema? Meil ei ole naftat millest reserve tekitada, seega võiks ju ikka eelarvet plussis suuta hoida õige majandamisega niiet hundid söönud ja lambad terved.

  15. #2115

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Provoker Vaata postitust
    Ma olen poolenisti nõus, aga kas su väidet taandades on su arvamus ka see, et riigil ei peaks reserve olema? Meil ei ole naftat millest reserve tekitada, seega võiks ju ikka eelarvet plussis suuta hoida õige majandamisega niiet hundid söönud ja lambad terved.
    oot-oot. Mida te nüüd tahate? Praegu soovite õige majandamisega hoida eelarvet plussis, aga siis pooldate SDE majanduslikku lähenemist, mis reaalsuses hõlmaks endas defitsiiti. Natuke vastuolu ei ole?

    ja seda ma ütlesingi, et riik ei ole ettevõte, kus su eesmärgiks on kasum ning kogu su tegevus on ajendatud saavutamaks seda eesmärki. Sellises olukorras on sita üle parda heitmine veidi teise tähendusega kui riiklikul tasandil.

    e: ja ei saa nii taandada. Loomulikult peaks reserv olema, kuid reservi tekitamine kriisi ei ole just kõige lihtsam ülesanne. Praegu olen rahul sellega, et õnneks vähemalt ei ole pidanud nii mastaapselt võlgu võtma nagu mujal Euroopas.
    Viimati muudetud karupoeg poolt : 18.04.13 at 09:11

  16. #2116
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: majanduse offtopic

    Ei poolda SDE lähenemist. Lihtsalt mulle meeldib kui osatakse säästa, mitte iga viimast senti ära kulutada ja veel juurdegi otsida tuleviku arvelt. Siinkohal muidugi on erandeid mille jaoks tulebki võlgu võtta kui see tulevikus kiiremini tagasi toodab. Nõus, et riik ei ole ettevõte, aga effektiivne majandamine on mõlema puhul eluliselt oluline faktor konkurentsis püsimiseks.

  17. #2117

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Provoker Vaata postitust
    Ma olen poolenisti nõus, aga kas su väidet taandades on su arvamus ka see, et riigil ei peaks reserve olema? Meil ei ole naftat millest reserve tekitada, seega võiks ju ikka eelarvet plussis suuta hoida õige majandamisega niiet hundid söönud ja lambad terved.
    eem:
    -meil on eelarve tasakaalus
    -meil on reserve
    -meil on üks väiksemaid välisvõlgasid

  18. #2118

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Provoker Vaata postitust
    Ei poolda SDE lähenemist. Lihtsalt mulle meeldib kui osatakse säästa, mitte iga viimast senti ära kulutada ja veel juurdegi otsida tuleviku arvelt. Siinkohal muidugi on erandeid mille jaoks tulebki võlgu võtta kui see tulevikus kiiremini tagasi toodab. Nõus, et riik ei ole ettevõte, aga effektiivne majandamine on mõlema puhul eluliselt oluline faktor konkurentsis püsimiseks.
    täiesti nõus. aga kui reaalsust vaadata selles kontekstis, siis seda Eesti ongi hetkel teinud ju? (vt londi post 2118)

  19. #2119
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: majanduse offtopic

    http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=65992554

    17 milkut siis küprosele.

    Keegi kes üleüldist pilti paremini tunneb. Mis juhtub kui näiteks Kreeka ja Küpros ikkagi hoolimata abipakettidest pankrotti lähevad ja euroalalt lahkuvad näiteks. Mis juhtub selle 300 miljoni eurose võlaga mille "käendajad" me oleme. Kui kiirelt me selle tagasi maksma peaksime? Samuti on meil mingi 80 milku jagu kreeka võlakirju, kas need muutuvad kehtetuks?
    Eesti Pangal pidavat olema kuskil 600 miljoni jagu nõudeid lõuna-euroopa keskpankade vastu, on oht et sellega saame ka vastu pükse?


    Kogu selle hea eelarve ja väikese välisvõla kõrval tundubki minule et oleme ehk liiga usalduslikud olnud. Nagu hea võlausaldaja oleme ise püksirihma pingutades lahkel käel laenu andnud pillava elustiiliga riikidele. Nüüd on oht et rohkem neile laenu ei anta ja lähevad pankrotti mis juhul oleme meie oma rahast ilma.

    Nagu hummeri vend küsiks iga kuu lõpus opeliga tüübi käest bensuraha kes siis oma kõhu arvelt jagab lootuses väikese intressiga tagasi saada. Mingi hetk Hummeri tüüp peaks tagasi maksma hakkama, aga ei taha ja saadab opelitüübi toorelt *****, müüb hummeri maha ja kuulutab üksikisiku pankroti välja. Nüüd peab Opelitüüp veel omakorda kinni maksma hummeritüübi töötu abiraha. Teine variant on hummeritüübile juurde maksta koguaeg, lootuses et hakkab mõistlikumalt elama ja suudab kunagi võla tagasi maksta.
    Selliselt asju vaadata siis mulle tundub et Opeli tüüp on pigem naiivne lollike olnud.

  20. #2120

    Re: majanduse offtopic

    Tsitaat Algselt postitas Maxi Vaata postitust
    http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=65992554

    17 milkut siis küprosele.

    Keegi kes üleüldist pilti paremini tunneb. Mis juhtub kui näiteks Kreeka ja Küpros ikkagi hoolimata abipakettidest pankrotti lähevad ja euroalalt lahkuvad näiteks. Mis juhtub selle 300 miljoni eurose võlaga mille "käendajad" me oleme. Kui kiirelt me selle tagasi maksma peaksime? Samuti on meil mingi 80 milku jagu kreeka võlakirju, kas need muutuvad kehtetuks?
    Eesti Pangal pidavat olema kuskil 600 miljoni jagu nõudeid lõuna-euroopa keskpankade vastu, on oht et sellega saame ka vastu pükse?


    Kogu selle hea eelarve ja väikese välisvõla kõrval tundubki minule et oleme ehk liiga usalduslikud olnud. Nagu hea võlausaldaja oleme ise püksirihma pingutades lahkel käel laenu andnud pillava elustiiliga riikidele. Nüüd on oht et rohkem neile laenu ei anta ja lähevad pankrotti mis juhul oleme meie oma rahast ilma.

    Nagu hummeri vend küsiks iga kuu lõpus opeliga tüübi käest bensuraha kes siis oma kõhu arvelt jagab lootuses väikese intressiga tagasi saada. Mingi hetk Hummeri tüüp peaks tagasi maksma hakkama, aga ei taha ja saadab opelitüübi toorelt *****, müüb hummeri maha ja kuulutab üksikisiku pankroti välja. Nüüd peab Opelitüüp veel omakorda kinni maksma hummeritüübi töötu abiraha. Teine variant on hummeritüübile juurde maksta koguaeg, lootuses et hakkab mõistlikumalt elama ja suudab kunagi võla tagasi maksta.
    Selliselt asju vaadata siis mulle tundub et Opeli tüüp on pigem naiivne lollike olnud.
    vale võrdlus.

    õigem oleks:

    hummerivennad on opelivennale jaganud pidevalt raha. Nüüd on mõned hummerivennad hädas ning kõik on omavahel kokku leppinud, et ühiselt käendatakse hätta sattunud hummerivendade laenu vastavalt võimalustele ja auto võimsusele.

    Opelivend võib mõelda, et kurat, tõmbab endal hinge kinni see asi, aga saab aru, et ta on hummerivendadelt kõvasti rohkem saanud kui nüüd peab võibolla potensiaalsel juhul andma.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 2 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 2 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES